Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.


guy ritchie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.


Αρκετά καλή ταινία. Την ευχαριστήθηκα.
(Υπάρχει συνωνυμία μεταξύ του καθηγητή του Claude και του καθηγητή του Albert Camus!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μια ταινία με τον Κούρκουλο, παραγωγή του 1969 νομίζω. Γυμνοί στο δρόμο λέγεται. Δεν κατάλαβα και πάρα πολλά στην αρχή, πάντως στη πορεία το στόρι ήταν πολύ καλό. ^^
Ήταν πάααρα πολύ κλαψιάρα σε μερικά σημεία, αλλά για το στόρι της της βάζω 8/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Moneyball (2011)



Μετριοτατη ταινια. Το σεναριο απλα δεν ειχε λογικη. Αρχιζω να το βλεπω συχνα τελευταια και ανησυχω. Καταρχην δεν το καταλαβα. Δεν επιασα στο τελος, γιατι αρνηθηκε την προταση με τα πολλα λεφτα της αλλης ομαδας? Σε ολη την διαρκεια της ταινιας, εμ δεν εχτιζε κατι τρομερο, εμ στο τελος αυτο που εχτισε δεν το αποτελειωσε ουτε στο ελαχιστο, απλα το αφησε ετσι. Οτι ναναι πραγματικα

4.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

Άλπεις του Λάνθιμου. Καταπληκτική ταινία, βασισμένη στο παράλογο και προσιτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Το ironman 3 στο σινεμα:popcorn: Νομιζω καλυτερη απο το 2 . Γενικα ομως πρεπει να σου αρεσουν τα superhero movies της marvel :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Jack Reacher (2012)



Ωραια περιπετεια. Μετρημενο ξυλικι και μπαπα μπουπα. Ωραιο και το σεναριο, λιγο μυστηριο χωρις να πονοκεφαλιαζεις για να σκεφτεις τι εχει γινει. Γυναικαρα η δικηγορινα. Αν την δεις με την προοπτικη μιας μετριας ταινιας τοτε θα σε αρεσει.

7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
M (1931)
Ίσως ένα από τα ωραιότερα θρίλερ που κυκλοφορούν 'κεί έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Sophi Scholl
θα την δω το βραδυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Sophi Scholl
θα την δω το βραδυ!!

Πολύ ωραία ταινία !!! Λίγο το φινάλε δεν είναι ελπιδοφόρο , αλλά κατά τα άλλα καλή !!!
Την είχα δει προ κρίσης , για αυτό μου άρεσε και ας είναι Γερμανική !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολύ ωραία ταινία !!! Λίγο το φινάλε δεν είναι ελπιδοφόρο , αλλά κατά τα άλλα καλή !!!
Την είχα δει προ κρίσης , για αυτό μου άρεσε και ας είναι Γερμανική !!!

Μου την συστησε Γερμανιδα! Και ειπα θα την ακουσω μωρε!! Αυριο θα γυρισω με εντυπωσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτή η νύχτα μένει (1999)

Ήθελα να το δω απ'τον Γενάρη και το έχασα, και αποφάσισα να το δω χτες βράδυ.
Νόμιζα πως ήταν τέρμα ρομαντικό και θα το συχαινόμουν, αποδείχτηκε ωραία ταινία πάντως.
Μ'άρεσε πολύ και η ιστορία Στέλλας-Αντρέα και η αναζήτηση του Αντρέα απο κέντρο σε κέντρο, με πιο αγαπημένο μέρος το τέλος που με εντυπωσίασε.
Βασισμένο σε δύο βιβλία αν πρόσεξα καλά χτες, το πρώτο με τον ομώνυμο τίτλο περιγράφει κυρίως το ενδιάμεσο της ταινίας-την μεταχείρηση των τραγουδιστριών στα κέντρα διασκέδασης της επαρχίας και τις άρρωστες μερικές φορές απαιτήσεις των πελατών των κέντρων προς αυτές που και οι ίδιες δεν θέλουν να πραγματοποιήσουν. Πολύ συμπάθησα την Στέλλα που είχε το θάρρος να φύγει απο το κέντρο, και για την προσπάθειά της στο τέλος να ξεφύγει απο αυτούς τους δύο που την πιάσανε, για να γυρίσει στον Αντρέα.

9/10 λοιπόν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Sophie Scholl λοιπον :)
8/10 απο εμενα. Μου αρεσε πολυ αλλα ομολογω πως στο τελος εμεινα να κοιταω την οθονη ετσι: :eek:
ειχες δικαιο φιλε μου αν και νομιζα οτι οταν ειπες πως το φιναλε δεν ειναι πολυ ελπιδοφορο καταλαβα οτι δεν θα πετυχενε απλα τον στοχο της :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
the call

εχετε να προτεινετε κανενα καλο θριλερ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Sophie Scholl λοιπον :)
8/10 απο εμενα. Μου αρεσε πολυ αλλα ομολογω πως στο τελος εμεινα να κοιταω την οθονη ετσι: :eek:
ειχες δικαιο φιλε μου αν και νομιζα οτι οταν ειπες πως το φιναλε δεν ειναι πολυ ελπιδοφορο καταλαβα οτι δεν θα πετυχενε απλα τον στοχο της :(

Ε στο είπα !!! Τελικά τον στόχο της τον πέτυχε γιατί έτσι ξεκίνησαν οι αντιδράσεις εκείνη την εποχή .
Παρ 'όλα αυτά μετά που μιλήσαμε θυμήθηκα και μία άλλη ταινία για αυτό το θέμα , η οποία είναι ακόμη πιο δυνατή και πιο αληθινή από τη Σόφι Σολ . Βέβαια είναι πιο θρίλερ αλλά αξίζει τον κόπο !!!
https://www.imdb.com/title/tt0280653/
Amen. (2002)

the call
εχετε να προτεινετε κανενα καλο θριλερ;

Δες τον Πατριό (The Stepfather (2009)) και θα με θυμηθείς . Εκείνο το βράδυ δεν κοιμήθηκα !!!
https://www.imdb.com/title/tt0814335/?ref_=ttrel_rel_tt
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ε στο είπα !!! Τελικά τον στόχο της τον πέτυχε γιατί έτσι ξεκίνησαν οι αντιδράσεις εκείνη την εποχή .
Παρ 'όλα αυτά μετά που μιλήσαμε θυμήθηκα και μία άλλη ταινία για αυτό το θέμα , η οποία είναι ακόμη πιο δυνατή και πιο αληθινή από τη Σόφι Σολ . Βέβαια είναι πιο θρίλερ αλλά αξίζει τον κόπο !!!
https://www.imdb.com/title/tt0280653/
Amen. (2002)



/QUOTE]

χεχε ναι απλα αυτο ειχα φανταστει πριν την δω! Τελικα κανει καλες προτασεις η φραου μου θα την ακουω! Τωρα στην σειρα εχω: das Leben der Anderen που πρεπει να ειναι πολυ καλη και goodbye Lennin. Θα δω και αυτο που μου προτηνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
χεχε ναι απλα αυτο ειχα φανταστει πριν την δω! Τελικα κανει καλες προτασεις η φραου μου θα την ακουω! Τωρα στην σειρα εχω: das Leben der Anderen που πρεπει να ειναι πολυ καλη και goodbye Lennin. Θα δω και αυτο που μου προτηνες!

Μη σε πειράξουν τόσες πολλές ταινίες !!! Πάρε καλύτερα και καμία άλλη !!!
Είδα πχ την https://www.imdb.com/title/tt0855011/
Mrs. Ratcliffe's Revolution (2007)
που το θέμα της είναι για την Ανατολική και τη Δυτική Γερμανία !!! Πιο καλή και εύκολη στην κατανόησή της .
Για το Goodbye Lennin πρέπει και εγώ να την δω κάποια στιγμή , γιατί μου αρέσει το soundtrack του Yann Tiersen !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μη σε πειράξουν τόσες πολλές ταινίες !!! Πάρε καλύτερα και καμία άλλη !!!
Είδα πχ την https://www.imdb.com/title/tt0855011/
Mrs. Ratcliffe's Revolution (2007)
που το θέμα της είναι για την Ανατολική και τη Δυτική Γερμανία !!! Πιο καλή και εύκολη στην κατανόησή της .
Για το Goodbye Lennin πρέπει και εγώ να την δω κάποια στιγμή , γιατί μου αρέσει το soundtrack του Yann Tiersen !!!

χεχε ολα ειναι προτασεις της κυριας δεν ξερω :P
ωωω ανατολικη και δυτικη Γερμανια!! Μου αρεσει θα την προσθεσω στην λιστα μου:P τι να κανω αφου πρεπει να βλεπω συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top