Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου άρεσε η Amelie. Μου ερχόταν να τη σφαλιαρίσω, δεν ξέρω γιατί :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Cap ou pas cap?
Προφανως και δεν προκειται για τον τιλο της ταινιας, αλλα για τη χαρακτηριστικη ατακα, Απλα τη λατρεψα, δεν εχω λογια.

Hawai, Oslo
Αριστουργημα, πολυ καλυτερο απ΄το οσκαρικο "Crash", με το οποιο εχει αρκετα κοινα σημεια. Must see.

The Way Back
Μια υπεροχη ταινια επιβιωσης. Η ανθρωπινη θεληση σε ολο της το μεγαλειο. Εχει και αρκετες ιστορικες πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Monsieur Lazhar
ομορφη και πολυ συγκινητικη ταινια

The Raven
νταξ ωραια εικονα και ατμοσφαιρα αλλα περιμενα πιο πολυ ενταση στην πλοκη ή στη σκηνοθεσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Μια ταινία που τον έχω δει 3 φορές , απλά την ξαναείδα πρόσφατα και λέω να την ποστάρω .. Ίσως η αγαπημένη μου ...



Απλα εκπληκτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Monsieur Lazhar
ομορφη και πολυ συγκινητικη ταινια

The Raven
νταξ ωραια εικονα και ατμοσφαιρα αλλα περιμενα πιο πολυ ενταση στην πλοκη ή στη σκηνοθεσια

Να 'σαι καλα Νεφελη, βρηκα τι θα δω το βραδυ:)!!

Το Raven το εχω δει κι εγω, τιποτα ιδιαιτερο. Για την ακριβεια με απογοητευσε, περιμενα πολλα περισσοτερα απ' αυτη την ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Παρενέργειες (Side effects). Στο τέλος, ενώ κατάλαβα τι έγινε μέσες-άκρες, δεν κατάλαβα το γιατί έγιναν όλα όσα έγιναν... :/: Δεν, δενν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Παρενέργειες (Side effects). Στο τέλος, ενώ κατάλαβα τι έγινε μέσες-άκρες, μδεν κατάλαβα το γιατί έγιναν όλα όσα έγιναν... :/: Δεν, δενν... :P

Την ειδες στον κινηματογραφο, σε dvd η την κατεβασες;; Σε γενικες γραμμες καταφερε να σε κρατησει η ταινια;; Φαινεται ενδιαφερουσα προταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Την ειδες στον κινηματογραφο, σε dvd η την κατεβασες;; Σε γενικες γραμμες καταφερε να σε κρατησει η ταινια;; Φαινεται ενδιαφερουσα προταση.
Στον κινηματογράφο πήγα. Ναι, ενώ φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα η πλοκή όταν την ακούς, στην πράξη δεν σε κρατάει πολύ... Προσωπικά, το πρώτο μισό της ταινίας θεώρησα πως κυλούσε αργά, και στο δεύτερο μισό που ήταν όλο το ζουμί, υπήρχε γρήγορη αποκάλυψη των γεγονότων και των δεδομένων, και πολλά κενά, που σε αφήνουν στο τέλος, ναι μεν να έχεις καταλάβει ποιος έκανε τι, αλλά να μην ξέρεις το γιατί σε ορισμένες περιπτώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Στον κινηματογράφο πήγα. Ναι, ενώ φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα η πλοκή όταν την ακούς, στην πράξη δεν σε κρατάει πολύ... Προσωπικά, το πρώτο μισό της ταινίας θεώρησα πως κυλούσε αργά, και στο δεύτερο μισό που ήταν όλο το ζουμί, υπήρχε γρήγορη αποκάλυψη των γεγονότων και των δεδομένων, και πολλά κενά, που σε αφήνουν στο τέλος, ναι μεν να έχεις καταλάβει ποιος έκανε τι, αλλά να μην ξέρεις το γιατί σε ορισμένες περιπτώσεις...
Καταλαβα. Ευχαριστω για την απαντηση:).
Για να ικανοποιησω τη νοσηρη μου περιεργια θα πηγαινα να τη δω, αλλα δυστυχως δεν παιζεται σε καποιο κινηματογραφο κοντα στην περιοχη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Stoker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τον εξορκισμό της Έμιλυ Ρόουζ στο μέγκα.
Ωραία ήταν, ευχάριστη ταινία, αλλά θρίλερ δε μου θύμισε. Παρόλα αυτά έχοντας ακούσει πως είναι αληθινή η ιστορία, με εντυπωσίασε σαν ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Τον εξορκισμό της Έμιλυ Ρόουζ στο μέγκα.
Ωραία ήταν, ευχάριστη ταινία, αλλά θρίλερ δε μου θύμισε. Παρόλα αυτά έχοντας ακούσει πως είναι αληθινή η ιστορία, με εντυπωσίασε σαν ταινία.


χαχαχαχααχαχα :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
χαχαχαχααχαχα :rofl: :rofl: :rofl:

Εμένα μου φάνηκε ευχάριστη, είχε κίνηση, ενδιαφέρον και δεν κόλλησε σε ένα συγκεκριμένο θέμα. Γούστα είναι αυτά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε ευχάριστη, είχε κίνηση, ενδιαφέρον και δεν κόλλησε σε ένα συγκεκριμένο θέμα. Γούστα είναι αυτά!:P

Καλή ταινία είναι.Έχει ενδιαφέρον και βλέπεται χαλαρά.Αλλά δεν τη λες ευχάριστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλή ταινία είναι.Έχει ενδιαφέρον και βλέπεται χαλαρά.Αλλά δεν τη λες ευχάριστη.

Εμένα ευχάριστο μου φαίνεται κάτι που δεν το βαριέμαι. Δεν έχω τη τρομερή εμπειρία στα θρίλερ, παρ'όλα αυτά είναι το καλύτερο απο όσα έχω δει [μαζί με τη Παρασκευή και 13]. Δε το βαρέθηκα ούτε στιγμή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εμένα ευχάριστο μου φαίνεται κάτι που δεν το βαριέμαι. Δεν έχω τη τρομερή εμπειρία στα θρίλερ, παρ'όλα αυτά είναι το καλύτερο απο όσα έχω δει [μαζί με τη Παρασκευή και 13]. Δε το βαρέθηκα ούτε στιγμή.;)

Δεν κατάλαβες...Δεν αναφέρομαι στο γούστο σου.Φυσικά και είναι μια αρκετά καλή ταινία.Αλλά μια ταινία που έχει τέτοια χαρακτηριστικά δε μπορεί να θεωρηθεί ευχάριστη.Και το breaking the waves έχει ενδιαφέρον αλλά μόνο ένας προβληματικός θα την χαρακτήριζε ευχάριστη.


Κάπως υπερβολικό το παράδειγμα.Άσε που μπορεί και να μην το έχεις δει.Αλλά όταν τη δεις θα καταλάβεις τι εννοώ.Φυσικά είναι προφανές ότι το προβληματικός δεν πήγαινε σε εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ δεν υπαρχει η ταινια!

ΌΌΌΌΌΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Τις τελευταίες μέρες με τα παιδιά που είδα την ταινία κάνουμε συνεχώς "Νι, Νι, Νι". Πόσο καμμένο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες...Δεν αναφέρομαι στο γούστο σου.Φυσικά και είναι μια αρκετά καλή ταινία.Αλλά μια ταινία που έχει τέτοια χαρακτηριστικά δε μπορεί να θεωρηθεί ευχάριστη.Και το breaking the waves έχει ενδιαφέρον αλλά μόνο ένας προβληματικός θα την χαρακτήριζε ευχάριστη.


Κάπως υπερβολικό το παράδειγμα.Άσε που μπορεί και να μην το έχεις δει.Αλλά όταν τη δεις θα καταλάβεις τι εννοώ.Φυσικά είναι προφανές ότι το προβληματικός δεν πήγαινε σε εσένα.

Έστω. Το πρόβλημα θα ήταν να σου χαρακτήριζα ως ευχάριστο το Human Centipede. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Έστω. Το πρόβλημα θα ήταν να σου χαρακτήριζα ως ευχάριστο το Human Centipede. :whistle:

Δεν πιστεύω να το είδες...Πολύ μαλακία ταινία.Δεν αξίζει κανένας να ξοδέψει χρόνο και χρήμα για να ικανοποιήσει την αρρώστια του σκηνοθέτη-σεναριογράφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top