Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχουμε αρκετες να πούμε:
1. The Hunger Games: Ενδιαφέρουσα υπόθεση 7/10
2. Batman Begins: τέλεια, σκοτεινή ατμόσφαιρα 8/10
3. 21 Jump Street: καλύτερη από ότι περίμενα! 6.5/10
4. Silver Linings Playbook: Η Jeniffer εκλεβε την παράσταση! Ωραία πλοκή, καλούτσικη φωτογραφία... 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
To Sir, with Love 2.

Το είδαμε στα αγγλικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Την ταινία The hunger games την συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους! Πραγματικά υπέροχη ταινία με ωραία υπόθεση που τα είχε όλα μέσα εναρμονισμένα, φαντασία, συναίσθημα, δράση, προβληματισμοί πέρι αυταρχικών καθεστώτων-ελευθερίας-ανθρώπινων σχέσεων κτλ. - δύναμη της ελπίδας και της αγάπης.....
Και για να διαφωτίσω λίγο πέρι τίνος πρόκειται, τα γεγονότα διαδραματίζονται στο μέλλον όπου οι ΗΠΑ μετά από μεγάλες φυσικές καταστροφές και πολέμους ως κράτος δεν υφίσταται πλέον. Ιδρύθηκε στη θέση αυτή μετά από αυτά τα γεγονότα μία νέα χώρα εν ονόματι Πάνεμ διοικούμενη ωστόσο από ένα αυταρχικό και τεχνολογικά προηγμένο καθεστώς που απαρτίζεται μονάχα από άτομα πλούσια της ανώτατης κοινωνικής τάξης. Η χώρα αυτή διαιρέθηκε σε αρχικά σε 13 περιοχές (district) και μειώθηκε μετά απο μία αιματηρή επανάσταση που καταστάλθηκε σε 12, οπου σκοπος της επανάστασης ήταν να ενατιωθούν στο Καπιτώλιο, πρωτέυουσα και πόλη/περιοχή που διοικεί όλη τη χώρα και ζει μέσα στην χλιδή και την υπέρμετρα καλή ζωή εις βάρος των κατοίκων των άλλων περιοχών όπου κάθε περιοχή παράγει κάποια πράγματα αναγκαία για τη ζωή των οποίων οι κάτοικοι ζουν στη εξαθλίωση με λιγες υποδομές κ με φοβο. Κάθε χρόνο το καθεστώς για να αποτρέπει τους κάτοικους για μια νέα επανάσταση κληρώνει μία κοπέλα κ ένα αγόρι απο 12 ως 18 ετων απο κάθε περιοχή, τα μεταφέρει αφου παρουσιαστουν στο κοινό, σε μια μεγάλη αρένα ελεγχόμενη από τους διαχειριστές όπου πρέπει να αλληλοσκοτωθούν μέχρι να μείνει μόνο ένας, είναι τα λεγομενα hunger games ......ωστόσο τα πράγματα παίρνουν μία εντελώς άλλη τροπή σε αυτά τα παιχνίδια αλλάζοντας τα πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όντως είναι πολύ ωραία ταινία το hunger games!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά με άφησε αδιάφορο αρκετά η ταινία..6/10 και ίσως χαμηλότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Ναουσαίο...Μάπα η ταινία...Η κολοτούμπα της κολοτούμπας..
Και νομίζω πως το βιβλίο είναι ακόμα χειρότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Αll the president's men!Για τους δημοσιογραφους Γουντγορντ και Μπερνστην που ανκαλυψαν το Watergate
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
The Matrix Reloaded (2003)



Ταινιάρα, σε πορώνει όσο πάει και δεν θες να τελειώσει. Και αν το σκεφτείς το σενάριο είναι ότι να ναι. Και όμως ειναι ταινίαρα. Τέλος.

9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Slumdog Millionaire,για 2η φορά!

Μωρέ τί ωραία ταινία. Πολύ καλά γυρισμένη,σταδιακή κλιμάκωση, πειστική ηθοποιία, ταιριαστή μουσική.
Θα μπορούσε ίσως να αποφύγει τα ινδικά κλισέ λιγάκι.αλλά οκ,τη συγχωρούμε b/c Jamal / Latika :'( :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Yky4QtRX_DI

Καλα χθες εδειξε scarfce στο Star!Τα λογια περιττα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=Yky4QtRX_DI

Καλα χθες εδειξε scarfce στο Star!Τα λογια περιττα!

Για να δείξει μια καλή ταινία το σταρ πρέπει να πάει τρεις το ξημέρωμα αλλιώς δεεν..

Χθες στο μεγκα The exorcism of Emily Rose.
Καλή μωρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
My sister's keeper ή αλλιώς "Η αδελφή μου κι εγώ". Πολύ ωραία ταινία και συγκηνητική όσο δεν πάει! Αν δεν θέλετε να δείτε απόψε κάτι σε στυλ κωμωδίας(αλλά έχετε όρεξη να μελαγχολήσετε) τότε δείτε την!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Monty Python and the Holy Grail

Μου έφαγε την ψυχή. I mean it. Ειδικά το τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
My sister's keeper ή αλλιώς "Η αδελφή μου κι εγώ". Πολύ ωραία ταινία και συγκηνητική όσο δεν πάει! Αν δεν θέλετε να δείτε απόψε κάτι σε στυλ κωμωδίας(αλλά έχετε όρεξη να μελαγχολήσετε) τότε δείτε την!
Εγώ που ούτε να δω κάτι σε στυλ κωμωδίας θέλω, ούτε κάποια κωμωδία θέλω, ούτε να μελαγχολήσω, τι να δω? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Δες το The Snatch εγγυημενο guy richie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.


Πολύ πολύ καλύτερη από ότι την περίμενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα φαίνεται Μελανία, μόλις είδα το τρέιλερ.

Η τελευταία ταινία που είδα ήταν χάλια και σας προτείνω να την αποφύγετε. Λέγεται Are You Ready For Love? (More like, are you ready to waste two hours of your life...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ που ούτε να δω κάτι σε στυλ κωμωδίας θέλω, ούτε κάποια κωμωδία θέλω, ούτε να μελαγχολήσω, τι να δω? :(
Amelie :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Taken 2, με τον (όπως και στο πρώτο μέρος) Liam Neeson.
Καλή ταινία δράσης και συνέχεια της πρώτης με μια εξαίρετη ερμηνεία του Neeson όπως πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top