Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ειδες την Βιογραφια του Χοκινγκ?

Psssssss :P

Level up


Ναι :Ρ
Μου έκανε εντύπωση χτες το διαφημιστικό και είπα να τη δω.
Βέβαια δε κατάλαβα και πολλά γιατί όπως είπα,ο ξάδερφος μου είχε όρεξη να παίξει και εγώ όχι:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ναι :Ρ
Μου έκανε εντύπωση χτες το διαφημιστικό και είπα να τη δω.
Βέβαια δε κατάλαβα και πολλά γιατί όπως είπα,ο ξάδερφος μου είχε όρεξη να παίξει και εγώ όχι:whistle:

Ο Χόκινγκ αποδεικνύει ότι το σύμπαν δεν υπήρχε από πάντα και αποδεικνύει (δεν είμαι σίγουρος για αυτό, είχα χάσει ένα κομμάτι από αυτό το μέρος της ταινίας) σε ένα διάγραμμα χωροχρόνου ότι υπήρξε Big Bang (το οποίο το ζωγράφισε με κιμωλία.. στο δρόμο.. με κιμωλία :P).

Και κάτι που παρατήρησα στο documentary του ΣΚΑΙ είναι ότι επειδή είναι παλιό έχει αλλάξει λίγο η κατάσταση, ο Hawking σταμάτησε να διδάσκει μαθηματικά στο Cambridge το 2009. Αυτήν την περίοδο είναι διευθυντής ερευνών στο Κέντρο Θεωρητικής Κοσμολογίας του Πανεπιστημίου του Καίμπριτζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ο Χόκινγκ αποδεικνύει ότι το σύμπαν δεν υπήρχε από πάντα και αποδεικνύει (δεν είμαι σίγουρος για αυτό, είχα χάσει ένα κομμάτι από αυτό το μέρος της ταινίας) σε ένα διάγραμμα χωροχρόνου ότι υπήρξε Big Bang (το οποίο το ζωγράφισε με κιμωλία.. στο δρόμο.. με κιμωλία :P).

Και κάτι που παρατήρησα στο documentary του ΣΚΑΙ είναι ότι επειδή είναι παλιό έχει αλλάξει λίγο η κατάσταση, ο Hawking σταμάτησε να διδάσκει μαθηματικά στο Cambridge το 2009. Αυτήν την περίοδο είναι διευθυντής ερευνών στο Κέντρο Θεωρητικής Κοσμολογίας του Πανεπιστημίου του Καίμπριτζ

Αυτό με τη κιμωλία το είδα,το κατάλαβα δλ.
Το οτι το σύμπαν δεν υπάρχει απο πάντα το είδα μόνο όταν είδα την κοπέλα που έλεγε οτι υπάρχει απο το 4000κάτι π.Χ. και αργότερα εκεί με τη κιμωλία,έβλεπα τι έκανε αλλά δυστυχώς δεν το πολυκατάλαβα.Πάντως ευχαριστώ για τη πληροφορία.
Πιο πολλή βάση έδωσα στην αρρώστια του όμως,και ειδικά στο σημείο που ένας είπε "Αυτός μεθυσμένος είναι;" δε ξέρω,με έπιασε ψυχοπλάκωμα.Και αυτός ήταν ο λόγος που ήθελα να δω τη ταινία,μου έκανε εντύπωση η αρρώστια.Και ίσως να με έβαλε σε σκέψη για τη μεταχείριση που έχουν τέτοιοι άνθρωποι απο τη κοινωνία,και την αναισθησία του σημερινού κόσμου σε τέτοια θέματα (ξες,που βλέπουν έναν ανάπηρο να πασχίζει να κινηθεί και αντί να τον βοηθήσουν κάθονται και χλευάζουν,οι πιο πολλοί πάντα).Πάντως καλό είναι να δείχνουν τέτοιου είδους ταινίες,όχι στο Σκάι μόνο,αλλά και σε άλλα κανάλια.Πιο πολλά οφέλη έχουμε απο αυτά,παρά απ'τα τούρκικα!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αυτό με τη κιμωλία το είδα,το κατάλαβα δλ.
Το οτι το σύμπαν δεν υπάρχει απο πάντα το είδα μόνο όταν είδα την κοπέλα που έλεγε οτι υπάρχει απο το 4000κάτι π.Χ. και αργότερα εκεί με τη κιμωλία,έβλεπα τι έκανε αλλά δυστυχώς δεν το πολυκατάλαβα.Πάντως ευχαριστώ για τη πληροφορία.
Πιο πολλή βάση έδωσα στην αρρώστια του όμως,και ειδικά στο σημείο που ένας είπε "Αυτός μεθυσμένος είναι;" δε ξέρω,με έπιασε ψυχοπλάκωμα.Και αυτός ήταν ο λόγος που ήθελα να δω τη ταινία,μου έκανε εντύπωση η αρρώστια.Και ίσως να με έβαλε σε σκέψη για τη μεταχείριση που έχουν τέτοιοι άνθρωποι απο τη κοινωνία,και την αναισθησία του σημερινού κόσμου σε τέτοια θέματα (ξες,που βλέπουν έναν ανάπηρο να πασχίζει να κινηθεί και αντί να τον βοηθήσουν κάθονται και χλευάζουν,οι πιο πολλοί πάντα).Πάντως καλό είναι να δείχνουν τέτοιου είδους ταινίες,όχι στο Σκάι μόνο,αλλά και σε άλλα κανάλια.Πιο πολλά οφέλη έχουμε απο αυτά,παρά απ'τα τούρκικα!:whistle:

Αυτό με την κιμωλία θα το καταλάβεις στην α λυκείου όταν θα κάνετε διαγράμματα, αλλά και πάλι για να το καταλάβεις εντελώς λίγη αναζήτηση στο google είναι απαραίτητη (εγώ έψαχνα και διάβαζα πληροφορίες για αυτό πάνω από 2 ώρες :redface:).
Όντως, άνθρωποι με παρόμοιες ασθένειες και προβλήματα δεν μεταχειρίζονται καλά από την κοινωνία, τα οπισθοδρομικά μυαλά φταίνε για αυτό δυστυχώς. Ο Hawking είναι γενικά τυχερός που η ασθένεια σε αυτόν προχώρησε τόσο αργά, άλλοι ασθενείς βιώνουν τα συμπτώματα πολύ πιο γρήγορα και καταλήγουν ακόμα γρηγορότερα.
Εγώ πλέον τα μόνα κανάλια που βλέπω όταν ανοίγω την tv είναι νετ (βάζει ωραίες ευρωπαϊκές σειρές), σκάι (για αυτά τα ντοκυμαντέρ) και στάρ για καμιά ταινία.. Η τηλεόραση κατά τα άλλα έχει αχρηστευτεί γενικώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτό με την κιμωλία θα το καταλάβεις στην α λυκείου όταν θα κάνετε διαγράμματα, αλλά και πάλι για να το καταλάβεις εντελώς λίγη αναζήτηση στο google είναι απαραίτητη (εγώ έψαχνα και διάβαζα πληροφορίες για αυτό πάνω από 2 ώρες :redface:).
Όντως, άνθρωποι με παρόμοιες ασθένειες και προβλήματα δεν μεταχειρίζονται καλά από την κοινωνία, τα οπισθοδρομικά μυαλά φταίνε για αυτό δυστυχώς. Ο Hawking είναι γενικά τυχερός που η ασθένεια σε αυτόν προχώρησε τόσο αργά, άλλοι ασθενείς βιώνουν τα συμπτώματα πολύ πιο γρήγορα και καταλήγουν ακόμα γρηγορότερα.
Εγώ πλέον τα μόνα κανάλια που βλέπω όταν ανοίγω την tv είναι νετ (βάζει ωραίες ευρωπαϊκές σειρές), σκάι (για αυτά τα ντοκυμαντέρ) και στάρ για καμιά ταινία.. Η τηλεόραση κατά τα άλλα έχει αχρηστευτεί γενικώς.

Οπότε έχω καιρό μπροστά μου! ;)
Πραγματικά,όμως,εγώ θέλω να δω,αν ήταν στη θέση αυτού που κοροϊδεύουν τι θα έκαναν;
Και εγώ δεν ανοίγω,μόνο για κανένα αστυνομικό και κανα καλό ντοκιμαντέρ αν και η μάνα μου την έχει απαγορεύσει γενικώς στο σπίτι :P
Όταν είμαι αλλού (σαν χτες και σήμερα παράδειγμα) βλέπω..
Και όσον αφορά τους ανθρώπους με προβλήματα...
Ίσως και να μη φταίνε τα οπισθοδρομικά μυαλά αλλά και η εξέλιξη που κατάργησε τη φιλανθρωπία και αντικατέστησε τα πάντα με το χρήμα.Πλέον οι άνθρωποι δε νοιάζονται για κάτι άλλο,παρά μόνο για χρήμα.Λίγοι είναι αυτοί που είναι αληθινοί άνθρωποι με καρδιά,και υπο εξαφάνιση μάλιστα!Αλλά ας μην ανοίγω άλλο θέμα,δε θέλω να βγω οφ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Taken 2

Μέτρια ταινία. Καμία σχέση με το πρώτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Flight.Αλλη μια εξαιρετικη ταινια με τον Ντενζελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριχρι :)

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αν...!

Όχι τίποτα τέλειο, αλλά καλό ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
paranormsl acticity......omg...τα ειδα ολα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
To Rome with Love
εε νταξ Woody Allen, θρησκεια (8/10)

The Birds
απο τα καλυτερα θριλερ που εχω δει (9/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
This movie is not about a love story...
500 Days of Summer

Αρκετά ωραία ταινία... :hmm:

Summer σε μισώ ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
40 year old virgin .Βλεπεται ανετα και εχει γελιο.

Κια μια ερωτηση.Υπαρχει κανενας αλλος που να μην ξετρελαθηκε με το χομπιτ ή ειμαι μονο εγω;Σκηνες και διαλογοι που κανουν την τανια ξεχωριστη,φαινοταν σαν να μπαινουν εμβολιμα στην ατελειωτη δραση και στο κυνηγητο .Συν οτι καποιες σεναριακες εμπνευσεις περα του βιβλιου ηταν λιγο τραβηγμενες απο τα μαλλια(οπως για παραδειγμα στο τελος με το μπιλμπο και το μπλε ορκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Taken 2

Μέτρια ταινία. Καμία σχέση με το πρώτο!
πραγματικά όλοι μου είπαν το ίδιο, θέλω να την δω άμεσα! κρίμα πάντως αν είναι τόσο κακη...η πρώτη ήταν πραγματικά πολύ καλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
πραγματικά όλοι μου είπαν το ίδιο, θέλω να την δω άμεσα! κρίμα πάντως αν είναι τόσο κακη...η πρώτη ήταν πραγματικά πολύ καλή!

Επειδή προ ημερών είδα το Taken 1 και 2 με διάφορα μιας ώρας μεταξύ τους , θα σου πώ το εξής: η πρώτη ταινία ήταν μεν ταινία δράσης, αλλά ταυτιζόσουν με τον πατέρα και αυτή ήταν η γοητεία της ταινίας. Ήταν απλά ταινιάρα. Όσον αφορά την δεύτερη δεν την λες σε καμία περίπτωση κακή, σε διαβεβαιώ υπάρχουν πολύ χειρότερες, αλλά είναι απλώς ταινία δράσης, δεν έχει την γοητεία της πρώτης, όμως είναι σε γενικές γραμμές καλή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

για 3η φορα? damn,I love it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Sense & Sensibility
:inlove: Δεν το βαριέμαι ποτέεε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
πραγματικά όλοι μου είπαν το ίδιο, θέλω να την δω άμεσα! κρίμα πάντως αν είναι τόσο κακη...η πρώτη ήταν πραγματικά πολύ καλή!

Δες την και πες εντυπώσεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Inglourious Basterds. Ταινιάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Είδα χθες την ταινία "Τα χρόνια της θύελλας"
Πολύ καλή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top