Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
La vie en rose
Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει με καταπληκτικές ερμηνείες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όχι ρε συ κάτσε.Και λίγο είναι το 8.4 για αυτή την ταινία. :redface:
τι ακριβώς καλό βρήκες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σεφ και σεφ ( νομιζω ετσι λεγετε!) ειναι μια πολυ ωραια γαλλικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
τι ακριβώς καλό βρήκες?:hmm:

Πάρε αυτό το video σαν απάντηση(το μονόλογο της Ellen Burstyn στη σκηνή που εξηγεί στο γιο της για τα χάπια):



Και σκέψου λίγο το τέλος της ταινίας.Το τέλος των πρωταγωνιστών.
Κανένας τους δεν πέθανε. Ο θάνατος θα ήταν δώρο στην περίπτωσή τους,κάτι που δεν παίρνεις ποτέ από τη στιγμή που θα μπλέξεις με ναρκωτικά.Και όλο αυτό το μήνυμα το περνάει με αριστουργηματικό τρόπο ο Aronofsky.Δεν είχε στόχο να εντυπωσιάσει.Απλά να περάσει το μήνυμα αυτό.Σε μένα τουλάχιστον το πέρασε για τα καλά πριν μερικά χρόνια που την είχα δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.


με εντυπωσίασε, σε κρατάει συνέχεια κολλημένο/η στην οθόνη

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πάρε αυτό το video σαν απάντηση(το μονόλογο της Ellen Burstyn στη σκηνή που εξηγεί στο γιο της για τα χάπια):



Και σκέψου λίγο το τέλος της ταινίας.Το τέλος των πρωταγωνιστών.
Κανένας τους δεν πέθανε. Ο θάνατος θα ήταν δώρο στην περίπτωσή τους,κάτι που δεν παίρνεις ποτέ από τη στιγμή που θα μπλέξεις με ναρκωτικά.Και όλο αυτό το μήνυμα το περνάει με αριστουργηματικό τρόπο ο Arronofsky.Δεν είχε στόχο να εντυπωσιάσει.Απλά να περάσει το μήνυμα αυτό.Σε μένα τουλάχιστον το πέρασε για τα καλά πριν μερικά χρόνια που την είχα δει.

Ενδιαφερον ακουγεται... Λες να τηνν δω και να σας πω τη γνωμη μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ενδιαφερον ακουγεται... Λες να τηνν δω και να σας πω τη γνωμη μου;

Κοίτα είσαι λίγο μικρή για αυτά που δείχνει,ειδικά για ορισμένες πολύ ακατάλληλες σκηνές,αλλά κι εγώ κάπου στην ηλικία σου την είδα,οπότε ας σε μαλώσει κάποιος άλλος καλύτερα. :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κοίτα είσαι λίγο μικρή για αυτά που δείχνει,ειδικά για ορισμένες πολύ ακατάλληλες σκηνές,αλλά κι εγώ κάπου στην ηλικία σου την είδα,οπότε ας σε μαλώσει κάποιος άλλος καλύτερα. :P:)

Οκ... Θα περιμενω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt0180093/

εμένα δεν μου δικαιολόγησε το 8,4!
Τι;:confused: Προσωπικά από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. 10 τις βάζω και λίγο είναι. Περνάει μηνύματα αυτή η ταινία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ καλή ταινία το Requiem for A Dream (ακόμα καλύτερο το soundtrack), όμως όχι και ΤΟ αριστούργημα.
Γενικά όσες ταινίες του Aronofsky έχω δει, έχουν πολλές δόσεις υπερβολής στη βία, την ωμότητα και τη σκληρότητα, σαν να θέλει περισσότερο να προκαλέσει παρά να περάσει κάποιο μήνυμα, ειδικά σε ορισμένες σκηνές, όπου ήμουν πολύ περισσότερο έτσι: :sick: παρά έτσι: :eek: :confused: :hmm:
Η βαθμολογία μου είναι 8.5 (συμπίπτει με το imdb).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Goya's Ghosts (χτες στη νετ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Πολύ καλή ταινία το Requiem for A Dream (ακόμα καλύτερο το soundtrack), όμως όχι και ΤΟ αριστούργημα.
Γενικά όσες ταινίες του Aronofsky έχω δει, έχουν πολλές δόσεις υπερβολής στη βία, την ωμότητα και τη σκληρότητα, σαν να θέλει περισσότερο να προκαλέσει παρά να περάσει κάποιο μήνυμα, ειδικά σε ορισμένες σκηνές, όπου ήμουν πολύ περισσότερο έτσι: :sick: παρά έτσι: :eek: :confused: :hmm:
Η βαθμολογία μου είναι 8.5 (συμπίπτει με το imdb).

φιλε δεν προκαλει, αυτος ειναι ο κοσμος. ασχετα που δεν το βλεπεις καθημερινα.
ειναι πραγματικοτητα ωμη σκληρη ο,τιδηποτε αλλα πραγματικοτητα, οποιος αντεχει την αντικριζει και η ταινια ειναι ενας ηπιος τροπος να το κανεις αυτο. ειδικα σε θεματα οπως ο εθισμος δεν γινεται να περασει μηνυματα χωρις τετοιες εικονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φιλΗ δεν προκαλει, αυτος ειναι ο κοσμος. ασχετα που δεν το βλεπεις καθημερινα.
ειναι πραγματικοτητα ωμη σκληρη ο,τιδηποτε αλλα πραγματικοτητα, οποιος αντεχει την αντικριζει και η ταινια ειναι ενας ηπιος τροπος να το κανεις αυτο. ειδικα σε θεματα οπως ο εθισμος δεν γινεται να περασει μηνυματα χωρις τετοιες εικονες.

Φίλη, όταν θέλει κάποιος να περάσει μήνυμα σχετικά με τα ναρκωτικά και τον εθισμό μπορεί να κάνει ένα ωραιότατο ντοκιμαντέρ που είναι σκληρό και μάλιστα είναι πολύ πιο σκληρό και θέτει πολύ περισσότερο σε προβληματισμό το θεατή, ακριβώς επειδή είναι πραγματικό. Αν ήταν πραγματική ιστορία, δε θα έλεγα τίποτα. Όμως, αφού μιλάμε για προϊόν μυθοπλασίας, θεωρώ ότι πρέπει να μη δίνει τέτοια έκταση στις σωματικές αλλά στις ψυχολογικές συνέπειες του φαινομένου τόσο στα εθισμένα άτομα, όσο και στην κοινωνία.

Για εμένα, πιο ενδιαφέρον είναι μια ταινία να δείχνει ότι οι εθισμένοι καταλήγουν να είναι μόνοι τους, εξευτελισμένοι και χωρίς βοήθεια, παρά το ότι ίσως να χάσουν ένα χέρι και να πεθάνουν, γιατί το δεύτερο είναι, ας πούμε, το αναμενόμενο ενώ το πρώτο όχι.

edit: πχ: Η κατάρριψη του "party-sex-drugs=happiness" είναι πολύ πιο σημαντική, δείχνει πως ακόμα και τα drugs, όταν τα ξεκινάει κάποιος, δεν τον κάνουν ευτυχισμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Φίλη, όταν θέλει κάποιος να περάσει μήνυμα σχετικά με τα ναρκωτικά και τον εθισμό μπορεί να κάνει ένα ωραιότατο ντοκιμαντέρ που είναι σκληρό και μάλιστα είναι πολύ πιο σκληρό και θέτει πολύ περισσότερο σε προβληματισμό το θεατή, ακριβώς επειδή είναι πραγματικό. Αν ήταν πραγματική ιστορία, δε θα έλεγα τίποτα. Όμως, αφού μιλάμε για προϊόν μυθοπλασίας, θεωρώ ότι πρέπει να μη δίνει τέτοια έκταση στις σωματικές αλλά στις ψυχολογικές συνέπειες του φαινομένου τόσο στα εθισμένα άτομα, όσο και στην κοινωνία.

Για εμένα, πιο ενδιαφέρον είναι μια ταινία να δείχνει ότι οι εθισμένοι καταλήγουν να είναι μόνοι τους, εξευτελισμένοι και χωρίς βοήθεια, παρά το ότι ίσως να χάσουν ένα χέρι και να πεθάνουν, γιατί το δεύτερο είναι, ας πούμε, το αναμενόμενο ενώ το πρώτο όχι.

edit: πχ: Η κατάρριψη του "party-sex-drugs=happiness" είναι πολύ πιο σημαντική, δείχνει πως ακόμα και τα drugs, όταν τα ξεκινάει κάποιος, δεν τον κάνουν ευτυχισμένο.
κοιτα δεν ειναι βασισμενη σε καποια συγκεκριμενη πραγματικη ιστορια, ομως σε καμια περιπτωση δεν ειναι προιον μυθοπλασιας εχω δει παρομοιες καταστασεις, με τα ναρκωτικα δεν εχεις πολλες επιλογες. εκτος απο αυτο εγω πιστευω πως εδωσε σημασια και στην ψυχολογικη τους κατασταση, τωρα δεν ξερω οτι καταλαβαινει κανεις βλεποντας την ταινια, εγω παντως νομιζω οτι ανελυσε αρκετα και τον ψυχισμο τους. οσο για το ντοκιμαντερ, για μενα ως θεατη μια ιστορια θα με κρατουσε περισσοτερο, οπως και να το κανεις το ντοκυμαντερ ειναι πιο απροσωπο ενω η ιστορια πιο παραστατικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angie iliop

Νεοφερμένος

Η angie iliop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Skyfall!!! Απίθανη ταινια!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριχρι :)

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Men in Black 3 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
The Amazing Spider Man
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
το αγοροκόριτσο!
Πολύ καλή , αλλά λίγο..παράξενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top