Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
οχι ρε παιδι μου..... ομως ειναι δυνατο να περιμενεις κατι της προκοπης ; κριμα. λεω κι εγω να παω να το δω σημερα-προτεινα κ σε αλλους. ...:worry:

Δεν είναι και απαίσιο, βλέπεται... Απλά το περίμενα μακράν καλύτερο.

Διάβαζα στο internet κριτικές τύπου "The best movie ever" και κάτι τέτοια, και περίμενα καμιά υπερπαραγωγή...

Αρκετές σκηνές ήταν καλές, αλλά γενικά σαν σύνολο δεν ήταν τέλεια ταινία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
καταλαβαινω, απλως κι εγω το εχω διαβασει και ηλπιζα σε ενα τετοιο θεμα να ειχαν εμβαθυνει να μην το περνουσαν ετσι, στηριζομενοι στο βιβλιο.
τεσπα οι ελπιδες μου για κατι μαγαλειωδες της 7ης τεχνης οσον αφορα τους αγωνες πεινας μειωθηκαν περισσοτερο οταν ειδα οτι το σκηνοθετουσε ο gary ross, βεβαιως θα μπορουσε να κανει τη διαφορα αλλα οταν ειδα τον τυπο των ταινιων που εχει συμμετασχει πχ seabiscuit, οι προσδοκιες μου μειωθηκαν καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
like crazy... ποοοοο βαρεθηκα τη ζωη μου! μην τη δειτε θα πληξετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Definitely, Maybe (2008 )
https://www.imdb.com/title/tt0832266/

καλουτσικο και ευχαριστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
το λοιπον the hunger games
7-8/10
μπορουσε να αντιληφθει κανεις πολυ καλα το νοημα χωρις να εχει διαβασει και το βιβλιο.
λοιπες αποψεις στο σποιλερ
στα αρνητικα η φουσκομπουκα κατνις, δλδ για ονομα οταν την εδειχνε και καλα πεινασμενη περισσοτερο μαστουρωμενη φαινοταν.-στην αρχη η καμερα κουνιοταν αρκετα αλλα ηταν για πολυ λιγο.-σαν κατι να μου ελειψε απ εφε; -ισως να μπορουσε να ειναι πιο 'σφιχτοδεμενη', το ιδιο και η jennifer lawrence:P
στα θετικα η προβολη του παραλογισμου της καπιτολ και της δικτατορικης νοοτροπιας.επισης οι επιλογες των ηθοποιων ως χειμιτς και πιττα
αν και ανυπομονω για το 2 εχω ακομα καποιες ....ανησυχιες, θα ελεγα. we shall see!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
The Man (2005)
https://www.imdb.com/title/tt0399327/

απλα καλουτσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τώρα πρόσφατα,το V for Vendetta,στο Σταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εγω το παρασκευοσαββατοκυριακο ειδα τις:donny darko
black swan
wall-e
unglourious basterds
ολες πολυ ωραιες ταινιες και απορω πως δν τις ειχα δει τοσο καιρο.τις συνιστω σε οσους ξερουν απο ποιοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πολυ ωραια ταινια την προτεινω και εγω και ακομα καλυτερο το soundtrack .Η ταινια ειναι σχετικα με ενα εφηβο,την ζωη του και γενικοτερα πιο πολυ θα ελεγα τις σκεψεις και την δυνατοτητα του να ''βλεπει'' το χρονο(οχι medium ή κατι τετοιο αλλα δεν μπορω να πω και πολλα αυτη ειναι αλλωστε η ομορφια της ταινιας)
απο τις καλυτερες που υπαρχουν σιγουρα,ΔΕΙΤΕ την

ταινιουλα με ενα ρομποτακι που σκοπος του ειναι να κονιορτοποιει σκουπίδια σε μια γη που εχει γεμισει εντελως με αυτα σε σημειο που οι ανθρωποι να μην κατοικουν πλεον σε αυτη!!!Το ρομποτακι αυτο λοιπον, μενει μονο του στη γη.Τελικα ερωτευεται ενα αλλο ρομποτ που στέλνεται απο τους ανθρωπους να δουν αν γινεται να γυρισουν πισω στην γη για να ζησουν και καπου στην πορεια εμπλεκονται και οι ανθρωποι που επιχειρουν ενα comeback στη γη.Πολυ ωραια και γλυκια ταινια την ειχα δει παλια με την κοπελα μου,μας αρεσε πολυ,
προτεινω επισης
χαλια ταινια παρα πολυ αργη ταινια οπως ειναι αλλωστε και ολες οι ταινιες του ταραντινο.Επισης,εχει και μερικες σκηνες με αιματα κτλπ αν δεν αρεσουν σε καποιον,εμενα δεν με ενοχλησαν.
Χαλι μαυρο μην δειτε it's dead slow
ακυρη ατακα που θυμηθηκα απο την ταινια btw: ''Fuck a....duck'':P

Ειδα το hugo
Η ιστορια ξετυλιγεται γυρω απο ενα παιδι(ορφανο) που ζει σε ενα σιδηροδρομικο σταθμο και προσπαθει να συναρμολογησει ενα ρομποτακι.Ολα συγχεονται σε μια παρα πολυ καλη πλοκη με ταινιες,ψηλο ειδυλιο,γελιο,ωραιες σκηνες και πολλα αλλα που δεν μου ερχονται αξιζει να την δειτε
Υ.Γ. αν την κατεβασετε να την δειτε στο PC κατεβαστε σε καλη ποιοτητα αν και δεν εχει τπτ wow σε γραφικα(εκρηξεις κτλπ) πιστευω αξιζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraXX

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lucιfεr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.
"Demons Never Die"

https://www.imdb.com/title/tt1777612/

Ωραία ταινία! Αρκετα καλή. Παίζουν πολύ καλοί η9οποιοί πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Shock Treatment (1973)
https://www.imdb.com/title/tt0070827/

πολυ καλη low budget ταινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
enemy of the state,αρκετα καλή ταινία με έναν απο τους αγαπημένους μου ηθοποιούς(will smith)
the way back,πολύ καλή ταινία,τη συστήνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Τώρα πρόσφατα,το V for Vendetta,στο Σταρ.

Και με το που μπήκε η κολλητή μου σπίτι και είδε το topic ανοιγμένο,μ'έφαγε να της το βάλω να το δει για 100η φορά!
Αμάν βρε πουλάκι μου μας κατέστρεψες!:D

Και για να σας τιμωρήσω...
https://www.imdb.com/title/tt1667133/
Τη συνιστώ σε αντροπαρέα που θέλει να καεί στη σαπίλα!Η ταινία είναι τόσο γελοία που καταντάει άξια να τη δει κανείς!Χαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μην σπρώχνεις ερχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Michael Clayton (2007)
https://www.imdb.com/title/tt0465538/

αρκετα καλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.imdb.com/title/tt0073486/

Στη Φωλιά του Κούκου
Τρομερή ταινία. Είναι ένας φυλακισμένος που έκανε τον τρελό για να τον πάνε στο Ψυχιατρείο, έτσι ώστε να γλιτώσει τη σκληρή δουλειά που το επέβαλλαν εκεί. Στο Ψυχιατρείο όμως, έχει να αντιμετωπίσει μια νοσοκόμα, που περισσότερο βλάπτει τους ασθενείς, παρά τους θεραπεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Fireworks (1997)
https://www.imdb.com/title/tt0119250/

ταινιαρα την προτεινω ανεπιφυλακτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Drive (2011)




"A mysterious man who has multiple jobs as a garage mechanic, a Hollywood stuntman and a getaway driver seems to be trying to escape his shady past as he falls for his neighbor - whose husband is in prison and who's looking after her child alone. Meanwhile, his garage mechanic boss is trying to set up a race team using gangland money, which implicates our driver as he is to be used as the race team's main driver. Our hero gets more than he bargained for when he meets the man who is married to the woman he loves."
https://www.imdb.com/title/tt0780504/

Η ταινία που έκανε τον Ryan Gosling κομμάτι της σύγχρονης pop culture.
Μία δραματική ιστορία με ένα λιγομίλητο, μυστηριώδη πρωταγωνιστή και μπόλικες σκηνές δράσης.
Η πλοκή, αν κι όχι εξόχως πρωτότυπη, αποδίδεται στο ακέραιο χάρη στον υπαινικτικό τόνο του ρόλου που υποδύεται ο Gosling αλλά και τις έντονες εναλλαγές στην ατμόσφαιρα του έργου.
Χαρακτηριστική σκηνή που αποδεικνύει το παραπάνω,αυτή του ασανσέρ.

Υ.Γ.: Πολύ ενδιαφέρουσα και η μουσική επένδυση της ταινίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Drive (2011)



"A mysterious man who has multiple jobs as a garage mechanic, a Hollywood stuntman and a getaway driver seems to be trying to escape his shady past as he falls for his neighbor - whose husband is in prison and who's looking after her child alone. Meanwhile, his garage mechanic boss is trying to set up a race team using gangland money, which implicates our driver as he is to be used as the race team's main driver. Our hero gets more than he bargained for when he meets the man who is married to the woman he loves."
https://www.imdb.com/title/tt0780504/

Η ταινία που έκανε τον Ryan Gosling κομμάτι της σύγχρονης pop culture.
Μία δραματική ιστορία με ένα λιγομίλητο, μυστηριώδη πρωταγωνιστή και μπόλικες σκηνές δράσης.
Η πλοκή, αν κι όχι εξόχως πρωτότυπη, αποδίδεται στο ακέραιο χάρη στον υπαινικτικό τόνο του ρόλου που υποδύεται ο Gosling αλλά και τις έντονες εναλλαγές στην ατμόσφαιρα του έργου.
Χαρακτηριστική σκηνή που αποδεικνύει το παραπάνω,αυτή του ασανσέρ.

Υ.Γ.: Πολύ ενδιαφέρουσα και η μουσική επένδυση της ταινίας.
Για την συγκεκριμένη ταινία είχα ακούσει πολυ καλές κριτικές, τελικά δεν με εντυπωσίασε και τόσο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top