Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Abduction.
Δε βαρέθηκα ούτε για μια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Το "The Shining"!
Ok, πολυ ωραια ταινια, αλλα δεν τα μπορω και πολυ τα ψυχολογικα θριλερ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Abduction.
Δε βαρέθηκα ούτε για μια στιγμή.
και εγω την ειδα σημερα..απο τις καλυτερες που εχω δει τελευταια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Το Contagion.Το περιμενα καλύτερο....καλά που δεν το είδα στο σινεμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το Contagion.Το περιμενα καλύτερο....καλά που δεν το είδα στο σινεμά.
το εχω κατεβασει..δεν αξιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
το εχω κατεβασει..δεν αξιζει?
εμένα δε μου αρεσε ισως γιατι το περιμενα διαφορετικο (και καλυτερο).δες το παντως, δεν ειναι και τελειως χασιμο χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εμένα δε μου αρεσε ισως γιατι το περιμενα διαφορετικο (και καλυτερο).δες το παντως, δεν ειναι και τελειως χασιμο χρονου.
ε καποια στιγμη θα το δω..κατεβασα το abduction που με αρεσε αυτο το contragion Και κατι με την λεξη βασιλια που δεν μπορω να το θυμηθω:P(φετινη ταινια)
θυμηθηκα..In the name of the king 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.



Αρκετα καλη.Γενικα μαρεσουν πολυ ταινιες που αναπαριστουν διαφορετα εναν ολοκληρο πολιτισμο και μια προτοτυπη κοινωνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.



Αρκετα καλη.Γενικα μαρεσουν πολυ ταινιες που αναπαριστουν διαφορετα εναν ολοκληρο πολιτισμο και μια προτοτυπη κοινωνια

Κατά τη γνώμη μου η κεντρική ιδέα (ένας κόσμος βασισμένος στη συναλλακτική και πραγματική αξία του χρόνου και ηθικά διλήμματα ως προς το πως αξιοποιείς τη δύναμη που ξαφνικά σου περιέρχεται) ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.
Μακάρι να είχε αποδοθεί καλύτερα από τους ηθοποιούς και είχε καταλήξει σε ένα κάπως πιο ανατρεπτικό τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
νοικιασα το "(500)days of summer".καλο ηταν,δε σε αφηνει να χασεις λεπτο,αλλιως χανεις τη ροη!!!
δηλαδη σου επιβαλλει να το βλεπεις,για να μη χαθεις.
εγω ως κριτηριο για καλες ταινιες εχω το ρολοι διπλα στην οθονη μου.αν σηκωσω το βλεμμα για να δω,σημαινει οτι ειναι λιγο υποδεεστερη.αν οχι,σημαινει οτι με εχει συνεπαρει και αξιζει!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
νοικιασα το "(500)days of summer".καλο ηταν,δε σε αφηνει να χασεις λεπτο,αλλιως χανεις τη ροη!!!
δηλαδη σου επιβαλλει να το βλεπεις,για να μη χαθεις.
επισης εχει καταπληκτικό soundtrack!!!:clapup::clapup::clapup:


εγω παλι ειμαι πιο κλασσικος και παλιος στα γουστα,
Η λιστα του Σιντλερ, βαρια μεν αλλα με περιεχομενο δε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αξιζει να την δουμε? διαβασα την περιγραφη..

Με μια μονολεκτική απάντηση? Ναι.

Δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά βλέπεται ευχάριστα. Σε μερικούς φίλους μου άρεσε πάρα πολύ. Εγώ το βρήκα απλώς καλό. Είχε το ενδιαφέρον του. Κοίτα και το τρέιλερ να δεις τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το Joyeux Noël δεν σου αρεσε;; Εγω οταν την ειδα πραγματικα με ειχε συναρπασει!!! Πραγματικα μπορει να σου δωσει πολλα μαθηματα ζωης και να σου αλλαξει τον τροπο που σκεφτεσαι! Θα την ξαναδω οπωσδηποτε τωρα λογω των ημερων!! Την συστηνω!!!

Βασικά επιμένω στο ότι μοιάζει πολύ καλή για να 'ναι αληθινή. Άντε, επειδή είναι Χριστούγεννα, σταματάμε τον πόλεμο και πίνουμε όλοι μαζί χαρούμενοι σαμπάνια! Oh really? Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν ίσως, δεν νομίζω όμως ότι το ανθρώπινο είδος θα καταφέρει ποτέ να αποτινάξει τη διχόνοια, το μίσος και τον φανατισμό που -ειδικά σε περιόδους πολέμου- οργιάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Βασικά επιμένω στο ότι μοιάζει πολύ καλή για να 'ναι αληθινή. Άντε, επειδή είναι Χριστούγεννα, σταματάμε τον πόλεμο και πίνουμε όλοι μαζί χαρούμενοι σαμπάνια! Oh really? Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν ίσως, δεν νομίζω όμως ότι το ανθρώπινο είδος θα καταφέρει ποτέ να αποτινάξει τη διχόνοια, το μίσος και τον φανατισμό που -ειδικά σε περιόδους πολέμου- οργιάζουν.


Κοιτα, αν δεν κανω λαθος η ταινια στηριζεται σε πραγματικα περιστατικα, δλδ αυτα που περιγραφει ετσι συνεβησαν περιπου τα Χριστουγεννα του 1914 στο εν λογω στρατοπεδο... Στο κατω κατω, το γεγονος οτι η ανακωχη κρατα μια μερα, σου δειχνει ακομα πιο εντονα αυτο που λες, οτι η διχονοια κτλ δεν προκειται να αποτιναχθει. Ωστοσο οι ιδιοι οι στρατιωτες επιθυμουσαν βαθια μεσα τους να ληξει ο πολεμος, να επιστρεψουν στη ζωη τους και τις οικογενειες τους κτλ... Κατ'επεκταση, τις πιο πολλες φορες, οι ιδιοι οι ανθρωποι νιωθουν την αναγκη να συμφιλιωθουν με τον εχθρο, ιδιαιτερα οταν ο πολεμος δεν εχει σκοπο...Πολεμουν απλα απο διαταγες των ανωτερων τους...Θεωρω οτι η ταινια αυτο θελει να σου διδαξει, τη ματαιοτητα του(ειδικα μαχροχρονου) πολεμου και την αναγκη και επιθυμια των λαων για συναδελφωση σε στιγμες κρισης...Απλα τα Χριστουγεννα αν θες ηταν η αφορμη... Και δεν θεωρω οτι ειναι ουτοπικο αυτο που περιγραφει, δλδ οι στρατιωτες να αισθανονται ετσι, απλα αναγκαζονται τις περισσοτερες φορες να πολεμουν(προσοχη, οταν δεν υπαρχει κανενα νοημα σε αυτον, γιατι οταν υπερασπιζεσαι την πατριδα σου εχει, αλλα και παλι δεν αποκλειει αυτο να αισθανεσαι ετσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
https://www.zougla.gr/Image.ashx?fid=474226&w=400&h=300&q=80


Πολυ μετρια κωμωδια που την εσωσαν οι ηθοποιοι που επαιζαν.Στους αλλους αρεσε ομως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Βασικά επιμένω στο ότι μοιάζει πολύ καλή για να 'ναι αληθινή. Άντε, επειδή είναι Χριστούγεννα, σταματάμε τον πόλεμο και πίνουμε όλοι μαζί χαρούμενοι σαμπάνια! Oh really? Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν ίσως, δεν νομίζω όμως ότι το ανθρώπινο είδος θα καταφέρει ποτέ να αποτινάξει τη διχόνοια, το μίσος και τον φανατισμό που -ειδικά σε περιόδους πολέμου- οργιάζουν.

Αυτό ξέρεις δεν είναι απαραιτήτως ορθό. Υπάρχουν άλλωστε και παραδείγματα όπου έχουν διακοπεί πόλεμοι για κάτι ανώτερο ( πολύ γνωστός είναι ο θεσμός της Εκεχειρίας, ας μην τον ξεχνάμε! :) ).
Και ενδεχομένως, τα Χριστούγεννα είναι μία πολύ σημαντική γιορτή για κάποιους ανθρώπους, ανώτερη από το καθεστώς πολέμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το Exam...μου αρεσε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.


Πολυ μετρια κωμωδια που την εσωσαν οι ηθοποιοι που επαιζαν.Στους αλλους αρεσε ομως :hmm:
Θελω να την δωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top