Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος???Τν Πεμπτη βγηκε στς κινηματογραφους εσυ πως τν ειδες στν τηλεοραση?
Πολυ απλα: Την κατεβασε.:P
Και εγω την ειδα αρκετα καλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Μα μόνο στον κινηματογράφο μπορούσες να τη δεις!:) Για πες εντυπώσεις.
ναι,σωστο κι αυτο:Pενταξει,συμπαθητικη ταινια ομως δεν σε κρατουσε σε εγρηγορση και ετσι κατεληγε βαρετη σε καποια στιγμη.ααα επισης σου αφηνε και πολλες αποριες στο τελος.αντε με τον καλο λογο στο στομα ειμαι παλι:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
μόλις είδα το erdward scissorhands ^^ -100ηφορά?χαχα-
''...you see,before he came down here,it never snowed...and afterwards it did.
If he werent up there, i dont think it would be snowing....

sometimes you can still catch me dancin' in it......'' <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
https://www.comfis.gr/wp-content/uploads/2011/04/inabetterworld.jpg
"In A Better World"
Στον υπολογιστή την είδα ;)
Υπέέέροχη ταινία <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
το "the conviction" με την Χιλαρι Σουανκ...αρκετα καλη αν και ηθελα να εχει πιο πολυ δραση...και ειχε και προβλεψιμο τελος...ναι δεν ενθουσιαστηκα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Από σπόντα...https://www.imdb.com/title/tt0842926/.
Η "μοντέρνα" οικογένεια σε κρίση.
Δύο παιδιά στην εφηβεία, συνειλλημμένα με εξωσωματική γονιμοποίηση και δύο μαμάδες, γνωρίζουν τον φυσικό τους πατέρα. Οι μεταξύ τους σχέσεις περιπλέκονται, δημιουργούνται εντάσεις και στο τέλος τον απωθούν για να συνεχίσουν από εκεί που το άφησαν..
Ευχάριστη ταινία, αρκετά χιουμοριστική σε μερικά σημεία, ποντάρει και στις σκηνές σεξ που δεν είναι και λίγες. Δεν ξέρω αν καταφέρνει να αποδώσει την οικογένεια του σήμερα σε χώρες όπως η Αμερική, αλλά σίγουρα αποδεικνύει το πόσο περιπεπλεγμένη είναι η ζωή μας αυτές τις μέρες.
Δείτε τη;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Την είδα κι εγώ χθες. Καθρέπτης της "χαμένης" ζωής των Αμερικανών! Σαν υπόθεση δε μ΄άρεσε αλλά η Τζούλιαν Μουρ και η Άνετ Μπένιγκ εξαιρετικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
μόλις την είδα. πολύ γαμ@τη ταινία. χαίρομαι πολύ παιδιά που εδώ μέσα οι περισσότεροι προτείνετε και βλέπετε ΟΝΤΩΣ καλές ταινίες. Χαίρομαι που ορίζεται μια καλή ταινία από το περιεχόμενο της και όχι από τα εφέ ή το κλασικό επιφανειακό σενάριο που "συγκινεί" κόσμο και κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
horible bosses γελασα παααααρα πολυ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Something Borrowed
Καλή ήταν, πλάκα είχε σε ορισμένα σημεία, αλλά με εκνεύρισε ο πρωταγωνιστής :P Το τέλος κλασικό, εντάξει, αλλά για να περνάει η ώρα μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Hard Candy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Τώρα πριν λίγο το "Zathura" στην TV
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι μέτρια ταινία ούτε εγώ ενθουσιάστηκα. ΠΟΛΥ όμορφη όμως !
I know:inlove::inlove::inlove:
horible bosses γελασα παααααρα πολυ!!!!!!!
πραγματι αν και δεν μου αρεσε τοσο το τελος και η ανιστον(ασχημουλα ηταν στην ταινια,κριμα ειμαι big fun...).Παντως αν σκεφτεται καποιος αν πρεπει ή οχι να δει την ταινια,απλα δες την εικονα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Midnight in Paris https://www.imdb.com/title/tt1605783/.
Δε θα σας ενθουσιάσει αλλά αν ανήκετε κι εσείς στους νοσταλγούς προηγούμενων εποχών και τρέφεται θαυμασμό ή έστω συμπάθεια για πρόσωπα του παρελθόντος είναι μία ταινία που θα σας αποζημιώσει. Όπως και ο πρωταγωνιστής, ένας άνθρωπος απογοητευμένος από το παρόν του, αναζητά στο φαντασιακό του μία άλλη εποχή γεμάτη "ιερά πνεύματα" και αέρα καλλιτεχνικό όπου ο κάθε άνθρωπος μετριέται από το ταλέντο και τη γοητεία του, έτσι και ο θεατής παρασύρεται στο μεθυστικό Παρίσι του '20. Αν και συνειδητοποιείς ότι το να θαυμάζεις το παρελθόν σε οδηγεί στο να υποτιμάς υπέρμετρα το παρόν, δεν μπορείς παρά να παραδεχθείς ότι η αίγλη είναι γνώρισμα καιρών περασμένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Midnight in Paris https://www.imdb.com/title/tt1605783/.
Δε θα σας ενθουσιάσει αλλά αν ανήκετε κι εσείς στους νοσταλγούς προηγούμενων εποχών και τρέφεται θαυμασμό ή έστω συμπάθεια για πρόσωπα του παρελθόντος είναι μία ταινία που θα σας αποζημιώσει. Όπως και ο πρωταγωνιστής, ένας άνθρωπος απογοητευμένος από το παρόν του, αναζητά στο φαντασιακό του μία άλλη εποχή γεμάτη "ιερά πνεύματα" και αέρα καλλιτεχνικό όπου ο κάθε άνθρωπος μετριέται από το ταλέντο και τη γοητεία του, έτσι και ο θεατής παρασύρεται στο μεθυστικό Παρίσι του '20. Αν και συνειδητοποιείς ότι το να θαυμάζεις το παρελθόν σε οδηγεί στο να υποτιμάς υπέρμετρα το παρόν, δεν μπορείς παρά να παραδεχθείς ότι η αίγλη είναι γνώρισμα καιρών περασμένων.
πολυ ωραια περιγραφη.Εμενα παντως που ειμαι και νεος μου αρεσε αρκετα η ταινια(παντως σιγα τον ντορο για την carla που θα επαιζε και σε ταινια ενα ρολακι ειχε...).Γενικα,αν ειναι woody allen πρεπει να ειναι πολυ μλκ για να μην μου αρεσει...
συμφωνω tim burton ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Midnight in Paris https://www.imdb.com/title/tt1605783/.
Δε θα σας ενθουσιάσει αλλά αν ανήκετε κι εσείς στους νοσταλγούς προηγούμενων εποχών και τρέφεται θαυμασμό ή έστω συμπάθεια για πρόσωπα του παρελθόντος είναι μία ταινία που θα σας αποζημιώσει. Όπως και ο πρωταγωνιστής, ένας άνθρωπος απογοητευμένος από το παρόν του, αναζητά στο φαντασιακό του μία άλλη εποχή γεμάτη "ιερά πνεύματα" και αέρα καλλιτεχνικό όπου ο κάθε άνθρωπος μετριέται από το ταλέντο και τη γοητεία του, έτσι και ο θεατής παρασύρεται στο μεθυστικό Παρίσι του '20. Αν και συνειδητοποιείς ότι το να θαυμάζεις το παρελθόν σε οδηγεί στο να υποτιμάς υπέρμετρα το παρόν, δεν μπορείς παρά να παραδεχθείς ότι η αίγλη είναι γνώρισμα καιρών περασμένων.
εγώ γι' αυτούς ακριβώς τους λόγους ξετρελάθηκα με την ταινία, μπορώ να πω ότι ταυτίστηκα μερικώς με τον ήρωα γιατί με έχω φανταστεί πολλές φορές να κάνω μεταμεσονύχτιες βόλτες στο Παρίσι και ειδικά στη Μονμάρτη.Μ επηρέσασε τόσο που αφότου την είδα περπατούσα στη βροχή χωρίς ομπρέλα(αν και είχα μαζί μου:P).Γουντι Άλεν θεός εντάξει, προσφατα είδα και το <Μανχάταν> επίσης πολύ καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
πολυ ωραια περιγραφη.Εμενα παντως που ειμαι και νεος μου αρεσε αρκετα η ταινια(παντως σιγα τον ντορο για την carla που θα επαιζε και σε ταινια ενα ρολακι ειχε...).Γενικα,αν ειναι woody allen πρεπει να ειναι πολυ μλκ για να μην μου αρεσει...
συμφωνω tim burton ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ

εγώ γι' αυτούς ακριβώς τους λόγους ξετρελάθηκα με την ταινία, μπορώ να πω ότι ταυτίστηκα μερικώς με τον ήρωα γιατί με έχω φανταστεί πολλές φορές να κάνω μεταμεσονύχτιες βόλτες στο Παρίσι και ειδικά στη Μονμάρτη.Μ επηρέσασε τόσο που αφότου την είδα περπατούσα στη βροχή χωρίς ομπρέλα(αν και είχα μαζί μου:P).Γουντι Άλεν θεός εντάξει, προσφατα είδα και το <Μανχάταν> επίσης πολύ καλό

Τελικά είχε απήχηση η ταινία (και η ονειροπόληση καλά κρατεί:redface:).
Προσωπικά, βρίσκω πολύ καλύτερες παλαιότερες ταινίες του Woody Allen όπως το Manhattan και το Annie Hall.
Αυτή η ταινία ήταν περισσότερο μία "εύκολη δουλειά", βέβαια το ίδιο μελωδική και με υπέροχες εικόνες.
Ανέκαθεν μου άρεσε το σκηνικό στο οποίο επιλέγει να "στήνει" την εκάστοτε υπόθεση.
Αλλά εξακολουθεί να είναι μία σκιά παλαιότερων έργων του κατ'εμέ.
Πάντως έδωσε στον Owen Wilson την ευκαιρία να υποδυθεί έναν νευρωτικό και όχι goofy χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Τελικά είχε απήχηση η ταινία
ναι ρε 'συ περα απο το γεγονος οτι ειναι καλη ειχε γινει σαλος κυριως για την carla(πανεμορφη) οτι θα παιξει σε ταινια κτλπ
(και η ονειροπόληση καλά κρατεί:redface:).
:D:redface::redface::redface::D
απο τις καλυτερες που εχω δει.Εμενα μου αρεσει παρα πολυ -σαν φιλοσοφια- το whatever works και σαν ταινια mach point(η καλυτερη του woody)...
Πάντως έδωσε στον Owen Wilson την ευκαιρία να υποδυθεί έναν νευρωτικό και όχι goofy χαρακτήρα.
πραγματι και αν και ηταν παραξενος(δεν τον εχουμε συνηθησει σε τετοιο ρολο) νομιζω ηταν καλος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top