Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Frank
ωραια ταινια. αν και οταν την ξεκινησα την πρωτη φορα δε μου τραβηξε αρκετα το ενδιαφερον και την αφησα για την επομενη που θα ειχα ορεξη, αποζημιωσε. πολυ καλο καστ...και ενδιαφερουσα μουσικη :Ρ

The Remains of the Day
την πρωτη φορα που μου την προτειναν ηταν σε φροντιστηριο αγγλικων για την προφορα πριν αρκετα χρονια. τελικα την ειδα. anthony hopkins + emma thompson ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Υπέροχήηηηηηηηηηηη. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Don't Breathe Φουλ αγχωτική ταινία, με έβγαλε από την αίθουσα με το πρόσχημα της τουαλέτας. Κανονικά δεν θα έπρεπε να λέγετε μην ανασαίνεις αλλά ανάσες τοκετού.

Doctor Strange Μου άρεσε, η πλοκή ο τυπικός πλούσιος που έγινε σούπερ ήρωας όμως είχε δράση, αστειάκια και σούπερ εφέ.

Fantastic Beasts and Where to Find Them Προφανώς και Harry Potter δεν θα γίνει ποτέ, παρόλα αυτά την ευχαριστήθηκα. Κλασσικά ο Eddie Redmayne ήταν μέσα στο ρόλο του -ο τύπος δεν μπορεί να κάνει λάθος-. Γενικά άρεσε σε όσους είχαν δει τα χάρρυ πότερ, όσοι πήγαν με την παρότρυνση "δεν χρειάζεται να έχεις δει τις ταινίες είναι πρίκουελ" απλά δεν την ευχαριστήθηκαν το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Fantastic Beasts and Where to Find Them Προφανώς και Harry Potter δεν θα γίνει ποτέ, παρόλα αυτά την ευχαριστήθηκα. Κλασσικά ο Eddie Redmayne ήταν μέσα στο ρόλο του -ο τύπος δεν μπορεί να κάνει λάθος-. Γενικά άρεσε σε όσους είχαν δει τα χάρρυ πότερ, όσοι πήγαν με την παρότρυνση "δεν χρειάζεται να έχεις δει τις ταινίες είναι πρίκουελ" απλά δεν την ευχαριστήθηκαν το ίδιο.
Άλλη φάση ο Harry Potter προφανώς αλλά η ταινία είχε ζουμί. Γενικά το όλο story πολύ ωραίο εγώ την χάρηκα την ταινία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πόσο βάζεις στα 10 και ιατί; Σου θύμισε καθόλου HP?

Όχι αλλά έβλεπες κάποιες φορές την σύνδεση και σε έπιανε η νοσταλγία.
9/10 της βάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Interstellar Απορώ γιατί δεν την είχα δει τόσο καιρό. Διαρκεί σχεδόν 3 ώρες αλλά δεν είναι κουραστική, εκεί που νομίζεις πως θα κάνει κοιλιά, όλο και κάτι καινούργιο γίνεται και σου κρατά το ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
The blair witch project
gets me everytime
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Anthropoid (2016)
Tην λάτρεψα. Εξαιρετική πολεμική ταινία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα.
Πραγματικά δείτε την.


Eternal Sunshine of the Spotless Mind

All time classic. Oμορφιά σκέτη.

The Dressmaker (2015)
Μόνο για να περάσει η ώρα. Η Winslet δίνει μαθήματα στυλ πάντως.


Interstellar Απορώ γιατί δεν την είχα δει τόσο καιρό. Διαρκεί σχεδόν 3 ώρες αλλά δεν είναι κουραστική, εκεί που νομίζεις πως θα κάνει κοιλιά, όλο και κάτι καινούργιο γίνεται και σου κρατά το ενδιαφέρον.

I loved this movie. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
The Conjuring 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Interstellar Απορώ γιατί δεν την είχα δει τόσο καιρό. Διαρκεί σχεδόν 3 ώρες αλλά δεν είναι κουραστική, εκεί που νομίζεις πως θα κάνει κοιλιά, όλο και κάτι καινούργιο γίνεται και σου κρατά το ενδιαφέρον.
Όντως άργησες αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.


Νομίζω είναι η to the go επιλογή όταν θες να δεις ένα ρομάντζο με στοιχεία φαντασίας. Την έχω δει 2-3 φορές, βλέπεται εύκολα και κάθε φορά πιάνεις και κάτι παραπάνω.

Για το fantastic beasts και εδώ αλλά και από φίλους ακούω ανάμικτα σχόλια, άλλοι το λάτρεψαν και σε άλλους δεν άρεσε καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Όντως άργησες αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.
Έπρεπε να την είχα δει στο σινεμά αλλά δεν είχε τύχει τότε. Αλλά μου είχε πει αρκετές φορές μια φίλη το πόσο καλή είναι η ταινία κι ότι θα την ξανάβλεπε οπωσδήποτε, ε και μ' έπεισε :loltooth:

Νομίζω είναι η to the go επιλογή όταν θες να δεις ένα ρομάντζο με στοιχεία φαντασίας. Την έχω δει 2-3 φορές, βλέπεται εύκολα και κάθε φορά πιάνεις και κάτι παραπάνω.

Για το fantastic beasts και εδώ αλλά και από φίλους ακούω ανάμικτα σχόλια, άλλοι το λάτρεψαν και σε άλλους δεν άρεσε καθόλου.

Η αιώνια λιακάδα είναι πράγματι καλή και πάντα σου αφήνει κάτι.
Για το fantastic beasts.... εγώ είμαι με αυτούς που δεν τους άρεσε καθόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Kubo and the two strings έτσι και έτσι, δεν μου άρεσε τόσο.
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children ωραία ταινιούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Mary and Max χαριτωμένη, αν και σίγουρα όχι ευχάριστη. δεν είμαι σίγουρη αν μου άρεσε και με τι εντυπώσεις με άφησε, θα την πρότεινα όμως σε κάποιον που θα ήθελε να την δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Fantastic Beasts and Where to Find Them πολύ μέτρια, δεν θα την πρότεινα σε κάποιον.

ααα δεν αξιζει να τη δω στο σινεμα λες?

εγω πάντως ξετρελαθηκα με την ταινία "Η ροζα της σμύρνης" ως γνησια πολίτισα.Παρα πολυ ωραια υοθεση ,πλοκη,ερμηνειες...ΟΛΑΑ...Εξαισια..Τοσο καλη δουλεια οπως στη "πολιτικη κουζίνα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Kiss Kiss Bang Bang
αμμμμ
αμμμμμμμ
εαν το χει δει κανεις αλλος, θεωρησε επισης οτι τα τελευταια 20' τραβουσαν το ενδιαφερον?
πιστευω οτι θα μπορουσαν να αφησουν εξω τον περισσοτερο σχολιασμο απο τον πρωταγωνιστη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ααα δεν αξιζει να τη δω στο σινεμα λες?
Θεωρώ ότι για να την είπε μέτρια ότι δεν είναι του στυλ της ή ότι δεν της άρεσαν/δεν έχει δει τα Harry Potter. Η ταινία ήταν πραγματικά υπέροχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Θεωρώ ότι για να την είπε μέτρια ότι δεν είναι του στυλ της ή ότι δεν της άρεσαν/δεν έχει δει τα Harry Potter. Η ταινία ήταν πραγματικά υπέροχη.
εισαι ενα βημα πριν την χαρακτηρισεις οροσημο στην εξελιξη του κιν/φου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θεωρώ ότι για να την είπε μέτρια ότι δεν είναι του στυλ της ή ότι δεν της άρεσαν/δεν έχει δει τα Harry Potter. Η ταινία ήταν πραγματικά υπέροχη.

έχω δει τις ταινίες Harry Potter αλλά όταν ήμουν ακόμη έφηβη (και τότε φυσικά ήμουν ξετρελαμένη) :P τώρα στα 20 δεν ενθουσιάζομαι τόσο με αυτού τους είδους τις ταινίες/σειρές. οπότε ίσως ήταν άκυρο που έγραψα πως ήταν μέτρια εφόσον δεν βλέπω πια τέτοια έργα :hmm:

in other news, είδα το rear window. ήταν καλή σε γενικές γραμμές, είχε ενδιαφέρον και η κρίσιμη σκηνή της ταινίας που ήταν προς το τέλος σίγουρα προκαλούσε φόβο (αν φυσικά έβλεπες την ταινία το βράδυ, με κλειστά τα φώτα και απόλυτη ησυχία :P ), όχι τόσο όσο το psycho όμως. δεν ξέρω βέβαια αν άξιζε και τα 8,5 αστέρια στο imdb, για μένα είναι γύρω στο 7,5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
έχω δει τις ταινίες Harry Potter αλλά όταν ήμουν ακόμη έφηβη (και τότε φυσικά ήμουν ξετρελαμένη) :P τώρα στα 20 δεν ενθουσιάζομαι τόσο με αυτού τους είδους τις ταινίες/σειρές. οπότε ίσως ήταν άκυρο που έγραψα πως ήταν μέτρια εφόσον δεν βλέπω πια τέτοια έργα :hmm:.
Ναι αυτό λέω εγώ πχ που αγαπώ τα χάρυ πότερ με φάνηκε πολύ καλή και την καταχάρηκα. Δεν γίνεται όλες οι ταινίες να είναι του στυλ μας άλλωστε μπορεί για αυτό να τις βαρεθούμε ή να μη μας αρέσουν. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
έχω δει τις ταινίες Harry Potter αλλά όταν ήμουν ακόμη έφηβη (και τότε φυσικά ήμουν ξετρελαμένη) :P τώρα στα 20 δεν ενθουσιάζομαι τόσο με αυτού τους είδους τις ταινίες/σειρές. οπότε ίσως ήταν άκυρο που έγραψα πως ήταν μέτρια εφόσον δεν βλέπω πια τέτοια έργα :hmm:

in other news, είδα το rear window. ήταν καλή σε γενικές γραμμές, είχε ενδιαφέρον και η κρίσιμη σκηνή της ταινίας που ήταν προς το τέλος σίγουρα προκαλούσε φόβο (αν φυσικά έβλεπες την ταινία το βράδυ, με κλειστά τα φώτα και απόλυτη ησυχία :P ), όχι τόσο όσο το psycho όμως. δεν ξέρω βέβαια αν άξιζε και τα 8,5 αστέρια στο imdb, για μένα είναι γύρω στο 7,5.

Το Rear Window είναι πολλά παραπάνω από μια ταινία μυστηρίου, ουσιαστικά μπορείς να τη δεις ως αλληγορία για το θέμα του κινηματογραφικού θεατή και ως αποτύπωση της θεωρίας πως το σινεμά είναι ένα παράθυρο. Έχει απίστευτες ερμηνείες, όπως πολλά άλλα έργα του Χίτσκοκ που δεν ακολουθούν τον κλασικό αμερικανικό κινηματογράφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top