Ποια είναι η γνώμη σας για τη μουσική παιδεία στην Ελλάδα;

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η χώρα μας έχει αναδείξει πολλούς σημαντικούς καλλιτέχνες στον τομέα της μουσικής.Παρόλα αυτά παρατηρω οτι δεν έχουμε καθόλου καλή μουσική παιδεία και αναρωτιέμαι αν θα συνεχισουν να υπάρχουν αξιολογοι μουσικοσυνθετες στο μελλον....Εσας ποια είναι η γνώμη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
χμμ.....καλή μουσική παιδεία ε.... Όλοι ξέρουμε οτι τα στάνταρτς στην Ελλάδα είναι πολύ χαμηλά. Για να αλλάξει αυτό θα πρέπει να αλλάξει ολόκληρη η νοοτροπία της χώρας... Δεν αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί η Ρωσία για παράδειγμα είναι φημισμένη για το μπαλέτο της και την μουσική της παιδεία?? Οι μαθητές εκεί αφιερώνουν πόλυ χρόνο και είναι αφοσιωμένοι σε αυτό που κάνουν αλλά και οι δάσκαλοι από τη μεριά τους πολύ αυστηροί και με πολλές απαιτήσεις. Στην Ελλάδα τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι... Ο δάσκαλος της μουσικής σου δεν θα σε χτυπήσει ποτέ στα χέρια και δεν θα σου πει ποτέ ότι το κομμάτι αυτό το έπαιξες χάλια. Δεν θέλω να πω πως αυτό πρέπει να γίνεται. Απλά πιστεύω πως το κράτος δεν δείχνει καθόλου ενδιαφέρον για την μουσική μας παιδεία. Πηγαίνω στο Δημοτικό Ωδείο Σταυρούπολης. Δεν έχω κανένα μα κανένα απολύτως παράπονο από εκεί. Κάνω και θεωρεία και σολφέξ και πιάνο και απ' ολα τελος παντων. Αλλά κανω 1,5 ώρα την εβδομάδα θεωρεία και σολφέζ και μόνο 40 λεπτά την εβδομάδα πιάνο....και γιατι αυτό?? γιατι λέει για την τάξη σου τόση ώρα μας δίνουν απο το κρατος....(είμαι 3τη κατωτέρα για όσους αναρωτιούνται). Σίγουρα θα υπαρξουν νέοι αξιόλογοι μουσικοσυνθέτες...απλά αυτοί με την πρωτη ευκαιρία θα φύγουν εξωτερικό γιατί εκεί εκτιμούν περισσότερο τα νέα ταλέντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι θα χαθουν αυτοι που αξιζουν. Τα πραγματικα ταλεντα σιγουρα δεν χρειαζονται την καλυτερη μουσικη παιδεια. Φυσικα το θεμα δεν ειναι να μαθουν μονο εκεινοι μουσικη, αλλα γενικοτερα οποιος ενδιαφερεται. Ενταξει σιγουρα πρεπει να αλλαξει και ο τροπος που διδασκεται στα σχολεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συμφωνο απολυτα με αυτα που λετε....Αληθεια εχετε αναρωτηθει ποτε γιατι τοσοι πολλοι Κυπριοι καλητεχνες διαπρεπουν στο χωρο της μουσικης; Ε λοιπον εχω φοιτησει 2 χρονια σε δημοτικο δημοσιο σχολειο της Κυπρου και το μαθημα της μουσικης εχει μεγαλη διαφορα απο αυτο της Ελλαδας.. Ολοα τα παιδια κανουν πολυ ησυχια γιατι πολυ απλα σεβονται τη δασκαλα, υπαρχει χορωδια με πολυ καλες φωνες , ολοι ανεξερετος παιζανε φλογερα, 4/30 παιδια παιζαμε κιθαρα και 3/30 πιανο....Αλλοι παιζανε κρουστα και μεταλοφωνα..Προβες για σχολικες γιορτες καναμε και στα διαλειμματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το ότι σε όλα τα πολς του φβ υπάρχουν σκυλάδες , ξέκωλες , γαϊδαρόφονοι, άμουσοι και αρπαχτούληδες ενώ πουθενά δεν αναφέρεται ο χατζηδάκις, ο θανάσης παπακωνσταντίνου ή έστω ο αγγέλακας δηλώνει πολλά όχι μόνο για τη μουσική αλλά και για τη γενικότερη παιδεία της σημερινής νεολαίας. Βέρτης, οικονομόπουλος και πλούταρχος είναι η κουλτούρα που οι σημερινοί άχρηστοι έφηβοι θα μεταδώσουν στις επόμενες γενιές. Δυστυχώς επτωχεύσαμεν και σε αυτόν τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η τηλεοραση και προσωπικα πιστευω το ιδιο το κρατος δεν προωθει εμας τους εφηβους σε αυτο το ειδος (στην εντεχνη αναφερομαι) μουσικης...Νομιζω οτι τα περισσοτερα παιδια σνομπαρουν αυτο το ειδος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ε καλά τα κλασικά παπαγαλίστικα της έκθεσης περί μέσων.
Η βλαχιά και ο ραγιαδισμός φταίνε, το κακό μας το κεφάλι δηλαδή.

Πες μου ειλικρινά χωρίς να κάνεις αναζήτηση στο google.
Ξέρεις το σκαλκώτα;
Τον ψαραντώνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τον Ψαραντώνη τον έχω ακουστά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι παραδοσιακοί μουσικοί που δεν είναι γνωστοί γιατί κανείς δεν ενδιαφέρεται. Μόνο ο κύκλος των παραδοσιακών χορευτών και μουσικών τους γνωρίζει και τους εκτιμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Σεμινα χανεις αληθεια ψαξε!!!:)

Γενικα η συγχρονη μουσικη βιομηχανια οχι μονο σε ελληνικο επιπεδο στοχευει στο προσκαιρο το οποιο θα φερει απλα λεφτα στις τσεπες τους.ΚΑι παλαιοτερα υπηρχαν τετοια απλα πλεον προωθουν τους εμπορικους και οχι τους καλους!!!!

πχ η Αντριανα Μπαμπαλη ή η Φωτεινη Δαρρα!! φωναρες απ τις λιγες αλλα δεν ειναι ξεκολα (σορρυ για τη λεξη) αρα......εξω!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=k_0KF9sjiNQ

ΥΓ

οταν ειχε βγει οΣταυρος του Νοτου που ειναι κατα την αποψη μου ΟΤΙ καλητερο εχει βγει ποτε στην Ελλαδα ολοι το ειχανε θαψει και το λεγανε σκουπιδι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τον Ψαραντώνη τον έχω ακουστά :hmm:

Έχεις ακούσει κομμάτι του; Βάλε το Δία. Τι σου θυμίζει; Μπλουζ; Μέταλ; Κάτι απ' όλα; Κι όμως, είναι παραδοσιακός.


Σε αυτό δε φταίει η τηλεόραση όσο αφορά εσένα. Φταίει όμως η νοοτροπία της γενιάς που σε (μας) έβγαλε, απαξιώνοντας το παραδοσιακό και το αυθεντικό και μπάζοντας μέσα ότι μαλακία κυκλοφορούσε στο εξωτερικό και μπολιάζοντάς το με μπόλικη γυφτοπρέπεια και κιτς, προκειμένου να είναι μέσα στα πράματα και cool. Μια νοοτροπία που πηγάζει με τη σειρά της από το ραγιαδισμό του στυλ "θα μου τα δείξουν οι ανώτεροι/άλλοι/μεγαλύτεροι". Δεν έχεις λοιπόν παρά να κατηγορήσεις τον εαυτό σου. Σήκω, ξύπνα, ψάξε παντού, γίνε ενεργός άνθρωπος και πολίτης, μην απαξιώνεις τη σφαιρική γνώση, υποδέξου κάθε τυχαίο ερέθισμα καλοδεχούμενα. Είναι η μόνη σου ελπίδα να βγουν τα παιδιά σου και τα παιδιά μου λιγότερο σκατά από μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ποιοι ειναι αυτοι; Οτι δεν γνωριζω τους συγγεκριμενους καλλιτεχνες σημαινει οτι δε μου αρεσει το συγγεκριμενο ειδος μουσικης, οτι ειμαι ασχετη και οτι λεω αερολογιες;Οσο για τα μεσα μαζικης ενημερωσης και για το κρατος πιστευω οτι ευθυνονται σε μεγαλο βαθμο οσο και ο ιδιος ο ανθρωπος

Έχεις ακούσει κομμάτι του; Βάλε το Δία. Τι σου θυμίζει; Μπλουζ; Μέταλ; Κάτι απ' όλα; Κι όμως, είναι παραδοσιακός.



Σε αυτό δε φταίει η τηλεόραση όσο αφορά εσένα. Φταίει όμως η νοοτροπία της γενιάς που σε (μας) έβγαλε, απαξιώνοντας το παραδοσιακό και το αυθεντικό και μπάζοντας μέσα ότι μαλακία κυκλοφορούσε στο εξωτερικό και μπολιάζοντάς το με μπόλικη γυφτοπρέπεια και κιτς, προκειμένου να είναι μέσα στα πράματα και cool. Μια νοοτροπία που πηγάζει με τη σειρά της από το ραγιαδισμό του στυλ "θα μου τα δείξουν οι ανώτεροι/άλλοι/μεγαλύτεροι". Δεν έχεις λοιπόν παρά να κατηγορήσεις τον εαυτό σου. Σήκω, ξύπνα, ψάξε παντού, γίνε ενεργός άνθρωπος και πολίτης, μην απαξιώνεις τη σφαιρική γνώση, υποδέξου κάθε τυχαίο ερέθισμα καλοδεχούμενα. Είναι η μόνη σου ελπίδα να βγουν τα παιδιά σου και τα παιδιά μου λιγότερο σκατά από μας.

Συμφωνω με τα λεγομενα σου αλλα ειλικρινα για πες μου πιστευεις οτι οι διαγωνισμοι ταλεντων και οι ελαχιστες εκπομπες μουσικης προωθουν την ποιοτικη μουσικη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όταν δε γνωρίζεις το μεγαλύτερο έλληνα κλασικό συνθέτη και το μεγαλύτερο εν ζωή έλληνα παραδοσιακό, με συγχωρείς, αλλά φταις. Τα μουσικά σου ακούσματα ποια είναι; Πες μου με λεπτομέρεια σε παρακαλώ. Ή καλύτερα, πες μου τι κατεβάζεις / ακούς την βδομάδα αυτή και μόνο. Ειλικρινά.

Ξέρεις τον ross daly; Φυσικά όχι, δε σε έχουν αφήσει να τον μάθεις. Τον ρασούλη πριν πεθάνει, τον άκουγες συχνά;

Τα μέσα ακολουθούν το ρεύμα για να βγάλουν ρευστό, δεν επιβάλλουν κάτι δικό τους πλέον. Πέρασε η εποχή που είχαν η παντοκρατορία τους άνηκε. Τώρα απλά έχουν αποικίες στα μυαλά των σημερινών 35+.

Τα τάλεντ σόου δεν θα υπήρχαν αν δεν υφίσταντο τα πρόβατα πο τα βλέπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μεγαλύτερος Έλληνας παραδοσιακός ο Ψαραντώνης....;
Υπερβάλλεις και μάλιστα πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
To εν ζωή φαντάζομαι δεν το διάβασες. Αυτός και η δόμνα σαμίου, μόνο που εκείνος είναι ενεργός ακόμη και τα παιδιά του και τα ξαδέρφια και τα ανήψια του θα συνεχίσουν όταν θα φύγει αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φυσικά και το διάβασα. Ασχολούμαι με την παραδοσιακή μουσική 20 χρόνια και έχω ακούσει μουσικούς από όλη την Ελλάδα. Έχεις ακούσει Πετρολούκα Χαλκιά; Έχεις ακούσει Χάλκινα από την Νάουσα; Οικογένειες που πάνε πάππου προς πάππου; Έχεις ακούσει τσαμπουνιέρηδες από τις Κυκλάδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Όταν δε γνωρίζεις το μεγαλύτερο έλληνα κλασικό συνθέτη και το μεγαλύτερο εν ζωή έλληνα παραδοσιακό, με συγχωρείς, αλλά φταις. Τα μουσικά σου ακούσματα ποια είναι; Πες μου με λεπτομέρεια σε παρακαλώ. Ή καλύτερα, πες μου τι κατεβάζεις / ακούς την βδομάδα αυτή και μόνο. Ειλικρινά.

Ξέρεις τον ross daly; Φυσικά όχι, δε σε έχουν αφήσει να τον μάθεις. Τον ρασούλη πριν πεθάνει, τον άκουγες συχνά;

Τα μέσα ακολουθούν το ρεύμα για να βγάλουν ρευστό, δεν επιβάλλουν κάτι δικό τους πλέον. Πέρασε η εποχή που είχαν η παντοκρατορία τους άνηκε. Τώρα απλά έχουν αποικίες στα μυαλά των σημερινών 35+.

Τα τάλεντ σόου δεν θα υπήρχαν αν δεν υφίσταντο τα πρόβατα πο τα βλέπουν.

Πολυ ωραι λοιπον να σου απαντησω...Τι λες για Ξυλουρη, Αρβανιτακη,Γαλανη,Πορτοκαλογλου,Προτοψαλτη,Πλιατσικα....Και απο ξενη μουσικη ακουω λιγο ροκ...και πολλα αλλα ειδη εκτος απο λαικα(και οταν ενοω λαικα δεν ενοω τα παλια αυτα που ακουγαν οι παππουδες μας, το οποια τα θεωρω εξερετικα...μιλαω για τα συγχονα ελαφρολαικα)....Και οριστε ενα απο τα αγαπημανα μου τραγουδια https://www.youtube.com/watch?v=R5chahoy8Ko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φυσικά και το διάβασα. Ασχολούμαι με την παραδοσιακή μουσική 20 χρόνια και έχω ακούσει μουσικούς από όλη την Ελλάδα. Έχεις ακούσει Πετρολούκα Χαλκιά; Έχεις ακούσει Χάλκινα από την Νάουσα; Οικογένειες που πάνε πάππου προς πάππου; Έχεις ακούσει τσαμπουνιέρηδες από τις Κυκλάδες;

Φυσικά και έχω ακούσει. Ο πετρολούκας έχει συνεργαστεί και με τον ross daly. Όταν αποκτήσει μεγάλη εμπειρία, θα είναι κατά τη γνώμη μου ο διάδοχος του ψαραντώνη. Και τα χάλκινα έχω ακούσει, μόνο που δε στέκουν ολομόναχα. Τα έγχορδα και τα πνευστά είναι ΤΑ όργανα κατά τη γνώμη μου. Τέσπα, δε θα αναλύσουμε εδώ ποιος είναι καλός και ποιος όχι, η ουσία είναι οτι κανείς από όλους τους προαναφερόμενους δεν ακούγεται πουθενά στις τιβι και αυτό συμβαίνει κυρίως γιατί ο κόσμος το σνομπάρει ως βλαχιά, αρχαίο κλπ. Αν υπήρχε τάση στην αγορά , φυσικά και θα διαφημίζονταν. Ζω στα βόρεια προάστια και έχω πάψει να συζητάω για μουσική με οποιονδήποτε εκτός από 2 άτομα καλούς μου φίλους, σε έναν ευρύτερο κοινωνικό κύκλο περίπου 500 ατόμων. Γιατί; Γιατί βλέπω οτι δεν υπάρχει κουλτούρα, μόνο άκριτος εγκολπισμός οτιδήποτε ξενόφερτου.

Πολυ ωραι λοιπον να σου απαντησω...Τι λες για Ξυλουρη, Αρβανιτακη,Γαλανη,Πορτοκαλογλου,Προτοψαλτη,Πλιατσικα....Και απο ξενη μουσικη ακουω λιγο ροκ...και πολλα αλλα ειδη εκτος απο λαικα....Και οριστε ενα απο τα αγαπημανα μου τραγουδια https://www.youtube.com/watch?v=R5chahoy8Ko

Καλά είσαι, αν λες αλήθεια. Σκέψου όμως πόσα παιδιά της ηλικίας σου ακούνε μονάχα ρομπογιάννη και κουβά.
Οφ: Αν όντως είναι αυτά τα ακούσματά σου, άκου και λίγο Σωκράτη Μάλαμα, μοιάζει στο στυλ με αρκετές πτυχές αυτών που παρέθεσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top