Ποιά είναι η καλύτερη φοιτητούπολη της Θράκης;

kalliopi_xanthi

Νεοφερμένος

Η kalliopi_xanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
γεια σασ γραψτε εδω ποια κατα τν γνωμη ειναι η πιο καλη φοιτητουπολη τησ θρακης!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πιστευω ξανθη!!χειμωνας καλοκαιρι εχει ζωη αυτη η πολη!!αν και δεν ξερω πολλα για την αλεξ/πολη σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο την κομοτηνη!!η κομοτηνη ειναι χαλια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ειχα ερθει τριημερη στην κομοτηνη

ενταξει ρε μπιουσρα καλα ηταν
ειχε λαο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
άλλη μία ανούσια σύγκριση.:)

δεν παίρνω θέση γιατί δεν τις έχω δει όλες απο τις τέσσερεις φοιτητούπολεις του Δημοκρίτειου : Ξάνθη , Κομοτηνή , Αλεξανδρούπολη , Ορεστιάδα.

Η Ξάνθη , στην οποία σπουδάζω , μου αρέσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Για τα αγορια, η Κομοτηνη που εχει και πολλες "κοριτσιστικες" σχολες, αρα πολλες φοιτητριες.

Για τα κοριτσια, η Ξανθη για τον αντιστοιχο λογο.

Επισης, αυτες οι δυο πολεις υπερτερουν της Αλεξανδρουπολης η οποια, αν και ομορφοτερη, πασχει απο νυχτερινη ζωη και εχει και τον πενταπλασιο στρατό.

Η Ορεστιαδα ειναι πολυ μικρη για να τεθει στην συγκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalliopi_xanthi

Νεοφερμένος

Η kalliopi_xanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω πιστευω κομοτηνη εχει καλυτερη ωυχτερινη ζωη!!παρολα αυτα η ξανθη ειναι ομορφοτερη!!!πατριδα4εβερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ξάνθη!!;) Αν δεν υποστηρίξουμε την πόλη μας...Όχι ότι έχει την τρελή νυχτερινή ζωή, αλλά 2 χειμερινά κλαμπ τα έχει..Πιστεύω και στην Αλεξ/πολη καλά θα είναι, αν και, από ό,τι έμαθα, έχει μόνο 1 κλαμπ!! Για Κομοτηνή δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalliopi_xanthi

Νεοφερμένος

Η kalliopi_xanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ξάνθη!!;) Αν δεν υποστηρίξουμε την πόλη μας...Όχι ότι έχει την τρελή νυχτερινή ζωή, αλλά 2 χειμερινά κλαμπ τα έχει..Πιστεύω και στην Αλεξ/πολη καλά θα είναι, αν και, από ό,τι έμαθα, έχει μόνο 1 κλαμπ!! Για Κομοτηνή δεν ξέρω...
κομοτηνη σε περιμενω για να ανακαλυψεισ!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ξάνθη!!;) Αν δεν υποστηρίξουμε την πόλη μας...Όχι ότι έχει την τρελή νυχτερινή ζωή, αλλά 2 χειμερινά κλαμπ τα έχει..Πιστεύω και στην Αλεξ/πολη καλά θα είναι, αν και, από ό,τι έμαθα, έχει μόνο 1 κλαμπ!! Για Κομοτηνή δεν ξέρω...

οχι βεβαια...αν ειναι δυνατον...δεν εχει μονο ενα..εχει αρκετα μαγαζια...γενικα επειδη βγαινω στην αλεξανδρουπολη(γιατι μενω κοντα) ειναι πολυ ωραια πολη και εχει νυχτερινη ζωη...οσο για την ορεστιαδα μπορει να ειναι πιο μικρη αλλα εχει απιστευτη νυχτερινη ζωη...ολοι οι φοιτητες στην ορεστιαδα του δινουν και καταλαβαινει...υπαρχουν μαγαζια στα οποια απο απ την στιγμη που θα πας μεχρι το πρωι ο κοσμος δεν σταματαει να χορευει...ειδικα το καλοκαιρι εχει ενα φοβερο club που μαζευει 3000 ατομα...ειναι τεραστιο και ΤΕΛΕΙΟ...κομοτηνη και ξανθη ομολογο οτι δεν εχω βγει αλλα απο φιλους μου που σπουδαζουν εκει εχω ακουσει τα καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
πραγματικά απορώ γιατί όταν κάποιος σας ρωτάει για το πόσο καλή είναι μία πόλη για φοιτητική ζωή , του φέρνετε σαν επιχείρημα τα clubs και τα σκυλάδικα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αλέξανδρούπολη και Κομοτηνή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Alex-city by farrrrrr:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppy91

Νεοφερμένος

Η ποπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
εγω περασα κομοτηνη δεν τρελαθηκα κιολας, πηγα αλεξ/πολη αλλα ουτε κι εκει ηταν κτ ιδιαιτερο...πιο μεγαλη ειναι βεβαια η αλεξ/πολη....για ξανθη δεν ξερω...νομιζω πως και οι τρεις ειναι γεματες φοιτητοκοσμο και πολυ κοντα η μια στην αλλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πετραν41158

Νεοφερμένος

Ο πετραν41158 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πραγματικά απορώ γιατί όταν κάποιος σας ρωτάει για το πόσο καλή είναι μία πόλη για φοιτητική ζωή , του φέρνετε σαν επιχείρημα τα clubs και τα σκυλάδικα...:P

ακριβώς αυτο! Για φοιτητική ζωή η Ξάνθη είναι άπαικτη. Κ εχει μαγαζιά για φοιτητές, περισσότερα από Κομοτηνή κ Αλεξ/λη.
Έχει κ πιο κυριλε π.χ. μπουζούκια,κυριλέ καφετέριες-μπαρ,ελληνάδικα,μπαράκια αλλά σε αυτόν τον τομέα σίγουρα η Κομοτηνή την ξεπερνάει,στην ομορφιά όμως όχι...
Αλεξανδρούπολη δεν έχει ζωή το χειμώνα, το καλοκαίρι όμως είναι καλύτερη απο Ξάνθη by καλοκαιρι, λόγω θάλασσας κ beach bar κ ωραιων καλοκαιρινων bar.
Κ μην πολυακούτε αυτά για την αναλογία ανδρών -γυναικών.Είναι περισσότεροι ισως οι άνδρες στην Ξάνθη,δε λέω,για να το λενε θα ισχυει μαλλον,λόγω πολυτεχνείου αλλά μην ξεχνάμε τις υπέροχες αρχιτεκτόνισσες που ολοένα αυξάνονται :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
νομιζω η ξανθη.εχει το καρναβαλι,τις γιορτες της παλιας πολης και γενικα ειναι πολυ ομορφη με πολλα πραγματα να κανεις αν σκεφτεις οτι ειναι μικρη σχετικα πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ακριβώς αυτο! Για φοιτητική ζωή η Ξάνθη είναι άπαικτη. Κ εχει μαγαζιά για φοιτητές, περισσότερα από Κομοτηνή κ Αλεξ/λη.
Έχει κ πιο κυριλε π.χ. μπουζούκια,κυριλέ καφετέριες-μπαρ,ελληνάδικα,μπαράκια αλλά σε αυτόν τον τομέα σίγουρα η Κομοτηνή την ξεπερνάει,στην ομορφιά όμως όχι...
Αλεξανδρούπολη δεν έχει ζωή το χειμώνα, το καλοκαίρι όμως είναι καλύτερη απο Ξάνθη by καλοκαιρι, λόγω θάλασσας κ beach bar κ ωραιων καλοκαιρινων bar.
Κ μην πολυακούτε αυτά για την αναλογία ανδρών -γυναικών.Είναι περισσότεροι ισως οι άνδρες στην Ξάνθη,δε λέω,για να το λενε θα ισχυει μαλλον,λόγω πολυτεχνείου αλλά μην ξεχνάμε τις υπέροχες αρχιτεκτόνισσες που ολοένα αυξάνονται :jumpy:
Φιλε μου Πετραν εδω θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου!! Μου ειναι δυσκολο να επιλεξω μια απο τις 3 πολεις, αλλα επειδη τις εχω επισκεφτει και τις 3 και ξερω κατι παραπανω, η Ξανθη δεν εχει σε καμια περιπτωση περισσοτερα φοιτητομαγαζα απο την Κομοτηνη και την Αλεξανδρουπολη... Επισης να συμπληρωσω πως η Αλεξανδρουπολη ειναι η μεγαλυτερη απο τις 3 αυτες πολεις και σε καμια περιπτωση δεν ερημωνει το χειμωνα, καθε αλλο θα ελεγα!! Και ειδικα το καλοκαιρι γινεται τρελος χαμος, κανενας δε θελει να φυγει... Οπως και να το κανουμε, ειναι μεγαλο πλεονεκτημα η θαλασσα!! Απο την αλλη και στην Κομοτηνη ειναι πολυ ωραια, κυριως επειδη εχει τους περισσοτερους φοιτητες, αλλα μια 3ετης φιλη μου που μας επισκεπτεται συχνα, μου ειπε χαρακτηριστικα αυτο: "Η Κομοτηνη εχει περισσοτερους φοιτητες, αλλα η Αλεξανδρουπολη εχει περισσοτερα μαγαζια, οποτε πηγαινοερχοματσε:)"... Παρολα αυτα ομως και η Ξανθη ειναι πολλη ομορφη πολη, το ιδιο και η Αλεξανδρουπολη και σε μικροτερο βαθμο η Κομοτηνη, οποτε ειναι δυσκολο να επιλεξεις!! Το μεγαλο ατου της Ξανθης βεβαια ειναι το καρναβαλι, αλλος χαμος εκει... Γενικοτερα αν εισαι φοιτητης στη Θρακη 2 πραγματα ειναι σιγουρα: 1ον θα περασεις μια ανεπαναληπτη και καθαρα φοιτητικη ζωη και 2ον θα γυρισεις οπωσδηποτε και τις 3 αυτες πολεις πολλες, μα παρα πολλες φορες!! Και για να απαντησω στο παραπανω ερωτημα, με μικρη διαφορα η καταταξη παει καπως ετσι:
1) Κομοτηνη-Αλεξανδρουπολη (αμφιταλαντευομαι στο ποια να βαλω πρωτη)
2) Ξανθη (που ειναι εξισου ωραια, αλλα χανει στα σημεια)

Παντως ενα ειναι το σιγουρο... ΔΠΘ Rulez:D!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Φιλε μου Πετραν εδω θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου!! Μου ειναι δυσκολο να επιλεξω μια απο τις 3 πολεις, αλλα επειδη τις εχω επισκεφτει και τις 3 και ξερω κατι παραπανω, η Ξανθη δεν εχει σε καμια περιπτωση περισσοτερα φοιτητομαγαζα απο την Κομοτηνη και την Αλεξανδρουπολη... Επισης να συμπληρωσω πως η Αλεξανδρουπολη ειναι η μεγαλυτερη απο τις 3 αυτες πολεις και σε καμια περιπτωση δεν ερημωνει το χειμωνα, καθε αλλο θα ελεγα!! Και ειδικα το καλοκαιρι γινεται τρελος χαμος, κανενας δε θελει να φυγει... Οπως και να το κανουμε, ειναι μεγαλο πλεονεκτημα η θαλασσα!! Απο την αλλη και στην Κομοτηνη ειναι πολυ ωραια, κυριως επειδη εχει τους περισσοτερους φοιτητες, αλλα μια 3ετης φιλη μου που μας επισκεπτεται συχνα, μου ειπε χαρακτηριστικα αυτο: "Η Κομοτηνη εχει περισσοτερους φοιτητες, αλλα η Αλεξανδρουπολη εχει περισσοτερα μαγαζια, οποτε πηγαινοερχοματσε:)"... Παρολα αυτα ομως και η Ξανθη ειναι πολλη ομορφη πολη, το ιδιο και η Αλεξανδρουπολη και σε μικροτερο βαθμο η Κομοτηνη, οποτε ειναι δυσκολο να επιλεξεις!! Το μεγαλο ατου της Ξανθης βεβαια ειναι το καρναβαλι, αλλος χαμος εκει... Γενικοτερα αν εισαι φοιτητης στη Θρακη 2 πραγματα ειναι σιγουρα: 1ον θα περασεις μια ανεπαναληπτη και καθαρα φοιτητικη ζωη και 2ον θα γυρισεις οπωσδηποτε και τις 3 αυτες πολεις πολλες, μα παρα πολλες φορες!! Και για να απαντησω στο παραπανω ερωτημα, με μικρη διαφορα η καταταξη παει καπως ετσι:
1) Κομοτηνη-Αλεξανδρουπολη (αμφιταλαντευομαι στο ποια να βαλω πρωτη)
2) Ξανθη (που ειναι εξισου ωραια, αλλα χανει στα σημεια)

Παντως ενα ειναι το σιγουρο... ΔΠΘ Rulez:D!!


παιδιά , λίγα λόγια για την Ξάνθη.:P

Είναι σαφώς πιο ωραία απο την Κομοτηνή

με πιο ποιοτικές επιλογές ως προς την διασκέδαση και αυτό το λέει η πλειοψηφεία.

Επίσης είναι σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό γραφική (βλ. ποτάμι , παλιά πόλη πλακώστρωτα σοκάκια).
σε σχέση με την Αλεξανδρούπολη που είναι πιο..."πόλη".


αλλά βέβαια είναι και θέμα γούστου. Σε άλλους αρέσει άλλο στυλ σε άλλους άλλο.

Πάντως εγώ βάζω :

1) Ξάνθη-Αλεξανδρούπολη.
2)Κομοτηνή.
3)Ορεστιάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
παιδιά , λίγα λόγια για την Ξάνθη.:P

Είναι σαφώς πιο ωραία απο την Κομοτηνή

με πιο ποιοτικές επιλογές ως προς την διασκέδαση και αυτό το λέει η πλειοψηφεία.

Επίσης είναι σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό γραφική (βλ. ποτάμι , παλιά πόλη πλακώστρωτα σοκάκια).
σε σχέση με την Αλεξανδρούπολη που είναι πιο..."πόλη".


αλλά βέβαια είναι και θέμα γούστου. Σε άλλους αρέσει άλλο στυλ σε άλλους άλλο.

Πάντως εγώ βάζω :

1) Ξάνθη-Αλεξανδρούπολη.
2)Κομοτηνή.
3)Ορεστιάδα.
Καλα, σε αυτο θα συμφωνησω απολυτα!! Η Αλεξανδρουπολη και η Ξανθη εχουν πραγματικα πολυ ποιοτικες επιλογες διασκεδασης, που εμενα προσωπικα με εξεπληξαν:D... Υπαρχουν βεβαια και τα μπαρακια, τα κλαμπακια, τα μπουζουκια κ.τ.λ, αλλα ταυτοχρονα (τουλαχιστον στην Αλεξανδρουπολη) υπαρχουν 3 τελεια μαγαζακια που επι μονιμου βασεως παιζουν live μουσικη, κυριως ελληνικη ροκ και εντεχνη, ρεμπεταδικα, μπυραριες και χιλια δυο αλλα μικρομαγαζακια!! Καπως ετσι ειναι και η Ξανθη απ'οτι ξερω... Γενικα θα την ψιλοχαρακτηριζα ροκουπολη την Αλεξανδρουπολη, γι αυτο μου ταιριαξε απολυτα:D!!Απο την αλλη στην Κομοτηνη θα βρεις ενα μπουζουξιδικο, ενα μεγαλο κλαμπακι και απο εκει και περα κυριως καφετεριες!! Επομενως, αναλογα με τα γουστα, διαλεγεις και παιρνεις... Τωρα βεβαια που το σκεφτομαι, αυτη η συγκριση οντως δεν εχει λογο υπαρξης, αφου κανενα πανεπιστημιακο τμημα δεν ειναι κοινο στις 3 αυτες πολεις:P:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Καλα, σε αυτο θα συμφωνησω απολυτα!! Η Αλεξανδρουπολη και η Ξανθη εχουν πραγματικα πολυ ποιοτικες επιλογες διασκεδασης, που εμενα προσωπικα με εξεπληξαν:D... Υπαρχουν βεβαια και τα μπαρακια, τα κλαμπακια, τα μπουζουκια κ.τ.λ, αλλα ταυτοχρονα (τουλαχιστον στην Αλεξανδρουπολη) υπαρχουν 3 τελεια μαγαζακια που επι μονιμου βασεως παιζουν live μουσικη, κυριως ελληνικη ροκ και εντεχνη, ρεμπεταδικα, μπυραριες και χιλια δυο αλλα μικρομαγαζακια!! Καπως ετσι ειναι και η Ξανθη απ'οτι ξερω... Γενικα θα την ψιλοχαρακτηριζα ροκουπολη την Αλεξανδρουπολη, γι αυτο μου ταιριαξε απολυτα:D!!Απο την αλλη στην Κομοτηνη θα βρεις ενα μπουζουξιδικο, ενα μεγαλο κλαμπακι και απο εκει και περα κυριως καφετεριες!! Επομενως, αναλογα με τα γουστα, διαλεγεις και παιρνεις... Τωρα βεβαια που το σκεφτομαι, αυτη η συγκριση οντως δεν εχει λογο υπαρξης, αφου κανενα πανεπιστημιακο τμημα δεν ειναι κοινο στις 3 αυτες πολεις:P:P!!


Σε πληροφορώ ότι η Ξάνθη είναι ροκούπολη.

(και αυτό απο έναν που μεγάλωσε με μέταλ κτλ.)

Έχει μπαράκια με πιο εντεχνο-ροκ διάθεση , μπυραρίες και κάποια με λάιβ λαικό -έντεχνο.

Επίσης να αναφέρουμε τις γαμάτες συναυλίες ρόκ που γίνονται μέσα στο πολυτεχνείο ανα καιρούς. (Έγινε μια καλή το νοέμβρη απο ροκ συγκροτηματάκια).

Η κομοτηνή είναι πιο καγκουρε-style πόλη. Κυριλε μπουζούκια κτλ. (που προσωπικά δε μου αρέσουν.).

Η Αλεξανδρούπολη , όντως συνδυάζει και τα δύο , ως αρκετά μεγαλύτερη πόλη απο τις άλλες δύο , αλλά δεν είναι τόσο γραφική όσο η ξάνθη και ούτε σε τέτοιο βαθμό έντεχνη , θαρρώ.


Τεσπα. Το υπεραναλύουμε πάντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σε πληροφορώ ότι η Ξάνθη είναι ροκούπολη.

(και αυτό απο έναν που μεγάλωσε με μέταλ κτλ.)

Έχει μπαράκια με πιο εντεχνο-ροκ διάθεση , μπυραρίες και κάποια με λάιβ λαικό -έντεχνο.

Επίσης να αναφέρουμε τις γαμάτες συναυλίες ρόκ που γίνονται μέσα στο πολυτεχνείο ανα καιρούς. (Έγινε μια καλή το νοέμβρη απο ροκ συγκροτηματάκια).

Η κομοτηνή είναι πιο καγκουρε-style πόλη. Κυριλε μπουζούκια κτλ. (που προσωπικά δε μου αρέσουν.).

Η Αλεξανδρούπολη , όντως συνδυάζει και τα δύο , ως αρκετά μεγαλύτερη πόλη απο τις άλλες δύο , αλλά δεν είναι τόσο γραφική όσο η ξάνθη και ούτε σε τέτοιο βαθμό έντεχνη , θαρρώ.


Τεσπα. Το υπεραναλύουμε πάντως:P
Οποτε λιγο πολυ βγαλαμε τα συμπερασματα μας!! Η Αλεξανδρουπολη οντως συνδιαζει και τα δυο, αλλα ειναι και αρκετα εντεχνη σε πληροφορω (αλλωστε αυτο φαινεται, αφου αναφεραμε πανω κατω τα ιδια μαγαζια:P:P)... Τεσπα, ποτε λετε να ερθετε κατα τα μερη μας να σας κερασουμε καφε:P?? Α, ξεχασα να σου πω, στο τμημα σου σπουδαζει ενας πολυ καλος μου φιλος, ο οποιος παιζει να ειναι το παλικαρι που ποσταρε παραπανω:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top