Ποδόσφαιρο: Υπερτιμημένο;

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το *@#$^νι, το *@#$^νι, πάνω απ' όλα το *@#$^νι!

Αλλά μετά τον Ηρακλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ποδόσφαιρο: υπερτιμημένο;
Υπερβολική προβολή το έκανε τόσο υπερεκτιμημένο ενώ δεν αξίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οχι.
Το γεγονος οτι σε πολλους αρεσει να το παρακολουθουν εφερε την υπερβολικη προβολη.Δηλαδη αν η τηλεοραση,οι εφημεριδες και το ραδιοφωνο ασχολουνταν με το σκακι θα του εδιναν την ιδια αξια με το ποδοσφαιρο?Τα ΜΜΕ δινουν οσο ποδοσφαιρο θελει να βλεπει η μαζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Βασικά όλα κύκλος είναι. Αρχικά είδαν ότι άρεσε το ποδόσφαιρο και έτσι τα μέσα μαζικής ενημέρωσης το προώθησαν και το προωθούν κατάλληλα και για τους δικούς λόγους (πχ τηλεθέαση). Και τελικά έτσι ακούς από όσους ασχολούνται: "α τι δεν ασχολείσαι με ποδόσφαιρο; που ζεις;" και έτσι επηρεάζεται ο ένας από τον άλλον. Πως γίνεται να βλέπεις να προβάλλεται κάτι τόσο πολύ και να μην επηρεαστείς έστω και λίγο από κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζω οτι θα σηκωσεις θυελες με το βλακες. Αλλα μεσας ακρας ισχυει. Οχι όμως οτι βλακας ειναι οποιος ασχολειται με αυτο. Οποιος απλως φανατιζεται και το έχει ως μονιμη εγνοια του

Δεν ξέρω αν θα σηκώσει θύελλες, αλλά όταν βλέπω ανθρώπους να πορώνονται ή να θυσιάζουν πιο σοβαρά πράγματα για ένα οποιοδήποτε άθλημα, ιδίως μετά από μία ηλικία, μου προκαλεί γέλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Όντως παλικάρι, αλλά αν δεις τα πρότυπα της κοινωνίας μας θα καταλαβεις. Προτυπο του άντρα είναι να έχει 5 γκόμενες, να είναι μαγκας, να έχει αυτοκινητο γρηγορο (και καλα σαν τους αλλους που έρχονται να κανουν τους ξυπνιους με τα πεζό και τα σουζουκι με κολιες μπροστα απο τις κοπελιες :whatever:) και να βλέπει ποδοσφαιρο σαν τρελός. Δες σε όλες τις σειρές, ο ανδρας βλεπει ποδοσφαιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά εντάξει, όσο κι αν γκρινιάζω, εν πάσει περιπτώση, νομίζω πως ο Έλληνας έχει ξεφύγει απ'το '80 πλέον. Απλά θέλει κι άλλες διορθώσεις. Στον τομέα του ποδοσφαίρου, βεβαια, οι ξένοι είναι χειρότεροι, για να λέμε του στραβού το δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αν μιλας για φιλαθλους, εισαι ετη φωτος πισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μιλάω για τα καθυστερημένα που είναι 17 χρονών, ξέρουν απ'εξω τις ομάδες, αλλά όχι ποιος είναι Πρόεδρος της Δημοκρατίας και πως εκλέγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ρε ειλικρινα κατι εχεις μπερδεψει :p.
Οι Ελληνες 17χρονοι ναι, ετσι ειναι. Οχι οι ξενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είσαι Αθηναία, αλλά εγώ που είμαι, στις 23 Μαίου 2007 (τελικός του Champions League στο ΟΑΚΑ) ήμουν εδώ. Στην Αγγλία και τη Βόρεια Αμερική έτσι και χειρότεροι είναι. Στην Ευρώπη αλλάζει κάπως το πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τεσπα, εγω ξερω για τον χουλιγκανισμο που εδω ανθιζει μερα με τη μερα ενω εξω υπαρχει ενας καποιος πολιτισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπάρχει ποδοσφαιρικός πολιτισμός στη Μεδίνα (Ιταλία) και τη Μέκκα (Αγγλία) του ευρωπαικού ποδοσφαίρου; Από που ενημερώνεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλά,στην Βρετανία οι ποδοσφαιρικοί αγώνες έχουν άλλο υπόβαθρο.Η κόντρα μεταξύ των οπαδών της Σέλτικ(ομάδα των καθολικών) με αυτους των Ρέιντζερς(ομάδα των διαμαρτυρόμενων) δεν γίνεται για την έκβαση του ματς,αλλά για την θρησκευτική διαμάχη μεταξύ των ομάδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είσαι Αθηναία, αλλά εγώ που είμαι, στις 23 Μαίου 2007 (τελικός του Champions League στο ΟΑΚΑ) ήμουν εδώ. Στην Αγγλία και τη Βόρεια Αμερική έτσι και χειρότεροι είναι. Στην Ευρώπη αλλάζει κάπως το πράγμα...
Πωωω ναι ρε συ τι ηταν αυτο?Δεν μπορουσες να περπατησεις.Ο μισος δρομος ηταν γεματος κουτακια μπυρας και στον αλλο μισο ετρεχαν πανικοβλητοι αυτοι που επεσαν θυματα κλοπης απο Αγγλους και Ιταλους οπαδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Βασικά βαρετό είναι.
Χε, δεν μπορω να συγκρατησω το κρυφο μου μισος για μερικα αθληματα :P
Νεβερ μαιντ μι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ολοφάνερα υπερτιμημένο μέχρι αηδίας. Όποιος γνωρίζω με ρωτά τι ομάδα είμαι, και κάθε φορά λέω άλλη, σαν τα ζώδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ποδόσφαιρο... Πολύ καλό άθλημα.. Κάποτε άξιζε να ασχοληθεί κανείς. Αλλά σημέρα αξίζει?? Όλοι παίζουν για το χρήμα και για τη δόξα... Πού πήγε η προσωπική ικανοποίηση, η οποία δεν επέρχεται βέβαια από το υλικό κέρδος...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
δεν νομιζω να ειναι υπερτιμημενο απλα μερικοι δειχνουν τον κομπλεξισμο τους

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xcnpCNYK5g4&feature=related[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xCrF9y9wya4&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top