Ποίηση

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Κι εμενα μ αρεσει η δημοτικη ποιηση :xixi:... Πολλη εντυπωση μου εχει κανει το αγριμια κι αγριμακια μου κι ο Μενουσης, δεν ξερω αν τα χει ακουστα κανενας...


Αγριμια κι αγριμακια μου - Κρητικό Ριζίτικο

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=SfZ3n7AQyv0[/ame]

Ο Μενουσης κι ο Μπιρμπιλης - Ηπειρωτικο

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=gZr0lko-VZc[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
κατι που εγραψα για μια κοπελιτσα ...

κοριτσι σε καρτερω
ελα πιο δω
εδω δεν εχει ηλιο
ακου με
ελα πιο δω
ετσι μπορω να σε δω !

( το κανονικο το εκανα εντιτ XD )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμενα δε μου αρεσει πολλη η δημοτικη ποιηση...ενω εκφραζει τον ελληνικο λαο σε διαφορα σημεια της ιστοριας μας,εμενα δε μου αρεσει...και οντως,δε μπορεις να περιορισεις την ποιηση μεσα σε 2 ποιητες....ο τελλος αγρας μου αρεσε πολυ μικρη,που καναμε συχνα στο δημοτικο :D.απο ξενους μου αρεσουν αρκετα ποιηματα,αλλα δε θυμαμαι καθολου ποια
:lol:.ασχετο,αλλα τρελαινομαι για σαιξπηρ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Προσωπικα,σιχαινομαι την ποιηση.με παππου ομως συγγραφεα,κατι πηρα και εγω.ισως εκει οφειλεται η μεγαλη ευκολια με την οποια φτιαχνω ιστοριες και ποιηματα(!!!).εγραψα ενα ποιημα για την σχολικη εφημεριδα σε 10 λεπτα(θα το ποσταρω οταν την εκδοσουμε:P)και μολις τωρα εφτιαξα ενα στα αγγλικα.φτιαχνετε ποιηματακια?λεω να ποσταρω το αγγλικο αλλα φοβαμαι μην....μου κλεψουν τα πνευματικα δικαιωματα!!!:P:(
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40070&highlight=%D0%EF%E9%E7%EC%E1%F4%DC%EA%E9%E1...

Το βρίσκεις εύκολα στην αναζήτηση:)

Σε αυτό το θέμα που σου λέω έχω ποστάρει πολλά ποιήματά μου όπως και στο θέμα τα πράγματα μας διώχνουνε ή στο γραπτές δημιουργίες μελων.
Ψάξτε να βρείτε.
Βαριέμαι να τα ξαναποστάρω.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40070&highlight=%D0%EF%E9%E7%EC%E1%F4%DC%EA%E9%E1...

Το βρίσκεις εύκολα στην αναζήτηση:)

Σε αυτό το θέμα που σου λέω έχω ποστάρει πολλά ποιήματά μου όπως και στο θέμα τα πράγματα μας διώχνουνε ή στο γραπτές δημιουργίες μελων.
Ψάξτε να βρείτε.
Βαριέμαι να τα ξαναποστάρω.
:P

1)το δικο μου θεμα φτιαχτηκε πολυ πριν αυτο που λε
2)δεν μιλαμε απαραιτητα για δημιουργιες(ουτε για το χακερ ημων:P),αλλα και για ποιητες κλπ,ριξε μια ματια στο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πιο πριν από εκείνο; Περιέργο. Και πως και δεν το πήρα χαμπάρι; ¨Ενα διάστημα έψαχνα θέματα με λογοτεχνικά στο φόρουμ! Τελικά δεν έψαξα καλά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι,καμια φορα δεν τα εμφανιζει!!πρεπει να τα γραψεις ακριβως!:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
δεν ασχολούμαι με ποίηση και τέτοια.. αλλά αν με πιάσει με πιάνει!!
έχω γράψει πολλάάάάάάάάά πολλάάάάάάάάά κομμάτια πέστε τα.. όπως θέλετε..
είναι πράγματα βγαλμένα μέσα απ' την καρδιά μου.. λέξεις που έφευγαν πάνω στο χαρτί όπως και τα δάκρυά μου όσο τα σκεφτόμουν και με όση δύναμη τα ένιωθα αυτά που έγραφα.. όμως δε θέλω να τα δημοσιεύσω.. όχι για συγκεκριμένο λόγο.. αλλά γιατί πιστεύω ότι είναι κάτι προσωπικό.. όσο για άλλα "μη-συγκινητικά" στιχάκια.. έχω γράψει επίσης πολλά.. όπως αυτό ας πούμε..

"όλα αυτά που λένε ότι η λέξη αγάπη έχει χάσει πλέον την αξία της είναι ανοησίες.. ο καθένας αγαπάει με τον τρόπο του. Αυτό που κατακρίνουν οι άλλοι είναι ο τρόπος που δείχνουμε την αγάπη μας και όχι το τι πραγματικά αισθανόμαστε.. γιατί αυτό το ξέρουμε μόνο εμείς οι ίδιοι και κανένας άλλος.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
δεν ασχολούμαι με ποίηση και τέτοια.. αλλά αν με πιάσει με πιάνει!!
έχω γράψει πολλάάάάάάάάά πολλάάάάάάάάά κομμάτια πέστε τα.. όπως θέλετε..
είναι πράγματα βγαλμένα μέσα απ' την καρδιά μου.. λέξεις που έφευγαν πάνω στο χαρτί όπως και τα δάκρυά μου όσο τα σκεφτόμουν και με όση δύναμη τα ένιωθα αυτά που έγραφα..
όμως δε θέλω να τα δημοσιεύσω.. όχι για συγκεκριμένο λόγο.. αλλά γιατί πιστεύω ότι είναι κάτι προσωπικό.. όσο για άλλα "μη-συγκινητικά" στιχάκια.. έχω γράψει επίσης πολλά.. όπως αυτό ας πούμε..

"όλα αυτά που λένε ότι η λέξη αγάπη έχει χάσει πλέον την αξία της είναι ανοησίες.. ο καθένας αγαπάει με τον τρόπο του. Αυτό που κατακρίνουν οι άλλοι είναι ο τρόπος που δείχνουμε την αγάπη μας και όχι το τι πραγματικά αισθανόμαστε.. γιατί αυτό το ξέρουμε μόνο εμείς οι ίδιοι και κανένας άλλος.."
Έτσι είμαι και γω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγώ γενικά δεν πολυασχολούμαι με ποίηση, αλλα ο αγαπημένος μου ποιητής είναι ο Κ.Π. Καβάφης!! Επίσης όταν έχω έμπνευση (και για να γίνει αυτο πρεπει να έχω περασει ένα σημαντικό γεγονός, μετάπτωση συν/των κλπ...) γράφω στίχους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Παιδια μ αρεσει η ποιηση και μ αρεσει να γραφω ομως εχω ενα...προβλημα(ας το πουμε ετσι)..ΔΕΝ μπορω να γραψω τπτ στα ελληνικα...οτι γραφω ειναι στα αγγλικα...Μου ειναι πιο ευκολο να εφραστω...Ξερω ακουγεται μ***α αλλα τι να κανουμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ειμαι βαθια τεχνολογικοσ αλλα την θερω ΦΟΒΕΡΟτροπο εκφρασησ παρηγοριασ και φυγησ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
ποιηματακια δε γραφω....μονο μυθιστορηματα εχω επιχειρησει να γραψω και θεατρικα εργα....το ενα θεατρο το παιξαμε στη θεατρολογια αλλα δε το δειξαμε και στο υπολοιπο σχολειο...:(

η ποιηση γενικα μ αρεσει......και μ αρεσει πολυ ο εμπειρικοσ....η καθηγητρια μου με ειχε πει ψυχακια περσιοταν τησ το πα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Σ’αγαπώ γιατί είσαι εσύ
Σ’αγαπώ χωρίς να θέλω
Σ’αγαπώ γιατί δεν ξέρω
Σ’αγαπώ κι ας μην στο λέω

Σ’άγαπώ έτσι απλά
Δίχως σκέψη δίχως φόβο
Κάθε μέρα πιο πολύ
Κάθε ώρα κάθε λεπτό

Σε κάθε μου ανάσα
Σε κάθε μου πνοή

Σ’άγαπώ
Γιατί όταν με φιλάς
Τα πάντα χάνονται
Σβήνουν

Και μόνο εσύ
Μόνο εσύ
Με κάνεις νιώθω πως όλα έχουν ζωή
Και τα πάντα είναι τίποτα
Αλλά όλα εσύ

Σ’αγαπώ γιατί εσύ
Εσύ είσαι αυτός
Αυτός που με γεμίζει
Με αγάπη
Ευτυχία
Και ζωή…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Θλιμμένοι της γιορτής

Εμείς είμαστε
οι θλιμμένοι της γιορτής
σιωπηλοί και πικραμένοι.
μακριά απο μουσικές
άγριες νότες, νύχτες φωτιές
σκεφτόμαστε μόνο
και προχωρούμε στο μόνο μονοπάτι
που μας απομένει.

Εμείς είμαστε
οι θλιμμένοι της γιορτής.
οι μαθητές του τελευταίου θρανίου
τα μαύρα πρόβατα
και οι εραστές της μιας στιγμής.
Εμείς είμαστε
πρόσωπα μες στο πλήθος
που αρνείσαι κατάματα να δεις.

Και αν καμιά φορά τραγουδάμε
παρασυρμένοι από το χορό
μη θαρρείς πώς σου μιλάμε
μονάχα αναζητάμε
τον δικό μας, προσωπικό Θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Σ’αγαπώ γιατί είσαι εσύ
Σ’αγαπώ χωρίς να θέλω
Σ’αγαπώ γιατί δεν ξέρω
Σ’αγαπώ κι ας μην στο λέω

Σ’άγαπώ έτσι απλά
Δίχως σκέψη δίχως φόβο
Κάθε μέρα πιο πολύ
Κάθε ώρα κάθε λεπτό

Σε κάθε μου ανάσα
Σε κάθε μου πνοή

Σ’άγαπώ
Γιατί όταν με φιλάς
Τα πάντα χάνονται
Σβήνουν

Και μόνο εσύ
Μόνο εσύ
Με κάνεις νιώθω πως όλα έχουν ζωή
Και τα πάντα είναι τίποτα
Αλλά όλα εσύ

Σ’αγαπώ γιατί εσύ
Εσύ είσαι αυτός
Αυτός που με γεμίζει
Με αγάπη
Ευτυχία
Και ζωή…

δικο σ ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
living doll, συγκινήθηκα... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Καλά σε ρώτησε η Όλγα, εσύ είσαι ο ποιητής;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top