Πληροφορικης ΟΠΑ VS Πληροφορικης Και Τηλεματικης Χαροκοπειο

Pastramis

Νεοφερμένος

Ο Pastramis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα! Ειμαι μαθητης της Γ λυκειου και πρεπει να κανω το μηχανογραφικο μου μεχρι την πεμπτη μιας και εντασσομαι στο 5%. Θελω σχολες προγραμματισμου και κυριως software και ειμαι αναμεσα στο τμημα πληροφορικης του ΟΠΑ και της Πληροφορικης Και Τηλεματικης του Χαροκοπειου. Αρχικα ειχα σκεφτει το CSD στο Ηρακλειο και εχοντας πληροφοριες απο συγγενεις που εχουν φοιτησει εκει φοβηθηκα λιγο με το επιπεδο των μαθηματικων και της φυσικης, οποτε και το εχω στις τελευταιες επιλογες. Το ΕΚΠΑ το εχω επισης καπου στις μεσαιες επιλογες λογω των τηλεπικοινωνιων και των δικτυων. Τι εχετε να μου πειτε για τις 2 πρωτες ΟΠΑ και Χαροκοπειο? Επισης θα ηθελα την γνωμη σας γι αυτα που γραφω για το CSD.
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σου ελεγα να δηλώσεις ΕΚΠΑ. Αν δεν θες να ασχοληθείς με τα δίκτυα και τις τηλεπικοινωνίες, δεν χρειάζεται. Απλα θα μάθεις τα βασικα. Εξάλλου εχουν αρκετα μεγάλη σύνδεση με την πληροφορική. Οπως και την φυσική το ιδιο, θα την υποστείς, ενα δυο μαθηματα ειναι ολα κι ολα. Αλλα σε επιπεδο προγραμματισμού θεωρω πως ειναι το καλυτερο μαζι με το ΟΠΑ, το οποίο σου προτείνω να δηλωσεις 2ο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Καλησπερα! Ειμαι μαθητης της Γ λυκειου και πρεπει να κανω το μηχανογραφικο μου μεχρι την πεμπτη μιας και εντασσομαι στο 5%. Θελω σχολες προγραμματισμου και κυριως software και ειμαι αναμεσα στο τμημα πληροφορικης του ΟΠΑ και της Πληροφορικης Και Τηλεματικης του Χαροκοπειου. Αρχικα ειχα σκεφτει το CSD στο Ηρακλειο και εχοντας πληροφοριες απο συγγενεις που εχουν φοιτησει εκει φοβηθηκα λιγο με το επιπεδο των μαθηματικων και της φυσικης, οποτε και το εχω στις τελευταιες επιλογες. Το ΕΚΠΑ το εχω επισης καπου στις μεσαιες επιλογες λογω των τηλεπικοινωνιων και των δικτυων. Τι εχετε να μου πειτε για τις 2 πρωτες ΟΠΑ και Χαροκοπειο? Επισης θα ηθελα την γνωμη σας γι αυτα που γραφω για το CSD.
Δε νομίζω ότι το csd έχει περισσότερα/δυσκολότερα μαθηματικά από άλλες σχολές πληροφορικής, τα κλασικά είχε. Όσον αφορά τη φυσική, ένα μάθημα υποχρεωτικό είχε, το οποίο πριν 4-5 χρόνια έγινε επιλογής γιατί το χρωστούσε όλο το csd.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top