Πληροφορική Ιωαννίνων vs Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλήσπερα. θέλω βοήθεια σχετικά με αυτές τις 2 σχολές.
Λοιπόν, έχουμε και λέμε :

Έχω διαβάσει ότι στην κρήτη ασχολούνται και με hardware και με software. Ισχύει κάτι τέτοιο στα ιωάννινα?
Επίσης, το τμήμα στα ιωάννινα συνεργάζεται με το Ι.Τ.Ε ?
Διάβασα στο σαιτ για το τμήμα των ιωαννίνων ότι σου προσφέρει την δυνατότητα πρακτικής, ισχυει?!

Μένω πάτρα και τα ιωάννινα είναι μόνο 4ς ώρες, αρα θα μπορώ να έρχομε πιο συχνά εδώ, απ' οτι αν περάσω κρήτη. Βέβαια αν το τμημα της κρήτης είναι μακράν καλύτερο απο αυτό των ιωαννίνων τοτε σίγουρα θα προτιμήσω κρήτη! Αν όμως είναι πάνω - κάτω τα ίδια, τότε δεν αξίζει να πάω τόσο μακρυά.

Έσεις τι με συμβουλεύετε? Να ξέρετε ότι ενδιαφέρομαι για πακέτο software + hardware.
Γενικά, αυτά τα 2 τμήματα είναι παρόμοια ως προς το αντικείμενο σπουδών? Έχω κοιτάξει τα μαθήματα και πάνω κάτω μου φαίνονται ίδια.

Υ.Γ : Έχω δηλώσει βέβαια σχολές ΗλεκτρονικώνΜΜΥ (Πάτρα, Βόλος, Χανιά) αλλά πρέπει να πέσουν για να τις πιάσω, γι αυτό έχω στραφεί και κοιτάω για πληροφορικές. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Στα Γιάννενα δεν ασχολούμαστε πολύ με hardware.
Προφανώς δε συνεργάζεται με το ΙΤΕ, αφού αυτό στεγάζεται στην Κρήτη.
Ναι, προσφέρει δυνατότητα πρακτικής απ το τρίτο έτος κι έπειτα.

Γενικά έχω ακούσει καλύτερα λόγια για το τμήμα της Κρήτης απ των Ιωαννίνων.
Αυτά! Για ότι άλλο ρώτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top