Πληροφορίες για το Τμήμα Πληροφορικής του ΑΠΘ

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
τι προοπτικες εχει το τμημα αυτο? ειναι καποιος που σπουδαζει στο τμημα αυτο να μου πει μερικες πληροφοριες...??? :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά από τους καθηγητες μου που έχω ακούσει,λένε ότι δεν έχουν και πολύ μέλλον οι απόφοιτοι αυτού του τμήματος στο δημόσιο...Κυριως γιατί τους είχανε πάρει νομίζω πριν 10-15 χρόνια όλους μαζί με αποτέλεσμα να γέμισουν οι θέσεις...
Τώρα για τον ιδιωτικό τομέα δεν έχω ακουστα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
είναι από τα καλύτερα ΤΕΙ πληροφορικής και αρκετά δύσκολο να το τελειώσει κανείς...ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που εισέρχεται δεν καταφάρνει να αποφοιτήσει τελικα!

σχετικά με την επαγγελματική αποκατάσταση είναι γεγονός πως για το δημόσιο έχεις περισσότερα μόρια αν είσαι απόφοιτος ΑΕΙ αλλά για τον ιδιωτικό έχει πολύ καλές προοπτικές

για περισσότερες πληροφορίες βλέπε: https://www.it.teithe.gr/html/home.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-sTeV@-

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Να συμπληρώσω ότι από ότι ξέρω (από γνωστό μου καθηγητή που τελείωσε το Πληροφορικής ΑΠΘ) το ΤΕΙ στην Θεσσαλονική έχει δυσκολία ίση με το ΑΕΙ τουλάχιστον.Απλώς οι σπουδές στα ΤΕΙ έχουν πιο πρακτικό-τεχνικό χαρακτήρα.Σύμφωνα με το ίδιο άτομο,στον ιδιωτικό τομέα δεν έχουν μεγάλη διαφορά αυτά τα δύο πτυχία μεταξύ τους.
Φυσικά και σε δουλειές αυτού του γνωστικού αντικειμένου,υπάρχει απασχοληση,αν και επήλθε ένας σχετικός κορεσμός,όχι όμως στο Δημόσιο,σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Και γώ ρε παδιά έχω κολλήσει..Είμαι μεταξύ 2 τμημάτων και βασικά όποιο βάλω το πιάνω σίγουρα..Συγκεκριμένα παίζω μεταξύ αυτού (ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσ.) και το Τηλεπικοινωνιακών Συστημάτων& Δικτύων Μεσσολογγίου (Ναύπακτος) το οποίο ΤΑ ΣΠΑΕΙ το ξέρω από πρώτο χέρι αφού φοιτεί φίλος μου εκεί..Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τίποτα, εκτός από αυτά που διάβασα εδώ για το ΤΕΙ Θεσ..Οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω..Μην σας ξεγελάνε τα 10.066 μόρια του Μεσολ. είναι άψογο ΤΕΙ με απίστευτες επαγγελματικές προοπτικές. Το μόνο που του λείπει από ότι ξέρω είναι τα κτήρια..Είναι σε νοικιασμένο, κατεστραμένο, προϊστορικό κτήριο που αν το δεις λες "καλά νηπιαγωγείο είναι εδώ?" αλλά σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos_licious

Νεοφερμένος

Ο kotsos_licious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γνωρίζω ότι το συγκεκριμένο τμήμα είναι από τα καλύτερα στην Ελλάδα...
υπάρχει, ας το πω, μεγαλύτερη πρακτικότητα σε σχέση με το αντίστοιχο ΑΕΙ...

Ο καθηγητής πληροφορικής μου έχει συνάδελφο γνωστό που δουλεύει εκεί μέσα και μου είπε πως στον δημόσιο τομέα, πολλές φορές προτιμούν απόφοιτους του ΤΕΙ αυτού από ότι του ΑΕΙ καθώς είναι πιο πρακτικοί άνθρωποι...

τώρα σίγουρα δεν θα έχει ίδιο μισθό με ένα του ΑΕΙ...

αλλά είναι σίγουρα μία από τις καλύτερες επιλογές ΤΕΙ Πληροφορικής, άν όχι η καλύτερη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dj Freak

Νεοφερμένος

Ο Dj Freak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι ένας καθηγητής του Τ.Ε.Ι.(όπως μ είπε η πληροφορικού μου) , έχει φτιάξει το σύστημα ελέγχου του Ελ. Βενιζέλος(και όποτε πέφτει, τρέχει για να το σηκώσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ε και? ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
θέλει να πει ότι έχει δουλεία κτλ κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κι εμάς ένας εργαστηριακός συνεργάτης είναι διευθυντής Π.Σ. στην Eurobank. Τι κερδίζουμε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1 Κοκοράκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dj Freak

Νεοφερμένος

Ο Dj Freak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καμια πιστωτική τζαμπέ?... Νομίζω πως, πέρα απο τα παρωχημένα φληναφήματα και ανούσιες πομφόλυγες, θα πρέπει να εστιάσουμε στην κατά το δυνατό αντιρεβιζιονιστική ανάλυση του θέματος, διότι στο κάτω-κάτω, άλλο Ελ. Βενιζέλος και άλλο Eurobank!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sstefoss

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ρε παιδια εγω εχω κολλησε μεταξυ τει πληροφ θεσ/νικη και το αει πληροφ θεσ/νικη!ειμαι πολυ αισιοδοξος οτι εχω την δυνατοτητα και για τα δυο αλλα δεν ξερω τι θα ητνα καλυτερο.εγω προσωπικα νομιζω το τει παντως........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Αφου πιστευεις οτι μπορεις να πετυχεις και τα δυο, τοτε δεν βλεπω τον λογο να πας σε τει. Και στο κατω-κατω εσυ τι πτυχιο θελεις να εχεις, πτυχιο τει ή πτυχιο πανεπιστημιου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω και πολλά για το ΤΕΙ το συγκεκριμένο αλλά είναι 1ο στις επιλογές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω και πολλά για το ΤΕΙ το συγκεκριμένο αλλά είναι 1ο στις επιλογές μου.
The greek way.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Θέλω να πω οτι το να είναι πρώτο στις επιλογές σου ενώ δεν ξέρεις πολλά δεν είναι και πολύ λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Θέλω να πω οτι το να είναι πρώτο στις επιλογές σου ενώ δεν ξέρεις πολλά δεν είναι και πολύ λογικό.

Ξέρω οτι έχει σχέση με πληροφορική και οτι είναι ΤΕΙ με καλές γνώμες .Μου αρκεί αφού θα ασχοληθώ με το στοιχείο μου..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Και εγω Α.Τ.Ε.Ι Θεσσ/νικης θελω...Τ μαθηματα π διδασκονται ειναι δυσκολα βρε παιδια? Ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top