Πληροφορίες για τμήματα Πληροφορικής και Διοίκησης Επιχειρήσεων

ChGeorge

Νεοφερμένος

Ο ChGeorge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας! Επειδή μου απομένει ελάχιστος χρόνος για την υποβολή του μηχανογραφικού θα ήθελα μερικές απόψεις σας για τις σχολές πληροφορικής στην Αθήνα (όσο το δυνατόν γρηγορότερα). Συγκεκριμένα Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών (ΕΚΠΑ), πληροφορικής (ΟΠΑ) πληροφορικής (ΠΑΠΕΙ).Ακομα θα σας ζητήσω να μου γράψετε κάποιες απόψεις σας και για το τμήμα Διοίκησης και επιχειρήσεων στο ΟΠΑ ..Hurry up!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Συγγνώμη θα απαντήσουμε! Έχεις ανοίξει 10 θέματα. Ψυχραιμία φίλε μου :)

Πληροφορική στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών θεωρείται καλύτερη, ωστόσο δεν έχει σχέση με τη ΔΕ.

Τι σού αρέσει περισσότερο; Άλλα πράγματα ανοίγονται με κάθε σχολή.
 

ChGeorge

Νεοφερμένος

Ο ChGeorge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Συγγνώμη θα απαντήσουμε! Έχεις ανοίξει 10 θέματα. Ψυχραιμία φίλε μου :)

Πληροφορική στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών θεωρείται καλύτερη, ωστόσο δεν έχει σχέση με τη ΔΕ.

Τι σού αρέσει περισσότερο; Άλλα πράγματα ανοίγονται με κάθε σχολή.
Εγώ πληροφορική θέλω όμως οριακά πιάνω στο ΟΠΑ ...Και δεν ξέρω τι να βάλω αμέσως μετά αν δεν την πιάσω.Αξιζει οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων στο ΟΠΑ η Πληροφορικης και τηλεματικής στο Χαροκόπειο;(Εγραψα 16525 και η πληροφορική στο ΟΠΑ ΕΙ ΑΙ 16433).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
@tsiobieman απάντησε στο παιδί τι να κάνει :)
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εγώ πληροφορική θέλω όμως οριακά πιάνω στο ΟΠΑ ...Και δεν ξέρω τι να βάλω αμέσως μετά αν δεν την πιάσω.Αξιζει οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων στο ΟΠΑ η Πληροφορικης και τηλεματικής στο Χαροκόπειο;(Εγραψα 16525 και η πληροφορική στο ΟΠΑ ΕΙ ΑΙ 16433).

Καλησπέρα αδερφέ δήλωσε πρώτα Πληροφορική ΟΠΑ και μετά Πληροφορική στο Χαροκόπειο. Έχω συμμαθητή στο Χαροκόπειο , κανένα παράπονο ως τώρα είναι μια χαρά στα μαθήματα , ήσυχο πανεπιστήμιο , απλά πρέπει να αλλάζεις αρκετές συγκοινωνίες ανάλογα με το που μένεις (αυτά για την περίπτωση που δεν περάσεις σε μας). Το ΟΔΕ είναι πολύ διαφορετικό από την Πληροφορική , θα σου λεγα να μην το δηλώσεις γιατί θα βαρεθείς, αν ΟΝΤΩΣ είσαι πορωμένος για Πληροφορική. ΕΠίσης
1594763744315.png


Προτού ανοίξεις 10 θέματα διάβασε τα νέα. Σας δώσανε παράταση :P .
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγω.Για ποιον λόγο να μην επιλέξεις το Χαροκόπειο εαν δεν περάσεις ΟΠΑ ; Αφού πληροφορική λες οτι θες να σπουδάσεις,που κολλάει το ΔΕ ; Δεν ξέρω γιατί υπάρχει γενικά φόβος για το Χαροκόπειο απο πολλούς.Εγώ απο όσα έχω ακούσει,διαπιστώσει και δει ο ίδιος,μου φαίνεται μια χαρά !
 
Top