Πιστεύετε ότι τα παιδιά των καθηγητών είναι πιο "ευνοημένα" από τα άλλα παιδιά;

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
βασικα,δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.Νταξ,υπαρχει αλλα πρεπει να χεις και προσωπικη εμπειρια για να μιλας με τοση εμπαθεια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
βασικα,δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.Νταξ,υπαρχει αλλα πρεπει να χεις και προσωπικη εμπειρια για να μιλας με τοση εμπαθεια.:P

ακριβως με βαση την προσωπικη μ εμπειρια μιλαω :) (συγκεκριμενα,παιδια κ ανηψια καθηγητων εχω στην ταξη μ κ ξερω τι βλεπουν τα ματακια μ κ τι ακουνε να αυτακια μ)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Λοιπον,στο γυμνάσιό μου υπήρχαν παιδιά καθηγητών,4-5 στο σύνολο τα 3 χρόνια που πέρασα εκεί,και εκτος από 1-2,οι υπόλοιποι έβγαζαν μ.ό 20.ΚΑΘΑΡΟ!και οι υπόλοιποι και αυτοι αρκετα καλους βαθμους(18,19 κοκ)Οι παρατηρήσεις μου:
α.Το σχολείο μου έτσι κ αλλιώς,λίγο πολύ έδινε βαθμούς σαν καραμέλες,οπότε δεν ήταν οι μόνοι που μπορούσαν να αγγίξουν το 20αρι
β.Ήταν όντως όλοι τους καλοί μαθητές,και αυτό φάνηκε και στο Λύκειο που βγάζουν ανάλογους βαθμούς.
γ.Ξέρω προσωπικά τους περισότερους από αυτούς,και όντως διαβάζουν,όντως έχουν μυαλό και όντως τους αξίζουν! :):)

Απλά τα παιδιά καθηγητών έχουν λίγο πολύ μια άνεση λόγω του ότι εαν δεν έχουν καταλάβει κάτι από την παράδοση ή έχουν κάποια απορία,θα βρούν πιο εύκολα σωστή βοήθεια,αντίθετα με εμάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ναι το πιστευω...στο δικο μου σχολειο τουλαχιστον υπηρχε (στο γυμνασιο ιδιαιτερα) το φαινομενο αυτο και πολυ φανερα!

μα ειναι δυνατον να λεει η καθηγητρια οτι ολα τα παιδια θα περνουν απουσια αν ξεχνουν τα βιβλια τους εκτος απο τον ταδε?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
ναι το πιστευω...στο δικο μου σχολειο τουλαχιστον υπηρχε (στο γυμνασιο ιδιαιτερα) το φαινομενο αυτο και πολυ φανερα!

μα ειναι δυνατον να λεει η καθηγητρια οτι ολα τα παιδια θα περνουν απουσια αν ξεχνουν τα βιβλια τους εκτος απο τον ταδε?:mad:


Πλάκα κάνεις;;; :ο Αυτό σηκώνει πολλά....


Βασικά,δεν είναι δεδομένο ότι τα παιδιά των καθηγητών είναι πιο ευνοημένα! Μου έχουν τύχει δύο διαφορετικές περιπτώσεις που το μόνο που μου έδωσαν να καταλάβω ήταν ότι απλά αυτό εξαρτάται από τον καθηγητή και τι είδους άνθρωπος είναι.
Για παράδειγμα, στο Γυμνάσιο , καθηγητής είχε τη κόρη του μέσα στο τμήμα και την είχε στα ώπα ώπα και αντίθετα,μια άλλη καθηγήτρια που έκανε μάθημα στο γιο της του φερότανε χειρότερα απ' όλους!ίσως ήταν και η άμυνά της για να μην περάσει στο απέναντι στάδιο,αλλά η ουσία είναι πως δεν τον ξεχώριζε από τους υπολοίπους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
βασικα,εγω νομιζω οτι η διαφορα εγκειται αλλου.Οταν ενα παιδι βιωνει στο οικογενειακο του περιβαλλον την εννοια του σχολειου απο μικρο ,οταν βλεπει τους γονεις του που θεωρει προτυπα να δουλευουν στο χωρο αυτο ,κατα πασα πιθανοτητα θα επηρεαστει και θα διαβασει.βεβαια οχι οτι δεν διαβαζουν ολα τα παιδια.Απλα,τα παιδια των καθηγητων εχοντας γονεις εκπαιδευτικους νιωθουν ενδομυχα αυτην την αναγκη του διαβασματος.Για αυτο πιθανοτατα ειναι και καλοι μαθητες.Δεν νομιζω πως υπαρχει καμια συνομωσια μεταξυ των καθηγητων,αφου ετσι και αλλιως ο ενδοσχολικος βαθμος ειναι κατι το παροδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Βασικα πιστευω πως το παιδι ενος καθηγητη ευνοειται περισσοτερο απο τους αλλους καθηγητες παρα απο τον γονεα του...αυτο γιατι προφανως οι αλλοι βλεπουν διαφορετικα το παιδι ενος συναδελφου τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
ρε εννοειται και ειναι . εχουμε παιδι γιο του υποδ/ντη που ολο 20αρια παιρνει και παροτι τον επιθετο του αρχιζει απο "χ"τον εχουν με τουσ φιλουσ του στο γ'2
ελεος δηλαδη:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Λέτε απλές βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ευχαριστω.
Ενιωθα πως μιλαω στον τοιχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μα λένε. Η μόνη τους έννοια είναι αν θα είναι παρέα μαζί στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ενα απο τα πιο τα τρανταχτα παραδειγματα της μεροληπτικης στασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ακριβώς.
Λες και προσέχουν μωρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κανεις δεν ειπε πως ισχυει για ολους αλλα οι περισσοτεροι εχουμε και ενα παραδειγμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Ρε απλα στους περισσοτερους αρεσει να δικαιολογουν την αποτυχία τους σε κάτι καταρριπτοντας την επιτυχία του άλλου και υπάρχει πιο πιστευτη δικαιολογία απο το ότι είναι παιδι καθηγητη?
Βεβαια έχω δει και μια περισπτωση στο σχολείο αλλα αυτη εβγαζε ματι, μεχρι που το παραδεχτηκε στο τέλος η κοπελια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Kotatsuneko δεν εχω κανενα προβλημα με τα παιδια των καθηγητων αλλα οσο να ναι δεν ειναι το ιδιο συνηθως...να υποθεσω οτι εχεις γονεα καθηγητη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Kotatsuneko δεν εχω κανενα προβλημα με τα παιδια των καθηγητων αλλα οσο να ναι δεν ειναι το ιδιο συνηθως...να υποθεσω οτι εχεις γονεα καθηγητη?

Ισως λεω εγω να εχει απλα λογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ισως λεω εγω να εχει απλα λογικη.
ναι ενταξει....αλλα εγω το λεω γιατι η καθηγητρια αγγλικων μου ηταν θεια μου...εμενα με εβλεπε πιο φιλικα και θα μου μιλουσε πιο ανετα...αλλα δεν λεω οτι τα παιδια καθηγητων δεν αξιζουν τους βαθμους τους...αλλωστε και πριν εγραψα οτι αυτοι θα ειναι αντικειμενικοι απεναντι στα παιδια του.οι υπολοιποι καθηγητες ισως να μην το βλεπουν ετσι....
-----------------------------------------
Βικυ κόψε τα νυχια σου γιατι και που τα μύρισες δεν έβγαλες κάτι. Δεν έχω γονείς καθηγητές αλλα γονείς που μου έμαθαν να μην ασχολούμαι με άλλους και να μην βλέπω διάφορα.
η ειρωνια δεν νομιζω πως βοηθαει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
δηλαδη οι υπολοιποι καθηγητες γτ να μην ειναι αντικειμενικοι?τι εχουν να κερδισουν κοτε,αυγα η λαδι?
οχι αλλα απλα ειναι το παιδι του συναδελφου τους...και το λεω αυτο γιατι εχει τυχει να μαλωσουν καθηγητες επειδη θεωρησε ο γονεας καθηγητης πως αδικηθηκε το παιδι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τεσπα αμα πας στο λυκειο και αρχισει να δημιουργειται αυο που αποκαλουμε φαια ουσια,θα το δειτε αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top