Πιθανο θέμα έκθεσης πανελλαδικών 2020

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mako777

Νεοφερμένος

Η Mako777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποια πιο πιθανά θέματα για φέτος?
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
1) Υγεία και ατομική ευθύνη.
2) Ψυχολογικές συνέπειες της κοινωνικής και οικονομικής απομόνωσης.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Σίγουρα όχι κάτι με υγεία .Δεν βάζουν ποτέ κάτι τέρμα επίκαιρο.
 

Mako777

Νεοφερμένος

Η Mako777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι όντως δεν συνηθίζουν να βάζουν τόσο επίκαιρα θέματα λόγω του ψυχικού παράγοντα.
Ελευθερία, φυσικό περιβάλλον? Τι γνώμη έχετε?
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πέρσι μια χαρά έβαλαν για τον ενεργό πολίτη, εν μέσω εκλογική περίοδου.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πέρσι σχεδόν όλοι είχαμε αποκλείσει το θέμα της δημοκρατίας διότι ήταν ένα θέμα που ήταν αρκετά επίκαιρο λόγω των εκλογών, αλλά τελικά έπεσε
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι γιατί οι εκλογές δεν έχουν σχέση με τη δημοκρατία έτσι όπως ήταν στο θέμα.
Ο ενεργός πολίτης είναι 10% εκλογές και 90% καθημερινότητα, το τόνιζε αν θυμάμαι και η εκφώνηση του θέματος! :)
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά μην καίτε θέματα.Απτο υπουργείο διαβάζουν ischool.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
1.Εργασία (Εξειδίκευση-Τηλεργασία)
2.Αθλητισμός
3.Τουρισμός
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τηλεργασία είχα γράψει εγώ το 2002! 😁
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν ήμασταν τότε και μέλη στο φόρουμ να σε είχα προετοιμάσει (αν και 4 ετών τότε δεν θα μου ήταν και γνωστή η λέξη τηλεργασία :p )
 

Earendil

Νεοφερμένος

Ο Earendil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
1. Τηλεργασία
2.Περιβάλλον/Εθελοντισμός
3. Τρίτη ηλικία
 

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
επιπτωσεις κακης χρησης της τεχνολογιας βλεπε τσερνομπιλ,πειραματα γενετικης κτλπ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τηλεργασία είχα γράψει εγώ το 2002! 😁
νομιζω αυτο ειχε πεσει στη β λυκειου το 2001.ποσο ειχες γραψει αν θες λες φυσικα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Κάμερες στα σχολεία... :d

Αλλα σος...
Τσιορδας και πάσης Ελλάδος
Πόθεν έσχες πολιτικών (Παπαδημούλης και διαμερίσματα)
Τι είναι αυτό που κανει τον άντρα
Επιθεση με βιτριόλι σε 34χρονη
 
Τελευταία επεξεργασία:

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Πριν γράψω κάποια SOS θέματα θέλω να επισημάνω ότι μπορεί να πέσει ένα άκυρο θέμα που να μην το περιμένετε (π.χ. 2012 Τέχνη, 2016 Φιλία), Τώρα είναι περίοδος επανάληψης και πρέπει να περάσετε καλά ΌΛΗ την ύλη. Τα 15 θέματα που θα παραθέσω είναι για μία γρήγορη επανάληψη που θα κάνετε από το μεσημέρι και μετά της τελευταίας ημέρας:
1)Παιδεία-Εκπαίδευση (το θέμα αυτό πάντα είναι sos γιατί συνδέεται με όλα τα θέματα)
2)Φανατισμός-Δογματισμός-Τρομοκρατία
3)Πολιτισμός-Παράδοση-Μνημεία
4)Γλώσσα-Γλωσσομάθεια
5)Ανθρώπινα Δικαιώματα (με ιδιαίτερη έμφαση στα ανθρώπινα δικαιώματα του παιδιού και τα προσωπικά δεδομένα)
6) Ειρήνη-Πόλεμος
7)Διαδίκτυο-Ηλεκτρονικοί υπολογιστές (και γενικά η τεχνολογία κυρίως λόγω της ραγδαίας ανάπτυξης της τεχνητής νοημοσύνης)
8) Εθελοντισμός
9) Τουρισμός
10) Επιστήμη (αν και έχει πέσει 2 φορές-2002 και 2017-νομίζω ότι λόγω covid-19 είναι επίκαιρο)
11) Αθλητισμός-Χουλιγκανισμός (το πρώτο θέμα πολύ ουδέτερο και θεωρώ ότι δεν θα δίσταζε η επιτροπή να το βάλει)
12) Ελευθερία
13) Βία-Εγκληματικότητα (έμφαση στη σχολική βία και νεανική παραβατικότητα)
14)ΜΜΕ
15)Επάγγελμα-Τηλεργασία-Ανεργία (ειδικά τώρα που ακούγεται ότι καλπάζει λόγω των συνεπειών του Κορωνοϊού)

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΚΥΡΟ (π.χ. Μαζοποίηση). Προτιμότερο είναι πάντως να διαβάσετε τα sos (την τελευταία μέρα και μόνο) που θα σας δώσουν οι φροντιστές σας, που σίγουρα κάτι ξέρουν καλύτερα λόγω εμπειρίας. Τα παραπάνω τα παρέθεσα για κάποιον που δεν κάνει φροντιστήριο και θα ήθελε να ρίξει μια ματιά. ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΛΗ!!!

Μόλις μου ήρθε και ένα 16ο: Διάλογος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
νομιζω αυτο ειχε πεσει στη β λυκειου το 2001.ποσο ειχες γραψει αν θες λες φυσικα

Λες να μπερδεύω την τάξη που το έγραψα; Μπορεί, είναι και 100 χρόνια από τότε (κυριολεκτικά) και είχα δώσει και τις δύο χρονιές πανελλαδικές.

Έγραψα 17 νομίζω, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Λες να μπερδεύω την τάξη που το έγραψα; Μπορεί, είναι και 100 χρόνια από τότε (κυριολεκτικά) και είχα δώσει και τις δύο χρονιές πανελλαδικές.

Έγραψα 17 νομίζω, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.
ελα ρε συ εγω εχουν περασει 12 χρονια και ακομα θυμαμαι στον ποντο τους βαθμους και των 2 βαθμολογητων!!στη β λυκειου ειχε τεθει επειδη τα κοιταζα μια μερα!Στη γ ειχατε γραψει για τις επιπτωσεις της γενετικης κατι τετοιο.Θαρρω πως ηταν λιγακι πιο ευκολα τοτε στην εκθεση σε σχεση με τις επομενες χρονιες
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σιγά μην θυμάμαι και βαθμολογητές καλέ!
Είναι πολύ πιθανόν να μην θυμάμαι καν σωστά, μόνο Φυσική Γενικής Παιδείας θυμάμαι πόσο έγραψα γιατί ήταν ΣΟΚ! :P
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top