Περιττά μαθήματα στο Γυμνάσιο

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
απαλλαγη...

Κατήχηση... αυτό κάνουν τα θρησκευτικά... άμα θες κατήχηση υπάρχουν και άλλα μέρη να πας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Όχι ρε πούστη, όχι. Όχι. Πότε θα 'ρθει η μαλακία το internet, ΔΕΣ ΤΙ ΧΑΝΩ.
δεν νομιζω να ειναι λαθος αυτα που λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Όλα τα μαθήματα είναι σημαντικά.Αν δεν σας αρέσει μην μπαίνετε στην τάξη.Από τα θρησκευτικά πάρτε απαλλαγή....ε δεν γίνεται αλλιώς,κάθε μάθημα έχει κάτι ιδιαίτερο.

Αν είχα να πειλέξω κάποιο όμως θα επέλεγα την Ιστορία,γιατί αυτό που μας διδάσκουν δεν είναι ιστορία,είναι πολέμοι με πολλές μπούρδες και ανακρίβιες μέσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
/υπονοώντας ότι τα θρησκευτικά δεν έχουν μπούρδες κι ανακρίβειες

Είμαστε όλοι καλά; Δεν πιστεύω να 'χει κανείς παράπονο, μια χαρά δεν περνάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Όχι,δεν υπονοώ αυτό.Απλά στην ιστορία οι μπούρδες είναι πιο πολλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Περιττο μαθημα για 'μενα ειναι τα Θρησκευτικα!!! :down:
Δεν είσαι η μόνη.Υπάρχουν πολλά άτομα που το πιστεύουν. Το θλιβερό είναι να το πιστεύουν αλλά να μην μπορούν να το αναπτύξουν.
Πιστευουμε στο Θεο, αλλα οχι να μας λενε "Ο Θεος μπορει να κανει τα παντα" και τετοια.. :blink: Ναι οκ, μπορει να κανει τα παντα, αλλα ΔΕΝ τα κανει!!
Ποιος νοιαζετε για το Νωε και την γυναικα του, για τον Ιουδα ή για τους μαθητεσ του Χρηστου, πειτε μου ΠΟΙΟΣ!?? :whistle::hmm::confused::mad:
ΕΛΕΟΣ!

And that's what i mean όταν λέω δεν μπορούν να το αναπτύξουν. Sorry, αλλά η εξήγηση μου φαίνεται κάπως... παιδική. Τι εννοείς λέγοντας ο Θεος μπορεί να κάνει τα πάντα, ναι μπορεί αλλά δεν το κάνει; Λοιπόν είσαι Χριστιανή; Αν είσαι τότε πρέπει να μάθεις αυτά που λέει η Παλαιά ( δηλαδή η μυθολογία τω Εβραίων κατά τη γνώμη μου) και η Καινή Διαθήκη. Και αυτό για να αποκτήσεις ΑΠΟΨΗ! ΑΠΟΨΗ; Ναι, άποψη, να ξέρεις τι λέει η Θρησκεία σου ώστε μετά να μπορείς είτε να την απαρνηθείς, είτε να διαμορφώσεις επιχειρήματα, είτε ... είτε... είτε...

Αν ειναι δυνατον!! Η θρησκεια σε βιβλιο! Τι αλλο θα βγαλει η Ελλαδα μου λετε??:mad:
ΕΛΕΟΣ πια με τα κωλοθρησκευτικα. :sick:
:angry:
Οk,so, δεν συμφωνείς με τα Θρησκευτικά γιατί δεν σου αρέσουν; Ή επειδή έχεις απαρνηθεί την Θρησκεία; Μάλλον το πρώτο μου φαίνεται. Όσο για το τι θα βγάλει η Ελλάδα.. το βιβλίο Θρησκευτικών είναι το λιγότερο.

απαλλαγη...
I can see your point. Το θέμα όμως είναι όταν τα θρησκευτικά διδάσκονται στο δημοτικό. Τότε τα παιδιά είναι μικρά και μπορώ να πω ότι γίνεται πλήση εγκεφάλου (Εμάς μας έλεγαν για δαίμονες που καίγονται και Αγίους που είναι ζωντανοί κρατώντας τα όργανά τους). Επίσης δεν είναι λίγο δύσκολο στο δημοτικό να γίνεται απαλλαγή με συναίνεση του μαθητή; Πιστεύω ότι τα θρησκευτικά πρέπει να διδάσκονται στο Γυμνάσιο για πρώτη φορά όπου οι μαθητές μπορούν να κατανοήσουν κάποια παραπάνω πράγματα.

τα θρησκευτικα ισως για τους περισσοτερους ειναι ενα βαρετο μα9ημα!
True.

φανταζεσαι ομως να καταργησουν τελειως τα θρησκευτικα? 9α γινουμε σιγα σιγα ενα κρατος μουσουλμανων.
Excuse me? Ένα κράτος μουσουλμάνων; Τι σχέση έχουν οι Μουσουλμάνοι με το μάθημα Θρησκευτικών στο σχολείο;

καποιοι(γενικα μιλαω δν αναφερομαι σε σενα) ειναι απληστοι και δεν ευχαριστουν τον 9εο που τους εφερε στην ζωη. μονο τον εχουν αναγκη οταν τους συμβαινει κατι. δεν ειναι ετσι ομως! δυστηχως για μενα υπαρχει και η δικη σου η εκδοχη δηλαδη οτι πιστευουν πως σμρα ο 9εος δν κανει 9αυματα, ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. κανει και πολλα μαλιτσα! αλλα εμεις δν μπορουμε να τα δουμε γιατι μας εχει τυφλωσει η κακια και η απληστεια. αυτη ηταν η αποψη μου οσον αφορα αυτο που ειπες.
Ok,that's your opinion. Αλλά που κολλάει αυτό με το μάθημα Θρησκευτικών;

εγω πιστευω πως δεν υπαρχουν περιττα μαθηματα .. ολα χρησιμευουν σε κατι !!! Τα θρησκευτικα δεν λενε μονο για τον Θεο αλλα μιλανε γενικα για τον ανθρωπο ... για τα δικαιωματα ... για ηθη εθιμα .. εμενα μ αρεσαν παντως :D

Τα μαθήματα δεν είναι άχρηστα, τα βιβλία όμως είναι ΟΛΑ άχρηστα.Δεν αναφέρομαι μόνο στο πόσο απαράδεκτο και γελοίο είναι να τυπώνονται βιβλία γυμναστικής, τεχνικών και μουσικής (άχρηστου περιεχομένου). Αν θέλετε να εμβαθύνεται σε αυτά πάτε σε ειδική σχολή. Αναφέρομαι επίσης στο πως είναι γραμμένα πολλά, αν όχι όλα τα βιβλία. Πολύ κακογραμμένα κατά τη γνώμη μου. Ίσως αυτά κάνουν να φαίνεται το μάθημα άχρηστο, αφού δεν αποκομοίζουμε τις σωστές γνώσεις αν ο καθηγητής δεν είναι σωστός. Όσο για τα Θρησκευτικά, αν περιμένεις από την Παλαιά Διαθήκη να ακούσεις τα δικαιώματα της ΓΥΝΑΙΚΑΣ, των ΠΑΙΔΙΩΝ και των ΖΩΩΝ τότε θα περιμένεις για πολύ.

Αν είχα να πειλέξω κάποιο όμως θα επέλεγα την Ιστορία,γιατί αυτό που μας διδάσκουν δεν είναι ιστορία,είναι πολέμοι με πολλές μπούρδες και ανακρίβιες μέσα....

Οπότε καταλήγουμε σε αυτό που είπα.Φταίνε τα βιβλία,όχι το μάθημα.

Εμένα πάντως με έφερε ο πελαργός.

Και εγώ oφείλω την ύπαρξή μου στα cabbages :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
εγω ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αναφερομουν σε αυτα που ελεγε η κοπελα. Νομιζεις οτι δεν συσχετιζονται. Εκκλησια παμε μια στο τοσο αν δεν υπαρχουν και τα θρησκευτικα να μας θυμιζουν πεντε πραγματα μαυρος λυκος που μας εφαγε. Γιατι δεν νομιζω οι περισσοτεροι μαθητες να εχουν διαβασει καινη η παλιαη για να ενημερΟΘΟΥΝ καταλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
εγω ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αναφερομουν σε αυτα που ελεγε η κοπελα. Νομιζεις οτι δεν συσχετιζονται. Εκκλησια παμε μια στο τοσο αν δεν υπαρχουν και τα θρησκευτικα να μας θυμιζουν πεντε πραγματα μαυρος λυκος που μας εφαγε. Γιατι δεν νομιζω οι περισσοτεροι μαθητες να εχουν διαβασει καινη η παλιαη για να ενημερΟΘΟΥΝ καταλληλα.

Δεν θεμελιώνει μόνο η εκκλησία την πίστη, μην γινόμαστε τυπολάτρες στην εποχή που ζούμε.
Παρόλλα αυτά it's your call. Η εκκλησία ΥΠΑΡΧΕΙ. Όποιος θέλει ας πάει.
Δεν νομίζω ότι το βιβλίο των θρησκευτικών βοηθάει τους μαθητές να γίνουν καλύτεροι χριστιανοί.Μάλλον τους βάζει να παπαγαλίζουν το μάθημα. Προσωπικά δεν έχω δει επίδραση του βιβλίου σε κάνεναν από τους συμμαθητές μου τόσα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,811 μηνύματα.
Όμως emily τα σχολικά βιβλία των θρησκευτικών αμφιβάλλω αν έχουν περάσει από ειδική επιτροπή παιδαγωγών-εμπειρογνωμόνων για εξέταση πριν σταλούν στους μαθητές.

Πάντα λέω ότι θα έπρεπε σε πολλά μαθήματα του σχολείου το Ελληνικό Υπουργείο Παιδείας αντί να κάθεται να τυπώνει βλακείες ως σχολικά βιβλία και δαπανά ένα σωρό λεφτά χωρίς κανένα παιδαγωγικό αντίκρισμα στρέφοντας τον μαθητή σε βοηθήματα τύπου Πατάκη, σε φροντιστήρια από το δημοτικό και στο σκονάκι, να αγόραζε τα συγγραφικά δικαιώματα από τα σχολικά βιβλία άλλων χωρών όπως Ιταλία, Γαλλία, Σουηδία,.. που έχουν ένα καλύτερο επίπεδο, καλύτερη εμφάνιση, κατανοητή περιεχόμενη ύλη και είναι παιδαγωγικά αποδεκτά. Πιο φτηνά θα ερχόταν και θα υπήρχε αποτέλεσμα. Από πότε η αλόγιστη σπατάλη χωρίς επιχειρησιακό πλάνο θεωρείται δαπάνη για την δημόσια παιδεία; Ποια παιδεία άραγε; την παπαραπαιδεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
δυστηχως για μενα υπαρχει και η δικη σου η εκδοχη δηλαδη οτι πιστευουν πως σμρα ο 9εος δν κανει 9αυματα, ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. κανει και πολλα μαλιτσα!

Σωστά, το Εuro 2004 που το βάζεις? Πάντως βάζω στοίχημα ότι αυτό το 'χεις ακούσει αυτολεξεί απ'το θεολόγο σου, ε?

Εκκλησια παμε μια στο τοσο αν δεν υπαρχουν και τα θρησκευτικα να μας θυμιζουν πεντε πραγματα μαυρος λυκος που μας εφαγε

Εσύ έχεις ανάγκη τα θρησκευτικά για να βάλεις ηθικούς κανόνες στη ζωή σου? Δεν μπορείς να συμπεριφέρεσαι όσο εσύ θεωρείς καλύτερα, χωρίς να το κάνεις για να πας στον "παράδεισο", αλλά απ'την καλή σου την καρδιά, και χωρίς να νομίζεις ότι έχεις έναν θεό-μπαμπούλα πάνω (και μέσα) απ'το κεφάλι που θα σε στείλει στην "κόλαση" αν δεν τα κάνεις αυτά?

off topic
Γράφεις που γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, προσπάθησε να γράψεις καμιά ολόκληρη λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
npb κατα πασα πιθανότητα να μην εχει περασει απο ειδικη επιτροπη παιδαγωγων αλλα ποτε δεν ξερεις! lowbaper92 όχι δεν το έχω ακουσει απο κανεναν θεολόγο ουτε απο κανεναν καθηγητη,ουτε απο κανεναν μεγαλο. Δεν ξερω τι σε εκανε να το συμπερανεις αυτο αλλα και εμεις τα ''μικρα'' εχουμε πολυ μυαλο για να σκεφτουμε. Δεν νομιζω οτι εχω κανεναν ΄΄θεο μπαμπουλα΄΄ ο καθενας τα παιρνει διαφορετικα μερικα πραγματα. Εγω αυτα που εχω γραψει πιστευω! Τωρα ο καθενας κανει το καλυτερο για την δικη του την ψυχουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
lowbaper92 όχι δεν το έχω ακουσει απο κανεναν θεολόγο ουτε απο κανεναν καθηγητη,ουτε απο κανεναν μεγαλο

Δηλαδή, έχεις εσύ η ίδια υπόψιν πολλά θαύματα και το έγραψες αυτό?

Δεν ξερω τι σε εκανε να το συμπερανεις αυτο αλλα και εμεις τα ''μικρα'' εχουμε πολυ μυαλο για να σκεφτουμε
Όχι, για κάποια ζητήματα, συνήθως δεν έχετε, ειδικά σε αυτήν την ηλικία. Και ειδικά σε θέματα θρησκείας που ακούς έξυπνους ενήλικες να μιλάνε και σου φαίνονται χαζοί με αυτά που λένε. Ακριβώς γιατί την θρησκεία τους τη βασίζουν στην πίστη και όχι στη λογική.
Δεν μπορώ να κατηγορήσω κανένα παιδί που τα πιστεύει αυτά, έτσι τα έχουν μάθει από πολύ πολύ μικρά. Και δεν έχουν όλοι ούτε τη διάθεση ούτε τη δύναμη να αμφισβητήσουν την πίστη τους και να ψαχτούν λίγο περισσότερο. Κι εγώ μέχρι 3η Λυκείου τα ίδια με σένα έλεγα.

Τωρα ο καθενας κανει το καλυτερο για την δικη του την ψυχουλα.
Αυτό προσπαθούσα να σου εξηγήσω πριν. Ότι οι θρησκείες σε κάνουν να συμπεριφέρεσαι με ιδιοτέλεια έτσι ώστε να σώσεις το τομάρι σου. Με κάθε καλή πράξη νιώθεις μεγαλύτερη ευχαρίστηση επειδή νομίζεις ότι σε φέρνει πιο κοντά στον παράδεισο, παρά επειδή βοήθησες κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμήχανη

Νεοφερμένος

Η αμήχανη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δηλαδή, έχεις εσύ η ίδια υπόψιν πολλά θαύματα και το έγραψες αυτό?

Και το γεγονός ότι ζεις θαύμα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Και το γεγονός ότι ζεις θαύμα είναι.

Πολύ εύκολη απάντηση-υπεκφυγή. Τότε τα πάντα γύρω μας είναι θαύματα. Αλλά δεν το λέμε με αυτήν την έννοια στη συγκεκριμένη περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Πολύ εύκολη απάντηση-υπεκφυγή. Τότε τα πάντα γύρω μας είναι θαύματα. Αλλά δεν το λέμε με αυτήν την έννοια στη συγκεκριμένη περίπτωση.
Θάυμα :
1 Θεϊκή επέμβαση
2 Επίτευγμα
3 κάτι αξιοθαύμαστο

Η αμήχανη εννοεί το Number 3 εμείς μιλάμε για το number 1.Μην τα μπερδεύουμε.
333
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Με κάθε καλή πράξη νιώθεις μεγαλύτερη ευχαρίστηση επειδή νομίζεις ότι σε φέρνει πιο κοντά στον παράδεισο, παρά επειδή βοήθησες κάποιον άλλον.

Κάνεις λάθος, αυτό νομίζεις έσυ. Δεν νομιζω κανεις να σκεφτεται ''ααα ωραια εκανα καλη πραξη θα πάω στον παραδεισο''. Κανουμε καλες πράξεις επειδή το θελουμε. Γινομαστε κακοι επειδη το θελουμε. Οτι καλες και οτι κακες πραξεις κανεις θα φανουν στο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 223595

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η μουσικη,τα καλλιτεχνικα,η οικιακη οικονομια, η κοινωνικη και πολιτικη αγωγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
οικιακη οικονομια και καλλιτεχνικα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καλλιτεχνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παρά την θετική μου στάση απέναντι στην θρησκευτική διδασκαλία, ενοχλούμαι πάρα πολύ όταν πρέπει να μαθαίνω τις απόψεις του καθηγητή στα Θρησκευτικά, όπως αυτές προκύπτουν από την ελεύθερη συζήτηση που κάνουμε στη τάξη επι ορισμένων θεμάτων. Κανονικά θα έπρεπε να ζητάνε τη γνώμη μας σε θέματα κρίσεως και όχι την γνώμη των εαυτών τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top