Περί ωριμότητας των νέων

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι εξαρτάται από το αν έχει πλούσιο εσωτερικό κόσμο. Όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Οσο για τον φιλο σου , αρχικα στις δυσκολες στιγμες , που οσο μεγαλωνουμε τοσες πιο πολλες αντιμετωπιζουμε , μιαν ανωριμη συμπεριφορα ειναι αυτη του δειλου. Ο δειλος αρνείται να δεχθει οτι μεγαλωσε και οτι εχει ευθύνες προσπαθωντας να πείσει τον ευατό του οτι τιποτα δεν άλλαξε, μεγαλώνοντας ηλικιακα , παραμένοντας ομως στην ιδιο επίπεδο νοημοσυνης .
Το πως μπορει να αλλάξει αυτο ενδεχομένος δεν μπορω να κατσω να στο αναλυσω απο εδω δυστυχως ! Κατα κυριο λογο εχει να κανει με την ρουτινα της ζωης και με τα ευνασματα της .
Να και κατι που δεν ειχα σκεφτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ε ψιτ.
Καμία σχέση η ωριμότητα με τη νοημοσύνη.

Η ωρίμανση είναι σαν τo xp στα πόκεμον. Υπάρχουν οι Charmanders που ονειρεύονται τη μέρα που θα γίνουν Charizards, υπάρχουν οι Metapods που ποτέ δεν θα κάνουνε evolve επειδή δεν μπορούνε, και υπάρχουν και οι Picachu που ποτέ δεν θα κάνουνε evolve γιατί δεν γουστάρουν!
Τολμώ να πω ότι δεν θα κατηγοριοποιήσω τον εαυτό μου σε μια μαλακία που μου ήρθε να γράψω στις 1:30 το πρωί σε ένα φόρουμ.
Και εσύ από πάνω που βαριέμαι να κάνω scroll up για να δω πώς σε λένε, άλλαξε την υπογραφή σου, λείπει το ρήμα στην δεύτερη πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Απ'οτι εχω καταλαβει δηλαδη η ωριμοτητα ειναι κατι διαφορετικο για τον καθενα μας...Δεν παιζει ρολο η ηλικια, οι δυσκολιες κι ολα αυτα, το ατομο ειναι αποκλειστικα και μονο υπευθυνο για το αν θα ωριμασει ή οχι. Ο εγωισμος αραγε μπορει να θεωρηθει μορφη ανωριμοτητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Όπως και οι περισσότερες έννοιες, η ωριμότητα είναι υποκειμενική.
Άλλο λέω εγώ ανωριμότητα κι άλλο λες εσύ κι άλλο λέει ο πατέρας του Πλεύρη (ελπίζω).
Οτιδήποτε μπορεί να θεωρηθεί μορφή ανωριμότητας, αλλά προσωπικά τον εγωισμό τον βλέπω σαν στάση ζωής που ίσως χρειαστεί να κρατήσω. Ή ίσως και ήδη να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο εγωισμός είναι πολύ χρήσιμος αρκεί να ξέρεις που πρέπει να κάνεις πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Ο εγωισμος κατα την γνωμη μου ειναι δικοπο μαχαιρι...Μπορει να σε σωσει απο ασχημες καταστασεις αλλα μπορει και να πληγωσει τους γυρω σου. Για παραδειγμα οταν αυτος που θελει το καλο σου, σου εξηγει τα λαθη σου αλλα ο εγωισμος σου δεν σε αφηνει να διορθωθεις καταστρεφοντας την εικονα που εχεις περασει στον κοσμο; Ετσι και πληγωνεις οσους σε αγαπουν αλλα μακροπροθεσμα πληγωνεσαι κι εσυ ο ιδιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Insomnie για την ποίηση ίσως; Την ποιοτική μουσική; Να σχολιάσουμε με σοβαρότητα την επικαιρότητα; Δε λέω να συζητάμε ΜΟΝΟ αυτά, αλλά μετά τις πλάκες και τις βλακείες που φυσικά και 'γω απολαμβάνω, θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για λίγο και τα θέματα που προανέφερα. Δε λέω πως δεν υπάρχουν τέτοια παιδιά. Φυσικά και υπάρχουν. Αλλά τα αγοράκια στην πλειοψηφία τους είναι ανώριμα. Τι να κάνουμε; Και τα κορίτσια είναι έτσι ,αλλά τουλάχιστον με τις κολλητές μου δεν αερολογούμε σαν αμόρφωτα όλη την ώρα. Τα περισσότερα αγόρια όμως όταν δουν κάποιον δικό τους να μιλάει σοβαρός και για τέτοια θέματα, τότε υπάρχουν δύο πιθανές εξηγήσεις: ή είναι "φυτό", ή "αδερφή". Έτσι δεν είναι; Λοιπόν σε αυτή την περίπτωση, μη με ρωτάτε "Γιατί τον φιλόλογό σου και όχι το αλάνι αγόρι από την τρίτη;" Επειδή εσείς τα αγόρια δεν ερωτεύεστε καθηγήτριες, δεν καταλαβαίνετε μάλλον γιατί συμβαίνει σε 'μας. Μερικοί ίσως να ζηλεύουν κι όλας και δε μιλώ για σας. Δυστυχώς δεν είστε σε θέση να δώσετε κάποια συγκεκριμένη συμβουλή σε αυτό το συγκεκριμένο θέμα που με απασχολεί. Με κάνετε και μετανοιώνω που άνοιξα τα χαρτιά μου σε αυτό το σάιτ ελπίζοντας να βρω συμμάχους. Αλλά δεν ντρέπομαι όταν λέω πως μ'αρέσει ένας μεγάλος... και συγχαίρω και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια που είχαν το θάρρος να μιλήσουν και πριν από μένα για αυτό το τόσο ευχάριστο και γλυκό φαινόμενο που μας κάνει να ξυπνάμε με όρεξη και χαρά για να πάμε στο σχολείο. ΚΑΙ ΝΑΙ, ΕΧΩ ΜΟΝΟ 5 ΑΠΟΥΣΙΕΣ!:teasing:

Σόρρυ,αλλά στην ηλικία σου-και τη δικιά μου-"κανείς" και "καμία" δε σχολιάζει με σοβαρότητα την επικαιρότητα ή ενδιαφέρεται για τη ποίηση.Επίσης,είναι πολύ άδικο να συγκρίνεις ένα δεκαπεντάχρονο με ένα σαραντάρη...αλλά άμα τους βαρίεσαι-τους βαριέσαι,τι να κάνουμε.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σόρρυ,αλλά στην ηλικία σου-και τη δικιά μου-"κανείς" και "καμία" δε σχολιάζει με σοβαρότητα την επικαιρότητα ή ενδιαφέρεται για τη ποίηση.
Mπαααα μη το λες!! :inlove::rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σόρρυ,αλλά στην ηλικία σου-και τη δικιά μου-"κανείς" και "καμία" δε σχολιάζει με σοβαρότητα την επικαιρότητα ή ενδιαφέρεται για τη ποίηση.Επίσης,είναι πολύ άδικο να συγκρίνεις ένα δεκαπεντάχρονο με ένα σαραντάρη...αλλά άμα τους βαρίεσαι-τους βαριέσαι,τι να κάνουμε.

Επειδή δεν είναι γνωστοί σας ή επειδή δεν τους ξέρετε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Ντροπή.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Σόρρυ,αλλά στην ηλικία σου-και τη δικιά μου-"κανείς" και "καμία" δε σχολιάζει με σοβαρότητα την επικαιρότητα ή ενδιαφέρεται για τη ποίηση

Επειδη οι περισσοτεροι νεοι ειναι ουστιαστικα αμορφωτοι πρεπει να τους τσουβαλιαζεις ολους?
Αμα εχεις την καταλληλη ωριμοτητα και αντιληψη,μια χαρα σχολιαζεις με σοβαροτητα ποιηση και επικαιροτητα.Τωρα αμα εσυ δεν γνωριζεις ατομα...its actually your fault.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Επειδη οι περισσοτεροι νεοι ειναι ουστιαστικα αμορφωτοι πρεπει να τους τσουβαλιαζεις ολους?
Αμα εχεις την καταλληλη ωριμοτητα και αντιληψη,μια χαρα σχολιαζεις με σοβαροτητα ποιηση και επικαιροτητα.Τωρα αμα εσυ δεν γνωριζεις ατομα...its actually your fault.
+1 επειδή ξέρεις το Νόαμ!! :P

Αλλά πέρα από την πλάκα τώρα... πόσοι νέοι είναι ουσιαστικά "ώριμοι";
Εγώ πχ θεωρώ ότι είμαι τρελά ανώριμη!!
Το αν σου αρέσει η ποίηση κι ασχολείσαι ή ενδιαφέρεσαι για την επικαιρότητα είναι άλλο θέμα. Τα πράγματα σε σχέση με τους νέους δεν είναι και τόσο σκατά.
Γενικά πολλοί νέοι- έφηβοι γράφουν ποιήματα και ερκετοί ασχολούνται και ξέρουν πάνω κάτω τι συμβαίνει στον κόσμο!!
Αλλά και πάλι όπως και να το κάνουμε ένας "ώριμος" κι "έμπειρος" άντρας και δη καθηγητής πάντα θα ελκύει τα κοριτσάκια! Κι εγώ ένα τέτοιο κοριτσάκι ήμουν... και είμαι!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Mπαααα μη το λες!! :inlove::rolleyes:

Επειδή δεν είναι γνωστοί σας ή επειδή δεν τους ξέρετε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Ντροπή.:eek:

Επειδη οι περισσοτεροι νεοι ειναι ουστιαστικα αμορφωτοι πρεπει να τους τσουβαλιαζεις ολους?
Αμα εχεις την καταλληλη ωριμοτητα και αντιληψη,μια χαρα σχολιαζεις με σοβαροτητα ποιηση και επικαιροτητα.Τωρα αμα εσυ δεν γνωριζεις ατομα...its actually your fault.

Στατιστικά μιλώντας...κανένας.
Δικό μου το λάθος.
Μαγκιά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Γενικά πολλοί νέοι- έφηβοι γράφουν ποιήματα και ερκετοί ασχολούνται και ξέρουν πάνω κάτω τι συμβαίνει στον κόσμο!!

Ναι,γραφουν ποιηματακια για τον ερωτα και την φιλια,για το τι ωραια θα ηταν αμα ζουσαμε ολοι μαζι ερωτευμενοι σαν παγωνια.
Επισης γραφουν και για το φαγητο που εφαγαν σημερα,την αγευστη μακαροναδα και την αυξηση της τιμης στα σταρμπακς.
Ο ορισμος της ποιησης σε λεω.


Αλλά και πάλι όπως και να το κάνουμε ένας "ώριμος" κι "έμπειρος" άντρας και δη καθηγητής πάντα θα ελκύει τα κοριτσάκια! Κι εγώ ένα τέτοιο κοριτσάκι ήμουν... και είμαι!!

Στερεοτυπιες :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σόρρυ,αλλά στην ηλικία σου-και τη δικιά μου-"κανείς" και "καμία" δε σχολιάζει με σοβαρότητα την επικαιρότητα ή ενδιαφέρεται για τη ποίηση.

Πλέον υπάρχουν συζητήσεις για την επικαιρότητα γιατί μας "καίει" όλους. Τώρα για ποίηση... ε, δε νομίζω να υπάρχουν και πολλοί στην ηλικία μας να ασχολούνται και πολύ περισσότερο να συζητούν για ποίηση! :eek: στο χωρίο μου, το πολύ πολύ για κανένα κατσίκι να συζητήσουμε, αλλά έχει και αυτό τη φάση του! ;) ελάτε τώρα και σεις, που θέλετε βαριά κουλτούρα! Να με συμπαθάτε, (:P) αλλά μου φαίνεται παράξενο. Από την άλλη, δεν ξέρω, ίσως στα χωριά σας να ασχολούνται με άλλα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι,γραφουν ποιηματακια για τον ερωτα και την φιλια,για το τι ωραια θα ηταν αμα ζουσαμε ολοι μαζι ερωτευμενοι σαν παγωνια.
Επισης γραφουν και για το φαγητο που εφαγαν σημερα,την αγευστη μακαροναδα και την αυξηση της τιμης στα σταρμπακς.
Ο ορισμος της ποιησης σε λεω.
Καλά δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες... υπερβάλλεις!!
Αλλά και έτσι να είναι, πες μου, ποιός είναι ο ορισμός της ποίησης; πώς ορίζεται η Τέχνη;

Τέχνη -κάθε είδους- είναι οτιδήποτε μου αρέσει, ταιριάζει στην αισθητική μου, με εκφράζει, το γουστάρω και αισθάνομαι πράγματα όταν το διαβάζω, ακούω, βλέπω κτλ κτλ... Σε εμένα μπορεί να αρέσει, για σένα να είναι μπούρδα... εεε και; χέστηκα, εμένα μου αρέσει!!
Έτσι πάει!!

Οπότε ναι ίσως είναι τέχνη για κάποιους :P
_______________________________________________
και από την άλλη για μισό γιατί δεν το έπιασα...
Κι εδώ μέσα συζητάμε για τέχνες, επικαιρότητα... για διάφορα θέματα τέλος πάντων.
Τι είμαστε δηλαδή εμείς; μια κάστα ξεχωριστών ανθρώπων που διαφέρουν από τους υπόλοιπους νέους και είναι διαφορετικοί/έξυπνοι/ώριμοι/γαμάτοι κτλ κτλ;
Τα ίδια με όλους τους άλλους είμαστε!!
Ή μήπως είστε διαφορετικοί με την παρέα σας; είστε περισσότερο "κάφροι" ας πούμε και εδώ δείχνετε ένα άλλο πρόσωπο πιο ώριμο και πιο "ψαγμένο";

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ τουλάχιστον τα ίδια -σκατά :P- είμαι εδώ, τα ίδια και "έξω από εδώ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλά δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες... υπερβάλλεις!!
Αλλά και έτσι να είναι, πες μου, ποιός είναι ο ορισμός της ποίησης; πώς ορίζεται η Τέχνη;

Τέχνη -κάθε είδους- είναι οτιδήποτε μου αρέσει, ταιριάζει στην αισθητική μου, με εκφράζει, το γουστάρω και αισθάνομαι πράγματα όταν το διαβάζω, ακούω, βλέπω κτλ κτλ... Σε εμένα μπορεί να αρέσει, για σένα να είναι μπούρδα... εεε και; χέστηκα, εμένα μου αρέσει!!
Έτσι πάει!!

Οπότε ναι ίσως είναι τέχνη για κάποιους

Σε καμια περιπτωση δεν προσπαθησα να ορισω την τεχνη η το ωραιο,εννοιες τοσο υποκειμενικες.
Αυτο που ηθελα να περασω ειναι οτι δεν συμμετεχουν στην προβληματικη και στους αγωνες του καιρου μας(που λεει και ο Αναγνωστακης στο ποιημα του ''Νεοι της Σιδωνος'') αλλα αυτη η ''επανασταση'' τους ειναι μια εξαρση της εφηβειας.
Αλλοι γραφουν,συνεχιζουν να γραφουν και συνεχιζουν να αγωνιζονται,και αλλοι απλως λικνιζονται μεσα στις διαφορες ''φασεις'' της ζωης,αλλοτε ως επαναστατες και αλλοτε ως κομφορμιστες.
Αυτο και αν δεν ειναι τεχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
μας(που λεει και ο Αναγνωστακης στο ποιημα του ''Νεοι της Σιδωνος'')
κι εσύ καλό μου παιδί τι ακριβώς είσαι; δεν συγκαταλέγεσαι στους νέους εσύ;
Από ότι φαίνεται ασχολείσαι και ξέρεις κι από ποίηση και από τέχνη και σε θέματα επικαιρότητας ξέρεις πάνω κάτω τι παίζει και δική σου γνώμη έχεις διαμορφώσει για τη θρησκεία -αν θυμάμαι καλά- και πολλά πολλά άλλα.

Εσύ τι είσαι; η εξαίρεση; Όπως ασχολείσαι εσύ έτσι ασχολούνται κι άλλοι.
Αυτό λέω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τα ίδια με όλους τους άλλους είμαστε!!

Βιολογικα?Ναι,συμφωνω,ειμαστε ολοι απο την ιδια φυλη,την ανθρωπινη,συγκεκριμενα απο το ειδος Homo Sapiens :P
Παιδευτικα?No way. :whistle:

κι εσύ καλό μου παιδί τι ακριβώς είσαι; δεν συγκαταλέγεσαι στους νέους εσύ;
Από ότι φαίνεται ασχολείσαι και ξέρεις κι από ποίηση και από τέχνη και σε θέματα επικαιρότητας ξέρεις πάνω κάτω τι παίζει και δική σου γνώμη έχεις διαμορφώσει για τη θρησκεία -αν θυμάμαι καλά- και πολλά πολλά άλλα.

Εσύ τι είσαι; η εξαίρεση; Όπως ασχολείσαι εσύ έτσι ασχολούνται κι άλλοι.
Αυτό λέω!!


:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι παίζει... τώρα που το ξανασκέφτομαι ναι... σαφώς!!
Και οι άλλοι είναι κάτι του τύπου "κοινοί θνητοί" ;;
Πωωω... καλή φάση!!
:P

Ποιοί καθηγητές και φιλόλογοι μου λέτε;; DrHouse εδώ!! Τους έβαλε όλους κάτω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top