Περί μυωπίας, σκολίωσης και αναιμίας

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Βρε παιδια.. εγω δεν εχω τπτ απο αυτα.. παντως που λετε για μυωπια.. εμεις ημασταν 10 στην ταξη κ μονο 2 φορουσαν γυαλια... χμχμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το ύψος σχέση με τη μυωπία; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ξέρω'γω? Έτσι νόμισα, αφού όλοι λένε το ύψος τους μαζί με τους βαθμούς μυωπίας......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το ύψος σχέση με τη μυωπία; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

ο οφθαλμίατρος μου είπε όταν με είδε ότι είναι φυσιολογικό να έχει ανέβει η μυωπία , αφού πήρα ύψος. Λογικά έχει κάποια σχέση, δεν ξέρω ακριβώς ποια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απλά και τα δύο συνδέονται με την ανάπτυξη, όχι μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το ύψος σχέση με τη μυωπία; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Είσαι υπερόπτης.

ΜΕ ΠΙΑΝΝΝΝΝΝΝΝΕΙΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τωρα καταλαβα παιδια τι εννοείται.
Οτι η μυωπία ανεβαινει οσο πρωχοράει η αναπτυξη μεχρι την ενηλικίωση.Και τότε σταματάει.Κατι ομως που δεν ισχυει πάντα.Καθως υπάρχουν περιπτωσεις που η μυωπία ανεβαίνει μεχρι και τα 25-27 χρόνια.Παντως με το υψος δεν νομιζω να σχετίζεται βρε παιδια!Εχω ενα φιλο 1.95 και δεν εχει κανενα προβλημα με την ορασή του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Η μυωπία αυξάνεται όσο αναπτύσσεται το σώμα μας. Μόνο αυτή τη σχέση μπορώ να διακρίνω...
Εγώ έχω 5 και 5,5 μυωπία, μια ελαφριά σκολίωση και την περίοδο των εξετάσεων είχα και χαμηλό σίδηρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εχω υψος 1.69 με 1.70, εχω στο δεξι ματι αστιγματισμο 0.5 βαθμους και στο αριστερο καθολου.... Επισης, εχω και μια ελαφρα σκολιωση.....

(Που το ξεθαψα αυτο το θεμα? :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Στο ύψος έχεις ακριβώς την αναλογία που είχα στην ηλικία σου. Τώρα είμαι 1.80, η σκολίωση πήγε μισό εκατοστό και η αναιμία πέρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top