Περίεργα email...

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Απλά αγνοήστε τα .. Πολλές φορές δεν οφείλεται σε κάποιο συγκεκριμένο σιτε . Απλά με βάση τον δικό τους database και τα random email που βρισκουν πλασαρουν αυτα τα emai.. Όλα γίνονται αυτόματα , το ίδιο και οι απαντήσεις .. Απαντάς και αυτό με το που δεχτεί απάντησει αυτόματα σου στέλνει το επόμενο μύνημα με σκοπό να σε ψήσει να δώσεις τον λογαριασμό σου τραπέζης .. Απλά τα αγνοείς και δεν παθαίνεις τίποτα .. Το παλίο μου email ήταν γεμάτο απο κλάψες , μυνήματα για να πάω στο Dubai να δουλέψω και ότι μπορείται να φανταστείτε .. Ή αλλάζεις το email απλα για να μην έχεις junk mails , ή απλα συνεχίζεις με το ίδιο και απλα τα αγνοείς ... Όσο δεν έχεις δώσει προσωπικά στοιχεία δεν χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Σήμερα ήρθε άλλο ένα... Θεμα: Honey Please contact the bank immediatly for the transfer!
Δεν διάβασα καν το email... Κατι σειρες που επιασα ελεγαν οτι θα ερθει αμεσως να ζησει μαζι μου στην χωρα μου, οτι ειμαι ενας ηρωας που βοηθαω μια ορφανη σαν αυτη και κατι αλλες τετοιες μλκιες...
Εχει μια ολοκληρη σειρα με κενα που πρεπει να συμπληρωσω, συμπεριλαμβανομενου του αριθμου λογαριασμου μου, την τραπεζα μου και αλλα τετοια παρομοια...
Καλα χαζοι ειναι οι ανθρωποι?? Πιό προφανές δεν μπορουσαν να το κάνουν τουλάχιστον??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Σήμερα ήρθε άλλο ένα... Θεμα: Honey Please contact the bank immediatly for the transfer!
Δεν διάβασα καν το email... Κατι σειρες που επιασα ελεγαν οτι θα ερθει αμεσως να ζησει μαζι μου στην χωρα μου, οτι ειμαι ενας ηρωας που βοηθαω μια ορφανη σαν αυτη και κατι αλλες τετοιες μλκιες...
Εχει μια ολοκληρη σειρα με κενα που πρεπει να συμπληρωσω, συμπεριλαμβανομενου του αριθμου λογαριασμου μου, την τραπεζα μου και αλλα τετοια παρομοια...
Καλα χαζοι ειναι οι ανθρωποι?? Πιό προφανές δεν μπορουσαν να το κάνουν τουλάχιστον??

Απάντησε και βρίσε τους τη μάνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Απάντησε και βρίσε τους τη μάνα :P

Χαχαχαχ αυτο ηθελα να κανω, αλλα απο την στιγμη που ειναι αυτοματοποιημένα μηνύματα (κανει μπαμ...) :P:P:P

Σοβαρα τωρα, το συζητησα με μια φιλη μ και μου ειπε να κανω καταγγελία, σε saferinternet.gr η κατι παρομοιο... Λετε η ειναι ανωφελο? Αλλωστε κι αλλοι δεν θα εχουν κανει? Η λετε να μπλεξω?
Δεν ξερω τι να κανω... :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Ρε καθε μέρα μου έρχονται τέτοια μηνύματα. Απλά τα αγνόω. Αν σε ενοχλούν τόσο, μπλοκαρε τον αποστολέα απο τις ρυθμίσεις. Τελευταία μου έρχονται μηνύματα γιά μια κλήρωση βίζα αυστραλίας. Και ζητάει τα στοιχεία μου. Απλά δε τα δίνω σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε καθε μέρα μου έρχονται τέτοια μηνύματα. Απλά τα αγνόω. Αν σε ενοχλούν τόσο, μπλοκαρε τον αποστολέα απο τις ρυθμίσεις. Τελευταία μου έρχονται μηνύματα γιά μια κλήρωση βίζα αυστραλίας. Και ζητάει τα στοιχεία μου. Απλά δε τα δίνω σημασία.

Ε ναι κι εγω δεν δινω σημασία... :redface:
Τι να την πω, περνα πρωτα για εναν καφε να καταλαβω αν εισαι αληθινη? :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Eμενα με ειχε βρει μια στο fb αφρικανη και μου ελεγε θελω να σου πω κατι στειλε μου mail και της λεω πες μου απο δω δε χρειαζεται mail και μου λεει οχι ειναι πολυ εμπιστευτικο. Οποτε της λεω οτι δε θελω να επωμιστω τετοια ευθυνη και τελειωνει εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια, εχω ένα πρόβλημα. Πριν από λίγο καιρό εκανα εγγραφη σε ενα site για penpals. Μου ήρθε ένα email από μία γυναίκα από καπου αφρικη αν θυμαμαι καλα, telma την λεγανε, και μου ελεγε ότι πεθανε ο μπαμπας της, αυτη ζει σε κατι (δεν θυμαμαι τι) που ειναι σαν φυλακη κλπ,μου το περιεγραφε, οτι σπουδαζε ιατρικη παλια και οτι θελει να ξαναγυρισει στις σπουδες της κλπ. Ε της απαντησα, της ειπα κι εγω 2-3 πραγματα για μενα αν και δεν μου γεμιζε πολύ το ματι, και στο επομενο της email μου ειπε οτι ο μπαμπας της ειχε αφησει στην τραπεζα κατι χιλιαδες ευρω που ηθελε να τα παρει για να συνεχισει τις σπουδες της, αλλα επρεπε να βρει αλλον εναν λογαριασμο για να τα μεταφερει πρωτα και μετα να της τα στειλω εκει για να ερθει στην χωρα μου και κατι τετοια, γιατι λεει δεν μπορουσε να τα παρει αλλιως. Της θυμισα ότι είμαι μονο 14, και δεν μου ξανα απαντησε. Μου ειχε στειλει και μια φωτο της.
Χτες μου εστειλε email αλλη μια γυναικα απο καπου αφρικη, μια peace bengazi, μου ελεγε για τον εαυτο της κλπ, και συνειδητοποιησα πως μου ελεγε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια πραγματα! Ο τροπος που εγραφε (συναισθηματικος, λες και σε ξερει απο ωαριο), το οτι σπουδαζε, η βοηθεια που ειχε, το πως ενιωθε, το ποσο χαιροταν που μου εγραφε, μεχρι και ο τροπος που περιεγραφε το μερος ηταν ιδιος! Της απαντησα με καποια επιφυλαξη, την ρωτησα σε ποιο σιτε με βρηκε και αν ξερει ποσο χρονων ειμαι. Στο επομενο της email, οχι μονο δεν μου απαντησε σε αυτα, αλλα ειχε ενα κατεβατο με την ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ιστορια με την τραπεζα! :eek::eek::eek:
Φρικαρα λιγο... Η ιδια αποκλειεται να είνια. Μου εστειλε κι αυτη φωτο της και, αν και μοιαζει λιγο με την αλλη δεν μπορω να το εξακριβωσω γιατι ειχα διαγραψει τα μαιλ της.
Τι λετε εσεις?

ειναι αναγκη να πουμε οτι προκειτε για μεγαλη ΑΠΑΤΗ; Φαινεται. Κάνε αποκλεισμό τους παραληπτες που σου στελνουν τετοια μειλς και κανε mark as spam οπως γραφτηκε και πανω. ποτε μην πιστευεται σε τετοια. γενικως στο ιντερνετ να ξερετε οτι παιζονται παρα πολλα, και τετοια φαινομενα σαν αυτο με τα μειλς ειναι πολυ συχνο. μην δινετε ποτε προσωπικες σας πληροφοριες και φυσικα, μην δωσετε ποτε χρηματικο ποσο για τιποτα, αν δεν εχετε σ αυτον απολυτη εμπιστοσυνη κι αν δεν ξερετε ποιος ειναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
κανενα internet security εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
κανενα internet security εχεις?

Εχω τειχος προστασίας αλλά θέλει ανανεωση η κατι τετοιο, οπως και το antivirus... :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν θα κάνει τίποτα αυτό. Άλλο το τείχος προστασίας και το antivirus και άλλο το internet security.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
άλλο το antivirus και αλλο το internet security και δευτερο το τειχος προστασιας ειναι ψιλοαχρηστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Φτιαξε btw μια καινουρια διευθυνση, περνα εκει ο,τι συνδεδεμενους λογαριασμους εχεις και σβησε την παλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
άλλο το antivirus και αλλο το internet security και δευτερο το τειχος προστασιας ειναι ψιλοαχρηστο

Βασικα δεν ξερω καν τι κανει το καθενα... Δεν ασχοληθηκα ποτε με ασφαλεια στον υπολογιστη μου, ουτε με ιους και τετοια :redface: :redface: :redface:

Φτιαξε btw μια καινουρια διευθυνση, περνα εκει ο,τι συνδεδεμενους λογαριασμους εχεις και σβησε την παλια

Καινουργιο email??? Μα παντου αυτο χρησιμοποιώ!! :eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καινουργιο email??? Μα παντου αυτο χρησιμοποιώ!! :eek::eek::eek:

Ναι, μετα πηγαινε στα facebook κλπ κι αλλαξε το συνδεδεμενο mail με το καινουριο. Πες οτι αλλαξες κινητο, απλα και γρηγορα. Και με την καινουρια διευθυνση να εισαι πιο προσεχτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ναι, μετα πηγαινε στα facebook κλπ κι αλλαξε το συνδεδεμενο mail με το καινουριο. Πες οτι αλλαξες κινητο, απλα και γρηγορα. Και με την καινουρια διευθυνση να εισαι πιο προσεχτικη

Μα ετσι κι αλλιως τωρα την/τον έκανα μπλοκ και δεν μου εχει ξαναρθει... Οταν βρισκω κατι που δεν ξερω δεν το ανοιγω καν, το παω σφαιρα στα ανεπιθυμητα. Γιατι να το κάνω όλο αυτο?? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οπως νομιζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoLapalooza

Νεοφερμένος

Η LoLapalooza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μα αυτο ειναι το προβλημα! Εχω στειλει αιτηση σε πολλα site, ενα αυτο που μου εστειλες εσυ Μαρια, ενα αλλο που σου ειχα πει εγω και μερικα αλλα που βρισκω κατα καιρους... Σας λεω την ρωτησα σε ποιο με βρικε ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ και δεν μου ελεγε!!

Και τι λετε ρε που θα απενεργοποιήσω το μειλ μου, παντου με αυτο ειμαι... :'(:'(:'(

Μα ετσι κι αλλιως τωρα την/τον έκανα μπλοκ και δεν μου εχει ξαναρθει... Οταν βρισκω κατι που δεν ξερω δεν το ανοιγω καν, το παω σφαιρα στα ανεπιθυμητα. Γιατι να το κάνω όλο αυτο?? :(



spam ειναι αγνοησε το. Απλα μην απαντας και ΜΗΝ δινεις στοιχεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top