Γενικό -  Παπαγαλία σε ΑΕΠΠ και Βιολογία.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν μιλησουμε στατιστικα και με βαση αυτα που ακουγονται για την χημεια, δεν νομιζω οτι η θετικη ειναι πιο δυσκολη κατευθυνση. Δεν το λεω για σενα αλλα για αλλους που μιλανε διχως να ξερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αν μιλησουμε στατιστικα και με βαση αυτα που ακουγονται για την χημεια, δεν νομιζω οτι η θετικη ειναι πιο δυσκολη κατευθυνση. Δεν το λεω για σενα αλλα για αλλους που μιλανε διχως να ξερουν.

ποιους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι ειδικα εσυ που μιλας συνεχεια για το ΑΟΔΕ αλλα απο οτι φαινεται δεν ξερεις τιποτα. Παρε το βιβλιο και προσπαθησε να το μαθεις να δουμε ;) Για να φθασω στο 18-19 επρεπε σαββατοκυριακο να διαβαζω πανω 4 ωρες για αυτο το τοσο ΕΥΚΟΛΟ μαθημα που πας και γραφεις 20 με διαβασμα 10 ημερων(και δεν ειμαι μονος) ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν ξέρεις αν πρέπει να γελάς ή να κλαίς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ναι ειδικα εσυ που μιλας συνεχεια για το ΑΟΔΕ αλλα απο οτι φαινεται δεν ξερεις τιποτα. Παρε το βιβλιο και προσπαθησε να το μαθεις να δουμε ;) Για να φθασω στο 18-19 επρεπε σαββατοκυριακο να διαβαζω πανω 4 ωρες για αυτο το τοσο ΕΥΚΟΛΟ μαθημα που πας και γραφεις 20 με διαβασμα 10 ημερων(και δεν ειμαι μονος) ;) .

Παρατραβήχτηκε το θέμα !
Πάντως, συμφωνώ απόλυτα με το bold .
Είμαι θεωρητική, τρώω κι εγώ παλούκι με Ιστορία Κατευθ. και Βιολογία Γεν. (που δεν κάνω φροντιστήριο) για να παπαγαλίσω, παρόλο που δεν είμαι " κλινικά καθυστερημένος" . Ωστόσο δε με απασχολεί αν είναι πιο εύκολη η Φυσική Γενικής, τα Μαθηματικά, ή η Ιστορία Γενικής !
Και, εν τέλει, το είχα γράψει και παλαιότερα (και έφαγα πολλές αρνητικές), αλλά όποιος αισθάνεται αδικημένος σε σχέση με άλλες κατευθύνσεις κ.τ.λ., ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΊΝΕ ΌΣΟΙ ΕΊΝΑΙ στην τεχνολογική (επί παραδείγματι). ΕΊΝΑΙ ΠΡΌΒΛΗΜΆ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΔΙΆΛΕΓΕ την άλλη κατεύθυνση με το αντίστοιχο επιλεγόμενο για το πεδίο που ενδιαφέρεται !
Συγκρίσεις του τύπου ΑΟΔΕ-ΒΙΟΛΟΓΙΑ, ΑΕΠΠ-ΧΗΜΕΙΑ (αν τα γράφω σωστά), είναι ΜΟΥΥΥΥΦΕΕΕΕΣ!
Καθίστε και κλαφτείτε ρε να δούμε τι θα καταλάβετε !
ΠΌΟΟΟΣΗ φαιά ουσία να κάψεις ακόμη ; (?)
Έλεος και πάλι έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το ΑΕΠΠ είναι να το πάρεις απο την αρχή καλά.Ξέρω πολλά παιδιά που δυσκολεύονται πάρα πολύ!
Αλλά είναι το μάθημα που αν ξέρεις τα βασικά δεν πέφτεις κάτω απο τη βάση!
Θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι φέτος δώθηκαν στην καθαρή θεωρία 2,4/20 και συνήθως είναι λιγότερο (μερικές φορές και καθόλου).
Ο πολύ καλός βαθμός απο τον καλό επίσης ξεχωρίζει στις λεπτομέρειες.
Ένα απο τα μεγάλα (-) του ΑΟΔΕ είναι ότι είναι πυκνογραμμένο και κακογραμμένο.Σε αναγκάζει να παπαγαλίζεις και πραγματικά μερικές φορές δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις. Ενώ στη βιολογία πρέπει να μάθεις να σκέφτεσαι και είναι σαφώς πιο ενδιαφέρον (οπότε διαβάζεται πιο εύκολα - άλλο που λόγο μεγαλύτερου όγκου + ασκήσεις ξεσκίζεστε στο διάβασμα).
Είναι πιο standard το ΑΟΔΕ αλλά υπάρχουν παιδιά που βγάζουν σπυράκια.. και αυτά δεν είναι λίγα :)

Μην ξεχνάς επίσης ότι ανοίγεται και ενα ολόκληρο πεδίο (χωρίς απώλεια μορίων) παραπάνω.

Όσο αφορά τα κενά, δεν ισχύει....ειδικά τα τελευταία χρόνια.
Φέτος έπεσε ΠΟΛΥ γράψιμο στις ερωτήσεις ανάπτυξης, περισσότερο απο κάθε άλλη χρονιά!

Generally, είναι και ανάλογα στον άνθρωπο όλο αυτό.Είναι υποκειμενικό!Μπορεί ο άλλος να γουστάρει τη βιολογία και να σκίζει... και να μη θέλει να δει το ΑΟΔΕ (όπως και αντίστροφα).

Μην τα υποτιμάς όλα!
Δεν είναι όλα ΤΟΣΟ εύκολα.Αλλιώς δεν θα αρίστευαν τόσοι λίγοι! :)
Το ότι έχουμε 20-25 σχολές παραπάνω είναι επιχείρημα στο ότι στις σχολές 2ου-4ου πεδίου η τεχνολογική ευνοείται;:confused: Εχετε μπερδέψει κάτι.Δε λέω ότι το ΑΟΔΕ είναι εύκολο.Αλλά ότι ο τρόπος εξέτασης του είναι πολύ σίγουρος.Δε μπορούν να σας χτυπήσουν εκεί.Ο μόνος τρόπος θα ταν βάζοντας σας πάρα πολλά όπως έγινε σε μας στη βιολογία πέρσυ.Ούτε στο ΑΕΠΠ μπαίνει κάτι πολύ εξειδικευμένο.Είναι πως θα το πάρει ο κάθε μαθητής γιατί στην ουσία είναι καινούργιο μάθημα αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ για δύσκολα θέματα.:hmm:

Καλα αφηστε τις συγκρισεις... Νταξει η θετικη ειναι η πιο δυσκολη κατευθυνση. Ευχαριστημενοι ολοι οι ειρωνες εδω μεσα;;
Πολύ ευχαριστημένοι:)
Αν μιλησουμε στατιστικα και με βαση αυτα που ακουγονται για την χημεια, δεν νομιζω οτι η θετικη ειναι πιο δυσκολη κατευθυνση. Δεν το λεω για σενα αλλα για αλλους που μιλανε διχως να ξερουν.
Όσο δε ξέρω εγώ από αεππ αλλο τόσο δε ξες και συ από χημεία με αυτή τη λογική.Εκτός αν ήσουν θετική και άλλαξες τον οκτωβρη πχ:)
Παρατραβήχτηκε το θέμα !
Πάντως, συμφωνώ απόλυτα με το bold .
Είμαι θεωρητική, τρώω κι εγώ παλούκι με Ιστορία Κατευθ. και Βιολογία Γεν. (που δεν κάνω φροντιστήριο) για να παπαγαλίσω, παρόλο που δεν είμαι " κλινικά καθυστερημένος" . Ωστόσο δε με απασχολεί αν είναι πιο εύκολη η Φυσική Γενικής, τα Μαθηματικά, ή η Ιστορία Γενικής !
Και, εν τέλει, το είχα γράψει και παλαιότερα (και έφαγα πολλές αρνητικές), αλλά όποιος αισθάνεται αδικημένος σε σχέση με άλλες κατευθύνσεις κ.τ.λ., ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΊΝΕ ΌΣΟΙ ΕΊΝΑΙ στην τεχνολογική (επί παραδείγματι). ΕΊΝΑΙ ΠΡΌΒΛΗΜΆ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΔΙΆΛΕΓΕ την άλλη κατεύθυνση με το αντίστοιχο επιλεγόμενο για το πεδίο που ενδιαφέρεται !
Συγκρίσεις του τύπου ΑΟΔΕ-ΒΙΟΛΟΓΙΑ, ΑΕΠΠ-ΧΗΜΕΙΑ (αν τα γράφω σωστά), είναι ΜΟΥΥΥΥΦΕΕΕΕΣ!
Καθίστε και κλαφτείτε ρε να δούμε τι θα καταλάβετε !
ΠΌΟΟΟΣΗ φαιά ουσία να κάψεις ακόμη ; (?)
Έλεος και πάλι έλεος!
Εσύ μου αρέσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το ότι έχουμε 20-25 σχολές παραπάνω είναι επιχείρημα στο ότι στις σχολές 2ου-4ου πεδίου η τεχνολογική ευνοείται;:confused: Εχετε μπερδέψει κάτι.Δε λέω ότι το ΑΟΔΕ είναι εύκολο.Αλλά ότι ο τρόπος εξέτασης του είναι πολύ σίγουρος.Δε μπορούν να σας χτυπήσουν εκεί.Ο μόνος τρόπος θα ταν βάζοντας σας πάρα πολλά όπως έγινε σε μας στη βιολογία πέρσυ.Ούτε στο ΑΕΠΠ μπαίνει κάτι πολύ εξειδικευμένο.Είναι πως θα το πάρει ο κάθε μαθητής γιατί στην ουσία είναι καινούργιο μάθημα αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ για δύσκολα θέματα.:hmm:


Όσο δε ξέρω εγώ από αεππ αλλο τόσο δε ξες και συ από χημεία με αυτή τη λογική.Εκτός αν ήσουν θετική και άλλαξες τον οκτωβρη πχ:)

Είπα ότι επιλέγοντας την θετική , ανοίγεις 1 ολόκληρο πεδίο (χωρίς απώλεια μορίων) παραπάνω.
Θέσεις τμημάτων όπως Ιατρικής,Φαρμακευτικης,Οδοντιατρικής,Νοσηλευτικής,Μοριακής Βιολογίας,Διαιτολογίας,Κτηνιατρικής κτλπ. τα διεκδικείται ΜΟΝΟ εσείς.Όποιος θέλει κάποιο απο αυτά τα τμήματα,πάει θετική.Αλλιώς,πάει τεχνολογική!
Βέβαια υπάρχουν περιπτώσεις παιδιών που είτε επειδή είναι πολύ καλοί μαθητές είτε επειδή γουστάρουν πολύ τα μαθήματα της θετικής , επιλέγουν αυτή τη κατεύθυνση δίχως να τους ενδιαφέρουν τα τμήματα του 3ου πεδίου.That's it!
Έτσι αν βάλουν δύσκολα θέματα στη βιολογία και τη χημεία , θα υπάρξει στο 3ο πεδίο αυτό που λέμε "ξεχωρίζουν οι άριστοι,οι πολύ καλοί κτλπ" και απλά πέφτουν οι βάσεις. Ενώ στο 2ο-4ο πεδίο επειδή δεν είναι μαθήματα βαρύτητας πλεόν αλλά κανονικά μαθήματα,σαφώς ευνοούνται οι τεχνολογικάριοι αν κατα μεσο όρο γράψουν καλύτερα αθροιστικά στο ΑΕΠΠ και στο ΑΟΔΕ.
Όμως,έχετε καλύψει ήδη κάτι χιλιάδες θέσεις ΜΟΝΟ εσείς! :)
Δεν ξέρω αν με πιάνεις... :whistle:

Η δομή της εξέτασης του ΑΟΔΕ σαφώς και είναι σχεδόν δεδομένη.Αλλά το περιεχόμενο είναι αυτό που μετράει.
Μιλάμε για πολύ γράψιμο (αρκετές φορές γράφεις πράγματα που δεν έχουν λογική συνέχεια-σκέτη παπαγαλία)!
Κάλλιστα, μπορούν να μη βάλουν βιβλιάτα Σ-Λ και πολλαπλής επιλογής και θέματα που να απαιτούν να συνδιάσεις κομμάτια της ύλης.
So, μπορούν και ποσοτικά και ποιοτικά να δυσκολέψουν.

Όσο για το ΑΕΠΠ, προς το παρόν δεν έχουν δυσκολέψει πολύ τα θέματα.
Αλλά, είναι ένα μάθημα καινούργιο για τους μαθητές και που χάνεις άνετα μονάδες αν δεν προσέξεις!
Μπορούν και εδώ να δυσκολέψουν ποσοτικά αλλά και ποιοτικά τα πράγματα...βάζοντας έξυπνα ερωτήματα ή ερωτήματα που να θέλουν συνδιασμό γνώσεων (σε μεγαλύτερο βαθμό) και φυσικά βάζοντας παγίδες.

Και όταν κοιτάξεις τα φετινά στατιστικά, πρόσθεσε ποσοστιαία αρκετές χιλιάδες άτομα που θα πήγαιναν τεχνολογική και θα έγραφαν ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ αλλά πήραν μόνο απολυτήριο.

So, ναι και σε εμάς δυσκόλεψαν τα πράγματα.Και μπορούν να δυσκολέψουν κιάλλο.

Όλα είναι θέμα ατόμου και προετοιμασίας!
Και εγώ ακούω απο παιδιά θετικής ότι δεν ήταν ΤΟΣΟ τραγικά τα θέματα της βιολογίας.
Δε σημαίνει όμως κάτι αυτό.Δεν είναι αντιπροσωπευτικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είπα ότι επιλέγοντας την θετική , ανοίγεις 1 ολόκληρο πεδίο (χωρίς απώλεια μορίων) παραπάνω.
Θέσεις τμημάτων όπως Ιατρικής,Φαρμακευτικης,Οδοντιατρικής,Νοσηλευτικής,Μοριακής Βιολογίας,Διαιτολογίας,Κτηνιατρικής κτλπ. τα διεκδικείται ΜΟΝΟ εσείς.Όποιος θέλει κάποιο απο αυτά τα τμήματα,πάει θετική.Αλλιώς,πάει τεχνολογική!
Βέβαια υπάρχουν περιπτώσεις παιδιών που είτε επειδή είναι πολύ καλοί μαθητές είτε επειδή γουστάρουν πολύ τα μαθήματα της θετικής , επιλέγουν αυτή τη κατεύθυνση δίχως να τους ενδιαφέρουν τα τμήματα του 3ου πεδίου.That's it!
Έτσι αν βάλουν δύσκολα θέματα στη βιολογία και τη χημεία , θα υπάρξει στο 3ο πεδίο αυτό που λέμε "ξεχωρίζουν οι άριστοι,οι πολύ καλοί κτλπ" και απλά πέφτουν οι βάσεις. Ενώ στο 2ο-4ο πεδίο επειδή δεν είναι μαθήματα βαρύτητας πλεόν αλλά κανονικά μαθήματα,σαφώς ευνοούνται οι τεχνολογικάριοι αν κατα μεσο όρο γράψουν καλύτερα αθροιστικά στο ΑΕΠΠ και στο ΑΟΔΕ.
Όμως,έχετε καλύψει ήδη κάτι χιλιάδες θέσεις ΜΟΝΟ εσείς! :)
Δεν ξέρω αν με πιάνεις... :whistle:

Η δομή της εξέτασης του ΑΟΔΕ σαφώς και είναι σχεδόν δεδομένη.Αλλά το περιεχόμενο είναι αυτό που μετράει.
Μιλάμε για πολύ γράψιμο (αρκετές φορές γράφεις πράγματα που δεν έχουν λογική συνέχεια-σκέτη παπαγαλία)!
Κάλλιστα, μπορούν να μη βάλουν βιβλιάτα Σ-Λ και πολλαπλής επιλογής και θέματα που να απαιτούν να συνδιάσεις κομμάτια της ύλης.
So, μπορούν και ποσοτικά και ποιοτικά να δυσκολέψουν.

Όσο για το ΑΕΠΠ, προς το παρόν δεν έχουν δυσκολέψει πολύ τα θέματα.
Αλλά, είναι ένα μάθημα καινούργιο για τους μαθητές και που χάνεις άνετα μονάδες αν δεν προσέξεις!
Μπορούν και εδώ να δυσκολέψουν ποσοτικά αλλά και ποιοτικά τα πράγματα...βάζοντας έξυπνα ερωτήματα ή ερωτήματα που να θέλουν συνδιασμό γνώσεων (σε μεγαλύτερο βαθμό) και φυσικά βάζοντας παγίδες.

Και όταν κοιτάξεις τα φετινά στατιστικά, πρόσθεσε ποσοστιαία αρκετές χιλιάδες άτομα που θα πήγαιναν τεχνολογική και θα έγραφαν ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ αλλά πήραν μόνο απολυτήριο.

So, ναι και σε εμάς δυσκόλεψαν τα πράγματα.Και μπορούν να δυσκολέψουν κιάλλο.

Όλα είναι θέμα ατόμου και προετοιμασίας!
Και εγώ ακούω απο παιδιά θετικής ότι δεν ήταν ΤΟΣΟ τραγικά τα θέματα της βιολογίας.
Δε σημαίνει όμως κάτι αυτό.Δεν είναι αντιπροσωπευτικό!

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις σε ένα μεγάλο μέρος.Επειδή όμως ανακυκλωνόμαστε στα ίδια και μάλλον εγώ δε γίνομαι κατανοητός θα σε ρωτήσω το εξής.Συμφωνείς και στις 2 κατευθύνσεις τα θέματα σε αοδε-αεππ και βιολογία-χημεία να είναι κλιμακούμενης και όσο το δυνατό πιο παρόμοιας δυσκολίας γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συμφωνείς και στις 2 κατευθύνσεις τα θέματα σε αοδε-αεππ και βιολογία-χημεία να είναι κλιμακούμενης και όσο το δυνατό πιο παρόμοιας δυσκολίας γίνεται?

Αυτό με τις παρόμοιες δυσκολίες σε μαθήματα άσχετα μεταξύ τους δεν γίνεται, όπως και με τα μαθήματα γενικής. Κάποια θέματα θα είναι πιο δύσκολα και άλλα πιο εύκολα. Κοίτα τα περσινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Είπα ότι επιλέγοντας την θετική , ανοίγεις 1 ολόκληρο πεδίο (χωρίς απώλεια μορίων) παραπάνω.
Θέσεις τμημάτων όπως Ιατρικής,Φαρμακευτικης,Οδοντιατρικής,Νοσηλευτικής,Μοριακής Βιολογίας,Διαιτολογίας,Κτηνιατρικής κτλπ. τα διεκδικείται ΜΟΝΟ εσείς.Όποιος θέλει κάποιο απο αυτά τα τμήματα,πάει θετική.Αλλιώς,πάει τεχνολογική!

Οσοι θελουν χημικο ,να πανε τεχνολογικη ?
(hint : το χημικο ειναι στο 2ο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω έναν φίλο που πάει για βιολογία-βιοτεχνολογία-χημεία κλπ μέσω τεχνολογικής γιατί είναι πιο εύκολη κατεύθυνση (για αυτόν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Στη Β τι κατεύθυνση ήταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε, θα την παλέψει κάπως τότε. Λίγο. Θέλει να στρωθεί όμως, κι αν η χημεία-βιολογία του φαίνονται γενικά δύσκολες και δεν πήγε τεχνολογική μόνο για τη φάση των πανελληνίων ξερωγώ, περίμενέ τον με 10% του χρόνου. Ή ξανά πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οσοι θελουν χημικο ,να πανε τεχνολογικη ?
(hint : το χημικο ειναι στο 2ο)

Μπορεί να παει Θετικη στην Β και Τεχνολογική Ι στην Γ. Η αν δεν μπορει να φτιαχτεί τμημα πηγαίνει Τεχνολογική ΙΙ και αφου του αρέσει τόσο η Χημεία για να επιλέξει χημικό μπορεί να ασχοληθεί κα μόνος του όπως τα παιδιά της θετικης που πάνε σε τμηματα πληροφορικής!So,εναλλακτικές επιλογές υπάρχουν! :) Θέληση και αγάπη να υπαρχει και ΟΛΑ γίνονται!Παρεπιπτόντως,το έχει κάνει αυτό η ξαδέρφη μου και αποφοίτησε στα 4,5 χρόνια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτό με τις παρόμοιες δυσκολίες σε μαθήματα άσχετα μεταξύ τους δεν γίνεται, όπως και με τα μαθήματα γενικής. Κάποια θέματα θα είναι πιο δύσκολα και άλλα πιο εύκολα. Κοίτα τα περσινά.
Όσο το δυνατόν πιο πολύ όμως;
Μπορεί να παει Θετικη στην Β και Τεχνολογική Ι στην Γ. Η αν δεν μπορει να φτιαχτεί τμημα πηγαίνει Τεχνολογική ΙΙ και αφου του αρέσει τόσο η Χημεία για να επιλέξει χημικό μπορεί να ασχοληθεί κα μόνος του όπως τα παιδιά της θετικης που πάνε σε τμηματα πληροφορικής!So,εναλλακτικές επιλογές υπάρχουν! :) Θέληση και αγάπη να υπαρχει και ΟΛΑ γίνονται!Παρεπιπτόντως,το έχει κάνει αυτό η ξαδέρφη μου και αποφοίτησε στα 4,5 χρόνια :)

Eγώ αυτό πίστευα μέχρι τα 16.Αλλά όταν τα λεγα πριν 2 χρόνια εδώ πέφταν και με σκίζαν καθηγητές μαθητές και όλα τα συναφή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Περιμένω ακόμα τη χρονιά που τα θέματα των πανελληνιών θα καταρρίψουν τη σχέση βιολογίας - παπαγαλίας... Απλά υπάρχουν πολλά συμφέροντα απο τα παπαγαλίστικα θέματα (ειδικά στη γενική)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά υπάρχουν πολλά συμφέροντα απο τα παπαγαλίστικα θέματα (ειδικά στη γενική)...
Τεκμηριωμενη η αποψη σου οσο τεκμηριωμενα,επιστημονικα και ακραδαντα τα επιχειρηματα που υπαρχουν μεσα στα βιβλια αυτου :


Συμφεροντα ε ; θα πεσει και κανενας Ελ στο κεφαλι μας ; , να φοβαμαι τα κομαντα της CIA και του FBI μηπως μπουνε σπιτι μου στις 3 τα μεσανυχτα ; ( με επικεφαλη τον Ορατιο απο το CSI παντα )

για οσους δεν τον ξερετε ειναι ο Λιακο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
[/spoiler]

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις σε ένα μεγάλο μέρος.Επειδή όμως ανακυκλωνόμαστε στα ίδια και μάλλον εγώ δε γίνομαι κατανοητός θα σε ρωτήσω το εξής.Συμφωνείς και στις 2 κατευθύνσεις τα θέματα σε αοδε-αεππ και βιολογία-χημεία να είναι κλιμακούμενης και όσο το δυνατό πιο παρόμοιας δυσκολίας γίνεται?

Και στις τρεις κατευθὺνσεις θα συμπληρωνα...ειναι πιο δικαιο και λογικο να υπαρχει κλιμακωση δυσκολιας οσο ανεβαινεις απο 1 προς 4ο θεμα, αλλὰ εὶναι και με τι σὸι διὰθεση θα ξυπνὴσουν εκεὶνη τη μὲρα αυτοὶ που βὰζουν τα θὲματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
θα πεσει και κανενας Ελ στο κεφαλι μας ; , να φοβαμαι τα κομαντα της CIA και του FBI μηπως μπουνε σπιτι μου στις 3 τα μεσανυχτα ; ( με επικεφαλη τον Ορατιο απο το CSI παντα )

Αντί να γράφεις ανούσια πράγματα απλά για να το παίξεις έξυπνος, δεν χρησιμοποιείς λίγο το μυαλό σου; :whistle::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top