Πανεπιστήμιο Κύπρου

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Για να δικαιουσε θεση στην εστια νομιζω πρεπει η οικογενια σου να εχει εισοδημα εως 12.000 τον χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kc331

Νεοφερμένος

Η kc331 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οχι ειναι 12.000 "κατα κεφαλην εισοδημα".Δηλαδη για μια τετραμελη οικογενεια 48.000 το χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebello

Νεοφερμένος

Ο lebello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ανοίξω λίγο το θέμα των Μηχανικών στην Κύπρο. Σπούδασα στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου στο τμήμα των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής. Τελείωσα το περασμένο εξάμηνο τις σπουδές μου και τώρα κάνω μεταπτυχιακό στο τμήμα των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Κύπρου. Επειδή διάβασα όλες τις παραπάνω συζητήσεις έχω να σας ξεκαθαρίσω κάτι. Το ΤΕΠΑΚ πράγματι είναι ένα καινούριο πανεπιστήμιο αλλά είναι πολλά υποσχόμενο. Έχει ένα πολύ δύσκολο 4ετές πρόγραμμα σπουδών και θεωρείται ισάξιο με το Πανεπιστήμιο Κύπρου. Προς Θεού, δεν είναι ΤΕΙ, απλά ο όρος Τεχνολογικό σημαίνει ότι προσανατολίζεται προς τα Τεχνολογικά επαγγέλματα. Είχα πολλά πάρε δώσε με το ΔΟΑΤΑΠ για να πάρω παραπάνω πληροφορίες, όπως και με το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, όπου έκανα ένα χρόνο με το πρόγραμμα Erasmus στο τμήμα των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών. Και το ΔΟΑΤΑΠ και το ΕΜΠ, μου είπαν ότι πρέπει να κάνω οπωσδήποτε ένα πέμπτο χρόνο ως master κι αυτό μπορούσα να το κάνω οπουδήποτε πέραν της Ελλάδας. Αφού ολοκληρώσω, το Master μου, που αν όλα πάνε καλά θα είναι τον επόμενο Ιούνη, θα μπορέσω να κάνω τις διαδικασίες αναγνώρισης που θέλει το ΔΟΑΤΑΠ. Και ύστερα αφού είμαι αναγνωρισμένος θα μπορέσω να πάω να γραφτώ στο ΤΕΕ. Σας το λέω εκ πείρας επειδή έχω μιλήσει καμιά δεκαριά φορές με το ΔΟΑΤΑΠ και οι γραμματείς εκεί μου έχουν εγκρίνει τις κινήσεις που ακολουθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Στο ΤΕΠΑΚ λειτουργούν πέντε Σχολές στις οποίες υπάγονται δέκα Τμήματα. Τα περισσότερα προγράμματα σπουδών αποτέλεσαν προϊόντα πανεπιστημιοποίησης διδακτικών αντικειμένων άλλων Ανώτερων Σχολών της Κύπρου όπως Τμήματα του Ανώτερου Τεχνολογικού Ινστιτούτου, της Νοσηλευτικής Σχολής, του Ανώτερου Ξενοδοχειακού Ινστιτούτου
Τα τει της Ελλάδας ανήκουν στην ανώτατη εκπαίδευση και όχι στην ανώτερη.Στην Κύπρο απλά οι ανώτερες σχολές δημιούργησαν το τεχνολογικό πανεπιστήμιο
Επίσης υπάρχει τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών στην πολυτεχνική σχολή της κύπρου στο πανεπιστήμιο κύπρου.Δεν υπάρχει δηλαδή καμία διαφορά?
Και κάτι τελευταίο (Τεχνολογικό σημαίνει ότι προσανατολίζεται προς τα Τεχνολογικά επαγγέλματα.) αυτό σημαίνει και στην Ελλάδα με τα τει(τα οποία ανήκουν από το 2001 στην ανώτατη εκπαίδευση) αλλά πολλοί δεν το καταλαβαίνουν!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Στο ΤΕΠΑΚ λειτουργούν πέντε Σχολές στις οποίες υπάγονται δέκα Τμήματα. Τα περισσότερα προγράμματα σπουδών αποτέλεσαν προϊόντα πανεπιστημιοποίησης διδακτικών αντικειμένων άλλων Ανώτερων Σχολών της Κύπρου όπως Τμήματα του Ανώτερου Τεχνολογικού Ινστιτούτου, της Νοσηλευτικής Σχολής, του Ανώτερου Ξενοδοχειακού Ινστιτούτου
Τα τει της Ελλάδας ανήκουν στην ανώτατη εκπαίδευση και όχι στην ανώτερη.Στην Κύπρο απλά οι ανώτερες σχολές δημιούργησαν το τεχνολογικό πανεπιστήμιο
Επίσης υπάρχει τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών στην πολυτεχνική σχολή της κύπρου στο πανεπιστήμιο κύπρου.Δεν υπάρχει δηλαδή καμία διαφορά?
Και κάτι τελευταίο (Τεχνολογικό σημαίνει ότι προσανατολίζεται προς τα Τεχνολογικά επαγγέλματα.) αυτό σημαίνει και στην Ελλάδα με τα τει(τα οποία ανήκουν από το 2001 στην ανώτατη εκπαίδευση) αλλά πολλοί δεν το καταλαβαίνουν!!!!!

Δεν ειναι οτι δεν το καταλαβαινουμε , αλλα οταν τα περισσοτερα τει εχουν βαση >12 λογικο ειναι να θεωρουνται κατωτερα (Αφου μια τεραστια πλειοψηφια των φοιτητων εκει δεν εχει διαβασει ποτε στην ζωη του ,και μπηκε εκει απο σποντα.)(Φυσικα υπαρχουν και αξιολογα τμηματα Τει με αξιολογους φοιτητες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebello

Νεοφερμένος

Ο lebello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο ΤΕΠΑΚ λειτουργούν πέντε Σχολές στις οποίες υπάγονται δέκα Τμήματα. Τα περισσότερα προγράμματα σπουδών αποτέλεσαν προϊόντα πανεπιστημιοποίησης διδακτικών αντικειμένων άλλων Ανώτερων Σχολών της Κύπρου όπως Τμήματα του Ανώτερου Τεχνολογικού Ινστιτούτου, της Νοσηλευτικής Σχολής, του Ανώτερου Ξενοδοχειακού Ινστιτούτου
Τα τει της Ελλάδας ανήκουν στην ανώτατη εκπαίδευση και όχι στην ανώτερη.Στην Κύπρο απλά οι ανώτερες σχολές δημιούργησαν το τεχνολογικό πανεπιστήμιο
Επίσης υπάρχει τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών στην πολυτεχνική σχολή της κύπρου στο πανεπιστήμιο κύπρου.Δεν υπάρχει δηλαδή καμία διαφορά?
Και κάτι τελευταίο (Τεχνολογικό σημαίνει ότι προσανατολίζεται προς τα Τεχνολογικά επαγγέλματα.) αυτό σημαίνει και στην Ελλάδα με τα τει(τα οποία ανήκουν από το 2001 στην ανώτατη εκπαίδευση) αλλά πολλοί δεν το καταλαβαίνουν!!!!!

Κοίτα σε αυτά που λες έχεις δίκιο. Υπάρχουν κάποιες σχολές στο ΤΕΠΑΚ, οι οποίες κατά τη γνώμη μου δε θα έπρεπε να ανήκουν σε πανεπιστήμιο. Αν δεν υπήρχαν οι σχολές των Ηλεκτρολόγων, των Πολιτικών και των Μηχανολόγων Μηχανικών το πανεπιστήμιο δε θα είχε τότε υψηλό επίπεδο. Εγώ τώρα μιλάω από την πλευρά των Μηχανικών. Αν ήταν ΤΕΙ θα μου το είχαν πει ξεκάθαρα από το ΔΟΑΤΑΠ και το ΕΜΠ. Αλλά και οι δύο μου λένε το ίδιο που λένε στους απόφοιτους του Πανεπιστημίου Κύπρου. Χρειάζεται πέμπτο έτος.

Α ξέχασα να παραθέσω τη διαφορά μεταξύ των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών μεταξύ του ΤΕΠΑΚ και του Πανεπιστημίου Κύπρου. Λοιπόν, το βασικό που ζητάει το ΔΟΑΤΑΠ είναι να δει 5 χρόνια σπουδών έτσι? Αλλά όχι μόνο αυτό. Ίσως ξέρεις ότι στους Ηλεκτρολόγους στο ΕΜΠ, η διάρκεια σπουδών είναι 10 εξάμηνα, τα 5 πρώτα όμως εξάμηνα είναι κορμού και μετά σπάνε σε ροές. Ε το ΔΟΑΤΑΠ, πάνω κάτω, θέλει να δει αν έχεις αυτά τα μαθήματα κορμού για να σε αναγνωρίσει. Τώρα έρχομαι στη διαφορά που με ρωτάς. Έχω μελετήσει καλά το προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών του Πανεπιστημίου Κύπρου και μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι έχει λιγότερα μαθήματα κορμού από αυτά που ζητάει το Μετσόβιο σε σχέση με το ΤΕΠΑΚ. Δηλαδή, αν ήμουν στους προπτυχιακούς του Πανεπιστημίου Κύπρου και μετά έκανα μεταπτυχιακό για αναγνώριση, θα ερχόμουν ύστερα στην Ελλάδα και θα μου έλεγαν ότι όσα μαθήματα κορμού δεν έχω κάνει, θα τα πάρω στο Μετσόβιο. Αυτό μπορεί να γίνει και με τους απόφοιτους του ΤΕΠΑΚ, αλλά με πολύ λίγα μαθήματα. Γι αυτό είναι καλύτερα, όποιος θέλει να το κάνει, να ψάξει το μεταπτυχιακό που κάνει και να πάρει μαθήματα, αν βρει, που υπάρχει πιθανότητα να του λείπουν για την αναγνώριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evagelia_

Νεοφερμένος

Η Evagelia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι καπως ακριβα τα ενοικια στη Λευκωσια..Καπου στα 400-500 ευρω χωρις ρευμα/νερο.Αλλα αμα ψαξεις πολυ καλα ισως βρεις και τιποτα πιο φθηνο.Στις εστιες μπαινεις με οικονομικα κρητιρια και για τους πρωτοετεις αν θυμαμαι καλα δινουν γυρω στις 10-15 θεσεις.Το επιδομα που θα παρουμε φετος απ'οτι μου ειπαν ειναι γυρω στα 1800 αλλα δεν ειμαι και σιγουρη..Αυτο με τα 7 ευρω δεν ειναι ακριβως ετσι.Σου δινουν βασικα κουπονια που αντιστοιχουν σε 7 ευρω την μερα και αγοραζεις οτι θες απο τις καφετεριες και τα μινι μαρκετ του πανεπιστημιου.Οποτε φαγητο και καφες ειναι τζαμπα (και καρτα για κινητο,και μερικα ψωνια που μπορεις να κανεις για το σπιτι...)Μπορεις να δουλεψεις αν θες..δινουν μερικες θεσεις στη βιβλιοθηκη και στις καφετεριες του πανεπιστημιου για λιγες ωρες ενδιαμεσα στα μαθηματα,οταν θα εχεις κενα..για κανονικη δουλεια full time καλυτερα να το ξεχασεις,δεν θα προλαβαινεις με τιποτα..
Δηλαδη τι θα ελεγες οτι συμφερει περισσοτερο; Σπουδες στη Κυπρο ή στην Ελλαδα,με βαση τα οικονομικα κριτηρια... ; Επισης το εισοδημα μας ειναι 20000 χιλ. και παραπανω, αλλα τωρα που κοβουν μισθους θα μειωθει... Οπως και να εχει ενδιαφερομαι για εστια, αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα με επιλεξουν...Διαβασα οτι στην εστια πληρωνεις απο 102-136 ευρω το μηνα.. Και οι δουλειες που δινει το πανεπιστημιο ειναι εφικτες ή εχουν πληρη απορροφηση και δυσκολευεσαι να δουλεψεις..;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
εχει καποιος καποιον γνωστο που να σπουδαζει στην Κυπρο η να σπουδαζει ο ιδιος εκει;
1)Εχει ακριβη ζωη σαν χωρα;
2)Τα πανεπιστημια ειναι καλυτερα απ τα Ελληνικα;
3)Εχουν αυτα τα πανεπιστημια προσβαση στα πανεπιστημια της Αμερικης για μεταπτυχιακα κλπ;
4)Μπορειτε να προτεινετε καποιον καλο τομεα για σπουδες εκει;
Μια καθηγητρια στο σχολειο θελει να στειλει τον γιο της εκει για σπουδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οι Κύπριοι έχουν παραδοσιακά πολύ καλή πόρτα στην Αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Να ρωτησω ? Ρωταω. Γινεται αν κανω μηχανογραφικο για κυπρο (+αιτηση για εστια) να μην παω ? Δηλαδη μπορει να με κανουν δεκτο , αλλα τον αυγουστο να δω οτι περναω καπου Ελλαδα που μου αρεσει πιο πολυ , γινεται μετα να μην παω κυπρο .Το αν θα σε παρουν η οχι στην εστια ποτε το μαθαινεις?
(Το παραπανω σεναριο ειναι υποθετικο) .Απο περιεργεια ρωταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kc331

Νεοφερμένος

Η kc331 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δηλαδη τι θα ελεγες οτι συμφερει περισσοτερο; Σπουδες στη Κυπρο ή στην Ελλαδα,με βαση τα οικονομικα κριτηρια... ; Επισης το εισοδημα μας ειναι 20000 χιλ. και παραπανω, αλλα τωρα που κοβουν μισθους θα μειωθει... Οπως και να εχει ενδιαφερομαι για εστια, αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα με επιλεξουν...Διαβασα οτι στην εστια πληρωνεις απο 102-136 ευρω το μηνα.. Και οι δουλειες που δινει το πανεπιστημιο ειναι εφικτες ή εχουν πληρη απορροφηση και δυσκολευεσαι να δουλεψεις..;;
Νομιζω οτι οικονομικα ισως συμφερει λιγο περισσοτερο στην Ελλαδα..Αλλα δεν εχει και τρομερη διαφορα. Με βαση τα οικονομικα και μονο θα σου προτεινα Ελλαδα ομως,καθως ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το πανεπιστημιο εδω..Οχι οι δουλειες δεν ειναι και τιποτα.Μπορεις να δουλεψεις ας πουμε στη βιβλιοθηκη και εχεις χρονο και διαβαζεις κιολας ή στην καφετερια για λιγες ωρες οταν εχεις κενο απο τα μαθηματα σου.

Να ρωτησω ? Ρωταω. Γινεται αν κανω μηχανογραφικο για κυπρο (+αιτηση για εστια) να μην παω ? Δηλαδη μπορει να με κανουν δεκτο , αλλα τον αυγουστο να δω οτι περναω καπου Ελλαδα που μου αρεσει πιο πολυ , γινεται μετα να μην παω κυπρο .Το αν θα σε παρουν η οχι στην εστια ποτε το μαθαινεις?
(Το παραπανω σεναριο ειναι υποθετικο) .Απο περιεργεια ρωταω

Ναι μπορεις απλα την θεση σου μετα θα τη δωσουν σε αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Oι βάσεις στην Κύπρο βγαίνουν μαζί με τις δικές μας αν κατάλαβα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kc331

Νεοφερμένος

Η kc331 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αρχες Σεπτεμβρη
Oι βάσεις στην Κύπρο βγαίνουν μαζί με τις δικές μας αν κατάλαβα καλα...
λιγο πιο νωρις,αρχες Αυγουστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexaki13

Νεοφερμένος

Η alexaki13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους, είμαι απόφοιτος φιλοσοφικής σχολής ΑΠΘ και σκέφτομαι να φοιτήσω στο πανεπιστήμιο Κύπρου στο τμήμα των επιστημών της αγωγής.Ήθελα να ρωτήσω το εξής πως μπορώ να μπω στο πανεπιστήμιο εκεί;Δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν κάνω μάστερ ή αν φοιτήσω για δεύτερο πτυχίο απλά ήθελα να μάθω αν μπορώ να μπώ μέσω εξετάσεων (κατατακτήριες) ή με άλλο τρόπο.Επισκέφτηκα τη σελίδα του πανεπιστημίου αλλά δε βρήκα σχετικές πληροφορίες.Μήπως γνωρίζει κάποιος;Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikoulis_19

Νεοφερμένος

Ο Glikoulis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και αλλη μια ερωτηση που θα ηθελα να σας κανω ειναι οτι εχω κερδισει μια υποτροφια για σπουδες στην κυπρο.σε ενα πανεπιστημιο αλλα δεν ξερω για ποσο κραταει μια υποτροφια.Για ολες τισ σπουδες ή για ενα χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιο e-mail ή τηλέφωνο επικοινωνίας για να πάρω πληροφορίες για κάποια μεταπτυχιακά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιο e-mail ή τηλέφωνο επικοινωνίας για να πάρω πληροφορίες για κάποια μεταπτυχιακά?

Google it !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.

Το έκανα απλά δεν βρίσκω κάποιο συγκεκριμένο e-mail στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου...τηλέφωνο βρήκα απλά θεωρείτε κλήση στο εξωτερικό...γι αυτό ψάχνω και e-mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Προσθεθηκε η ιατρικη στο μηχανογραφικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top