Πανεπιστήμια vs TEI

Bones_xy

Νεοφερμένος

Ο Bones_xy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλό απόγευμα, τους αποφοίτους Πανεπιστημίων τους δέχονται σε όλα, αυτή είναι και η διαφορά.;)

Εχεις απολυτο δικιο φιλε .
Εδω πανεπιστημιο ημουν και με εβγαλαν το λαδι για να με δεχτουν για μεταπτυχιακο. Ποσο μαλλον για ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο φιλε .
Εδω πανεπιστημιο ημουν και με εβγαλαν το λαδι για να με δεχτουν για μεταπτυχιακο. Ποσο μαλλον για ΤΕΙ.

Και τι χαίρεσαι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bones_xy

Νεοφερμένος

Ο Bones_xy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και τι χαίρεσαι;:P

Ειμαι χαζοχαρουμενος. Προσεξε μην κολλήσεις. Εγω παντως βλεπω τον λογο που δεν χαιρεσε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Giorgos pamak, υπάρχουν αρκετά πανεπιστήμια που δέχονται και αποφοιτους τει.
Γιατί κολλάς σ αυτά που δεν τους δέχονται?
Προφανώς γιατί και οι δυο απ'τις πολλές ακαδημαϊκές και επαγγελματικές τους διακρίσεις ως διαπρεπείς επιστήμονες,ζουν τόσο άνετα κι έχοντας εξαντλήσει κάθε πιθανή δραστηριότητα στη ζωή τους κάθονται και ψάχνουν ένα-ένα τα προγράμματα σπουδών που δε δέχονται πτυχιούχους Α.Ε.Ι. τεχνολογικής εκπαίδευσης!:lol:
Ειμαι χαζοχαρουμενος. Προσεξε μην κολλήσεις. Εγω παντως βλεπω τον λογο που δεν χαιρεσε .
Κάτι άλλο είσαι που αρχίζει από "κ",αλλά δε θα το πω νομίζω είναι εμφανές!:)
Άμα γουστάρω μεταπτυχιακό κάνω όποτε και όπως θέλω,ξυδάκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bones_xy

Νεοφερμένος

Ο Bones_xy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Προφανώς γιατί και οι δυο απ'τις πολλές ακαδημαϊκές και επαγγελματικές τους διακρίσεις ως διαπρεπείς επιστήμονες,ζουν τόσο άνετα

Ευχαριστω πολυ ... Αλλα μην με κακομαθαινετε ακομα , ειμαι και καινουργιος εδω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bones_xy

Νεοφερμένος

Ο Bones_xy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Κάτι άλλο είσαι που αρχίζει από "κ",αλλά δε θα το πω νομίζω είναι εμφανές!:)
Άμα γουστάρω μεταπτυχιακό κάνω όποτε και όπως θέλω,ξυδάκι...

Καλουλης μαλλον θα εννοεις ... χαχαχα
Καν'το το μεταπτυχιακο σου οπου θελεις και οπως το θελεις. Τι με νοιαζει εμενα .
Φαση εχει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ ... Αλλα μην με κακομαθαινετε ακομα , ειμαι και καινουργιος εδω !!!
Γι'αυτό και δε σε κακολογώ...εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος να βγάλεις τα εσώψυχά σου και να βρίσεις ελεύθερα το αφεντικό σου που δεν τέλειωσε ούτε το Λύκειο ή τον προϊστάμενό σου που τελείωσε Ι.Ε.Κ. κ.λπ.!:)
Είναι που είναι σκληρή η πραγματικότητα,άμα έρχεται κι ο κάθε Jack of Spades να σου την υπενθυμίζει,καταστροφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bones_xy

Νεοφερμένος

Ο Bones_xy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γι'αυτό και δε σε κακολογώ...εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος να βγάλεις τα εσώψυχά σου και να βρίσεις ελεύθερα το αφεντικό σου που δεν τέλειωσε ούτε το Λύκειο ή τον προϊστάμενό σου που τελείωσε Ι.Ε.Κ. κ.λπ.!:)
Είναι που είναι σκληρή η πραγματικότητα,άμα έρχεται κι ο κάθε Jack of Spades να σου την υπενθυμίζει,καταστροφή...

Μονο για εμενα ειναι δυσκολη η ζωη ; Δεν νομιζω ...
Και οντως ο προισταμενος μου είναι αποφοιτος ΤΕΙ ... Δε βαριεσε. Κανεις δεν ειναι τελειος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μονο για εμενα ειναι δυσκολη η ζωη ; Δεν νομιζω ...
Και οντως ο προισταμενος μου είναι αποφοιτος ΤΕΙ ... Δε βαριεσε.
Με το να μειώνεις συναδέλφους σου δε θα την κάνεις ευκολότερη,να είσαι σίγουρος...

Για δες κάτι πράγματα!Επιτρέπετε να μην είσαι εσύ ο προϊστάμενος να παίρνεις και καμιά 20 χιλιάρικα το μήνα,επιστήμων άνθρωπος!Άτιμη κΕνωνία!:lol:
Καν'το το μεταπτυχιακο σου οπου θελεις και οπως το θελεις. Τι με νοιαζει εμενα .
Εσύ ξεκίνησες οπότε σε νοιάζει και σε κόφτει και μάλιστα θα ήθελες πολύ ότι γίνεται εδώ με τους "Τ.Ε." να γίνεται κι έξω,αλλά δεεεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bones_xy

Νεοφερμένος

Ο Bones_xy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εσύ ξεκίνησες οπότε σε νοιάζει και σε κόφτει και μάλιστα θα ήθελες πολύ ότι γίνεται εδώ με τους "Τ.Ε." να γίνεται κι έξω,αλλά δεεεν...

Ε πανε τοτε αφου εισαι σιγουρος οτι σε δεχονται ... τι μου το λες . Εγω βγηκα και ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.


==== Οι απόφοιτοι τους γίνονται με τον νόμο δεχτοί στο ΤΕΕ σαν μηχανικοί που είναι με πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα...Αυτό και μόνο έπρεπε να σχολιάσεις ;) ;)

Fachhochschule = Iδρύματα Εφαρμοσμένων Επιστημών = Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα(Στην Ελλάδα)[/FONT]


;) ;) ;)...Επιβεβαιώνεις πολλά...Να σε καλα

Fachhochschule = University of Applied Sciences
Ή αλλιώς πανεπιστήμια εφαρμογών....Μην ντρέπεσαι να το πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
1) Οπότε χαίρεσαι επειδή είσαι και εσύ απόφοιτος των "Fachhochschule" της Γερμανίας και γραμμένος στο Τ.Ε.Ε.?
2) Ή είσαι Τεϊτζής και χαίρεσαι χωρίς να υπάρχει λόγος?
3) - London School of Economics = Public Research University
- Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων = Πανεπιστήμιο

Άν θεωρείς ότι L.S.E. = Πανεπιστημίο Ιωαννίνων τότε καλά κάνεις και θεωρείς και τα υπόλοιπα.
Είναι σάν να λέω και εγώ οι απόφοιτοι του L.S.E. έχουν από τις καλύτερες τιμές απορρόφησης στην αγορά εργασίας, όμως εγώ είμαι απόφοιτος του Πα.Μακ. και χαίρομαι γιατί αφού L.S.E. = Πανεπιστήμιο όπως και το Πα.Μακ., άρα ότι ισχύει για το L.S.E. ισχύει και για το Πα.Μακ.
Φταίνε μετά τα άστρα και το όραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Άν θεωρείς ότι L.S.E. = Πανεπιστημίο Ιωαννίνων τότε καλά κάνεις και θεωρείς και τα υπόλοιπα.

απορώ πως γίνεται να χωρά τόση πολλή άγνοια σε ένα μόνο άτομο ώστε να μπαίνει στη διαδικασία να συγκρίνει ένα δημόσιο εκπαιδευτικό ίδρυμα της τριτοβάθμιας με ένα πανεπιστήμιο-βιτρίνα επιχείρηση της Αγγλίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.

με αυτά που γράφονται εδώ μέσα όλοι μας απορούμε......Τόσο ασχετοσύνη πια στον κόσμο!!!!Και όμως ΝΑΙ τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
1) Οπότε χαίρεσαι επειδή είσαι και εσύ απόφοιτος των "Fachhochschule" της Γερμανίας και γραμμένος στο Τ.Ε.Ε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
1) Οπότε χαίρεσαι επειδή είσαι και εσύ απόφοιτος των "Fachhochschule" της Γερμανίας και γραμμένος στο Τ.Ε.Ε. :)

το βρήκες! :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.

Ε είναι ολοφάνερο ότι σπουδάσατε και οι 2 σας στην Γερμανία.
Και η χαρά σας δεν κρύβεται, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους αποτυχόντες των Πανελληνίων που πέρασαν σε Τ.Ε.Ι. και δεν βγήκαν εξωτερικό, ώστε να γραφτούν τελικά στο Τ.Ε.Ε.
Μείναν οι άτυχοι εδώ να τους κοροϊδεύουν στα σάϊτς ο ένας και ο άλλος ότι είναι Τεϊτζίδες. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ε είναι ολοφάνερο ότι σπουδάσατε και οι 2 σας στην Γερμανία.
Και η χαρά σας δεν κρύβεται, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους αποτυχόντες των Πανελληνίων που πέρασαν σε Τ.Ε.Ι. και δεν βγήκαν εξωτερικό, ώστε να γραφτούν τελικά στο Τ.Ε.Ε.
Μείναν οι άτυχοι εδώ να τους κοροϊδεύουν στα σάϊτς ο ένας και ο άλλος ότι είναι Τεϊτζίδες. :hmm:
Ό,τι πεις... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η τρέλλα δεν πάει μόνο στα χωριά...έρχεται και στο i-school!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top