Πανεπιστήμια vs TEI

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Το να βλέπω μαθητές που θαύμαζα στο Λύκειο για την επιμέλεια τους και την ευφυία τους να αργούν να τελειώσουν μια σχολή ΕΜΠ. Και μαθητές του ΤΕΙ σε αντίστοιχη σχολή να την βγάζουν πιο εύκολα και να είναι συνέχεια έξω είνι ένα αποδεικτικό στοιχείο.


Η απόδειξη είναι να να βάλετε ένα κοινό μάθημα και να παράθεσετε θέματα εξετάσεων από αντιστοιχα μαθήματα π.χ. ΗΜΜΥ ΕΜΠ και ΣΤΕΦ

Δεν νομίζω ότι τα σχολικά χρόνια είναι κριτήριο...Από την άλλη,σίγουρα πρέπει να γίνουν αλλαγές,αλλά παντού...Και ίσως πρέπει να θυμηθούμε, ότι το πρόβλημα το ξεκινάμε εμείς, μόνο και μόνο που κάνουμε αυτή τη συζήτηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Ναι fockos επειδή τυγχάνει να υπάρχουν καθηγητές που κανουν μάθημα και στα δύο ιδρύματα ναι πολλές φορές δίνονται κοινά θέματα αλλά επειδή εσύ δεν ξέρεις και μιλάς για γνωστούς σου τότε δεν μπορούμε να συνεχίσουμε

Ξέρω λίγο προγραμματισμό.
Τα θέματα ΗΜΜΥ ΕΜΠ δε μπορώ να τα λύσω αντίστοιχα θέματα πληροφορικής αει Θεσσαλονίκης και ΤΕΙ πληροφορικής Αθήνας τα λύνω. Αναφέρομαι σε μαθήματα πρώτων εξαμήνων.


Από ηλεκτρολογία δεν έχω ιδέα. Δε μπορώ να λύσω τπτ

Μπορώ να κρίνω όμως θέματα νοσηλευτική ΑΕΙ και ΤΕΙ π.χ. σε μαθήματα όπως στην ανατομία.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Και τι πάει να πεί αυτό?μιλησε και είπε κανένας πληροφορικάριος ότι είναι καλύτερος των ΗΜΜΥ?και γιατί να συγκρίνουμε αυτούς τους δύο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Το να βλέπω μαθητές που θαύμαζα στο Λύκειο για την επιμέλεια τους και την ευφυία τους να αργούν να τελειώσουν μια σχολή ΕΜΠ. Και μαθητές του ΤΕΙ σε αντίστοιχη σχολή να την βγάζουν πιο εύκολα και να είναι συνέχεια έξω είνι ένα αποδεικτικό στοιχείο.


Η απόδειξη είναι να να βάλετε ένα κοινό μάθημα και να παράθεσετε θέματα εξετάσεων από αντιστοιχα μαθήματα π.χ. ΗΜΜΥ ΕΜΠ και ΣΤΕΦ

Μα καλα, φερνεις ως παραδειγμα τα μαθηματα στο λυκειο??

καποια παιδια σε σχολειο της περιοχης μου, που παντοτε αμφιβαλλαμε για το πως επαιρναν τους βαθμους αφου δεν συμμετειχαν ποτε(ηταν παιδια καθηγητων) ο ενας απο αυτους( μετα απο μια χρονια φροντιστηρια ) ετυχε και εβγαλε 18+
οταν καποιος τον ρωτησε τι θα δηλωσει, απαντησε "ΗΜΜΥ σιγουρα!!"
που πας ρε καραγκιζη???
εσυ που πριν απο λιγες βδομαδες δεν ηξεες καν τι ειναι ο ηλεκτρολογος....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Μα καλα, φερνεις ως παραδειγμα τα μαθηματα στο λυκειο??

καποια παιδια σε σχολειο της περιοχης μου, που παντοτε αμφιβαλλαμε για το πως επαιρναν τους βαθμους αφου δεν συμμετειχαν ποτε(ηταν παιδια καθηγητων) ο ενας απο αυτους( μετα απο μια χρονια φροντιστηρια ) ετυχε και εβγαλε 18+
οταν καποιος τον ρωτησε τι θα δηλωσει, απαντησε "ΗΜΜΥ σιγουρα!!"
που πας ρε καραγκιζη???
εσυ που πριν απο λιγες βδομαδες δεν ηξεες καν τι ειναι ο ηλεκτρολογος....:whistle:

Αναφέρομαι στις πανελλαδικές. Τα παιδιά που θαύμαζα δεν ήταν απουσιολόγοι ούτε σημαιοφόροι ήταν παιδιά που διάβαζαν πάντα για αυτό πέτυχαν στις πανελλαδικές. Δε πιστεύω ότι παίζει ρόλο μόνο η τύχη για να πάρεις έναν καλό βαθμό στις πανελλαδικες.

Τα μαθήματα στο λύκειο κατά γενική ομολογία είναι παιχνιδάκι μπροστά στα μαθήματα του ΕΜΠ αν κάποιος δε μπορεί να αντιμετωπίσει τα πρώτα πως μπορεί λοιπόν να αντιμετωπίσει τα δευτερα



Αυτος που ήταν απουσιολόγος στην χρονιά μου πάτησες (όπως και ο 2ος απουσιολόγος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Βρε καλό μου. Δεν λέμε ότι έχουν πρόβλημα. Είναι το θεσμικό πλαίσιο το οποίο λέει ρητά "επαγγελματικά δικαιώματα έχουν οι Α και Β, αλλά όχι οι Γ". Εφόσον θέλετε αυτά τα επαγγελματικά δικαιώματα, γιατί δεν πηγαίνατε εξ' αρχής σε ένα ΑΕΙ;

Δηλαδή, γνωρίζετε από την Γ' Λυκείου τι επαγγελματικά δικαιώματα προσφέρει κάθε Σχολή. Γιατί συνεπώς επιλέξατε ΤΕΙ και όχι ΑΕΙ, αφού κόπτεστε για τα επαγγελματικά δικαιώματα; Κανείς δεν μου απάντησε σε αυτό.

Το ότι ένα ίδρυμα δεν ανταποκρίνεται στο ρόλο για τον οποίο λειτουργεί (με ό,τι συνέπεια μπορεί να έχει αυτό) για μένα είναι πρόβλημα.

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν αρκετές τρύπες στο όλο σύστημα με την τριτοβάθμια με αποτέλεσμα να γίνεται αυτό το μπάχαλο. Η διάκριση των σχολών δεν γίνεται βάση του μορφωτικού περιεχομένου (όπως θα 'πρεπε) αλλά με βάση το γενικότερο επίπεδο (ανώτερα-κατώτερα). Έχουμε φτάσει να έχουμε σχολές να σου κάνουν τα ίδια ακριβώς μαθήματα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και απλά το ένα να είναι "ΑΕΙ" και το άλλο "ΤΕΙ". Και αντί να πούμε ρε σεις, κάτι γίνεται εδώ η κατάσταση μπάζει πρέπει να γίνει ένα revamp. Αντίθετα η λύση που προτείνουμε να είναι κάτι του στυλ "όποιος είναι έξυπνος θα πάει με τη μεριά των ευνοημένων, οι υπόλοιποι είναι ηλίθιοι." Και με αυτό το σκεπτικό είναι στην ουσία που διαφωνώ.

Όπως έχω πει με την παρούσα κατάσταση είναι λογικό κάποιος να έχει μερικούς λόγους παραπάνω να προτιμήσει τα ΑΕΙ.Καλύτερο επίπεδο σπουδών, περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα, μεγαλύτερο κύρος. Τι να κάνουμε όμως δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να πάνε στο υψηλόβαθμο ΑΕΙ που θέλουν, για πολλούς λόγους. Έτσι, σκέφτεσαι ως εξής: "Δεν πρόκειται να χαραμίσω άλλον ένα χρόνο άγχους για ένα βλακώδες σύστημα εισαγωγής, θα μπω στο ΤΕΙ και θα αναδειχτώ μέσα από τη δική μου δουλειά."Το θέμα εδώ είναι το εξής όμως. Ότι τελειώνοντας κάποιος τη σχολή συνειδητοποιεί ότι δεν έχει καν τις ίδιες ευκαιρίες στον αντικείμενό του. Και αυτή είναι υποθέτω η ένσταση πολλών φοιτητών ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Έξω, ο υδραυλικός (plumber) βγάζει πολύ περισσότερα από έναν δικηγόρο, ηλεκτρολόγο, πολιτικό, κτλ.. Αν σπουδάζετε για τα επαγγελματικά δικαιώματα και όχι γιατί σας αρέσει, τότε γιαυτο η ιατρική τουλάχιστον έχει καταντήσει – scary movie. Γεμάτο πιάτσες, «ντα#$#δες» και όχι ιατρούς.
Σε αυτό που βλέπω να συμβαίνει, φταίνε οι γονείς, αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά. Ένα επάγγελμα αν σου αρέσει, έχει δεν έχει επαγγελματικά δικαιώματα και συνδικάτα, και και.. δεν αξίζει να ασχοληθείς? Γιαυτο γίναμε αυτό το χαλί που γίναμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Δεν μπορουν να συνδεσουν θερμοσυφωνα λεει ο αλλος.αχ0αχ0α0χαχαχ0αχ00αχα0χαχ00αχ0αχ0αχ0χ0000000αχ0αχ..Θερμοσυφωνα φιλε μου συνδεει στην γειτονια μου ο τεχνικος που τελειωσε δημοτικο..Καταλαβετε το ο μηχανικος δεν ειναι τεχνικος,τεχνικος γινεσε καθοντας διπλα σε ενα μαστορα να μαθεις την δουλεια.Δεν σπουδαζει ο αλλο ημμυ ουτε για να συνδεει θερμοσυφωνες ουτε aircodition.

Εγω το μονο που εχω να πω(και μην μου πειτε εχεις περασει και απο τα 2 και μπορεις να κρινεις και αλλες τετοιες φτηνες δικαιολογιες) οτι οι φοιτητες των τει ιδικα των πολυ χαμηλοβαθμων ξυνονται ολη την μερα,καφεδες αραλικι και περνανε τα μαθηματα,ενω οσους ημμυτες εχω γνωρισει τρελενονται σε καθημερινη βαση στο διαβασμα και στην πιεση με ελαχιστο ελευθερο χρονο.

Εδω ταιριαζει η παριμια:σηκοθηκαν τα αγγουρια να χτηπησουν τον μαναβη.
Ελα να βλεπω -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω ότι λειτουργούν ΤΕΙ χωρίς σαφές αντικείμενο και χωρίς καμία ουσιαστική χρησιμότητα, ιδίως τα πολύ χαμηλόβαθμα, με χαμηλό επίπεδο φοιτητικού δυναμικού αλλά αυτή η ισοπέδωση που βλέπω σε μερικά ποστ δεν μου αρέσει καθόλου.

Κατ΄αρχάς υπάρχουν τμήματα ΤΕΙ με σχετικά υψηλή βάση, ενδιαφέρον αντικείμενο και καλή απορρόφηση στην αγορά εργασίας όπως το τμήμα Ραδιολογίας & Ακτινολογίας που θεωρείται από τα γερά τμήματα των ΤΕΙ.

Από την άλλη, είμαι σίγουρη πως σε ορισμένα τμήματα γίνεται σοβαρή δουλειά και πως υπάρχουν φοιτητές που ασχολούνται και προοδεύουν. Και είναι αρκετοί. Ε μην ισοπεδώνουμε και τον κόπο τους. Υπάρχουν φοιτητές τμημάτων ΤΕΙ που είναι ενίοτε καλύτεροι από συναδέλφους τους στα ΑΕΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω ότι λειτουργούν ΤΕΙ χωρίς σαφές αντικείμενο και χωρίς καμία ουσιαστική χρησιμότητα, ιδίως τα πολύ χαμηλόβαθμα, με χαμηλό επίπεδο φοιτητικού δυναμικού αλλά αυτή η ισοπέδωση που βλέπω σε μερικά ποστ δεν μου αρέσει καθόλου.

Κατ΄αρχάς υπάρχουν τμήματα ΤΕΙ με σχετικά υψηλή βάση, ενδιαφέρον αντικείμενο και καλή απορρόφηση στην αγορά εργασίας όπως το τμήμα Ραδιολογίας & Ακτινολογίας που θεωρείται από τα γερά τμήματα των ΤΕΙ.

Από την άλλη, είμαι σίγουρη πως σε ορισμένα τμήματα γίνεται σοβαρή δουλειά και πως υπάρχουν φοιτητές που ασχολούνται και προοδεύουν. Και είναι αρκετοί. Ε μην ισοπεδώνουμε και τον κόπο τους. Υπάρχουν φοιτητές τμημάτων ΤΕΙ που είναι ενίοτε καλύτεροι από συναδέλφους τους στα ΑΕΙ...

Συμφωνα απολυτα μαζι σου.Το τει που ανεφες οντος απο γνωστο εχων ακουσει καλα λογια.Αλλα προσωπικα αυτη η κατασταση με ολα αυτα τα πολυ χαμηλοβαθμα τει για να χερετε ο καθε στοκος οτι σπουδαζει πραγματικα το συχενομε.
Και αναλογιστητε λιγο γιατι ολες τις εργατοδουλειες(χτιστης,μπογιατζης κ.ο) που ειναι πολυ σημαντικες δουλειες,εξαλου προσωπικα θεωρω τις χειρονακτηκες εργασιες εξισου σημαντικες με τις πνευματικες,λοιπον γιατι σε ολες αυτες τις δουλειες πλεον δεν βρισκεις ελληνες αλλα αλλοδαπους?Μηπως γιατι ο ελληνας την ψωνησε και στελνει το παιδι του σε καθε παρακμιακο τει να 'σπουδασει'....

Σε λιγο θα βγαλουν και τει σκουπιδολογιας ελεοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβο chalenger εισαι ανωτερος δεν δεχτηκες να περασεις σε πολυτεχνιο αλλα προτιμισες τει για να εχεις περισοτερες γνωσεις.χ0αχ0αχα00αχαχ0χα0αχ0αχ0χ0,αυτο και αν ηταν κορυφεο.Εδω παει αλλη παριμια,οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια....
Καλο το αλλο για το θερμοσηφωνα δεν το συζητω καν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ναι αυτο ηταν το ονειρο μου,
και δεν θα αφησω κανενα να μου το ακυρωνει...
Ουτε εσενα, ουτε κανενα αλλο...

Και οσο αφορα τους αλλοδαπους που λες, μηπως ο ελληνας την ψωνισε και γινεται "ηλεκτρολογος" για να γραφτει στο ΤΕΕ???
συνηθως με τις "υψηλες" θεσεις ξερω πως την ψωνιζεις...
αν εχεις τωρα εσυ ενα θειο που το παιδι του εχει ενα ξαδερφο που η νονα του ειχει μια γνωστη που η κορη της την ψωνισε επειδη σπουδαζει σε ΤΕΙ... τι να πω... πασο...

Δες και το αλλο, δες τι απορροφηση εχουν στην αγορα οι αποφοιτοι ΤΕΙ και τι οι αποφοιτοι Πανεπιστημιων
μεγαλη απορροφηση σημαινει, σωστη δουλεια και τεχνογνωσια...

Απο την μια επαινεις τον χτιστη και τον μπογιατζη, και απο την αλλη κραζεις εμενα επειδη σου ειπα οτι το ονειρο μου ειναι να γινω ηλεκτρονικος...
τι να υποθεσω εγω μετα απο κει...

τελος, δεν αναρωτηθηκες ποτε γιατι τα μηνυματα σου μετρανε αρνητικες?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Μηπως ο ηλεκτρολογος και το τεε υπηρχε απο παλια?Η μοδα ειναι τα τει ειτε θες να το πιστεψεις ειτε οχι.Ναι φιλε μου επαινω τα παιδια που πανε και δουλευουν απο τα 18 (που πηγαιναν μαλλον) και θα συνεχισω να την λεω σε οσους θελουν να σπουδασουν σε παρακμιακα χαμηλοβαθμα τει για να αραζουν και να τρωνε τσαμπα για αλλα 4-5-6 χρονια!ΔΕν εχω τπτ με τους τεχνικους,ηταν το ονειρο σου να γινει τεχνικος?ε τοτε τι σε κοφτει το τεε και το αναφερεις συνεχεια και τι σφαζεσε να αποκτησεις δικαιοματα μηχανικου?Μηπως δεν ηταν τελικα αυτο το ονειρο σου?...

Οχι δεν αναρωτηθηκα γιατι τροω - αναμενομενο ηταν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
δεν με κοφτει το ΤΕΕ αυτο καθεαυτο, με ενοχλει η υπαρξη της συντεχνιας αυτης, που εχει καταστρεψει πολλα επαγγελματα
Επισης, μαθε οτι ΔΟΥΛΕΥΩ!
Και προφανως δεν θελω να περασω στην σχολη που ειχα στοχο να περασω για να καθομαι και να ξυνομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
κκ οτι πεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
challenger τι θέλεις να σπουδάσεις παιδί μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ηλεκτρονικος!!!
συγκεκριμενα θελω να ασχοληθω με συστηματα RF και A/V περισσοτερο
μου αρεσουν και τα συστηματα ελεγχου, και οι υπολογιστες, αλλα τα δυο παραπανω ειναι η αγαπη μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σε ενδιαφέρει μόνο το τμήμα του ΤΕΙ;
Πάντως τα τμήματα Ηλεκτρονικής ΤΕΙ δεν θα τα έλεγα παρακμιακά, τουλάχιστον όχι όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ωραία! Ρώτησε όμως προηγουμένως σε ποια τμήματα της χώρας γίνεται καλή δουλεία και έχουν καλό πρόγραμμα σπουδών. Κατά τ' άλλα δεν θα την θεωρούσα επιλογή για κάποιον τεμπελχανά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Τωρα πια??
αυτο το εκανα οταν ψαχνομουν για το μηχανογραφικο, εβγαλα 1200 μορια πανω απο την πρωτη μου επιλογη, και θεωρω οτι περναω
Οταν βγουν τα αποτελεσματα θα μαθουμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top