Πανελληνιες

kathleenn

Νεοφερμένος

Η kathleenn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 22 χρόνων και θέλω να ξαναδωσω πανελληνιες του χρόνου. Στο σχολείο δεν διάβαζα ιδιαίτερα αλλά είχα αρκετά καλές βασεις στα θεωρητικά μαθήματα. Έδωσα πανελληνκες τότε και με ένα ελάχιστο διάβασμα ενός μήνα πέρασα σε μια αρκετά χαμηλοβαθμη σχολη η οποία δεν με αφορούσε. Είχα ως στόχο να ασχοληθώ με τη μουσική όπου και πήγα να σπουδάσω σε ωδείο αλλά στη συνέχεια κατάλαβα ότι ούτε αυτό μου ταιριάζει. Αυτή τη στιγμή πρέπει να εργάζομαι διότι ζω μαζί με τον σύντροφο μου και παράλληλα θέλω πολύ να περάσω σε μια σχολή που να μου αρέσει για να κανω κάτι που πραγματικά θέλω στη ζωή μου .δυστυχώς χρήματα για φροντιστήριο δεν περισσεύουν. Πιστεύετε ότι μέχρι τον επόμενο Μάιο και με ένα καθημερινό διάβασμα όχι πάνω από 3 ώρες όμως τουλάχιστον για την ώρα λόγω της δουλειάς και των υποχρεώσεων στο σπίτι , και έχοντας ήδη κάποιες βασεις από ρα θεωρητικά μαθήματα ,θα έχω την ελπίδα να γραψω έστω και 13.000 μόρια ? Η δεν αξίζει καν ον κόπο?
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
αν έχεις θέληση πιστεύω πως ναι :)
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,745 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω ότι είναι ένας εφικτός στόχος, αρκεί να είσαι σταθερή στο διάβασμά σου. Αν διαβάζεις κάθε μέρα 3 ώρες όπως είπες και έχεις έναν καλό ρυθμό, πιστεύω ότι τα 13.000 μόρια είναι επιτεύξιμα, αφού έχεις και κάποιες βάσεις.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,266 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 22 χρόνων και θέλω να ξαναδωσω πανελληνιες του χρόνου. Στο σχολείο δεν διάβαζα ιδιαίτερα αλλά είχα αρκετά καλές βασεις στα θεωρητικά μαθήματα. Έδωσα πανελληνκες τότε και με ένα ελάχιστο διάβασμα ενός μήνα πέρασα σε μια αρκετά χαμηλοβαθμη σχολη η οποία δεν με αφορούσε. Είχα ως στόχο να ασχοληθώ με τη μουσική όπου και πήγα να σπουδάσω σε ωδείο αλλά στη συνέχεια κατάλαβα ότι ούτε αυτό μου ταιριάζει. Αυτή τη στιγμή πρέπει να εργάζομαι διότι ζω μαζί με τον σύντροφο μου και παράλληλα θέλω πολύ να περάσω σε μια σχολή που να μου αρέσει για να κανω κάτι που πραγματικά θέλω στη ζωή μου .δυστυχώς χρήματα για φροντιστήριο δεν περισσεύουν. Πιστεύετε ότι μέχρι τον επόμενο Μάιο και με ένα καθημερινό διάβασμα όχι πάνω από 3 ώρες όμως τουλάχιστον για την ώρα λόγω της δουλειάς και των υποχρεώσεων στο σπίτι , και έχοντας ήδη κάποιες βασεις από ρα θεωρητικά μαθήματα ,θα έχω την ελπίδα να γραψω έστω και 13.000 μόρια ? Η δεν αξίζει καν ον κόπο?
Δοκίμασε το και ανακάλυψε το. Μπορεί να είναι αδύνατο για την δική σου περίπτωση, αλλά μπορεί να γράψεις και παραπάνω απο αυτό που στοχεύεις. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τις αντοχές, τα όρια και την όρεξη σου. Εύκολο προφανώς δεν θα είναι, εαν και θα σου πρότεινα προτού μπεις σε αυτό το λούκι να ψάξεις εαν υπάρχει όντως κάτι που σου αρέσει απο τις σχολές που υπάρχουν. Τα δεδομένα δείχνουν οτι αυτοί που δίνουν με συγκεκριμένο στόχο τα πάνε καλύτερα διότι έχουν παραπάνω κίνητρο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top