[Πανελλαδικές 2013] Στατιστικά στοιχεία πανελλαδικών εξετάσεων 2013‏

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
3)Την Πληροφορική την θεωρείς μουράτο επάγγελμα;Μάλλον όχι.

2)Ωραία,γιατί και εγώ είμαι αλλεργικός στις μαλακίες.Αφού δεν ζεις χάρη στα φάρμακα,χάρη στα εμβόλια και χάρη στην Ιατρική ξέρεις τι θα σου προτίνω;Να μην κάνεις κανένα εμβόλιο στην ζωή σου(αλλά προφανώς σου έχουν κάνει οι γονείς σου.Άρα στο παιδί σου μπορείς να μην το εμβολιάσεις ποτέ).Έχει 40 πυρετό;Θα του περάσει.Αλλά μην μου το παίζεις αντράκι, και έρχεσαι και λες αυτές τις ηλιθιότητες.Μπορεί να είχες πεθάνει τώρα από λέπρα,από φυματίωση και να μην έγραφες αυτά που γράφεις τώρα.Το έχεις καταλάβει;Μάλλον όχι.Ααα και οι παππούδες έζησαν 105 χρονών γιατί ΕΤΥΧΕ!Αν έπεσες εσύ στον γιατρό τον μαλάκα που έδινε ότι χάπι υπήρχε για την ακμή και βγήκε απαγορευμένο δεν φταίνε ΟΛΟΙ οι γιατροί.Τον θυμό σου αλλό.

Υ.Γ : Κόψε τον πολύ Λιακό , γιατί πειράζει.
πρωτον ανεφερα παραδειγμα με τ γιατρο και αλλωστε δεν εχει ν κανει με μενα,ουτε ξερεις τι λες,για την ιατρικη λεγαμε ...στο ψεκασμο καταληξαμε...οτι ναναι εισαι φιλε!δεν θα το συνεχισω,εισαι πολυ χαμηλου επιπεδου ατομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπερα,αν και δεν εχουν ανακοινωθει ακομα ο αριθμος των εισακτεων στις στρατιωτικες σχολες 800 μορια πανω απο την περσυνη βαση της ΣΣΕ-Οπλα ειναι αρκετα για την εξασφαλιση μιας θεσης μεσα στην σχολη;
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Bγαζεις κομπλεξ η μου φαινεται. Πετας τη μια αρλουμπα μετα την αλλη. Στο μονο που συμφωνω ειναι που βγαινουν καποιοι και λενε "εχω 20000 μορια εχω ελπιδες για ιατρικη?'' ναι οντως αυτο και μενα μου τη σπαει. Αλλα πραγματικα σκεφτηκες πολυ για να πεις οτι οι γιατροι βαριουνται τη δουλεια. Καθεσαι και βαζεις σε ενα καλουπι ολους τους γιατρους, οτι το μονο που κανουν ειναι να δινουν φαρμακα. Μ....κιες. Ειναι πολυ ευκολο να σε παιρνουν ξημερωματα για να φροντισεις ασθενεις, ειναι πολυ ευκολο οι διακοπες σου να ειναι σχεδον ανυπαρκες, ειναι πολυ ευκολο να διαβαζεις σε ολη σου τη ζωη, γιατι αν δεν το ξερεις ενας γιατρος οσο μεγαλος και να ειναι συνεχιζει να μαθαινει. Η αλλη χαζομαρα, οτι το βιολογικο ειναι το ιδιο με την ιατρικη, ε τοτε γιατι δεν τα κανουν μια σχολη και τα δυο να τελειωνουμε?:whistle: Εσυ λες οτι σπουδασες 1 χρονο στο εξωτερικο. Μα καλα αφου ειναι τοσο ευκολη σχολη γιατι τα παρατησες? Μια παροιμια λεει '' οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια''. Και ναι υπαρχουν και οι γιατροι που λες αλλα εφοσον ησουν απολυτος παρε και την απαντηση.
παιρνεις ναρκωτικα?ανεφερα εγω πουθενα οτι το βιολογικο ειναι ιατρικη?χαχα οτι θες διαβαζεις?Οσο για τους γιατρους ειπα τη γνωμη μου οτι η πλειοψηφια ειναι τεμπεληδες,ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ,αλλωστε ειναι η γνωμη μου που εκφραζει τους περισσοτερους και εχω δικαιωμα να το λεω,αλλα προφανως εισαι φασιστακια μερικοι εδω μεσα και θελετε να επιβαλετε την αποψη σας.Και για το οτι πηγα ενα χρονο στο εξωτερικο δεν εχει καμια σημασια,και δε σ πεφτει λογος.Οταν εκφερω μια αποψη ,επιχειρηματολογω,δεν πεταω μια μ...α και οποιον πιασει ο χαρος.Και στην τελικη ,σπουδαζω μια πολυ δυσκολη επιστημη ,δεν ξερω εσυ αν κανεις τιποτα ή οχι αλλα φιλε, με τετοιο λεγειν θα μπηκες απο το παραθυρο μονο!;)Α,μονο αυτη τη παροιμια ξερεις?αυτη σου μαθαν μονο?Να σ πω εγω μια :Στου φασιστα το κεφαλι,οσο θες βροντα!;)

Καλησπερα,αν και δεν εχουν ανακοινωθει ακομα ο αριθμος των εισακτεων στις στρατιωτικες σχολες 800 μορια πανω απο την περσυνη βαση της ΣΣΕ-Οπλα ειναι αρκετα για την εξασφαλιση μιας θεσης μεσα στην σχολη;
Ευχαριστω!
νομιζω ανετα εισαι μεσα φιλε,δεν ακουσα,βεβαια αν θα παρει λιγοτερους ή οχι,αν δε παρει λιγοτερους μια χαρα εισαι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
παιρνεις ναρκωτικα?ανεφερα εγω πουθενα οτι το βιολογικο ειναι ιατρικη?χαχα οτι θες διαβαζεις?Οσο για τους γιατρους ειπα τη γνωμη μου οτι η πλειοψηφια ειναι τεμπεληδες,ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ,αλλωστε ειναι η γνωμη μου που εκφραζει τους περισσοτερους και εχω δικαιωμα να το λεω,αλλα προφανως εισαι φασιστακια μερικοι εδω μεσα και θελετε να επιβαλετε την αποψη σας.Και για το οτι πηγα ενα χρονο στο εξωτερικο δεν εχει καμια σημασια,και δε σ πεφτει λογος.Οταν εκφερω μια αποψη ,επιχειρηματολογω,δεν πεταω μια μ...α και οποιον πιασει ο χαρος.Και στην τελικη ,σπουδαζω μια πολυ δυσκολη επιστημη ,δεν ξερω εσυ αν κανεις τιποτα ή οχι αλλα φιλε, με τετοιο λεγειν θα μπηκες απο το παραθυρο μονο!;)Α,μονο αυτη τη παροιμια ξερεις?αυτη σου μαθαν μονο?Να σ πω εγω μια :Στου φασιστα το κεφαλι,οσο θες βροντα!;)


νομιζω ανετα εισαι μεσα φιλε,δεν ακουσα,βεβαια αν θα παρει λιγοτερους ή οχι,αν δε παρει λιγοτερους μια χαρα εισαι!;)

Ενώ εσύ σε αντίθεση,φένεται καθαρά, ότι έχεις κάνει ειδικά μαθήματα γλωσσολογίας στην Σορβόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
παιρνεις ναρκωτικα?ανεφερα εγω πουθενα οτι το βιολογικο ειναι ιατρικη?χαχα οτι θες διαβαζεις?Οσο για τους γιατρους ειπα τη γνωμη μου οτι η πλειοψηφια ειναι τεμπεληδες,ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ,αλλωστε ειναι η γνωμη μου που εκφραζει τους περισσοτερους και εχω δικαιωμα να το λεω,αλλα προφανως εισαι φασιστακια μερικοι εδω μεσα και θελετε να επιβαλετε την αποψη σας.Και για το οτι πηγα ενα χρονο στο εξωτερικο δεν εχει καμια σημασια,και δε σ πεφτει λογος.Οταν εκφερω μια αποψη ,επιχειρηματολογω,δεν πεταω μια μ...α και οποιον πιασει ο χαρος.Και στην τελικη ,σπουδαζω μια πολυ δυσκολη επιστημη ,δεν ξερω εσυ αν κανεις τιποτα ή οχι αλλα φιλε, με τετοιο λεγειν θα μπηκες απο το παραθυρο μονο!;)Α,μονο αυτη τη παροιμια ξερεις?αυτη σου μαθαν μονο?Να σ πω εγω μια :Στου φασιστα το κεφαλι,οσο θες βροντα!;)
Οταν ισοπεδωνεις τη δουλεια που κανουν εκατονταδες χιλιαδες ανθρωποι θα παρεις και τις απαντησεις σου. Και αν ειναι πολλοι αυτοι που θελουν να σπουδασουν ιατρικη ας το κανουν, καποιο λογο θα εχουν, δεν εισαι εσυ αυτος που θα τους εμποδισεις. Μιλας για φασισμο οταν αποκαλεις τον αλλον απο πανω χαμηλου επιπεδου ανθρωπο και την πλειοψηφια των γιατρων τεμπεληδες. :hmm:Something wrong is here... Α και αν δε μπορεις να δεις επιχειρηματα στις απαντησεις που πηρες μαλλον καποιος αλλος παιρνει ναρκωτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οι θέσεις στον στρατό είναι πάνω κάτω οι ίδιες οπότε είσαι σίγουρα μέσα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
παιρνεις ναρκωτικα?ανεφερα εγω πουθενα οτι το βιολογικο ειναι ιατρικη?χαχα οτι θες διαβαζεις?Οσο για τους γιατρους ειπα τη γνωμη μου οτι η πλειοψηφια ειναι τεμπεληδες,ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ,αλλωστε ειναι η γνωμη μου που εκφραζει τους περισσοτερους και εχω δικαιωμα να το λεω,αλλα προφανως εισαι φασιστακια μερικοι εδω μεσα και θελετε να επιβαλετε την αποψη σας.Και για το οτι πηγα ενα χρονο στο εξωτερικο δεν εχει καμια σημασια,και δε σ πεφτει λογος.Οταν εκφερω μια αποψη ,επιχειρηματολογω,δεν πεταω μια μ...α και οποιον πιασει ο χαρος.Και στην τελικη ,σπουδαζω μια πολυ δυσκολη επιστημη ,δεν ξερω εσυ αν κανεις τιποτα ή οχι αλλα φιλε, με τετοιο λεγειν θα μπηκες απο το παραθυρο μονο!;)Α,μονο αυτη τη παροιμια ξερεις?αυτη σου μαθαν μονο?Να σ πω εγω μια :Στου φασιστα το κεφαλι,οσο θες βροντα!;)
Οταν ισοπεδωνεις τη δουλεια που κανουν εκατονταδες χιλιαδες ανθρωποι θα παρεις και τις απαντησεις σου. Και αν ειναι πολλοι αυτοι που θελουν να σπουδασουν ιατρικη ας το κανουν, καποιο λογο θα εχουν, δεν εισαι εσυ αυτος που θα τους εμποδισεις. Μιλας για φασισμο οταν αποκαλεις τον αλλον απο πανω χαμηλου επιπεδου ανθρωπο και την πλειοψηφια των γιατρων τεμπεληδες. :hmm:Something wrong is here... Α και αν δε μπορεις να δεις επιχειρηματα στις απαντησεις που πηρες μαλλον καποιος αλλος παιρνει ναρκωτικα...
Ειναι φασισμος να πω τους γιατρους τεμπεληδες ή χαμηλου επιπεδου τον αλλον???Ανοιξε αγορι μου τον Μπαμπινιωτη να δεις τι σημαινει φασισμος!Ο αλλος πηγαινε ξεκινησε επιθετικα εναντιον μου ,με προφαση οτι αν δεν ηταν οι γιατροι θα ειχα πεθανει.Και εδω ας τελειωνει,ειμαστε εκτος θεματος!Δεν εχω με κανεναν προβλημα!

Ενώ εσύ σε αντίθεση,φένεται καθαρά, ότι έχεις κάνει ειδικά μαθήματα γλωσσολογίας στην Σορβόνη.
Γιατι δε σαρεσει η λεξη φασιστακια,σε προσβαλλει?χαλαει τε ην αισθητικη σου?τοτε σορρυ δε θα σε πω ξανα φασιστακι,αλλα χρυσαυγιτη....καλυτερο?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τελικά στους ΓΒΠ ενσωματώθηκε ένας μ.ο προφορικών βαθμών?
Αλλιώς η απόκλιση θα είναι αρκετά μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john18_

Νεοφερμένος

Ο john18_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Τελικά στους ΓΒΠ ενσωματώθηκε ένας μ.ο προφορικών βαθμών?
Αλλιώς η απόκλιση θα είναι αρκετά μεγάλη.

οντως χωρις προφορικους ειναι! γι'αυτο και γω ελεγα αν μπορουσαν να βγαλουν τα 17.9-18, 17.8-17.9, 17.7-17.8 κτλ..! ετσι θα ξερουμε καλυτερα και ποσοι ειναι οι τελικοι αριστουχοι +καλυτερη εικονα για τις βασεις! γιατι δεν το κανουν? μηπως δεν ειναι εφικτο? :s γιατι και οι αριστουχοι που θα δωσει το υπουργειο αυριο,δεν θα ξερουμε ποσοι εχουν 18,400+ ή 18,500+ πχ..! ευκαιρια δεν ειναι αφου εχουν αποθηκευμενα τοσα στοιχειααα? :P

Y.Γ ολοι σχεδον 20 εχουν προφορικους αρα πολυ μικρη θαναι η αποκλιση! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω γίνεται με κατατακτηριες να περάσω απο γεωπονικο σε χημικο ;
Αν έχεις καλό βαθμό πτυχίου και διαβάσεις, ναι, υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινακαπ

Νεοφερμένος

Η Κατερινακαπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπορείς να μ πεις τι πιστεύεις για τ βάση του χημικου του απθ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick41

Νεοφερμένος

Ο nick41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τελικά με το top 10 έγινε ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Κάτι θέλω να πω αλλά μη πέσετε να με πλακώσετε!! Μια απλή ερώτηση!
Βλέπουμε ότι στη θετική αυτοί που εχουν αυτόν τον γενικό μέσο όρο απο 18-20 είναι 807.
Συνολικά η Ιατρική θα πάρει 950 άτομα. Οπότε και στη χειρότερη των περιπτώσεων που ΟΛΟΙ οι 807 θέλουν Ιατρική (προφανώς αδύνατο!)
οσοι βγαζουν μεσο ορο πανω απο 18 είναι στην Ιατρική καθώς και αρκετοί που βγάζουν παρακάτω;
Τι λάθος παίζει με τον συλλογισμό μου; :P
(Εγώ πχ έχω γενικό βαθμό πρόσβασης 18.55 αλλά μέσο όρο 18.06)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fvas

Νεοφερμένος

Η fvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Συγγνώμη που παρεμβαίνω δεν το είχα σκοπό αλλά με αυτά που γράφονται για τους φοιτητές ιατρικής έχω σοκαριστεί. Είμαι φοιτήτρια στην Αθήνα και αυτό που περιγράφετε δεν έχει καμία σχεση με την πραγματικότητα. Και όχι δυστυχώς δεν διαβάζουμε από σημειώσεις και δυστυχώς έχουμε την μεγαλύτερη ύλη από όλες τις σχολές. Το συμπέρασμα ότι οι γιατροί είναι τεμπέληδες δεν ξέρω από που το έβγαλες αλλά καθε άλλο από τεμπέλης δεν μου φαίνεται ένας άνθρωπος που σπουδάζει τόσα χρόνια χωρίς κέρδος και τις περισσότερες φορές θυσιάζοντας πολλά από την προσωπική του ζωή. Δεν ξέρω γιατί έχεις τόσο μίσος στους γιατρούς πάντως η τοποθέτηση σου δείχνει εμπάθεια. Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί η συζήτηση έχει ανοίξει για τους φετινούς υποψήφιους και σέβομαι το άγχος τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχει γραφτει προηγουμενως επειδη δεν διαβασα ολα τα μηνυματα αλλα μηπως γνωριζετε ποιος ηταν ο μεγαλυτερος βαθμος σε ολη την Ελλαδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panostom

Νεοφερμένος

Ο panostom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ολα αυτα τα στατιστικα ειναι υπεροχα.ομως πώς μπορω να τα χρησιμοποιησω για να φτιαξω το μηχανογραφικο μου; να τα συγκρινω με τους αντιστοιχους βαθμους μου και να πονταρω στις πιθανοτητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sd@Akos

Νεοφερμένος

Ο sd@Akos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κάτι θέλω να πω αλλά μη πέσετε να με πλακώσετε!! Μια απλή ερώτηση!
Βλέπουμε ότι στη θετική αυτοί που εχουν αυτόν τον γενικό μέσο όρο απο 18-20 είναι 807.
Συνολικά η Ιατρική θα πάρει 950 άτομα. Οπότε και στη χειρότερη των περιπτώσεων που ΟΛΟΙ οι 807 θέλουν Ιατρική (προφανώς αδύνατο!)
οσοι βγαζουν μεσο ορο πανω απο 18 είναι στην Ιατρική καθώς και αρκετοί που βγάζουν παρακάτω;
Τι λάθος παίζει με τον συλλογισμό μου; :P
(Εγώ πχ έχω γενικό βαθμό πρόσβασης 18.55 αλλά μέσο όρο 18.06)

Πιστευω οτι εχεις απολυτο δικιο!
Ειδικα εσυ που εισαι οριακα πανω απο 18 μ.ο. συμφωνα με αυτα τα δεδομενα σιγουρα περνας,
αφου σε παιρνανε περιπου 800 ;)
Σε παιρνανε σε μορια ακομα λιγοτεροι αν εχεις παει σχετικα καλα στα μαθηματα βαρυτητας, αφου στα στατιστικα των μο και των γβπ δεν φαινεται αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick41

Νεοφερμένος

Ο nick41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Κάτι θέλω να πω αλλά μη πέσετε να με πλακώσετε!! Μια απλή ερώτηση!
Βλέπουμε ότι στη θετική αυτοί που εχουν αυτόν τον γενικό μέσο όρο απο 18-20 είναι 807.
Συνολικά η Ιατρική θα πάρει 950 άτομα. Οπότε και στη χειρότερη των περιπτώσεων που ΟΛΟΙ οι 807 θέλουν Ιατρική (προφανώς αδύνατο!)
οσοι βγαζουν μεσο ορο πανω απο 18 είναι στην Ιατρική καθώς και αρκετοί που βγάζουν παρακάτω;
Τι λάθος παίζει με τον συλλογισμό μου; :P
(Εγώ πχ έχω γενικό βαθμό πρόσβασης 18.55 αλλά μέσο όρο 18.06)
Από αυτά τα 950 άτομα που παίρνουν οι Ιατρικές σχολές το 10 % των θέσεων δίνεται στους περσινούς που ξανακάνουν μηχανογραφικό.Επίσης οι θέσεις αυτές εξαιτίας κοινωνικων κριτηρίων(πολύτεκνοι κλπ.)μειώνονται και άλλο,οπότε δεν ξερω τελικά πόσες μένουν...Κατά τα άλλα η λογική σου είναι ολόσωστη :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sssot

Νεοφερμένος

Ο Sssot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχει γραφτει προηγουμενως επειδη δεν διαβασα ολα τα μηνυματα αλλα μηπως γνωριζετε ποιος ηταν ο μεγαλυτερος βαθμος σε ολη την Ελλαδα;

Μεγαλύτεροι Γεν. Μέσοι Όροι Βαθμολογιών (όλες οι κατευθύνσεις)
1) 19,65
2) 19,63
3) 19,57
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sd@Akos

Νεοφερμένος

Ο sd@Akos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Από αυτά τα 950 άτομα που παίρνουν οι Ιατρικές σχολές το 10 % των θέσεων δίνεται στους περσινούς που ξανακάνουν μηχανογραφικό.Επίσης οι θέσεις αυτές εξαιτίας κοινωνικων κριτηρίων(πολύτεκνοι κλπ.)μειώνονται και άλλο,οπότε δεν ξερω τελικά πόσες μένουν...Κατά τα άλλα η λογική σου είναι ολόσωστη :clapup:
Eχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο σχετικα με το 10%, αλλα οι 950 θεσεις ειναι ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top