[Πανελλαδικές 2013] Στατιστικά στοιχεία πανελλαδικών εξετάσεων 2013‏

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
1)Μα καλα εδω μονο ιατρικοι και μηχανικοι θελουν να γινουν ολοι,δεν υπαρχουν δηλαδη αλλα επαγγελματα?Για να μην πω για τις βαθμολογιες που ολο το ischool ειναι ανω του 18!!

2)η πλειονοτητα των γιατρων ειναι τεμπεληδες,σπουδασαν 6 χρονια,πραγματα που πχ ενας μαθηματικος ή ενας θετικος επιστημονας θα τα μαθαινε σε 3 χρονια οχι σε 6,και μετα αφου ειδικευθουν πχ 4 χρονια καθονται σε μια καρεκλα,εφορου ζωης και δινουν κατι δηλητηρια,που τους πλασαρουν το κατεστημενο των τρισεκατομμυριων των φαρμακοβιομηχανιων,οχι φυσικα για να σωσουν τον κοσμο αλλα για να τους σκοτωσουν!


3)Κι αν μου πει κανεις οτι θελει να ασχοληθει με ερευνα,μπορει να γινει βιολογος,θα ειναι πιο χρησιμος....Βεβαια και γιατροι χρειαζονται αλλα οχι η μιση Ελλαδα ναναι γιατροι ρε φιλε και οι αλλοι μισοι μηχανικοι και δικηγοροι!

1)Συμφωνώ.

2)WTF i just read?!!Παιδί μου είσαι καλά;Σε πείραξαν οι ζέστες;Πες μου ποιος σε πείραξε!!!!Ρίχνουν το πιο τρελό διάβασμα από όλες τις σχολές, περιμένουν να τους φωνάξουν για την ειδικότητα 3-4 χρόνια , ενώ παράλληλα είναι 30+ χρονών χωρίς να έχουν πάρει ουσιαστικά χρήματα!Ξέρεις τι θα ήσουν χωρίς την σύγχρονη Δυτική Ιατρική;;Εεεε ξέρεις?!!Θα σου πω εγώ :



Άκου σου δίνουν δηλητήρια..Πιστεύεις ότι μας ψεκάζουν κιόλας;

3)Άλλο η Ιατρική,άλλο η βιολογία.Άλλο τα Μαθηματικά,άλλο η Φυσική.Άλλο οι βούρτσες και άλλο οι ...χτένες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κώστας1453

Νεοφερμένος

Ο Κώστας1453 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ο φιλος στο 3ο σημειο αλλο θελει να πει...μιλα για την υπερπληθωρα γιατρων,δικηγορων και μηχανικων...

παντως εδω οι πιο πολλοι εχουν 18000+...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
3)Άλλο η Ιατρική,άλλο η βιολογία.Άλλο τα Μαθηματικά,άλλο η Φυσική.Άλλο οι βούρτσες και άλλο οι ...χτένες !

Με το 3 που λές δεν συμφωνώ. Δηλαδή τι παραπάνω έχει η Ιατρική; :hmm: Απλά συμπληρώνει το κόμπλεξ του νεοελληναρά και τίποτε άλλο. Όπως και στο εξωτερικό, μια μικρή μερίδα φοιτητών σπουδάζουν Ιατρική με πλήρη συνείδηση καθήκοντος. Οι υπόλοιποι κάνουν αυτό που λέει ο stefan. Καλώς ή κακώς, υπάρχουν και άλλες επιστήμες οι οποίες θέλουν επίσης τρελό διάβασμα και ταλέντο συνδυαστικής σκέψης (που το έχεις ή δεν το έχεις). Δεν σημαίνει ότι επειδή στην Ιατρική έχουν τόμους συγγραμμάτων τα διαβάζουν κιόλας ή ότι η επιστήμη αυτή είναι δύσκολη. Εξάλλου αν μπεις σε ένα φόρουμ φοιτητών Ιατρικής, θα πάθεις πλάκα όταν δεις ότι διαβάζουν από κυκλοφορούμενα φυλλάδια "συμπιεσμένης" ύλης και sos πακέτα σημειώσεων από φωτοτυπεία. Τα φωτοτυπεία μόνο με σημειώσεις Ιατρικής κάνουν χρυσές δουλειές, αναλογικά του όγκου..αφού τα συγγράμματα είναι μη λειτουργικά για ένα εξάμηνο 8-13 εβδομάδων (μέγιστη διάρκεια).

Υ.Γ. Όπως κάθε χρόνο διαπιστώνω ότι πέφτει πολλή τρολλιά με τα μόρια εισαγωγής πολλών υποψηφίων, όπως και με τις "αφελείς" ερωτήσεις άγνοιας περί της μιας ή άλλης επιστήμης και στο καπάκι σου ξεφουρνίζουν μια Ιατρική. Μη νομίζετε ότι όλοι τρώμε κουτόχορτο.. συνεχίστε για όσους το τρώνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Με το 3 που λές δεν συμφωνώ. Δηλαδή τι παραπάνω έχει η Ιατρική; :hmm: Απλά συμπληρώνει το κόμπλεξ του νεοελληναρά και τίποτε άλλο. Όπως και στο εξωτερικό, μια μικρή μερίδα φοιτητών σπουδάζουν Ιατρική με πλήρη συνείδηση καθήκοντος. Οι υπόλοιποι κάνουν αυτό που λέει ο stefan. Καλώς ή κακώς, υπάρχουν και άλλες επιστήμες οι οποίες θέλουν επίσης τρελό διάβασμα και ταλέντο συνδυαστικής σκέψης (που το έχεις ή δεν το έχεις). Δεν σημαίνει ότι επειδή στην Ιατρική έχουν τόμους συγγραμμάτων τα διαβάζουν κιόλας ή ότι η επιστήμη αυτή είναι δύσκολη. Εξάλλου αν μπεις σε ένα φόρουμ φοιτητών Ιατρικής, θα πάθεις πλάκα όταν δεις ότι διαβάζουν από κυκλοφορούμενα φυλλάδια "συμπιεσμένης" ύλης και sos πακέτα σημειώσεων από φωτοτυπεία. Τα φωτοτυπεία μόνο με σημειώσεις Ιατρικής κάνουν χρυσές δουλειές, αναλογικά του όγκου..αφού τα συγγράμματα είναι μη λειτουργικά για ένα εξάμηνο 8-13 εβδομάδων (μέγιστη διάρκεια).

Δεν με κατάλαβες.Λέω ότι κάθε επιστήμη είναι ξεχωριστή.Ανέφερε την Ιατρική και την Βιολογία.Η Βιολογία ψάχνει σε βάθος και η Ιατρική είναι πρακτικά εφαρμογή της Βιολογίας.Και οι δύο σχολές θέλουν έρευνα και διάβασμα αλλά είναι διαφορετικές.Στα άλλα συμφωνώ που λες κατά τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Δεν με κατάλαβες.Λέω ότι κάθε επιστήμη είναι ξεχωριστή.Ανέφερε την Ιατρική και την Βιολογία.Η Βιολογία ψάχνει σε βάθος και η Ιατρική είναι πρακτικά εφαρμογή της Βιολογίας.Και οι δύο σχολές θέλουν έρευνα και διάβασμα αλλά είναι διαφορετικές.Στα άλλα συμφωνώ που λες κατά τα άλλα.

Δυστυχώς ελάχιστοι υποψήφιοι πάνε με αυτή τη λογική. Θέλουν μια Βιολογία ή Θετική επιστήμη light χωρίς πολλά τσεκουρομαθήματα του στυλ μαθηματικά, φυσικές και χημείες Πανεπιστημίου αλλά Σχολής Θετικών Επιστημών, γι' αυτό και επιλέγουν κάτι ουδέτερο που είναι η Ιατρική: ατελείωτη αποστήθιση μασημένης γνώσης αναπαραγόμενης σε sos πακέτα σημειώσεων και πρακτική σε κλινικές ως "διάκονοι μητροπολίτη" μεγαλοκαθηγητή γιατρού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
1)Συμφωνώ.

2)WTF i just read?!!Παιδί μου είσαι καλά;Σε πείραξαν οι ζέστες;Πες μου ποιος σε πείραξε!!!!Ρίχνουν το πιο τρελό διάβασμα από όλες τις σχολές, περιμένουν να τους φωνάξουν για την ειδικότητα 3-4 χρόνια , ενώ παράλληλα είναι 30+ χρονών χωρίς να έχουν πάρει ουσιαστικά χρήματα!Ξέρεις τι θα ήσουν χωρίς την σύγχρονη Δυτική Ιατρική;;Εεεε ξέρεις?!!Θα σου πω εγώ :



Άκου σου δίνουν δηλητήρια..Πιστεύεις ότι μας ψεκάζουν κιόλας;

3)Άλλο η Ιατρική,άλλο η βιολογία.Άλλο τα Μαθηματικά,άλλο η Φυσική.Άλλο οι βούρτσες και άλλο οι ...χτένες !
1)χαιρομαι που συμφωνεις,με γλιτωνεις κι απο τον κοπο.
2)α)Οχι ρε συ,δε με πειραξαν οι ζεστες ,εγω εχω αλλο προβλημα,ειμαι αλλεργικος στις Μ...ςβ)Το προβλημα των γιατρων ειναι οτι δεν ειναι γιατροι,στο πανεπιστημιο κανουν μονο 2 μαθηματα περι διατροφολογιας,που σημαινει οτι δεν ξερουν τον ρολο των ουσιων των τροφων στον οργανισμο γιαυτο σου δινουν φαρμακα που ειναι τοξικα στον οργανισμο,χωρις να ξερουν ουτε τις παρενεργειες αυτων .Και ναι απο τις εταιριες χρηματοδοτουνται για να συνταγογραφουν τα φαρμακα τους ειτε ειναι επικυνδυνα ειτε οχι.πχ πριν λιγο καιρο ας πουμε επαιρνε αζιθρομυκινη ο αδερφος μου για ακμη για πολυ καιρο και μια μερα ακουω στις ειδησεις προσφατα οτι απαγορευτηκε λογω σοβαρων επιπλοκων στην καρδια (γνωστο και ως συνδρομο QT) μιας συγκεκριμενης φαρμακευτικης κολοσσου.ΟΙ παππουδες μου που δεν ειχαν φαρμακα εζησαν μεχρι τα 105 ,δεν χρειαζονταν φαρμακα,τα περισσοτερα π εχουμε σημερα οφειλονται στον τροπο ζωης μας,αρα ακυρα οσα λες;),α και δες γυρω σου τι γινεται!Εγω δηλαδη εννοεις οτι ζω χαρις τα φαρμακα?Σωπα ρε φιλε,το σκεφτηκες πολυ ωρα?γ)Και φυσικα μας ψεκαζουν,αλλα εσυ δεν το βλεπεις γιατι εισαι μεσα και καθεσαι στον υπολογιστη σου!;)
3)α)αν διαβασες , γραφω ξεκαθαρα οτι και γιατροι χρειαζονται αλλα οχι αυτο το μπαχαλο που υπαρχει στην Ελληνικη κοινωνια,δες αναλογιες στις αλλες Ευρωπαικες Χωρες και θα καταλαβεις!β)ναι φιλε το καταλαβαμε οτι δεν ειναι ιατρικη ,ειναι π0y...ς!OK μηπως σπουδαζεις ιατρικη ή καποιο αλλο μουρατο επαγγελμα ?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Μπορούμε να έχουμε τους υποψήφιους της θετικής που έχουν ΓΜΟ 17,8 μέχρι 17,99 ;

Έχω 18500 στο 3ο πεδίο . Έχω ελπίδες για κάποια Ιατρική ;

εβγαλες 18500 και δε ξερεις να ψαξεις μονος σου να λυσει την απορια σου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Και φυσικα μας ψεκαζουν,αλλα εσυ δεν το βλεπεις γιατι εισαι μεσα και καθεσαι στον υπολογιστη σου!;)

Αν μπορω να σου εγγυηθω ενα πραγμα 1000% ειναι οτι , δεν μας ψεκαζουν.

Δεν θα κανω τον κοπο να χαλασω αλλο σαλιο, γιατι οσοι πιστευουν αυτη την θεωρια, οσα δεδομενα και να τους παραθεσεις δεν αλλαζουν γνωμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
1)χαιρομαι που συμφωνεις,με γλιτωνεις κι απο τον κοπο.
2)α)Οχι ρε συ,δε με πειραξαν οι ζεστες ,εγω εχω αλλο προβλημα,ειμαι αλλεργικος στις Μ...ςβ)Το προβλημα των γιατρων ειναι οτι δεν ειναι γιατροι,στο πανεπιστημιο κανουν μονο 2 μαθηματα περι διατροφολογιας,που σημαινει οτι δεν ξερουν τον ρολο των ουσιων των τροφων στον οργανισμο γιαυτο σου δινουν φαρμακα που ειναι τοξικα στον οργανισμο,χωρις να ξερουν ουτε τις παρενεργειες αυτων .Και ναι απο τις εταιριες χρηματοδοτουνται για να συνταγογραφουν τα φαρμακα τους ειτε ειναι επικυνδυνα ειτε οχι.πχ πριν λιγο καιρο ας πουμε επαιρνε αζιθρομυκινη ο αδερφος μου για ακμη για πολυ καιρο και μια μερα ακουω στις ειδησεις προσφατα οτι απαγορευτηκε λογω σοβαρων επιπλοκων στην καρδια (γνωστο και ως συνδρομο QT) μιας συγκεκριμενης φαρμακευτικης κολοσσου.ΟΙ παππουδες μου που δεν ειχαν φαρμακα εζησαν μεχρι τα 105 ,δεν χρειαζονταν φαρμακα,τα περισσοτερα π εχουμε σημερα οφειλονται στον τροπο ζωης μας,αρα ακυρα οσα λες;),α και δες γυρω σου τι γινεται!Εγω δηλαδη εννοεις οτι ζω χαρις τα φαρμακα?Σωπα ρε φιλε,το σκεφτηκες πολυ ωρα?γ)Και φυσικα μας ψεκαζουν,αλλα εσυ δεν το βλεπεις γιατι εισαι μεσα και καθεσαι στον υπολογιστη σου!;)
3)α)αν διαβασες , γραφω ξεκαθαρα οτι και γιατροι χρειαζονται αλλα οχι αυτο το μπαχαλο που υπαρχει στην Ελληνικη κοινωνια,δες αναλογιες στις αλλες Ευρωπαικες Χωρες και θα καταλαβεις!β)ναι φιλε το καταλαβαμε οτι δεν ειναι ιατρικη ,ειναι π0y...ς!OK μηπως σπουδαζεις ιατρικη ή καποιο αλλο μουρατο επαγγελμα ?:D

3)Την Πληροφορική την θεωρείς μουράτο επάγγελμα;Μάλλον όχι.

2)Ωραία,γιατί και εγώ είμαι αλλεργικός στις μαλακίες.Αφού δεν ζεις χάρη στα φάρμακα,χάρη στα εμβόλια και χάρη στην Ιατρική ξέρεις τι θα σου προτίνω;Να μην κάνεις κανένα εμβόλιο στην ζωή σου(αλλά προφανώς σου έχουν κάνει οι γονείς σου.Άρα στο παιδί σου μπορείς να μην το εμβολιάσεις ποτέ).Έχει 40 πυρετό;Θα του περάσει.Αλλά μην μου το παίζεις αντράκι, και έρχεσαι και λες αυτές τις ηλιθιότητες.Μπορεί να είχες πεθάνει τώρα από λέπρα,από φυματίωση και να μην έγραφες αυτά που γράφεις τώρα.Το έχεις καταλάβει;Μάλλον όχι.Ααα και οι παππούδες έζησαν 105 χρονών γιατί ΕΤΥΧΕ!Αν έπεσες εσύ στον γιατρό τον μαλάκα που έδινε ότι χάπι υπήρχε για την ακμή και βγήκε απαγορευμένο δεν φταίνε ΟΛΟΙ οι γιατροί.Τον θυμό σου αλλό.

Υ.Γ : Κόψε τον πολύ Λιακό , γιατί πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john18_

Νεοφερμένος

Ο john18_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια μη με βρισετε αλλα η πι8ανοτητα να ανεβουν +80 μορια πχ οι ιατρικες ειναι...0%? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
παιδια μη με βρισετε αλλα η πι8ανοτητα να ανεβουν +80 μορια πχ οι ιατρικες ειναι...0%? :'(
Θες να ανεβούν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john18_

Νεοφερμένος

Ο john18_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
χαχαχα ε οχι :P απλα με φοβιζει λιγο που και περσι ελεγαν πτωση βασεων και τελικα ανεβηκαν ολες λιγο :s για φετος καποια τετοια εκπληξη αποκλειεται λετε?://
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
παιδια μη με βρισετε αλλα η πι8ανοτητα να ανεβουν +80 μορια πχ οι ιατρικες ειναι...0%? :'(
ότι και να σου πούμε χαζομάρα θα είναι. δεν μπορείς να ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john18_

Νεοφερμένος

Ο john18_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ότι και να σου πούμε χαζομάρα θα είναι. δεν μπορείς να ξέρεις.


χμμ :worry: ανοδος 170 μορια? :worry: αυτη τουλαχιστον ειναι αδυνατο ενδεχομενο?? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χμμ :worry: ανοδος 170 μορια? :worry: αυτη τουλαχιστον ειναι αδυνατο ενδεχομενο?? :'(

μπαα είναι και περιφερειακά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
χμμ :worry: ανοδος 170 μορια? :worry: αυτη τουλαχιστον ειναι αδυνατο ενδεχομενο?? :'(

170 μόρια λίγο δύσκολο να ανέβουν με βάση τα στατιστικά. Φέτος ίσως υπάρξει μια μικρή έως μεσαία πτώση κιόλας.

Λέγανε για άνοδο όταν κυκλοφορούσαν οι φήμες ότι οι ιατρικές θα πάρουν πολύ λιγότερα άτομα, όμως αντιθέτως πήραν λίγους παραπάνω σχεδόν κάθε τμήμα.

Βέβαια κανείς δεν ξέρει, εδώ δεν έχουν γίνει ούτε τα μηχανογραφικά ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Ακριβως φιλε,τοσα ξερω,τοσα λεω;).Γιαυτο επειδη ξερω και εχω περασει απο ιατρικη στο εξωτερικο 1 χρονο,ξερω τι λεω!Εδω μεσα καποιοι ρωτανε <<περναω ιατρικη>> ενω στην ουσια εννοουν <<Βαριεμαι να δουλεψω,τι επαγγελμα μπορω να κανω για να δουλευω τον κοσμο?>>
Bγαζεις κομπλεξ η μου φαινεται. Πετας τη μια αρλουμπα μετα την αλλη. Στο μονο που συμφωνω ειναι που βγαινουν καποιοι και λενε "εχω 20000 μορια εχω ελπιδες για ιατρικη?'' ναι οντως αυτο και μενα μου τη σπαει. Αλλα πραγματικα σκεφτηκες πολυ για να πεις οτι οι γιατροι βαριουνται τη δουλεια. Καθεσαι και βαζεις σε ενα καλουπι ολους τους γιατρους, οτι το μονο που κανουν ειναι να δινουν φαρμακα. Μ....κιες. Ειναι πολυ ευκολο να σε παιρνουν ξημερωματα για να φροντισεις ασθενεις, ειναι πολυ ευκολο οι διακοπες σου να ειναι σχεδον ανυπαρκες, ειναι πολυ ευκολο να διαβαζεις σε ολη σου τη ζωη, γιατι αν δεν το ξερεις ενας γιατρος οσο μεγαλος και να ειναι συνεχιζει να μαθαινει. Η αλλη χαζομαρα, οτι το βιολογικο ειναι το ιδιο με την ιατρικη, ε τοτε γιατι δεν τα κανουν μια σχολη και τα δυο να τελειωνουμε?:whistle: Εσυ λες οτι σπουδασες 1 χρονο στο εξωτερικο. Μα καλα αφου ειναι τοσο ευκολη σχολη γιατι τα παρατησες? Μια παροιμια λεει '' οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια''. Και ναι υπαρχουν και οι γιατροι που λες αλλα εφοσον ησουν απολυτος παρε και την απαντηση. (Kατι παιχτηκε με τις παραθεσεις, στον stefan παει το μηνυμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
guys γιατι να μαλωνουμε? ο καθενας κανει οτι τον γεμιζει και εχει οτι αποψη θελει χωρις να προσβαλλει βεβαια τους αλλους ..ηταν δυσκολη χρονια και οσα παιδια τα καταφεραν συγχαρητηρια τωρα αν σε ολο το σαιτ υπαρχουν αριστουχοι μπραβο και παλι και χωρις να θελω να ειμαι απολυτη το αγχος το εχεις οταν εισαι στο μεταιχμιο οπως πολλοι απο μας που ειναι σε φαση θα πεσουν αρκετα? δεν θα πεσουν...αν εισαι πολυ πανω η πολυ κατω δν πολυαγχωνεσαι...τεσπα εγω ηθελα να ρωτησω τα στατιστικα ειναι προσθεση των βαθμων και δια το πληθος η λαβατε υποψην και τους συντελεστες βαρυτητας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινακαπ

Νεοφερμένος

Η Κατερινακαπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω γίνεται με κατατακτηριες να περάσω απο γεωπονικο σε χημικο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top