[Πανελλαδικές 2011] Ποιά σχολή στοχεύετε;

[Πανελλαδικές 2011] Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αγγλική Φιλολογία. Hurr hurr.
Αγγλική φιλολογία??Πωπω..Σουπερ!!!!Είναι το όνειρο μου και πιστεύω οτι θα τα καταφέρω!!!!Το Δεκέμβριο πήρα το Γ1(michigan).Εσύ τι πτυχίο έχεις?Που θα δηλώσεις?Αθήνα ή Θεσσαλονίκη??
Θέλω πολύ να μάθω κάποια πράγματα και φαντάζομαι οτι εσύ θα ξέρεις!
Κατ'αρχάς πόσο ειναι η βάση?Τι μαθήματα δίνεις?Τι συντελεστή εχουν τ αγγλικά?
Θεωρείς δύσκολο να περάσεις σ'αυτή τη σχολή?

Ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι να περάσεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογία??Πωπω..Σουπερ!!!!Είναι το όνειρο μου και πιστεύω οτι θα τα καταφέρω!!!!Το Δεκέμβριο πήρα το Γ1(michigan).Εσύ τι πτυχίο έχεις?Που θα δηλώσεις?Αθήνα ή Θεσσαλονίκη??
Θέλω πολύ να μάθω κάποια πράγματα και φαντάζομαι οτι εσύ θα ξέρεις!
Κατ'αρχάς πόσο ειναι η βάση?Τι μαθήματα δίνεις?Τι συντελεστή εχουν τ αγγλικά?
Θεωρείς δύσκολο να περάσεις σ'αυτή τη σχολή?

Ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι να περάσεις!:D
Καταρχάς, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! :) Κι εγώ έχω πάρει το C2 Michigan!

Αν και η ώρα του μηχανογραφικού αργεί ακόμα, λέω να δηλώσω και τις δυο. Θα ήθελα όμως να περάσω στην Αθήνα καθώς είναι πιο κοντά :clapup:Η βάση τα τελευταία χρόνια κυμαίνεται γύρω στο 16-17, μαζί με αγγλικά βγαίνει περίπου 20.400 μόρια. Ο συντελεστής απ'όσο γνωρίζω είναι 2. Τα μαθήματα που δίνεις για να εισαχθείς είναι ό,τι και τα standard 4 της κατεύθυνσης, το Μάθημα επιλογής σου + έκθεση, και ύστερα Αγγλικά στο τέλος του Ιούνη. Όχι, δεν το θεωρώ δύσκολο να περάσεις στην Αγγλική. Λιγάκι προσοχή και εύκολα πετυχαίνεις το στόχο σου! ;)

Και σε σένα σου εύχομαι τα καλύτερα! Μακάρι να μπορέσεις να εκπληρώσεις το όνειρό σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Αχ μου έχουν λείψει τόσα πολλά πράγματα φέτος.
Οι καφέδες κάθε μέρα.
Οι άπειρες βόλτες.
Οι αμέτρητες ώρες στο pc.
Τα ξενύχτια στα σπίτια των φίλων.
Οι άκυρες εκδρομές τα Σαββατοκύριακα.
Οι 14ωροι ύπνοι.
Οι δικαιολογίες που έβρισκα για να μην διαβάσω.
Και γενικά αυτή η αίσθηση της ελευθερίας και της ξενοιασιάς.

Άντε λίγο ακόμα έμεινε...κουράγιο.

Στοχεύω σχολές του στρατού όπως ΣΤΥΑ και ΣΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καταρχάς, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! :) Κι εγώ έχω πάρει το C2 Michigan!

Αν και η ώρα του μηχανογραφικού αργεί ακόμα, λέω να δηλώσω και τις δυο. Θα ήθελα όμως να περάσω στην Αθήνα καθώς είναι πιο κοντά :clapup:Η βάση τα τελευταία χρόνια κυμαίνεται γύρω στο 16-17, μαζί με αγγλικά βγαίνει περίπου 20.400 μόρια. Ο συντελεστής απ'όσο γνωρίζω είναι 2. Τα μαθήματα που δίνεις για να εισαχθείς είναι ό,τι και τα standard 4 της κατεύθυνσης, το Μάθημα επιλογής σου + έκθεση, και ύστερα Αγγλικά στο τέλος του Ιούνη. Όχι, δεν το θεωρώ δύσκολο να περάσεις στην Αγγλική. Λιγάκι προσοχή και εύκολα πετυχαίνεις το στόχο σου! ;)

Και σε σένα σου εύχομαι τα καλύτερα! Μακάρι να μπορέσεις να εκπληρώσεις το όνειρό σου :D

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Να 'σαι καλά!
Λοιπόν θέλω 1 ακόμα διευκρνηση..Όταν λες ότι έχει συντελεστή 2...αν γράψεις 20 δηλαδή..παίρνεις 4.000 μόρια..Σωστά???
Και κάτι ακόμη..οι εξετάσεις στο τέλος του Ιουνίου(αγγλικά) τι επιπέδου είναι?Βέβαια δεν νομίζω οτι θα αντιμετωπίσω πρόβλημα γιατί τον Μάιο του '12 θα δώσω το Proficiency και πιστεύω ότι με την κατάλληλη προετοιμασία θα το καταφέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
θελει κανεις τεφαα η πληροφορικη στην θεσσαλονικη? :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
θελει κανεις τεφαα η πληροφορικη στην θεσσαλονικη? :D:D

Εγώ, κατά πάσα πιθανότητα πρώτη επιλογή μου θα είναι ΑΠΘ ή ΠΑΜΑΚ Πληροφορικής..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Βουρ για ΣΣΑΣ Στρατολογικό ή Ψυχολογικό και μετά νομικές.Κανείς άλλος για ΣΣΑΣ από θεωρητική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια, το ΣΤΥ & το ΣΜΥΑ τι ειναι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Βουρ για ΣΣΑΣ Στρατολογικό ή Ψυχολογικό και μετά νομικές.Κανείς άλλος για ΣΣΑΣ από θεωρητική?
Το ΣΣΑΣ Στρατολογικο τι ειναι ακριβως?Καποτε μου ειχαν πει για ΣΣΑΣ Νομικη αλλα δεν υφισταται τετοια σχολη,ετσι δεν ειναι? Εγω μονο Νομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Υπάρχει ΣΣΑΣ Νομικής, ξέρω ένα παιδάκι που είναι σε αυτό το τμήμα στη Θεσσαλονίκη. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το λένε έτσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Το στρατολογικο ΣΣΑΣ είναι η στρατιωτική νομική. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Υπάρχει ΣΣΑΣ Νομικής, ξέρω ένα παιδάκι που είναι σε αυτό το τμήμα στη Θεσσαλονίκη. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το λένε έτσι. :P
Κ εγω τοχω ακουσει αλλα δεν το βρισκω στις σχολες,οχι βεβαια οτι θα το δηλωνα....τους εγκλεισμους δεν τους αντεχω

Το στρατολογικο ΣΣΑΣ είναι η στρατιωτική νομική. :look:
Ο.Κ. Λυθηκε η απορια μου. Ευχαριστω!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Το Στρατολογικό είναι όντως η ''στρατιωτική νομική''.Φέτος μετονομάντηκε σε Νομικών συμβούλων παύλα κάτι άλλο που δεν θυμάμαι:P Πάντως όσοι θέλετε στρατιωτικές σχολές το νου σας γιατί σε λίγες εβδομάδες θα έχουμε και την προκύρηξη(πιθανότατα μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Απρίλη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biou tsiou

Νεοφερμένος

Η biou tsiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το Κοινό Στρατολογικό Σώμα των ΕΔ μετεξελίσσεται και μετονομάζεται σε Κοινό Σώμα Στρατολογικό− Στρατιωτικών Νομικών Συμβούλων (ΣΣΝΣ).
Οι Αξιωματικοί του Σώματος ΣΣΝΣ, εκτός από τις υφιστάμενες κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου Στρατολογικές Υπηρεσίες και λοιπές θέσεις στις οποίες υπηρετούν, τοποθετούνται, μετατίθενται και αποσπώνται επιπλέον, εφόσον είναι πτυχιούχοι Νομικού Τμήματος ΑΕΙ, ως Νομικοί Σύμβουλοι σε Υπηρεσίες και Φορείς του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδιά, καλή επιτυχία σε όλους! Εύχομαι να πραγματοποιηθούν τα όνειρά σας! Κι εμείς πέρσι θυμάμαι που γράφαμε σε ένα ανάλογο γκρουπ. Ένας άσχημος εφιάλτης που πέρασε ήταν για μένα αυτή η περίοδος.. με αίσιο τέλος! Επιμονή και υπομονή και όλα θα πάνε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ας το επαναφέρω λοιπόν,μιας και δώσαμε πανελλήνιες :)

1.Οικονομικής Επιστήμης ΑΣΟΕΕ
2.Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΑΣΟΕΕ
3.Οικονομικής Επιστήμης ΠΑ.ΠΕΙ
4.Οικονομικών Επιστημών ΕΚ.ΠΑ
5.Ναυτιλιακών Σπουδών ΠΑ.ΠΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Να αναφερω κατι για οσα παιδια θελουν να δηλωσουν Βιολογια ή Χημικο:

ειναι δυσκολες σχολες τις οποιες οταν τις τελιωσεις βρισκεις δυσκολα δουλεια και κυριως σαν καθηγητης.Καλυτερα να επιλεξετε μια σχολη οπως πχ η Μοριακη της Αλεξανδρουπολης, τη Βιοχημεια της Λαρισας ή ακομα και το χημικων μηχανικων τα οποια περικλειουν ενα μεγαλυτερο φασμα και εχουν κυριως εργαστηριακο χαρακτηρα, ενω βρισκεις και ευκολοτερα δουλεια!


Δεν τα λεω ολα αυτα για να ευλογησω τα γενια μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Λογοθεραπεία(?)
Δεν ξέρω σίγουρα ακόμη. Να βγουν τα αποτελέσματα και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να αναφερω κατι για οσα παιδια θελουν να δηλωσουν Βιολογια ή Χημικο:

ειναι δυσκολες σχολες τις οποιες οταν τις τελιωσεις βρισκεις δυσκολα δουλεια και κυριως σαν καθηγητης.Καλυτερα να επιλεξετε μια σχολη οπως πχ η Μοριακη της Αλεξανδρουπολης, τη Βιοχημεια της Λαρισας ή ακομα και το χημικων μηχανικων τα οποια περικλειουν ενα μεγαλυτερο φασμα και εχουν κυριως εργαστηριακο χαρακτηρα, ενω βρισκεις και ευκολοτερα δουλεια!


Δεν τα λεω ολα αυτα για να ευλογησω τα γενια μου!!!!

Όχι βέβαια, μην το ξαναπείς αυτό:P. Καλά πες η βιολογία πάει στο διάολο, αλλά πιστεύεις ότι το τμήμα "βιοχημείας και βιοτεχνολογίας" σου ανοίγει πιο πολλές πόρτες από το Χημικό ας πούμε, που έχει πολύ πιο γενικό χαρακτήρα;
Εξάλλου αν μιλάμε για ιατρικά εργαστήρια, μόνο οι απόφοιτοι ιατρικής έχουν την άδεια να ανοίξουν δικά τους, τα δικαιώματα των υπολοίπων δεν είναι και τόσο καλά από ότι ακούω. Καθαρά πληροφοριακά ρωτάω, δεν έχω σχέση με το αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top