[Πανελλαδικές 2011] Ποιά σχολή στοχεύετε;

[Πανελλαδικές 2011] Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

namaste

Νεοφερμένος

Η namaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
πρωτη επιλογη μοριακή βιολογια και μετα φυσικο Ιωαννίνων ή Ηρακλειου...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izzy93

Νεοφερμένος

Η Ιζαμπέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη σε ποια σχολή στοχεύω..Μάλλον κάποια του 3ου πεδίου αφού είμαι θετική.Κάποιος θα έλεγε ότι έχω πολύ χρόνο μπροστά για να αποφασίσω αλλά οχτώ μήνες είναι ελάχιστοι για μια απόφαση ζωής.Ποτέ δεν παθιάστηκα με κάποιο συγκεκριμένο επάγγελμα ούτε σκέφτηκα τα πλέον δημοφιλή (ιατρική,πολιτικών μηχανικών,παιδαγωγικά κλπ).Πραγματικά διάβασα τα παραπάνω μηνύματα και ζήλεψα που όλοι έχετε ένα στόχο..Εγώ τι να κάνω;Πραγματικά θα ήθελα βοήθεια..Με τι κριτήρια επιλέγεις ένα επάγγελμα;
Συγγνώμη,είμαι καινούρια,δεν ξέρω εαν πρέπει να γράψω τον προβληματισμό μου εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Θα ξαναδωσω με πρωτη επιλογη πολυτεχνειο , ειδαλλως πληροφορικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
νομική. όπου να ναι καθώς είμαστε 3 παιδιά και μπορώ να έρθω Αθήνα. Μου αρέσουν όμως και η ψυχολογία και η φιλολογία. Μέχρι να κατασταλάξω βέβαια έχω χρόνο ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη σε ποια σχολή στοχεύω..Μάλλον κάποια του 3ου πεδίου αφού είμαι θετική.Κάποιος θα έλεγε ότι έχω πολύ χρόνο μπροστά για να αποφασίσω αλλά οχτώ μήνες είναι ελάχιστοι για μια απόφαση ζωής.Ποτέ δεν παθιάστηκα με κάποιο συγκεκριμένο επάγγελμα ούτε σκέφτηκα τα πλέον δημοφιλή (ιατρική,πολιτικών μηχανικών,παιδαγωγικά κλπ).Πραγματικά διάβασα τα παραπάνω μηνύματα και ζήλεψα που όλοι έχετε ένα στόχο..Εγώ τι να κάνω;Πραγματικά θα ήθελα βοήθεια..Με τι κριτήρια επιλέγεις ένα επάγγελμα;
Συγγνώμη,είμαι καινούρια,δεν ξέρω εαν πρέπει να γράψω τον προβληματισμό μου εδώ.

πρώτα απ όλα αυτό που θα ειλέξεις να σου αρέσει πραγματικά κι όχι μόνο για τα χρήματα ή για να ικανοποιήσεις την επιθυμία της οικογένειας σου.βέβαια αυτό που θα επιλέξεις να προσπαθήσεις να είναι όσο το δυνατόν καλύτερη επιλογή για το μέλλον σου.να μην είναι για παράδειγμα ΤΕΙ αλιευτικης:D

βάλε κάτω όλες τις σχολές του τρίτου πεδίου κι ανάλογα με τις δυνατότητες σου να καταλήξεις σε κάποιες πιθανές επιλογές.ψάξε πληροφορλιες για το κάθε τμήμα και σκέψου τι σε συμφέρει καλύτερα.απο θετική κατεύθυνση μπορείς να βρείς αρκετά αξιόλογα επαγγέλματα με προοπτική όπως η φαρμακευτική,η φυσικοθεραπεία,η κτηνιατρική και οδοντιατρικη......δεν γνωρίζω πολλές σχολές απο αυτή την κατεύθυνση γιατι ειμαι απο θεωρητική αλλά εσυ μπορείς να το ψάξεις καλύτερα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
1.Βιολογια ΕΚΠΑ
2.Χημικων μηχανικων ΕΜΠ
3.Χημικο ΕΚΠΑ
4.Πληροφορικη ΟΠΑ
5.Μαθηματικα ΕΚΠΑ
6.Γεωλογια ΕΚΠΑ
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη σε ποια σχολή στοχεύω..Μάλλον κάποια του 3ου πεδίου αφού είμαι θετική.Κάποιος θα έλεγε ότι έχω πολύ χρόνο μπροστά για να αποφασίσω αλλά οχτώ μήνες είναι ελάχιστοι για μια απόφαση ζωής.Ποτέ δεν παθιάστηκα με κάποιο συγκεκριμένο επάγγελμα ούτε σκέφτηκα τα πλέον δημοφιλή (ιατρική,πολιτικών μηχανικών,παιδαγωγικά κλπ).Πραγματικά διάβασα τα παραπάνω μηνύματα και ζήλεψα που όλοι έχετε ένα στόχο..Εγώ τι να κάνω;Πραγματικά θα ήθελα βοήθεια..Με τι κριτήρια επιλέγεις ένα επάγγελμα;
Συγγνώμη,είμαι καινούρια,δεν ξέρω εαν πρέπει να γράψω τον προβληματισμό μου εδώ.

Και γω σε μια παρόμοια φάση βρίσκομαι, όπως και πολλοί ακόμη απ' ό,τι έχω ακούσει!Αν θέλεις λίγη βοήθεια μπορείς να πάρεις το "Πάμε Πανεπιστήμιο"!Εμένα με βοήθησε αρκετά...
ον τόπικ,εγώ θέλω Μηχανικός Περιβάλλοντος στην Ξάνθη,αλλά αν δεν πιάσω τα μόρια μπορεί να πάω και Χανιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδαγωγικό στην Αθήνα θα ήθελα αν και το βλέπω λίγο δύσκολο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη σε ποια σχολή στοχεύω..Μάλλον κάποια του 3ου πεδίου αφού είμαι θετική.Κάποιος θα έλεγε ότι έχω πολύ χρόνο μπροστά για να αποφασίσω αλλά οχτώ μήνες είναι ελάχιστοι για μια απόφαση ζωής.Ποτέ δεν παθιάστηκα με κάποιο συγκεκριμένο επάγγελμα ούτε σκέφτηκα τα πλέον δημοφιλή (ιατρική,πολιτικών μηχανικών,παιδαγωγικά κλπ).Πραγματικά διάβασα τα παραπάνω μηνύματα και ζήλεψα που όλοι έχετε ένα στόχο..Εγώ τι να κάνω;Πραγματικά θα ήθελα βοήθεια..Με τι κριτήρια επιλέγεις ένα επάγγελμα;
Συγγνώμη,είμαι καινούρια,δεν ξέρω εαν πρέπει να γράψω τον προβληματισμό μου εδώ.

Κατ'αρχήν,μην αγχώνεσαι.:)Ακομη κι ολοι να είχαν αποφασίσει τον στόχο τους πριν από εσένα,τα στατιστικά-τα οποία επιβεβαιώνονται κάθε χρονία-μας δείχνουν οτι περίπου ένα στα 10 παιδιά περνα στη πρωτη του επιλογή.(Σχολή + πόλη)
Φαντάσου μαλιστα πως πολλά παιδιά,άργουν να καταλήξουν σε καποιες επιλογές.

Θα προσπαθήσω να σου δώσω καποιες κατευθύνσεις,οι οποίες ελπίζω πως θα σε βοηθήσουν:
  1. Eχεις καταληξει γενικα στο είδος των επιστημών που σε ενδιαφέρουν?Τελείως διαφορετική η φύση της Φυσικοχημείας,της Βιοχημείας (σου συνδιαζω τομείς για να μην τα βλεπεις ολα μονοδιαστατα)των Μαθηματικων-οικονομικών σχολών,των σχολών Μηχανικών.Ποιο είδος γνώσης ΣΕ ΕΛΚΥΕΙ?
  2. 2)Ποια η θεση που κατέχει η εργασία στη ζωή σου?Θα εργαστεις για να ζησεις,θα ζεις για να εργαζεσαι,ή κατι ενδιαμεσο?(Τιποτα δεν ειναι αυτονοητο-καθε επαγγελμα εχει τις δικες του απαιτησεις)
  3. Θα πηγαινες σε οποιαδήποτε πόλη-χώρα για αυτο που θα ακολουθήσεις?Σου αρεσουν οι μετακινήσεις?
  4. Αν ειχες 4-5 επιστημονικά άρθρα μπροστά σου,με διαφορετικες θεματολογιες,ποιο θα αγγιζες πρώτο?
  5. Προτιμας κατι το θεωρητικό,ή κάτι το πρακτικό?Καθενα εχει τα ενδιαφεροντα και τις δυσκολιες του.
  6. Πιστεύεις πως έχεις μεταδοτικότητα,σε ενδιαφέρει το να μεταδίδεις η γνώση που κατέχεις,ή προτιμάς να βελτιλωνεσαι για τον εαυτό σου?
  7. Τι ρόλο παίζουν για σένα το στάτους κι ο μισθός σε ένα επάγγελμα?Η επαγγελματική αποκατάσταση ή το ενδιαφέρον για μια επιστήμη ειναι ισχυρότερο κριτήριο?
  8. Σου αρέσει να συνεργαζεσαι-συναδελφους,το πελατες/μαθητες/αναγνωστες ειναι αυτονοητο,ή σου αρεσει να δουλευεις μονος?
  9. Ψάχνεις εναν διορισμό στο δημόσιο,ή θα σε ενδιεφερε κυρίως να ιδιωτεύσεις?

Αν καθησεις και σκεφτείς,με κάθε κριτήριο,θα αρχίσεις να αποκλείεις επιλογές,ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά,ρωτώντας μεγαλύτερους και παλαιοτερους,και κανοντας παράλληλα ερευνα στο διαδικτυο.Τοτε θα καταληξεις σε εναν αριθμο πιθανων στοχων.

Τοτε προσμετράται ο παράγοντας "δεξιότητες".Ειτε αυτες εχουν να κανουν με τις εμπειριες-ικανοτητες-υποβαθρο σου,είτε διαμορφώνονται απο το περιβάλλον σου,είτε μιλάμε για την αποφασιστικοτητα και την αποτελεσματικοτητα σου.Βαση αυτων θα θέσεις τον πήχη σου.Ο κοντινοτερος στον πηχη σου στοχος συγκεντρωνει τις περισσοτερες επιλογες ωστε να αποτελεσει την πρωτη σου επιλογή.

Σε κάθε περίπτωση πάντως,στις Πανελλήνιες,δινουμε λιγες ωρες απο τη ζωη μας,οι οποίες διαμορφώνουν την τελευταία.Γι'αυτό,τα δίνουμε ολα πανω στα γραπτά μας,καθόμαστε στη θεση μας με ηρεμία μεχρι να μας τα παρουν και μαθαίνουμε να μην εγκαταλείπουμε,και πάμε για το απόλυτο,τα 20.000 μόρια,ανεξάρτητα απο το τι μας λένε.Εκπληξεις ευχαριστες και δυσαρεστες παντα υπαρχουν,και ο ρολος υπαρξης τους ειναι η επιβεβαιωση του κανονα.

Απο τη στιγμη που γράφουμε και μετα,μαθαινουμε τα μόρια μας και ο πηχης τίθεται πλέον αυτόματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βίκυ1993

Νεοφερμένος

Η lolitaaaaaaaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
με 16 μπορει κάποιος να ενταχθεί στο τμήμα νομικής ή φιλολογίας?:|:/:
σε οποιοδήποτε πανεπιστήμιο της ελλάδας.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
με 16 μπορει κάποιος να ενταχθεί στο τμήμα νομικής ή φιλολογίας?:|:/:
σε οποιοδήποτε πανεπιστήμιο της ελλάδας.........
Με 16000 μορια νομικη δεν νομιζω με τοσα λιγα αλλα καποια σχολη φιλολογιας λογικα καπου μπορεις να μπεις τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις βάσεις για να ξέρεις περίπου που κυμαίνονται. Φιλολογία ναι, νομική έχει 18+ νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μαλλον Μηχανολογων - Μηχανικων...+ μετα Πληροφορικης!Πρωτα Θεσσαλονικη αλλα + εκτος δεν με ενοχλει καθολου....
Ας βγαλουμε τα μορια + η επιλογη ειναι σχετικα ευκολη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγώ για αρχή στοχεύω Φυσικοθεραπεία Θεσ/νικης.....σκέφτομαι και για Γυμναστική ακαδημία Κομοτηνής...."Και ο Θεός βοηθός"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
με 16 μπορει κάποιος να ενταχθεί στο τμήμα νομικής ή φιλολογίας?:|:/:
σε οποιοδήποτε πανεπιστήμιο της ελλάδας.........


νομικη σιγουρα οχι αλλα φιλολογια στην Κομοτηνη Ιωαννινα Βολο... ανετα:clapup:

Εγώ θέλω αγγλική φιλολογία και μέχρι τώρα μόνο αυτό!!!!! αλλά μου φαίνεται ότι πρέπει να ψάξω και άλλες σχολές γιατί μόνο αυξάνονται τα μόρια της!!!!!!


400 μορια ειναι αυτα...
αλλα μην απελπιζεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
1.Βιολογια ΕΚΠΑ
2.Χημικων μηχανικων ΕΜΠ
3.Χημικο ΕΚΠΑ
4.Πληροφορικη ΟΠΑ
5.Μαθηματικα ΕΚΠΑ
6.Γεωλογια ΕΚΠΑ
:D
Έλα ρε συνυποψήφιε βιολόγε! :D

Κι εγώ πρώτη επιλογή θα βάλω βιολογία εκπα,αλλά έχω μπερδευτεί τελευταία.Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.Πάντα ήμουν ΠΟΛΥ κάλος στη φυσική(το εννοώ,μου είχαν προτείνει οι καθηγητές μου να πάω σε διαγωνισμούς φυσικής κλπ)αλλά πάντα αγαπούσα περισσότερο την βιολογία. :inlove: Παρόλαυτα,μιας και φέτος οι επιλογές μου θα κρίνουν το μέλλον μου,έχω αρχίσει να σκέφτομαι να δηλώσω και καμιά άλλη σχολή αλλά,αν τελικά δεν περάσω βιολογια γιατί αυτή θα είναι η πρώτη μου επιλογή,θέλω να έχει σχέση και με βιολογία και με φυσική.Ζητάω πολλά? :redface: Αν ξέρει κανείς κάποιο τμήμα ας μου πει.Απαραίτητη προϋπόθεση (λόγω οικονομικών,όχι τίποτ' άλλο):η σχολή να ΜΗΝ είναι εκτός Αθήνας.Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμη την σειρά προτίμησης αλλά τα τμήματα που θα διαλέξω θα είναι τα εξής :

-Τμήμα Μαθηματικών Πανεπιστημίου Κρήτης (Ηράκλειο)
-Τμήμα Μαθηματικών Πανεπιστημίου Πάτρας
-Τμήμα Ναυτιλιακών Σπουδών Πανεπιστημίου Πειραιά
-Τμήμα Ναυτιλίας & Επιχειρησιακών Υπηρεσιών Πανεπιστημίου Αιγαίου (Χίος)
-Τμήμα Επιστήμης των Υπολογιστών Πανεπιστημίου Κρήτης (Ηράκλειο)
-Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη)
-Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Πάτρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εγω θελω ιατρικη Αθηνας/Θεσσαλονικης
αλλα μαλλον θα παω εξωτερικο
δεν ψηφισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

villy93

Νεοφερμένος

Η villy93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γερμανικη φιλολογια αθηνα-θεσ/νικη και μετα παιδαγωγικο νηπιαγωγων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμη την σειρά προτίμησης αλλά τα τμήματα που θα διαλέξω θα είναι τα εξής :

-Τμήμα Μαθηματικών Πανεπιστημίου Κρήτης (Ηράκλειο)
-Τμήμα Μαθηματικών Πανεπιστημίου Πάτρας
-Τμήμα Ναυτιλιακών Σπουδών Πανεπιστημίου Πειραιά
-Τμήμα Ναυτιλίας & Επιχειρησιακών Υπηρεσιών Πανεπιστημίου Αιγαίου (Χίος)
-Τμήμα Επιστήμης των Υπολογιστών Πανεπιστημίου Κρήτης (Ηράκλειο)
-Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη)
-Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Πάτρας

Aν θες τη γνώμη μου...Εσύ θα πρέπει να δεις και το τμήμα στατιστικής ΟΠΑ και το τμήμα μαθηματικών ΕΚΠΑ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top