Πανελλαδικές 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Να σαι καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason_z89

Νεοφερμένος

Ο Jason_z89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Σκέφτομαι κι εγω να ξαναδώσω. Είμαι θεωρητική κατεύθυνση και το 2008 οι βάσεις ανέβηκαν πάρα πολυ κατα τη γνώμη μου. Ψυχολογία Παντείου 800 μόρια πάνω, Ρεθύμνου 500 Μόρια, Ολα τα Παιδαγωγικά μεγάλη άνοδο και γενικά πολύ ανοδικές τάσεις στο πρώτο πεδίο.
Μείωσαν πολύ τις θέσεις στα αστικά κέντρα. Διάβασα ενα άρθρο στα Νέα το οποίο έλεγε πως θα μειωθούν και το 2009 θέσες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Αυτό σημαίνει πως θα έχουμε και πάλι τέτοια έκρηξη των βάσεων? Η φετινή άνοδος πιστεύετε οφείλεται μόνο στο οτι μειωθηκαν θέσεις ή και επειδή εγραψαν καλά οι μαθητές του 1ου πεδίου? Την μεγάλη άνοδο την παρατηρώ όμως μόνο στο 1ο πεδίο.. Αρα μπορούμε να πούμε πως είναι λόγω καλών επιδόσεων κι όχι περικοπών θέσεων? Ή ίσως και λογω του ότι σε περίπτωση τρίτου βαθμολογητή εβγαινε ο μέσος όρος και των τριών βαθμών ενω απο πέρυσι των δύο μεγαλύτερων? Φαντάζομαι και αυτο θα έπαιξε κάποιο ρολο στο 1ο πεδίο με τόσες αναβαθμολογήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για το 1ο πεδιο ηταν συνδυασμος περικοπων θεσεων και πολυ καλυτερων επιδοσεων απο αλλες χρονιες... Η Νομικη Κομοτηνης δεχτηκε 200 ατομα παραπανω κι ομως η βαση της ανεβηκε 500 μορια.

Αναβαθμολογησεις σε μεγαλο ποσοστο (αν θυμαμαι καλα τα στατιστικα) σημειωθηκαν στην Εκθεση και στη Λογοτεχνια μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason_z89

Νεοφερμένος

Ο Jason_z89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Για το 1ο πεδιο ηταν συνδυασμος περικοπων θεσεων και πολυ καλυτερων επιδοσεων απο αλλες χρονιες... Η Νομικη Κομοτηνης δεχτηκε 200 ατομα παραπανω κι ομως η βαση της ανεβηκε 500 μορια.

Αναβαθμολογησεις σε μεγαλο ποσοστο (αν θυμαμαι καλα τα στατιστικα) σημειωθηκαν στην Εκθεση και στη Λογοτεχνια μονο...
Βλέπετε κι άλλη μείωση θέσεων φέτος?? Δε ξέρω αλλα δε μπορώ να δώ τις βάσεις του 1ου πεδίου να πηγαίνουν παραπάνω! Ελπίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βλέπετε κι άλλη μείωση θέσεων φέτος?? Δε ξέρω αλλα δε μπορώ να δώ τις βάσεις του 1ου πεδίου να πηγαίνουν παραπάνω! Ελπίζω!
Αρχικα τι πληθυντικος ειναι αυτος; 18 ειμαι! :P (μαλλον το στυλακι του μηνυματος φταιει :P).

Anyway, κατι ακουσα οτι θα μειωσουν κι αλλο τις θεσεις σε Αθηνα και Θεσσ/νικη, οποτε αυτο λογικα θα αυξησει τις βασεις στις εκει σχολες. Βεβαια σημαντικο ρολο παιζει και η δυσκολια των θεματων... Οπως και να 'χει, ειναι απο δυσκολη ως αδυνατη η προβλεψη απο τωρα. Ας γραψουμε πρωτα και βλεπουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Οι βασεις στο 1ο πεδιο εχουν απλα εκτιναχθει,δεν ξερω αν μπορουν να πανε παραπανω,καποτε πρεπει να πεσουν.
Περυσι ηταν πολυ ευκολα τα θεματα και μειωθηκαν και οι θεσεις στο κεντρο αλλα δεν γινεται να βγαζεις 18.500 μορια και να μην πιανεις τη σχολη που θελεις στην πολη σου!Αντε να δουμε.






chris_90 o πληθυντικος ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε για να τιμησουμε την προσωπικοτητα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason_z89

Νεοφερμένος

Ο Jason_z89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
lol Chris και καλα απευθυνόμουν σε όλους!

Δηλαδή πέρυσι έγραψαν πολύ καλύτερα σε σχέση με το 2007 κ το 2006 οι μαθητές της θεωρητικής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Nαι,αρκει να δεις και τα θεματα,ασε μην τα θυμαμαι τωρα και συγχιζομαι.Ειδικα το αγνωστο στα αρχαια ηταν χαρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από ribo (Εμφάνιση μηνύματος)
ακομα 200 μερουλες εχουν μεινει μεχρι την ημερα της κρισης.
ουτε που θα καταλαβεται πως θα περασουν και θα ξυπνησετε μια μερα απο τις 5 βρεγμενοι στον ιδρωτα και με αγχος που δεν εχετε ξαναζησει ποτε.καθε μερα που περναει υπαρχουν μαθητες που διαβαζουν συνεχεια μεχρι τελικης πτωσης και καλυπτουν συνεχως την υλη ενω εσυ καθεσε στο ινερνετ και χανεις τον χρονο σου!και τοτε ερχονται οι πανελληνιες διαβαζεις τα θεματα με αγωνια το ξερω η δεν το ξερω αυτο,κολλας σε μια ασκηση και δεν λυνεται με κανενα γνωστο τροπο που ξερεις ενω ταυτοχρονα βλεπεις το ρολοι σου την ωρα να περναει και να αγχωνεσαι ακομα περισσοτερο και να περνουν σκεψεις οπως δεν πειραζει του χρονου παλι,γιατι δεν διαβαζα λιγο παραπανω,τις αντιδρασεις των συγγενων σου μολις μαθουν οτι απετυχες κλπ.Μετα αφου δινεις την κολλα μιλας με τους φιλους και τους ρωτας τη απαντησαν και παιρνεις διαφορετικες απαντησεις απο αυτα που εγραψες,το στομαχι σου εχει γινει κομπος ψαχνεις στο ιντερνετ για τις απαντησεις ειδικων ενω ενα κρυος ιδρωτας σε λουζι και τοτε ανακαλυπτεις οτι καπου εχεις κανει λαθος και αρχιζεις να απελπιζεσαι!Βλεπεις λιγους να γελανε και τους περισσοτερους να κλαινε,τα ονειρα ενος παιδιου εχουν γινει σκονη και προσπαθει να σηκωσει το κεφαλι και να γραψει καλα στο επομενο μαθημα!Τι ωραιες μερες που ηταν θα σας μεινουν αξεχαστες!



οσον αφορα το κειμενο του ριβο εγω θα το εδινα σε οσους δινουν φετος γιατι ετσι ειναι οπως τα λεει..δεν αγχωνονται σημερα τα παιδια και δεν διαβαζουν..μονο ορισμενα συνειδητοποιημενα..οι υπολοιποι εχουν ξεχασει να βαζουν στοχους αφου με τοσα πραγματα που μπορουν να τους κανουν να αποσυγκεντρωνονται...ολη την ωρα ακους.....ε...δεν θα πεθανουμε κιολας..αλλ δεν ειναι ετσι..αν εβλεπες μια καλη προσπαθεια οντως θα συμφωνουσα αλλα νομιζω πολλα παιδια δεν καταλαβαινουν την αξια του να πετυχουν το στοχο τους..παρασυρονται απο την παρεα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
οσον αφορα το κειμενο του ριβο εγω θα το εδινα σε οσους δινουν φετος γιατι ετσι ειναι οπως τα λεει..δεν αγχωνονται σημερα τα παιδια και δεν διαβαζουν..μονο ορισμενα συνειδητοποιημενα..οι υπολοιποι εχουν ξεχασει να βαζουν στοχους αφου με τοσα πραγματα που μπορουν να τους κανουν να αποσυγκεντρωνονται...ολη την ωρα ακους.....ε...δεν θα πεθανουμε κιολας..αλλ δεν ειναι ετσι..αν εβλεπες μια καλη προσπαθεια οντως θα συμφωνουσα αλλα νομιζω πολλα παιδια δεν καταλαβαινουν την αξια του να πετυχουν το στοχο τους..παρασυρονται απο την παρεα..
Το να πεθανεις απο το αγχος ομως, σου ερχεται μπουμερανγκ. Παει στραφι ολη η προσπαθεια. Το αγχος ειναι πολυ καλο, σε κρατα σε εκγρηγορση μονο ομως οταν ειναι σε λογικα πλαισια. Οχι και να θυσιασουμε την ψυχικη και σωματικη μας υγεια (εγω θυσιασα και τις 2 περυσι :P) για τις πανελληνιες... Πανω απ' ολα ψυχραιμια και προσπαθεια για το καλυτερο.

Συμφωνω στο οτι η συνειδητοποιηση του στοχου ειναι σημαντικο στοιχειο της επιτυχιας. Το να δινεις πανελληνιες χωρις σαφη και συγκεκριμενο στοχο δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
αποτι καταλαβα ο ριβο μιλησε για αγχος στα μαθηματα τις μερες που θα εδινε...για να λεει οτι περνουσε η ωρα χαζευοντας στο ιντερνετ και αν διαβαζα περισσοτερο σημαινει οτι ολο και ολο το αγχος ηταν αυτο της τελευταιας στιγμης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purplebutterfly

Νεοφερμένος

Η purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
καλη μκασ επιτυχια παιδια!!!!:no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
20 βδομάδες ακόμη ρε φιλε 20......διάβασμα και μετά τσουγκράνα.....(θα "χριαστει" οπωσδήποτε).......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλη επιτυχια σε ολους!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το να πεθανεις απο το αγχος ομως, σου ερχεται μπουμερανγκ. Παει στραφι ολη η προσπαθεια. Το αγχος ειναι πολυ καλο, σε κρατα σε εκγρηγορση μονο ομως οταν ειναι σε λογικα πλαισια. Οχι και να θυσιασουμε την ψυχικη και σωματικη μας υγεια (εγω θυσιασα και τις 2 περυσι :P) για τις πανελληνιες... Πανω απ' ολα ψυχραιμια και προσπαθεια για το καλυτερο.

Συμφωνω στο οτι η συνειδητοποιηση του στοχου ειναι σημαντικο στοιχειο της επιτυχιας. Το να δινεις πανελληνιες χωρις σαφη και συγκεκριμενο στοχο δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...


Το αγχος ειναι παντα κακο για τον οργανισμο, δεν υπαρχουν υγιη επιπεδα και δε σε κραταει ποτε σε εγρηγορση, σε παραλυει και σου θολώνει το μυαλο. Εγω δεν ημουν ποτε ιδιαιτερα αγχωδης, και οποτε νιωθω εστω και λιγο αγχος δε μπορουσα καθολου να ενεργησω και εκανα πολλα λαθη. Στις Πανελληνιες δεν ειχα καθολου μα καθολου αγχος και τα πηγα παρα πολυ καλα παρ'ολο που το διαβασμα μου ολη τη χρονια ηταν λιγο. Αλλα παιδια που ολη τη χρονια ηταν πολυ καλυτεροι απο μενα και στοχευαν ψηλα, δεν τα καταφεραν εξαιτιας του αγχους γιατι απλουστατα δεν τους αφηνε να σκεφτουν σωστα και να θυμηθουν οσα ηξεραν. Πως να μπορεσουν αλλωστε αν σκεφτονται οτι δεν εχουν χρονο, οτι ειναι πολυ δυσκολα τα θεματα και αλλες τετοιες σκεψεις που ερχονται και προκαλουν αγχος, ή προκαλουνται απο το αγχος και δημιουργουν ενα φαυλο κυκλο; Αυτο το αγχος που ειχαν μαλλον ηταν στα "υγιη" επιπεδα και οχι σε σημειο που να λιποθυμησουν ή να ποναει η κοιλια τους και προφανως δεν τους εκανε καλο.


Ξερεις τι, οταν αναγκαζεσαι να δωσεις πανελληνιες για να τελειωσεις το λυκειο δεν υπαρχει το "Το να δινεις πανελληνιες χωρις σαφη και συγκεκριμενο στοχο δεν ειναι και ο,τι καλυτερο" απο τη στιγμη που δεν ειναι επιλογη σου.
Εσυ συγκεκριμενα βεβαια που δινεις δευτερη χρονια ξερεις γιατι το κανεις, αλλα την πρωτη χρονια που δινουμε δεν γινεται να εχουμε ολοι εναν στοχο συγκεκριμενο. Εγω δεν ειχα, και τα πηγα πολυ καλα γιατι δε με αγχωνε αυτο. Ξερω πως αν στοχευα καπου πολυ συγκεκριμενα θα ειχα περισσοτερο αγχος και μαλλον θα ειχα αποτυχει τωρα εξαιτιας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το αγχος ειναι παντα κακο για τον οργανισμο, δεν υπαρχουν υγιη επιπεδα και δε σε κραταει ποτε σε εγρηγορση, σε παραλυει και σου θολώνει το μυαλο. Εγω δεν ημουν ποτε ιδιαιτερα αγχωδης, και οποτε νιωθω εστω και λιγο αγχος δε μπορουσα καθολου να ενεργησω και εκανα πολλα λαθη. Στις Πανελληνιες δεν ειχα καθολου μα καθολου αγχος και τα πηγα παρα πολυ καλα παρ'ολο που το διαβασμα μου ολη τη χρονια ηταν λιγο. Αλλα παιδια που ολη τη χρονια ηταν πολυ καλυτεροι απο μενα και στοχευαν ψηλα, δεν τα καταφεραν εξαιτιας του αγχους γιατι απλουστατα δεν τους αφηνε να σκεφτουν σωστα και να θυμηθουν οσα ηξεραν. Πως να μπορεσουν αλλωστε αν σκεφτονται οτι δεν εχουν χρονο, οτι ειναι πολυ δυσκολα τα θεματα και αλλες τετοιες σκεψεις που ερχονται και προκαλουν αγχος, ή προκαλουνται απο το αγχος και δημιουργουν ενα φαυλο κυκλο; Αυτο το αγχος που ειχαν μαλλον ηταν στα "υγιη" επιπεδα και οχι σε σημειο που να λιποθυμησουν ή να ποναει η κοιλια τους και προφανως δεν τους εκανε καλο.


Ξερεις τι, οταν αναγκαζεσαι να δωσεις πανελληνιες για να τελειωσεις το λυκειο δεν υπαρχει το "Το να δινεις πανελληνιες χωρις σαφη και συγκεκριμενο στοχο δεν ειναι και ο,τι καλυτερο" απο τη στιγμη που δεν ειναι επιλογη σου.
Εσυ συγκεκριμενα βεβαια που δινεις δευτερη χρονια ξερεις γιατι το κανεις, αλλα την πρωτη χρονια που δινουμε δεν γινεται να εχουμε ολοι εναν στοχο συγκεκριμενο. Εγω δεν ειχα, και τα πηγα πολυ καλα γιατι δε με αγχωνε αυτο. Ξερω πως αν στοχευα καπου πολυ συγκεκριμενα θα ειχα περισσοτερο αγχος και μαλλον θα ειχα αποτυχει τωρα εξαιτιας του.
Ουτε κι εγω ειχα συγκεκριμενο στοχο περυσι, αλλα ειχα φοβερο αγχος γιατι ηθελα να βγαλω μεγαλο βαθμο (χαζομαρα μου βεβαια). Βγαλε ακρη εσυ τωρα :P. Το τι περιπου θελω το καταλαβα (?) λιγο πριν το Πασχα. Πιστευω οτι αν ημουν πιο συνειδητοποιημενος ως προς το τι θελω απο την αρχη της χρονιας, δεν θα χρειαζοταν να ξαναμπω στη διαδικασια αυτη. Θα ειχα ως στοχο μου μια σχολη και οχι να βγαλω 19.000.

Φετος ανησυχω γιατι δεν εχω αγχωθει καθολου, αν και μπορω να πω οτι διαβαζω αρκετα και γενικα τα παω καλυτερα απο περυσι... Δηλαδη σ' αυτο το θεμα δεν εχω καμια σχεση με περυσι αυτον τον καιρο και με προβληματιζει λιγο αυτο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
ακομα 200 μερουλες εχουν μεινει μεχρι την ημερα της κρισης.
ουτε που θα καταλαβεται πως θα περασουν και θα ξυπνησετε μια μερα απο τις 5 βρεγμενοι στον ιδρωτα και με αγχος που δεν εχετε ξαναζησει ποτε.καθε μερα που περναει υπαρχουν μαθητες που διαβαζουν συνεχεια μεχρι τελικης πτωσης και καλυπτουν συνεχως την υλη ενω εσυ καθεσε στο ινερνετ και χανεις τον χρονο σου!και τοτε ερχονται οι πανελληνιες διαβαζεις τα θεματα με αγωνια το ξερω η δεν το ξερω αυτο,κολλας σε μια ασκηση και δεν λυνεται με κανενα γνωστο τροπο που ξερεις ενω ταυτοχρονα βλεπεις το ρολοι σου την ωρα να περναει και να αγχωνεσαι ακομα περισσοτερο και να περνουν σκεψεις οπως δεν πειραζει του χρονου παλι,γιατι δεν διαβαζα λιγο παραπανω,τις αντιδρασεις των συγγενων σου μολις μαθουν οτι απετυχες κλπ.Μετα αφου δινεις την κολλα μιλας με τους φιλους και τους ρωτας τη απαντησαν και παιρνεις διαφορετικες απαντησεις απο αυτα που εγραψες,το στομαχι σου εχει γινει κομπος ψαχνεις στο ιντερνετ για τις απαντησεις ειδικων ενω ενα κρυος ιδρωτας σε λουζι και τοτε ανακαλυπτεις οτι καπου εχεις κανει λαθος και αρχιζεις να απελπιζεσαι!Βλεπεις λιγους να γελανε και τους περισσοτερους να κλαινε,τα ονειρα ενος παιδιου εχουν γινει σκονη και προσπαθει να σηκωσει το κεφαλι και να γραψει καλα στο επομενο μαθημα!Τι ωραιες μερες που ηταν θα σας μεινουν αξεχαστες!

Καλα ε....το συγκεκριμενο μνμ ειναι σκετη απελπισια!Ελεος!Αγχωθηκα κ εγω!!Καλυτερη να μη μιλαμε για τις προσωπικες μας εμπειριες στις πανελληνιες αν ειναι ασχημες....αυτο προτεινω δηλαδη....τι λετε???:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Καλο ειναι να μην αγχωνουμε οσους δινουν.....σιγουρα ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια οι εξετασεις αλλα ο καθενας αντιδρα διαφορετικα.Αν εισαι διαβασμενος και σωστα προετοιμασμενος δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα!Εγω αγχος ειχα στο πρωτο μαθημα στην εκθεση στα επομενα μαθηματα ηταν πιο χαλαρα τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
κ εγω εκει περιμενω να εχω..στα πρωτα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris19

Νεοφερμένος

Ο dimitris19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια δινω εξετασεις για 2η φορα ποτε μπορω να υποβαλλω αιτησεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top