Πανελλαδικές σε Εσπερινό ΓΕΛ ενώ ήμουν σε ΕΠΑΛ;

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλημερα.

Απ' οτι ξερω, οι αποφοιτοι ΕΠΑΛ μπορουν να δωσουν πανελλαδικες μεσω ΓΕΛ σε οποιο πεδιο επιθυμουν, χωρις να πρεπει να γραφτουν στο ΓΕΛ, απλα δηλωνουν δηλαδη πως θα δωσουν με αυτο το συστημα και τελος.

Γνωριζει κανεις αν συμβαινει το ιδιο και με τα Εσπερινα ΓΕΛ?
Αν οχι, μπορεις να γραφτεις τουλαχιστον για κανα 2 χρονια και να δωσεις μετα μεσω Εσπερινου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Καλημερα.

Απ' οτι ξερω, οι αποφοιτοι ΕΠΑΛ μπορουν να δωσουν πανελλαδικες μεσω ΓΕΛ σε οποιο πεδιο επιθυμουν, χωρις να πρεπει να γραφτουν στο ΓΕΛ, απλα δηλωνουν δηλαδη πως θα δωσουν με αυτο το συστημα και τελος.

Γνωριζει κανεις αν συμβαινει το ιδιο και με τα Εσπερινα ΓΕΛ?
Αν οχι, μπορεις να γραφτεις τουλαχιστον για κανα 2 χρονια και να δωσεις μετα μεσω Εσπερινου?
To εσπερινο ΓΕΛ ανοικει στην κατηγορια γενικων λυκειων με αναλογο προγραμμα σπουδων.
Λογο αυτου δεν μπορεις να γραφεις σε εσπερινο ΓΕΛ αν εχεις οποιουδήποτε τυπο απολυτηριο λυκειου.
Αν δεν εχεις μπορεις.
Και γιατι μπορω να γραφομαι οποτε θελω στα επαλ?
Στα επαλ γραφεσαι διοτι εκτος απο γενικη μορφωση παρεχουν και καταρτιση ( εκπαιδευση σε τεχνη- επαγγελμα)..και γράφεσαι μονο για την καταρτιση.

Επισης νομιζω χωρις να το εχω ψαξει ιδιαιτερα οτι αν εχεις τελειωσει εσπερινο ΓΕΛ μονο μια φορα δινεις πανελληνιες με την κατηγορια εσπερινου... σε επομενη πας με τα ημερησια.
Σε εσπερινο γελ γραφεσαι μονο αν εισαι μεγαλος και αν εισαι μικρος πρεπει να εργαζεσαι αποδεδειγμενα και νομιμα, οπως και αν υπαρχουν καποιοι αλλοι ειδικοι λογοι πχ ορφάνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
To εσπερινο ΓΕΛ ανοικει στην κατηγορια γενικων λυκειων με αναλογο προγραμμα σπουδων.
Λογο αυτου δεν μπορεις να γραφεις σε εσπερινο ΓΕΛ αν εχεις οποιουδήποτε τυπο απολυτηριο λυκειου.
Αν δεν εχεις μπορεις.
Και γιατι μπορω να γραφομαι οποτε θελω στα επαλ?
Στα επαλ γραφεσαι διοτι εκτος απο γενικη μορφωση παρεχουν και καταρτιση ( εκπαιδευση σε τεχνη- επαγγελμα)..και γράφεσαι μονο για την καταρτιση.

Επισης νομιζω χωρις να το εχω ψαξει ιδιαιτερα οτι αν εχεις τελειωσει εσπερινο ΓΕΛ μονο μια φορα δινεις πανελληνιες με την κατηγορια εσπερινου... σε επομενη πας με τα ημερησια.
Σε εσπερινο γελ γραφεσαι μονο αν εισαι μεγαλος και αν εισαι μικρος πρεπει να εργαζεσαι αποδεδειγμενα και νομιμα, οπως και αν υπαρχουν καποιοι αλλοι ειδικοι λογοι πχ ορφάνια.

Ναι, αλλα ως αποφοιτος ΕΠΑΛ, μπορεις να δωσεις πανελλαδικες επιλεγοντας το συστημα του ημερησιου ΓΕΛ και οτι τομεα θες (εχω την εντυπωση πως κατι τετοιο ειπωθηκε καποια στιγμη...), ετσι δεν ειναι?
Αν λοιπον μπορεις να δωσεις με το συστημα του ημερησιου ΓΕΛ, γιατι οχι και με του Εσπερινου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Ναι, αλλα ως αποφοιτος ΕΠΑΛ, μπορεις να δωσεις πανελλαδικες επιλεγοντας το συστημα του ημερησιου ΓΕΛ και οτι τομεα θες (εχω την εντυπωση πως κατι τετοιο ειπωθηκε καποια στιγμη...), ετσι δεν ειναι?
Αν λοιπον μπορεις να δωσεις με το συστημα του ημερησιου ΓΕΛ, γιατι οχι και με του Εσπερινου?
αυτο που λες για τα επαλ ειναι σωστο ..απο την δευτερη χρονια μπορεις να δωσεις οτι πεδιο ημερησιου γελ θελεις.

για τα εσπερινα ειπαμε.. οτι και τα εσπερινα παλι δεν μπορουν την δευτερη χρονια να δωσουν εξετασεις εσπερινου.
αλλα και να μπορουσαν ..ειπαμε οτι τα εσπερινα ειναι αυστηρα μονο για λιγους και με ειδικες αναγκες μαθητες.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
αυτο που λες για τα επαλ ειναι σωστο ..απο την δευτερη χρονια μπορεις να δωσεις οτι πεδιο ημερησιου γελ θελεις.

για τα εσπερινα ειπαμε.. οτι και τα εσπερινα παλι δεν μπορουν την δευτερη χρονια να δωσουν εξετασεις εσπερινου.
αλλα και να μπορουσαν ..ειπαμε οτι τα εσπερινα ειναι αυστηρα μονο για λιγους και με ειδικες αναγκες μαθητες.

Αρα συμφωνα με τα παραπανω, να υποθεσω οτι μαθητης ΕΠΑΛ δε δύναται να δωσει μεσω του συστηματος εσπερινου ΓΕΛ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
μπορεις να γραφτεις τουλαχιστον για κανα 2 χρονια και να δωσεις μετα μεσω Εσπερινου?

και για πές μας (αν θέλεις) τώρα που πήρες απαντήσεις...

τι έχει η Σάμος?? ή μάλλον τι δεν έχει?.. :)
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
και για πές μας (αν θέλεις) τώρα που πήρες απαντήσεις...

τι έχει η Σάμος?? ή μάλλον τι δεν έχει?.. :)

Χμμ, τι δεν εχει... Ρακή δεν εχει! :hehe: :drunk:
Στοχευα ΗΜΜΥ εξ' αρχης βλεπεις, αλλα ναυαγησα και με εβγαλε το κυμα προς τα εκει η αληθεια ειναι... :adventure:
Ομως πλεον το πηρα αποφαση, η μοιρα μου ειναι προδιαγεγραμμενη και με οδηγει στις Σαμιωτισσες (που λεει κ ο Γιαννης)... Μου 'χει βαλει ενα σωρο τρικλοποδιες (η μοιρα, οχι ο Γιαννης) κ οσο και να το παλεψα, η Σαμος δε με αφηνει να φυγω, 2 χρονια τωρα, σαν την Καλυψω με τον Οδυσσεα ενα πραγμα...:galliko:

Φαινεται πως ηταν γραφτο να παω εκει, οποτε πρεπει να μαθω να πινω κρασι τωρα. :hmm:

Πεπρωμένο φυγείν αδύνατον! :giveup:
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Χμμ, τι δεν εχει... Ρακή δεν εχει! :hehe: :drunk:
Στοχευα ΗΜΜΥ εξ' αρχης βλεπεις, αλλα ναυαγησα και με εβγαλε το κυμα προς τα εκει η αληθεια ειναι... :adventure:
Ομως πλεον το πηρα αποφαση, η μοιρα μου ειναι προδιαγεγραμμενη και με οδηγει στις Σαμιωτισσες (που λεει κ ο Γιαννης)... Μου 'χει βαλει ενα σωρο τρικλοποδιες (η μοιρα, οχι ο Γιαννης) κ οσο και να το παλεψα, η Σαμος δε με αφηνει να φυγω, 2 χρονια τωρα, σαν την Καλυψω με τον Οδυσσεα ενα πραγμα...:galliko:

Φαινεται πως ηταν γραφτο να παω εκει, οποτε πρεπει να μαθω να πινω κρασι τωρα. :hmm:
ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΙΛΤΑΤΕ πως εισαι πολυ αρχοντικος εκει και θα περασεις υπεροχα. το ceid ειναι υπεροχη σχολη, με παρα πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση και πολλα ενδιαφεροντα μαθηματα, εκ των οποιων μερικα τα συναντας και στους ηλεκτρολογους(γλιτωνεις ωστοσο την πολλη φυσικη) . μετα μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο-phd στο ημτυ , αφου αυτο ηθελες παντα και θες να εισαι κοντα στην αμαλιαδα κιολας. Παμε να παρουμε αυτο το πτυχιο επιτελους !!! :yahoo::drunk:
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΙΛΤΑΤΕ πως εισαι πολυ αρχοντικος εκει και θα περασεις υπεροχα. το ceid ειναι υπεροχη σχολη, με παρα πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση και πολλα ενδιαφεροντα μαθηματα, εκ των οποιων μερικα τα συναντας και στους ηλεκτρολογους(γλιτωνεις ωστοσο την πολλη φυσικη) . μετα μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο-phd στο ημτυ , αφου αυτο ηθελες παντα και θες να εισαι κοντα στην αμαλιαδα κιολας. Παμε να παρουμε αυτο το πτυχιο επιτελους !!! :yahoo::drunk:
Το ceid ειναι υπεροχη σχολη, οπως και το ΜΠΕΣ ή icsd περικαλω. :cool:
Αυτο με τη φυσικη, αν και δεν ειναι ιδιαιτερα κακο μιας και μας ξαλαφρωνει λιγο απ τα δυσκολα, αποτελει εμποδιο μετα για περαιτερω εξειδικευση σε τομεις των ΗΜΜΥ, μιας και θα σου λειπουν προαπαιτουμενα.
Αν παντως παω τελικα Σαμο, να το κανονισουμε να σου στελνω Σαμιωτικο κρασι Α'Α'Α' ποιοτητας και θα μου στελνεις ως ανταλλαγμα Μαυροδαφνη απ την καλη, την Πατρινη, την καρναβαλιωτικη, για να καταπινεται ο C++ κωδικας πιο ευκολα. :jester:
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
οπως και το ΜΠΕΣ ή icsd περικαλω. :cool:
Οταν φιλτατε λεω ceid τα περιλαμβανω ολα , το ιδιο ειναι ολα τους αφου εχουν ιδια επαγγελματικα δικαιωματα χοχο
αποτελει εμποδιο μετα για περαιτερω εξειδικευση σε τομεις των ΗΜΜΥ, μιας και θα σου λειπουν προαπαιτουμενα.
οχι βρε , δεν παει ετσι. Γιατι το μεταπτυχιακο απευθυνεται ακομα και σε μαθηματικουσ,φυσικους που δεν εχουν δει ποτε κυκλωματα ουτε εχουν μαθει verilog που λεει ο λογος. Στα μαθαινουν ολα εκει , αλλιως θα σου ελεγαν «το μεταπτυχιακο μας ειναι μονο για ηλεκτρολογους»
Αν παντως παω τελικα Σαμο, να το κανονισουμε να σου στελνω Σαμιωτικο κρασι Α'Α'Α' ποιοτητας
ασε γατακι , μου στελνει ο ξαδερφος μου που εχει εστιατοριο εκει . Αλλα θα σου στελνω εγω μαυροδαφνη να πηγαινουν κατω τα φαρμακια
για να καταπινεται ο C++ κωδικας ευκολα.
αχ… assembly πιο δυσκολη ομως
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
οχι βρε , δεν παει ετσι. Γιατι το μεταπτυχιακο απευθυνεται ακομα και σε μαθηματικουσ,φυσικους που δεν εχουν δει ποτε κυκλωματα ουτε εχουν μαθει verilog που λεει ο λογος. Στα μαθαινουν ολα εκει , αλλιως θα σου ελεγαν «το μεταπτυχιακο μας ειναι μονο για ηλεκτρολογους»
Εξαρταται το μεταπτυχιακο λογικα, αλλα σιγουρα υπαρχουν αρκετα που λειτουργουν οπως περιγραφεις. Αν πχ. ειναι κατι εξειδικευμενο στην ηλεκτρονικη, ενεργεια ή καθαρα ηλεκτρολογια, δε θα δεχονται μαθηματικους.

ασε γατακι , μου στελνει ο ξαδερφος μου που εχει εστιατοριο εκει . Αλλα θα σου στελνω εγω μαυροδαφνη να πηγαινουν κατω τα φαρμακια
Πως το λενε το εστιατοριο, να τον τιμησουμε?
Θα στελνεις και κανα καλο μπριζολακι ή ξεροσφυρι θα την πινω?

αχ… assembly πιο δυσκολη ομως
Εδω εγω σκεφτομαι να δηλωσω και κινεζικα ως δευτερη ξενη γλωσσα κ εσυ λες για την assembly? :studying:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
αλλα σιγουρα υπαρχουν αρκετα που λειτουργουν οπως περιγραφεις. Αν πχ. ειναι κατι εξειδικευμενο στην ηλεκτρονικη, ενεργεια ή καθαρα ηλεκτρολογια, δε θα δεχονται μαθηματικους.
καλα εννοειται αυτο , αλλα σε γενικες γραμμες δεχονται σεινταδες σε ολα γιατι ειναι παρομοιες σχολες (νταξει οοοχι τοσο αλλα αρκετα)
Πως το λενε το εστιατοριο, να τον τιμησουμε?
Οριζοντας ειναι το ονομα !! Ειναι στο Καρλοβασι
Θα στελνεις και κανα καλο μπριζολακι ή ξεροσφυρι θα την πινω?
Θα στελνω Αμαλιαδιωτικα , που ειναι και ωραια τα ατιμα.
Εδω εγω σκεφτομαι να δηλωσω και κινεζικα ως δευτερη ξενη γλωσσα κ εσυ λες για την assembly?
Δικαιο
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Οριζοντας ειναι το ονομα !! Ειναι στο Καρλοβασι
Τελεια! Η πρωτη σταση που θα κανω μολις παω λοιπον.

Θα στελνω Αμαλιαδιωτικα , που ειναι και ωραια τα ατιμα.
Φουρνιωτης, εγγυηση! :thumbup:

Ηταν δικαιο και εγινε πραξη.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Τελεια! Η πρωτη σταση που θα κανω μολις παω λοιπον.
δυστυχως εγω δεν εχω παει , τοσα χρονια δεν ταξιδεψα μεχρι σαμο παρολο που μου εχουν προτεινει απειρες φορες τα ξαδερφια μου να παω για δουλεια αλλα ευελπιστω οταν ηρεμησει λιγο η ζωη μου να παω. ειναι και μακρια η αληθεια ειναι. αλλα το μερος ειναι πανεμορφο. αμα ψαξεις στο facebook ή στο ινστα , θα δεις φωτο απο τα πιατα και τον χωρο , κερδισαν και βραβειο φετος για τις υπηρεσιες τους
Φουρνιωτης, εγγυηση! :thumbup:
Ν Α Ι , τις καλυτερες εχει!!!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Πεπρωμένο φυγείν αδύνατον! :giveup:

ναι αν δεν παίζει μετεγγραφή..

ώστε ΗΜΜΥ πουλάκι μου.. μας πουλάας? :)

για να καταπινεται ο C++ κωδικας πιο ευκολα. :jester:

C είναι καλό να μάθεις...

αχ… assembly πιο δυσκολη ομως

Γιατί? κάνετε assembly σοβαρά τώρα?? :worry:
πολύ εντυπωσιακό θα έλεγα!.. εγώ για C και python ξέρω που
είναι και mainstream.

πέσμου επιτόπου χωρίς να ψάξεις τι κάνει αυτό: :P

MOV AH, 4CH
INT 21H

αν δεν ξέρεις το αποτέλεσμα πέσμου απλά τι σημαίνουν τα παραπάνω.


Υ.Γ @Arvacon το έλυσες το ζήτημα με την αναστολή φοίτησης ή σου έφαγαν τα εξάμηνα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
κάνετε assembly σοβαρά τώρα?
Ναι!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν δεν ξέρεις το αποτέλεσμα πέσμου απλά τι σημαίνουν τα παραπάνω.
α δεν εχω ιδεα, δεν εχω δει ακομα assembly, τωρα θα μπω στην σχολη. το αγορι μου ομως εκανε σε ενα μαθημα 4ου εξαμηνου εξ'ολοκληρου assembly. παιζει να ηταν βασικα ηλεκτρονικα , δεν θυμαμαι ονομα
συγχρονα θεματα αρχιτεκτονικης υπολογιστων ηταν το μαθημα
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top