Πανελλαδικές μετά από 5 χρόνια;

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 22 ετών και πανελλαδικές έδωσα το 18. Δεν πέρασα σε σχολή επιθυμίας και έτσι αποφάσισα να κάνω ένα break και να αρχίσω να εργάζομαι.

Πέρυσι έκανα εγγραφή σε ιδιωτικό κολέγιο και τώρα είναι να μπω στον δεύτερο έτος. Το θέμα είναι ότι παρόλο που είμαι καλός και έχω τούς καλύτερους βαθμους η σχολή αυτή πέραν ότι οικονομικά είναι λίγο ζόρικα (αλλά οκ αυτό κάπως το καταφέρνουμε), είναι κάτι που μάλλον δεν μου αρέσει...(διοίκηση επιχειρήσεων).

Και εδώ έρχεται το πρόβλημα. Εμένα πάντα μου άρεσαν οι στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα η αστυνομία και πάντα ήταν το όνειρο μου από μικρό παιδί. Με πονάει που δεν έχω μπει στο σώμα και αν δεν μπω θα είναι για ΠΆΝΤΑ ένα αγκάθι.

Έχω σκεφτεί να δώσω πανελλαδικές αλλα εκεί προκύπτει και το πρόβλημα με τα μαθηματικά που έχω (τρομερά κενά επιπέδου γυμνασίου).

Όποιοςδηποτε καλοπροαιρετος ας πει τη γνώμη του γιατι έχω μπερδευτεί...
 

Guest 201209

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για στρατιωτικές σχολές, δεν ξέρω αν έχεις το δικαίωμα να ξαναδώσεις, αν και δεν έχεις ξεπεράσεις το όριο το 28ο της ηλικίας ( νομίζω τόσο βάζουν).

Πανελλήνιες όποτε θες μπορείς να δώσεις. Εδώ δίνουν άνθρωποι 30 και 40 χρονών
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Και εδώ έρχεται το πρόβλημα. Εμένα πάντα μου άρεσαν οι στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα η αστυνομία και πάντα ήταν το όνειρο μου από μικρό παιδί. Με πονάει που δεν έχω μπει στο σώμα και αν δεν μπω θα είναι για ΠΆΝΤΑ ένα αγκάθι.

Έχω σκεφτεί να δώσω πανελλαδικές αλλα εκεί προκύπτει και το πρόβλημα με τα μαθηματικά που έχω (τρομερά κενά επιπέδου γυμνασίου).

Όποιοςδηποτε καλοπροαιρετος ας πει τη γνώμη του γιατι έχω μπερδευτεί...


βουρ...

θα πέσουν και οι συντελεστές του χρόνου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 22 ετών και πανελλαδικές έδωσα το 18. Δεν πέρασα σε σχολή επιθυμίας και έτσι αποφάσισα να κάνω ένα break και να αρχίσω να εργάζομαι.

Πέρυσι έκανα εγγραφή σε ιδιωτικό κολέγιο και τώρα είναι να μπω στον δεύτερο έτος. Το θέμα είναι ότι παρόλο που είμαι καλός και έχω τούς καλύτερους βαθμους η σχολή αυτή πέραν ότι οικονομικά είναι λίγο ζόρικα (αλλά οκ αυτό κάπως το καταφέρνουμε), είναι κάτι που μάλλον δεν μου αρέσει...(διοίκηση επιχειρήσεων).

Και εδώ έρχεται το πρόβλημα. Εμένα πάντα μου άρεσαν οι στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα η αστυνομία και πάντα ήταν το όνειρο μου από μικρό παιδί. Με πονάει που δεν έχω μπει στο σώμα και αν δεν μπω θα είναι για ΠΆΝΤΑ ένα αγκάθι.

Έχω σκεφτεί να δώσω πανελλαδικές αλλα εκεί προκύπτει και το πρόβλημα με τα μαθηματικά που έχω (τρομερά κενά επιπέδου γυμνασίου).

Όποιοςδηποτε καλοπροαιρετος ας πει τη γνώμη του γιατι έχω μπερδευτεί...
Χμμ, νομίζω οτι έχεις αρκετό περιθώριο ηλικιακά να προσπαθήσεις. Και εφόσον σε καίει τόσο πολύ αυτό αξίζει σίγουρα να το παλέψεις. Απλά θα πρέπει να επενδύσεις αρκετό χρόνο και σαφώς χρήμα στην όλη διαδικασία(πέρα απο ψυχολογικά αποθέματα).

Ως προς τα πρακτικά τώρα,θα πρέπει να βρεις έναν καλό καθηγητή για να κάνεις ιδιαίτερα στα μαθηματικά. Και εσύ θα πρέπει να τον ακούς και να δουλεύεις οπωσδήποτε(στον μεγαλύτερο βαθμό που είναι πρακτικά δυνατό αυτό) σε καθημερινό επίπεδο, οτιδήποτε υλικό σου δίνει για να εξασκηθείς.

Τα μαθηματικά δεν είναι εύκολα, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Αλλά δεν είναι και αδύνατα. Με κάποιον να σε καθοδηγεί, και πολύ εξάσκηση εκ μέρους σου μπορείς να βελτιώσεις σημαντικά το επίπεδο σου σε σημείο που δεν φαντάζεσαι.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Θα απαντησω με το εξης:πανελλαδικες εδωσα το 2000,δεν ημουν ικανοποιημενος με τα επαγγελματικα και ξαναεδωσω το 2020 οπου και περασα!20 χρονια μετα!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 22 ετών και πανελλαδικές έδωσα το 18. Δεν πέρασα σε σχολή επιθυμίας και έτσι αποφάσισα να κάνω ένα break και να αρχίσω να εργάζομαι.

Πέρυσι έκανα εγγραφή σε ιδιωτικό κολέγιο και τώρα είναι να μπω στον δεύτερο έτος. Το θέμα είναι ότι παρόλο που είμαι καλός και έχω τούς καλύτερους βαθμους η σχολή αυτή πέραν ότι οικονομικά είναι λίγο ζόρικα (αλλά οκ αυτό κάπως το καταφέρνουμε), είναι κάτι που μάλλον δεν μου αρέσει...(διοίκηση επιχειρήσεων).

Και εδώ έρχεται το πρόβλημα. Εμένα πάντα μου άρεσαν οι στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα η αστυνομία και πάντα ήταν το όνειρο μου από μικρό παιδί. Με πονάει που δεν έχω μπει στο σώμα και αν δεν μπω θα είναι για ΠΆΝΤΑ ένα αγκάθι.

Έχω σκεφτεί να δώσω πανελλαδικές αλλα εκεί προκύπτει και το πρόβλημα με τα μαθηματικά που έχω (τρομερά κενά επιπέδου γυμνασίου).

Όποιοςδηποτε καλοπροαιρετος ας πει τη γνώμη του γιατι έχω μπερδευτεί...
εφοσον το εχεις μερακι αυτο αλλα εχεις θεμα με τα μαθηματικα ειναι δυσκολο να γραψεις 16 μαθηματικα που θελουν οι σχολες αυτες... προτεινω ως μια καλη λυση ειναι να γραφεις σε ημερησιο επαλ τωρα και για 2 χρονια στην διοικηση επιχειρησεων οπου τα πας καλα ... εκει τα μαθηματικα ειναι επιπεδο γυμνασιου και να δωσεις πανελληνιες επαλ το 2024 για αστυφυλακας ή υπαξιωματικος στρατου ,ναυτικου ,πυροσβεστης κλπ.
εκει τα μαθηματικα ειναι πολυ απλα και μπορεις να γραψεις το 18 που θελουν.
το αρνητικο ειναι οτι ειναι πρωι και εσυ δουλευεις.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
εφοσον το εχεις μερακι αυτο αλλα εχεις θεμα με τα μαθηματικα ειναι δυσκολο να γραψεις 16 μαθηματικα που θελουν οι σχολες αυτες... προτεινω ως μια καλη λυση ειναι να γραφεις σε ημερησιο επαλ τωρα και για 2 χρονια στην διοικηση επιχειρησεων οπου τα πας καλα ... εκει τα μαθηματικα ειναι επιπεδο γυμνασιου και να δωσεις πανελληνιες επαλ το 2024 για αστυφυλακας ή υπαξιωματικος στρατου ,ναυτικου ,πυροσβεστης κλπ.
εκει τα μαθηματικα ειναι πολυ απλα και μπορεις να γραψεις το 18 που θελουν.
το αρνητικο ειναι οτι ειναι πρωι και εσυ δουλευεις.
Γιάννη έχει και εσπερινά ΕΠΑΛ
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Γιάννη έχει και εσπερινά ΕΠΑΛ
Ναι καλη μου Ναλα υπαρχουν ..αλλα να ειδα τις γενικες τους λιστες εισαγωγεις και δεν εχουν εισακτεους εσπερινων. Τωρα τι παιζει ? δεν τους θελουν? Βαζουν σε μια λιστα ημερησιους και εσπερινους οπως κανουν με τις εβε ? δεν ξερω ...δεν ανετρεξα και στις προκυρηξεις σους να διαβασω..
αλλα το παιδι αμα θελει να ασχοληθει θα δει τις προκυρηξεις και θα καταλαβει.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Θα απαντησω με το εξης:πανελλαδικες εδωσα το 2000,δεν ημουν ικανοποιημενος με τα επαγγελματικα και ξαναεδωσω το 2020 οπου και περασα!20 χρονια μετα!!
ασχετο αλλα φαντασου να εισαι 17-18 το 2000, να εχεις βιωσει τα 90σ και καθε τεχνολογικη εξελιξη. αχ....
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
ασχετο αλλα φαντασου να εισαι 17-18 το 2000, να εχεις βιωσει τα 90σ και καθε τεχνολογικη εξελιξη. αχ....
Οταν πηγα να κανω μηχανογραφικο και μου ειπαν οτι το κανεις απο υπολογιστη στο σπιτι σου επαθα σοκ.Εγω ειχα συνηθισει το 2000 να περιμενω μεσα στην ζεστη 5 ωρες και στο λιοπυρι για να μου το καταθεσουν!!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
14 μαθηματα πανελλαδικες!ξεκιναγαμε μαιο τελειωναμε ιουλιο!
Β και γ λυκειου!!
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μόνο για μια 5ετια και το σκέφτεσαι;
Πανελλήνιες 1993 (πέρασα) και ξανά το 2020 (πέρασα πάλι... Εντάξει, περνάγανε όλοι). Άρα το μήνυμα: δώσε!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα απαντησω με το εξης:πανελλαδικες εδωσα το 2000,δεν ημουν ικανοποιημενος με τα επαγγελματικα και ξαναεδωσω το 2020 οπου και περασα!20 χρονια μετα!!
Γατάκι (να το δει ο 5ετιας)
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Voodoo εδωσες το 20 για να περασεις στην σχολη και μολις τελειωσεις να το εξασκησεις το επαγγελμα?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ναι για προσωπικούς λόγους και ναι και για επάγγελμα, μιας και είναι στον ίδιο τομέα/κλάδο (και ίδιο επάγγελμα) με αυτά που είχα περάσει το 1993...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Πανελλήνιες 1993 (πέρασα) και ξανά το 2020 (πέρασα πάλι... Εντάξει, περνάγανε όλοι)
και μετα εχουμε τους γονεις μου που ελεγαν οτι ειμαι αρκετα μεγαλη για να αλλαξω σχολη (ενω ειμαι μονο 20 λολ)
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εννοείται να δώσεις αλλιώς θα σε τρώει για πάντα .... Έχεις χρόνο 1 Σεπτεμβρίου έχουμε! Εγώ πέρασα φέτος
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top