Πανελλαδικές μετά από πάρα πολλά χρόνια και μερικές απορίες

LateBloomer1985

Νεοφερμένος

Ο LateBloomer1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπέρα σας! :hi:
Αν υπάρχει εδώ κάποιος καθηγητής να με βοηθήσει με μερικές απορίες (αν και σκοπεύω να απευθυνθώ στο Λύκειο κάποια άλλη στιγμή μετά το καλοκαίρι ίσως).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Πήρα την απόφαση να δώσω πανελλήνιες του χρόνου, το 2021, για το Πανεπιστήμιο, και θα ήθελα να ρωτήσω τί γίνεται αν προέρχεσαι από μια κατεύθυνση και θέλεις να δώσεις τώρα με άλλη κατεύθυνση (π.χ. ήσουν θετική και τώρα θέλεις θεωρητική).
Είμαι απόφοιτος του 2004 (π.Χ. :ermm: ).
Και μια δεύτερη απορία, τί γίνεται σε περίπτωση που έχεις χάσει το απολυτήριο σου (Ναι, το έπαθα κι αυτό :blink: ).
Ευχαριστώ και πάλι, πάρα πολύ, για οποιαδήποτε βοήθεια στις απορίες μου, μέχρι να απευθυνθώ στο λύκειο, γιατί δεν έχω πάρει ακόμα την απόφαση 100% για να είμαι ειλικρινής.
:hi:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Για το απολυτήριο λυκείου θα πας στο λύκειο από το οποίο αποφοίτησες να σου δώσουν αντίγραφο και από εκεί μετά θέλει δικηγόρο για επικύρωση. Θα σου πουν στο λύκειό σου την διαδικασία.

Μπορείς να δώσεις πανελλήνιες από άλλη κατεύθυνση ναι δεν υπάρχει θέμα. Απλώς δηλώνεις άλλη κατεύθυνση στο λύκειο επίσης θα σου πουν για τη διαδικασία δεν είναι τιποτα.
 

LateBloomer1985

Νεοφερμένος

Ο LateBloomer1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!
Και κάτι ακόμα, για τα μόρια μετράει μόνο ο γραπτός βαθμός στα τέσσερα εξεταζομενα μαθήματα;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Στα 4 ή 5 ή 6 μαθήματα που θα δώσεις εξετάσεις, ανάλογα με τη σχολή (π.χ. στην αγγλική φιλολογία μετράνε 4 + 1 τα αγγλικά, σε σχολές με 2 ξένες γλώσσες, ή στην αρχιτεκτονική μετράνε 4 + 2 αντίστοιχα μαθήματα).
 
Top