Πανελλαδικές για τρίτη φορά

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Καλησπερα σας!
Παρακολουθωντας τις εξελιξεις για την μειωση της υλης των πανελληνιων 2021, μπηκα σε σκεψεις να προσπαθησω ΤΡΙΤΗ φορα για να εκπληρωσω τον αρχικο μου στοχο.
Εδωσα πρωτη φορα πανελληνιες το 2019 συγκεντρωνοντας 16.500 μορια απο το 3ο επιστημονικο πεδιο (σπουδες υγειας και ζωης/θετικη με βιολογια) και ξανα εδωσα περυσι το 2020 με το παλαιο και συγκεντρωνοντας 17.700 μορια πετυχα στην 2η επιλογη μου που ειναι η σχολη Μοριακης Βιολογιας και Γενετικης στην Αλεξανδρουπολη (ΔΠΘ).
Ωστοσο, η πρωτη μου επιθυμια ηταν η Ιατρικη σχολη και αν και η σχολη που ειμαι τωρα με ενθουσιαζει και με ενδιαφερει, δεν μπορω να πω οτι δεν εχω απαλλαχθει απο τις σκεψεις της Ιατρικης.
Ζηταω λοιπον την γνωμη σας, αν πιστευετε οτι ειναι αργα πλεον να δοκιμασω 3η και τελευταια φορα την τυχη μου με πανελληνιες, εφοσον ειναι πλεον Γεναρης.
(Και για να σας προλαβω δεν σκεφτομαι καθολου για κατατακτηριες)
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,752 μηνύματα.
Μιλάμε και για Ιατρική και ξεκινάς προετοιμασία τον Γενάρη ή έχεις από πριν κάνει μία επανάληψη έστω; Αργά δεν είναι για τίποτα.
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Μιλάμε και για Ιατρική και ξεκινάς προετοιμασία τον Γενάρη ή έχεις από πριν κάνει μία επανάληψη έστω; Αργά δεν είναι για τίποτα.
Ολο αυτο το καιρο παρακολουθουσα μαθηματα στην σχολη δεν διαβαζα τα μαθηματα της Γ Λυκειου, αλλα ξερω την υλη και μου ειναι προσφατη
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,752 μηνύματα.
Ολο αυτο το καιρο παρακολουθουσα μαθηματα στην σχολη δεν διαβαζα τα μαθηματα της Γ Λυκειου, αλλα ξερω την υλη και μου ειναι προσφατη

Δεν ξέρω. Δύσκολο αυτό που πας να κάνεις. Αν ήταν για άλλη σχολή θα ήταν εύκολα τα πράγματα. Αλλά Ιατρική και σε 4-5 μήνες; Έχεις μία "προϋπηρεσία" με τα μαθήματα βέβαια but again...

Ας συμβουλέψει κάποιος που ήταν στο τρίτο πεδίο και γνωρίζει και τις φετινές αλλαγές.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Γνωμη μου να προσπαθησεις αλλη μια και αν γινεται ασε τα της σχολης για Σεπτεμβριο. Ετσι κι αλλιως την ύλη την εχεις κανει δυο φορες.(αν βεβαια ειναι η ιδια)
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Καλησπερα σας!
Παρακολουθωντας τις εξελιξεις για την μειωση της υλης των πανελληνιων 2021, μπηκα σε σκεψεις να προσπαθησω ΤΡΙΤΗ φορα για να εκπληρωσω τον αρχικο μου στοχο.
Εδωσα πρωτη φορα πανελληνιες το 2019 συγκεντρωνοντας 16.500 μορια απο το 3ο επιστημονικο πεδιο (σπουδες υγειας και ζωης/θετικη με βιολογια) και ξανα εδωσα περυσι το 2020 με το παλαιο και συγκεντρωνοντας 17.700 μορια πετυχα στην 2η επιλογη μου που ειναι η σχολη Μοριακης Βιολογιας και Γενετικης στην Αλεξανδρουπολη (ΔΠΘ).
Ωστοσο, η πρωτη μου επιθυμια ηταν η Ιατρικη σχολη και αν και η σχολη που ειμαι τωρα με ενθουσιαζει και με ενδιαφερει, δεν μπορω να πω οτι δεν εχω απαλλαχθει απο τις σκεψεις της Ιατρικης.
Ζηταω λοιπον την γνωμη σας, αν πιστευετε οτι ειναι αργα πλεον να δοκιμασω 3η και τελευταια φορα την τυχη μου με πανελληνιες, εφοσον ειναι πλεον Γεναρης.
(Και για να σας προλαβω δεν σκεφτομαι καθολου για κατατακτηριες)
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Να ξαναδώσεις .Περσυ ήσουν απλα ατυχή καθώς με την ίδια δυσκολία θεμάτων αν ήσουν με το νέο έμπαινες ιατρική .
Παράτησε τα όλα , διάβαζε ολη μερα ( σε λογικά πλαίσια) και σε ό,τι χρειάζεσαι κανε ιδιαίτερα.
Στη χειρότερη θα έχεις" χάσει" έξι μήνες από τη ζωη σου .
Αν δεν προσπαθήσεις θα μείνεις απλα με την απορία, τι θα γινόταν αν .
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
φυσικα και ξαναδωσε.αν και μπορει με 10% να μπεις τα 17700 αρκουσαν περσι να πιασεις ιατρικη
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Καλησπερα σας!
Παρακολουθωντας τις εξελιξεις για την μειωση της υλης των πανελληνιων 2021, μπηκα σε σκεψεις να προσπαθησω ΤΡΙΤΗ φορα για να εκπληρωσω τον αρχικο μου στοχο.
Εδωσα πρωτη φορα πανελληνιες το 2019 συγκεντρωνοντας 16.500 μορια απο το 3ο επιστημονικο πεδιο (σπουδες υγειας και ζωης/θετικη με βιολογια) και ξανα εδωσα περυσι το 2020 με το παλαιο και συγκεντρωνοντας 17.700 μορια πετυχα στην 2η επιλογη μου που ειναι η σχολη Μοριακης Βιολογιας και Γενετικης στην Αλεξανδρουπολη (ΔΠΘ).
Ωστοσο, η πρωτη μου επιθυμια ηταν η Ιατρικη σχολη και αν και η σχολη που ειμαι τωρα με ενθουσιαζει και με ενδιαφερει, δεν μπορω να πω οτι δεν εχω απαλλαχθει απο τις σκεψεις της Ιατρικης.
Ζηταω λοιπον την γνωμη σας, αν πιστευετε οτι ειναι αργα πλεον να δοκιμασω 3η και τελευταια φορα την τυχη μου με πανελληνιες, εφοσον ειναι πλεον Γεναρης.
(Και για να σας προλαβω δεν σκεφτομαι καθολου για κατατακτηριες)
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Μαρια με τα 16500 μορια σε ποια σχολη περασες ? την παρακολουθησες?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Καλησπερα σας!
Παρακολουθωντας τις εξελιξεις για την μειωση της υλης των πανελληνιων 2021, μπηκα σε σκεψεις να προσπαθησω ΤΡΙΤΗ φορα για να εκπληρωσω τον αρχικο μου στοχο.
Εδωσα πρωτη φορα πανελληνιες το 2019 συγκεντρωνοντας 16.500 μορια απο το 3ο επιστημονικο πεδιο (σπουδες υγειας και ζωης/θετικη με βιολογια) και ξανα εδωσα περυσι το 2020 με το παλαιο και συγκεντρωνοντας 17.700 μορια πετυχα στην 2η επιλογη μου που ειναι η σχολη Μοριακης Βιολογιας και Γενετικης στην Αλεξανδρουπολη (ΔΠΘ).
Ωστοσο, η πρωτη μου επιθυμια ηταν η Ιατρικη σχολη και αν και η σχολη που ειμαι τωρα με ενθουσιαζει και με ενδιαφερει, δεν μπορω να πω οτι δεν εχω απαλλαχθει απο τις σκεψεις της Ιατρικης.
Ζηταω λοιπον την γνωμη σας, αν πιστευετε οτι ειναι αργα πλεον να δοκιμασω 3η και τελευταια φορα την τυχη μου με πανελληνιες, εφοσον ειναι πλεον Γεναρης.
(Και για να σας προλαβω δεν σκεφτομαι καθολου για κατατακτηριες)
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω, εμένα μου φαίνεται λίγο πασαλειμμα η αποπήρα αυτή, γιατί μιλάμε για αρκετές χιλιάδες μόρια. Η ιατρική πέρσι ήταν απελπιστικά χαμηλά αλλά δεν σημαίνει ότι θα μείνει έτσι. Το γεγονός ότι ήδη έχεις γράψει καλα λέει πολλα αλλά δεν ξέρω κατά ποσό είναι αρκετό διάστημα οι 4 μήνες για να ανέβεις ίσως και 500 μόρια αν οχι παραπάνω. Πρέπει να σκεφτείς επίσης τι θα κανείς με τη σχολη σου αυτούς τους 4 μήνες. Ζύγισε τα και πραξε!
Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη και μακάρι αυτές οι συγκυρίες να σε οδηγήσουν εκει που πραγματικά θέλεις.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλησπερα σας!
Παρακολουθωντας τις εξελιξεις για την μειωση της υλης των πανελληνιων 2021, μπηκα σε σκεψεις να προσπαθησω ΤΡΙΤΗ φορα για να εκπληρωσω τον αρχικο μου στοχο.
Εδωσα πρωτη φορα πανελληνιες το 2019 συγκεντρωνοντας 16.500 μορια απο το 3ο επιστημονικο πεδιο (σπουδες υγειας και ζωης/θετικη με βιολογια) και ξανα εδωσα περυσι το 2020 με το παλαιο και συγκεντρωνοντας 17.700 μορια πετυχα στην 2η επιλογη μου που ειναι η σχολη Μοριακης Βιολογιας και Γενετικης στην Αλεξανδρουπολη (ΔΠΘ).
Ωστοσο, η πρωτη μου επιθυμια ηταν η Ιατρικη σχολη και αν και η σχολη που ειμαι τωρα με ενθουσιαζει και με ενδιαφερει, δεν μπορω να πω οτι δεν εχω απαλλαχθει απο τις σκεψεις της Ιατρικης.
Ζηταω λοιπον την γνωμη σας, αν πιστευετε οτι ειναι αργα πλεον να δοκιμασω 3η και τελευταια φορα την τυχη μου με πανελληνιες, εφοσον ειναι πλεον Γεναρης.
(Και για να σας προλαβω δεν σκεφτομαι καθολου για κατατακτηριες)
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Πιστεύω πως από την στιγμή που η ιδέα της Ιατρικής δεν έχει εκλείψει από το νου σου θα πρέπει να αποπειραθείς έστω και τρίτη φορά να δώσεις για αυτή τη σχολή. Σίγουρα είναι πολλοί παράγοντες που πρέπει να ληφθούν υπόψιν αλλά πρέπει να ζυγίσεις το ρίσκο και το όφελος το βραχυπρόθεσμο και το μακροπρόθεσμο και να δεις που είναι καλύτερα να εστιάσεις το χρόνο και τις πνευματικές σου δυνάμεις. Δύσκολος ο δρόμος της Ιατρικής είναι γνωστό αυτό, ωστόσο, οι ανταμοιβές υψηλές σε πνευματικό και δευτερευόντως σε υλικό επίπεδο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
για μενα το διλημμα δεν ειναι αν πρεπει να ξαναπροσπαθησει αλλα με τι τροπο.να παει ακοπα με το 10% που μπορει να χει ελπιδες ή να ξαναδωσει παλι καιγοντας τα προηγουμενα μορια.εκει δεν μπορει να σου απαντησει κανεις.
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
φυσικα και ξαναδωσε.αν και μπορει με 10% να μπεις τα 17700 αρκουσαν περσι να πιασεις ιατρικη
Επειδη εδωσα με το παλαιο συστημα με ειδικο ποσοστο θεσεων, δεν γνωριζω τι θα γινει για το 10% μεταξυ παλαιου και νεου συστηματος αν δηλαδη θα ειναι ενιαιο ή παλι θα μας δωσουν ενα μηδαμινο ποσοστο οπως αδικα εγινε περυσι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

για μενα το διλημμα δεν ειναι αν πρεπει να ξαναπροσπαθησει αλλα με τι τροπο.να παει ακοπα με το 10% που μπορει να χει ελπιδες ή να ξαναδωσει παλι καιγοντας τα προηγουμενα μορια.εκει δεν μπορει να σου απαντησει κανεις.
Επειδη εδωσα με το παλαιο συστημα με ειδικο ποσοστο θεσεων, δεν γνωριζω τι θα γινει για το 10% μεταξυ παλαιου και νεου συστηματος αν δηλαδη θα ειναι ενιαιο ή παλι θα μας δωσουν ενα μηδαμινο ποσοστο οπως αδικα εγινε περυσι
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
λογικα αυτα θα πρεπει να ξεκαθαρισουν συντομα.εντελει με κεινη την καταγγελια που κανανε περσι οι υποψηφιοι και την εξετασανε στο στε βρεθηκε ποτε ακρη?
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
λογικα αυτα θα πρεπει να ξεκαθαρισουν συντομα.εντελει με κεινη την καταγγελια που κανανε περσι οι υποψηφιοι και την εξετασανε στο στε βρεθηκε ποτε ακρη?
θα παρω τηλεφωνο αυριο στο υπουργειο μηπως βγαλω ακρη για το 10% των αποφοιτων. Πολυ καλη ιδεα δεν την ειχα σκεφτει καθολου αλλα και παλι υπηρχαν παιδια μεχρι 18400 που δεν περασαν ιατρικη. Ηταν τρομερη αδικια μιας και για το συνολο μας δικαιουμασταν 17,3% των θεσεων ενω μας εδωσαν 9,51% με αποτελεσμα παιδια με υψηλοβαθμες βαθμολογιες να μην περνανε στις πρωτες τους επιλογες.
Καλα με την προσφυγη, γελαω με την ελληνικη δικαιοσυνη, η προσφυγη μας στο ΣτΕ απορριφθηκε. Κριμα..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαρια με τα 16500 μορια σε ποια σχολη περασες ? την παρακολουθησες?
Την 1η χρονια που εδωσα το 2019, περασα Βιοτεχνολογια στο Γεωπονικο της Αθηνας αλλα δεν παρακολουθησα
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Κοιτα Μαρια με τα αντικειμενικα στοιχεια που δινεις φαινεται οτι οι πανελληνιες πρεπει να σε φοβουνται και οχι εσυ αυτες. Εισαι πανελληνιοφαγος
Η χρονια φετος με τα φροντηρια κλειστα δεν θα ειναι παλι μια κακη χρονια.
Βεβαια υπαρχει και ενδεχομενο το υπαιθ να βαλει πιο βατα θεματα για να μην φανουν τοσο κακοι οι κοφτες,αλλα ολοι επανω και εσυ επανω.
Εσυ γνωριζεις ηδη την μηχανικη των εξετασεων ,εχεις εμπειρια, δεν εχεις το αγχος της ημερας χωρις αυριο και η παρακολουθηση της αλεξανδρουπολης σου εχει δωσει επιπλεον επιδεξιοτητα στην χημεια και την βιολογια.
Θα σου ελεγα να το τολμησεις και νομιζω 18300-18500 μορια ειναι δικα σου.
Βεβαια υπαρχει ο κυνδυνος οπως ειπε και ο eukleidis να καψεις 17700 παλαιου, θεωρατα μορια.
Προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι εκμεταλευσιμα για ιατρικη με το 10%
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Κοιτα Μαρια με τα αντικειμενικα στοιχεια που δινεις φαινεται οτι οι πανελληνιες πρεπει να σε φοβουνται και οχι εσυ αυτες. Εισαι πανελληνιοφαγος
Η χρονια φετος με τα φροντηρια κλειστα δεν θα ειναι παλι μια κακη χρονια.
Βεβαια υπαρχει και ενδεχομενο το υπαιθ να βαλει πιο βατα θεματα για να μην φανουν τοσο κακοι οι κοφτες,αλλα ολοι επανω και εσυ επανω.
Εσυ γνωριζεις ηδη την μηχανικη των εξετασεων ,εχεις εμπειρια, δεν εχεις το αγχος της ημερας χωρις αυριο και η παρακολουθηση της αλεξανδρουπολης σου εχει δωσει επιπλεον επιδεξιοτητα στην χημεια και την βιολογια.
Θα σου ελεγα να το τολμησεις και νομιζω 18300-18500 μορια ειναι δικα σου.
Βεβαια υπαρχει ο κυνδυνος οπως ειπε και ο eukleidis να καψεις 17700 παλαιου, θεωρατα μορια.
Προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι εκμεταλευσιμα για ιατρικη με το 10%
Χαχαχαχα πανελληνιοφαγος :hypno::hypno:
Ναι ναι μαλλον ειναι μονοδρομος να ξαναπροσπαθησω και να μην κανω το 10%
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
τα 17700 αν ητανε να ανταγωνιστεις μονο τους περσινους που δωσανε με το νεο θα περναγες για πλακας.αλλα οπως λες η βαση εκατσε πολυ ψηλοτερα απο σενα στο παλαιο οποτε αν κανουν αυτα τα παιδια αιτηση θα εκτοξευσουν τις βασεις.απο την αλλη δεν ξερεις αν ενας θα ασχοληθει με 10% δεδομενου οτι θα χει χασει 3 χρονια.τραγικη κατασταση και καταλαβαινω απολυτα.
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
τα 17700 αν ητανε να ανταγωνιστεις μονο τους περσινους που δωσανε με το νεο θα περναγες για πλακας.αλλα οπως λες η βαση εκατσε πολυ ψηλοτερα απο σενα στο παλαιο οποτε αν κανουν αυτα τα παιδια αιτηση θα εκτοξευσουν τις βασεις.απο την αλλη δεν ξερεις αν ενας θα ασχοληθει με 10% δεδομενου οτι θα χει χασει 3 χρονια.τραγικη κατασταση και καταλαβαινω απολυτα.
Ναι δυστυχως θα παρω μεγαλο ρισκο αν σκεφτω ποσοι αδικηθηκαμε και ποσοι ειχαν παραπανω μορια απο εμενα στο παλαιο
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Ναι δυστυχως θα παρω μεγαλο ρισκο αν σκεφτω ποσοι αδικηθηκαμε και ποσοι ειχαν παραπανω μορια απο εμενα στο παλαιο
και η πλακα ειναι εσας σας βαλανε 3 φορες πιο δυσκολα θεματα.τι κουταμαρα ηταν αυτο το περσινο.δεν ξαναγινεται ποτε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top