Πανελλαδικές: Αίτηση για στρατιωτικές σχολές

Σωτηρία

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπερα σας,
ειμαι τριτη λυκειου φετος, δινω πανελληνιες και ενδιαφερομαι για στρατιωτικες σχολες. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σχετικα με τις αιτησεις; Το σχολειο δεν μας ενημερωνει για αυτα γιατι αφορα τον στρατο και οχι τα πανεπιστήμια ή κατι τετοιο. Πως γινεται αυτη η αιτηση; Γινεται ηλεκτρονικα; Γινεται για καθε μια απο τις σχολες που επιθυμω να δηλωσω; Μεχρι ποτε γινονται;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλησπερα σας,
ειμαι τριτη λυκειου φετος, δινω πανελληνιες και ενδιαφερομαι για στρατιωτικες σχολες. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σχετικα με τις αιτησεις; Το σχολειο δεν μας ενημερωνει για αυτα γιατι αφορα τον στρατο και οχι τα πανεπιστήμια ή κατι τετοιο. Πως γινεται αυτη η αιτηση; Γινεται ηλεκτρονικα; Γινεται για καθε μια απο τις σχολες που επιθυμω να δηλωσω; Μεχρι ποτε γινονται;
Καλησπέρα, από όσο θυμάμαι όταν είχα κάνει αίτηση για στρατιωτικές σχολές, η όλη διαδικασία έγινε ηλεκτρονικά και την έκανα αφού άνοιξε η περίοδος δηλώσεων για τέτοιες σχολές, είχε γίνει προς Άνοιξη με Πάσχα. Σε κάθε περίπτωση να κοιτάς πότε βγαίνει η σχετική εγκύκλιος , η οποία καθορίζει τον αριθμό των εισακτεων ανά στρατιωτική σχολή, και όλη την διαδικασία. Πάντως εμάς το σχολείο μου θυμάμαι απλά είχαν ανακοινώσει ότι βγήκε η εγκύκλιος.
 

Marioskops

Νεοφερμένος

Ο Marioskops αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα ειμαι γεννημένος Σεπτέμβριο 2001 μπορω να δηλώσω την σμυ φετος ;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top