[Πανελλήνιες 2024] Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,950 μηνύματα.
Σε ποια σχολή στοχεύετε όσοι δίνετε φέτος, 2023-2024; :)

Έχετε σκεφτεί και εναλλακτικές πέραν της πρώτης επιλογής;

Με το καλό!! :clover: :clover: :clover:
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
δεν ειμαι σιγουρη αν θα κανω αιτηση για τις πανελ του 2024 ή αν θα σπρωξω για το 2025 αλλα θελω αγγλικη φιλολογια :')
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Πληροφορική παμακ αλλιώς Κέρκυρα
 

phleidhs

Νεοφερμένος

Ο Πηλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε
1)ΣΣΑΣ οικονομικό (αν όχι κανά άλλο σώμα ασφαλείας)
2)Πληροφορική ΑΠΘ
3)Διεθνών και Ευρωπαίκων Σπουδών (Παμακ ή Αθήνα)
4)Ναυτιλιακών σπουδών
5)Οικονομικά στο ΟΠΑ
 

Χρήστος2006

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κτηνιατρική αλλιώς κάποια σχολή ζωικής παραγωγής, δεν ξέρω όμως, την κτηνιατρική την θέλω τόσο πολύ, λογικά θα ξαναδωσω η θα πάω εξωτερικό αν δεν την πιάσω
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
ΣΣΑΣ Νομική
Νομική
Παιδαγωγικά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Κτηνιατρική αλλιώς κάποια σχολή ζωικής παραγωγής, δεν ξέρω όμως, την κτηνιατρική την θέλω τόσο πολύ, λογικά θα ξαναδωσω η θα πάω εξωτερικό αν δεν την πιάσω
ωχ δυσκολα τα λες ,,αυτο το κοτοπουλακι που κρατας ετσι γλυκα θα μπορουσες να του κανεις κακο?
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Υπάρχει ένα podcast στο YouTube που ονομάζεται Στάση Πανεπιστήμιο, στο οποίο οι οικοδεσπότες παίρνουν συνεντεύξεις σε φοιτητές που σπουδάζουν σε διάφορα πανεπιστημιακά τμήματα. Αν έχετε ενδοιασμούς ή θέλετε να ακούσετε εμπειρίες από παιδιά που σπουδάζουν το αντικείμενο που θέλετε να ακολουθήσετε και εσείς, σας το προτείνω.

 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Υπάρχει ένα podcast στο YouTube που ονομάζεται Στάση Πανεπιστήμιο, στο οποίο οι οικοδεσπότες παίρνουν συνεντεύξεις σε φοιτητές που σπουδάζουν σε διάφορα πανεπιστημιακά τμήματα. Αν έχετε ενδοιασμούς ή θέλετε να ακούσετε εμπειρίες από παιδιά που σπουδάζουν το αντικείμενο που θέλετε να ακολουθήσετε και εσείς, σας το προτείνω.

καταπληκτικο αυτο!!
 

phleidhs

Νεοφερμένος

Ο Πηλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Υπάρχει ένα podcast στο YouTube που ονομάζεται Στάση Πανεπιστήμιο, στο οποίο οι οικοδεσπότες παίρνουν συνεντεύξεις σε φοιτητές που σπουδάζουν σε διάφορα πανεπιστημιακά τμήματα. Αν έχετε ενδοιασμούς ή θέλετε να ακούσετε εμπειρίες από παιδιά που σπουδάζουν το αντικείμενο που θέλετε να ακολουθήσετε και εσείς, σας το προτείνω.

Υπάρχει επίσης το labora.gr όπου μιλάει γενικά για σπουδές, ενημέρωση για τυχόν αλλαγές σε σπουδές και σωστή καθοδήγηση στις σπουδές που ενδιαφέρεται κάποιος.
 

Χρήστος2006

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ωχ δυσκολα τα λες ,,αυτο το κοτοπουλακι που κρατας ετσι γλυκα θα μπορουσες να του κανεις κακο?
Ο στόχος μου είναι να τα βοηθήσω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο που μπορώ, θέλω να αφιερώσω όλες τις ικανότητες μου και την ζωή μου γενικά στα ζώα. Δεν θα έκανε ποτε κακό σε ζώο.

Και επίσης να προσθέσω ότι η κότα που βλέπετε στην φωτογραφία είναι άνετη με τους ανθρώπους και αποδέχεται τα χάδια. Δεν την σφίγγω στα χέρια μου μόνο και μόνο για την φωτογραφία😅
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Ο στόχος μου είναι να τα βοηθήσω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο που μπορώ, θέλω να αφιερώσω όλες τις ικανότητες μου και την ζωή μου γενικά στα ζώα. Δεν θα έκανε ποτε κακό σε ζώο.

Και επίσης να προσθέσω ότι η κότα που βλέπετε στην φωτογραφία είναι άνετη με τους ανθρώπους και αποδέχεται τα χάδια. Δεν την σφίγγω στα χέρια μου μόνο και μόνο για την φωτογραφία😅
ετσι ακριβως ..οποτε κτηνιατρος και οχι ζωικης
 

justvibingmeow

Νεοφερμένος

Η justvibingmeow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογία
Γλωσσικών και διαπολιτισμικών
Και σκεφτόμουν και την διεθνών και ευρωπαϊκών
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
ΘΕΜΑ : Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2024.

Σας ενημερώνουμε ότι η διενέργεια των προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή υποψηφίων στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2024,προγραμματίζεται να διεξαχθούν την περίοδο Μαρτίου – Απριλίου 2024.

Όσον αφορά τις ακριβείς ημερομηνίες διεξαγωγής των ΠΚΕ των παραπάνω υποψηφίων καθώς και τις λοιπές λεπτομέρειες, θα καθορισθούν με τις σχετικές προκηρύξεις των αρμόδιων Υπουργείων.

Παρακαλούμε η ενημέρωση αυτή να αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων των Διευθύνσεων Δ.Ε. και των Λυκείων, καθώς και στις αντίστοιχες ιστοσελίδες τους, προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές και οι απόφοιτοι που ενδιαφέρονται για εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού.

Η ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ
ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΜΑΡΟΥΓΚΑ

 

amik19

Νεοφερμένος

Η amik19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας παιδιά! Στοχεύω Παιδαγωγικο Δημοτικής! Βέβαια διάβασμα τώρα ξεκινάω μόνη μου. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα πιάσω τη σχολή! Με εχει αγχώσει πολύ! Αλλά η προσπάθεια θα γίνει!!! Καλή επιτυχία σε όλους!!
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Στοχεύω Παιδαγωγικο Δημοτικής! Βέβαια διάβασμα τώρα ξεκινάω μόνη μου. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα πιάσω τη σχολή! Με εχει αγχώσει πολύ! Αλλά η προσπάθεια θα γίνει!!! Καλή επιτυχία σε όλους!!
Και γω τώρα ξεκινάω και θέλω προσχολικής πάδα καλή επιτυχία και μην αγχώνεσαι
 

missdior

Νεοφερμένος

Η missdior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
2η φορά γισ αρχιτεκτονική αθηνα και τώρα αρχίζω να βλέπω πόσο ρίσκο ήταν και πως ίσως καλή ήταν και η Κρήτη...
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top