[Πανελλήνιες 2023] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Είμαι εργαζόμενη στο δημόσιο τομέα στη Θεσσαλονίκη με δυο παιδιά το ένα σπουδάζει Ιωάννινα και το άλλο Θεσσαλονίκη νοσηλεύτρια και έδωσα πανελλήνιες και περνάω στη Νοσηλευτική Διδυμοτείχου , μπορώ να πάρω μεταγραφή και αν ναι με ποια κατηγορία, εισοδηματικά κριτήρια ή κατ' εξαίρεση , ευχαριστών
ναι σαφως μπορεις να παρεις με κριτηρια αν εχεις αρκετα...θελει 6,7+ μορια
νομιζω ομως παιζει το σιγουρακι με τα αδελφια...
ειχα μια αναλογη περιπτωση ( μαμα για το ιστορικο απθ) πριν 2 χρονια.
σε λογιζουν και εσενα ως παιδακι... διοτι ο νομος λεει μεχρι 2 σπιτια η οικογενεια
 

SALAVELEN

Νεοφερμένος

Η SALAVELEN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΔΙ.ΠΑ.Ε.. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Eυχαριστώ αρχικά! Εννοείται να μπω στην πλατφόρμα οταν ανοιξει στο πεδίο με αδέλφια που έχει ή στην κατ΄εξαίρεση και να αναφέρω τα δεδομένα?
 

αντιγονη.

Νεοφερμένος

Η αντιγονη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπερα, για μετεγγραφη απο ιατρικη ιωαννινων σε ιατρικη θεσσαλονικης με οικονομικα και κοινωνικα κριτιρια εχοντας συνολικα 5,5 μορια μετεγγραφης ειναι εφικτο;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Καλησπερα, για μετεγγραφη απο ιατρικη ιωαννινων σε ιατρικη θεσσαλονικης με οικονομικα και κοινωνικα κριτιρια εχοντας συνολικα 5,5 μορια μετεγγραφης ειναι εφικτο;
Πέρσι η βάση ήταν τα 5,5 μόρια. Είναι λίγο οριακό αλλά υπάρχουν πιθανότητες.
 

αντιγονη.

Νεοφερμένος

Η αντιγονη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι ακομα
Για τις μετεγγραφες παιζει καποιο ρολο ο τοπος κατοικιας;
Δηλαδη αν μενω γιαννενα και εχω περασει γιαννενα μπορει να παρω μετεγγραφη για καποια αλλη πολη δεδομενου οτι εχω τα απαραιτητα μορια μετεγγραφης;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι ακομα
Για τις μετεγγραφες παιζει καποιο ρολο ο τοπος κατοικιας;
Δηλαδη αν μενω γιαννενα και εχω περασει γιαννενα μπορει να παρω μετεγγραφη για καποια αλλη πολη δεδομενου οτι εχω τα απαραιτητα μορια μετεγγραφης;
οχι δεν παιζει ρολο ο τοπος κατοικιας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eυχαριστώ αρχικά! Εννοείται να μπω στην πλατφόρμα οταν ανοιξει στο πεδίο με αδέλφια που έχει ή στην κατ΄εξαίρεση και να αναφέρω τα δεδομένα?
Οι κατ εξαιρεση γινονται αργοτερα κατα δεκεμβρη και για αυτες δεν εχεις καποιο ερεισμα να ισχυρισθείς...( με οσα λες φυσικα)
Οποτε πας με τις κανονικες αρχικα και αν δεν παιξει πας μετα κατ εξαιρεση για την τιμη των οπλων.
 

theredpanda

Νεοφερμένος

Η theredpanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γειά σας, ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έδωσα φέτος πανελληνιες και πέρασα ιατρικη Αλεξανδρούπολης και ήθελα ιατρικη Θεσσαλονίκης με μόνιμη κατοικία στην Καβάλα, χωρίς να υπάρχει κάποιος αδελφόςπου να σπουδάζει εκει. Μπορώ να κάνω μεταγγραφη? Φυσικά εάν πληρω τα υπόλοιπα κριτήρια. Ευχαριστώ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Γειά σας, ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έδωσα φέτος πανελληνιες και πέρασα ιατρικη Αλεξανδρούπολης και ήθελα ιατρικη Θεσσαλονίκης με μόνιμη κατοικία στην Καβάλα, χωρίς να υπάρχει κάποιος αδελφόςπου να σπουδάζει εκει. Μπορώ να κάνω μεταγγραφη? Φυσικά εάν πληρω τα υπόλοιπα κριτήρια. Ευχαριστώ!
ε και βεβαια μπορεις
το μονο κριτηριο ειναι να εχεις αρκετα οικονομικα κοινωνικα μορια ( 5.5+)..και φυσικα να θελεις
 

patra2002

Νεοφερμένος

Η patra2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα
Θέλω να ρωτήσω για τα πόσα μόρια χρειάζεται ο γιός μου για μετεγγραφή.
Με 4 μόρια γίνεται μετεγγραφή από Ιατρική Αλεξανδρούπολης σε Ιατρική Πάτρας; ή να μην ελπίζω;
Είδα ότι ο τελευταίος πέρσι είχε 0 μόρια και γενικά τα τελευταία 3 χρόνια ο τελευταίος είχε από 0-3 μόρια.
Αν γνωρίζει κάποιος, ας μου απαντήσει, παρακαλώ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Καλησπέρα
Θέλω να ρωτήσω για τα πόσα μόρια χρειάζεται ο γιός μου για μετεγγραφή.
Με 4 μόρια γίνεται μετεγγραφή από Ιατρική Αλεξανδρούπολης σε Ιατρική Πάτρας; ή να μην ελπίζω;
Είδα ότι ο τελευταίος πέρσι είχε 0 μόρια και γενικά τα τελευταία 3 χρόνια ο τελευταίος είχε από 0-3 μόρια.
Αν γνωρίζει κάποιος, ας μου απαντήσει, παρακαλώ.
ναι με τα μορια που εχεται πατε εξαιρετικα ελπιδοφορα στην πατρα
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έδωσα 2η χρόνια Πανελλήνιες και πέρασα Ιατρική Πατρών. Μαζεύω 5.5 μόρια για μεταγραφή. Πιστεύετε είναι πιθανή η μεταγραφή για Αθήνα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έδωσα 2η χρόνια Πανελλήνιες και πέρασα Ιατρική Πατρών. Μαζεύω 5.5 μόρια για μεταγραφή. Πιστεύετε είναι πιθανή η μεταγραφή για Αθήνα;
φοβαμαι πως οχι ...αλλα ποτε δεν ξερεις ...απλα θα το ζητησεις
ξεθαψε κανενα μοριακι ακομα
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τώρα που είναι ηλεκτρονικά ξέρετε πως θα «βρω» κανένα μοριακι; Πρόσφατα χειρουργήθηκα μέσα στις πανελλήνιες αλλά θα πρέπει να είναι από τις παθήσεις που αναγράφετε στο ΦΕΚ ; Με τις αποθεραπείας αιτήσεις ποια είναι η διαδικασία;
 

Sofos Gerontas

Νεοφερμένος

Ο Sofos Gerontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα
Πέρασα Ιατρική Αλεξανδρούπολη αλλά θέλω να κάνω μετεγγραφή για Πάτρα. Έχω 3 μόρια με βάση τα οικονομικά κριτήρια και 18480 μόρια από τις πανελλαδικές. Πιστεύετε ότι μπορεί να πάρω την μετεγγραφή;
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπέρα
Πέρασα Ιατρική Αλεξανδρούπολη αλλά θέλω να κάνω μετεγγραφή για Πάτρα. Έχω 3 μόρια με βάση τα οικονομικά κριτήρια και 18480 μόρια από τις πανελλαδικές. Πιστεύετε ότι μπορεί να πάρω την μετεγγραφή;
Πολύ πιθανόν η βάση πέρσι ήταν μηδέν.
 

patra2002

Νεοφερμένος

Η patra2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Συγνώμη συνεχίζω σε προηγούμενο θέμα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Τώρα που είναι ηλεκτρονικά ξέρετε πως θα «βρω» κανένα μοριακι; Πρόσφατα χειρουργήθηκα μέσα στις πανελλήνιες αλλά θα πρέπει να είναι από τις παθήσεις που αναγράφετε στο ΦΕΚ ; Με τις αποθεραπείας αιτήσεις ποια είναι η διαδικασία;
οχι απαραιτητα ...και εκτος φεκ .. με το φεκ πανε χωρις εξετασεις
αν αυτο δινει αναπηρια 67% απο κεπα ή αναφερονται στο φεκ πας ετσι απλα αθηνα
αν η σοβαρη παθηση σου επιβαλει να εισαι αθηνα τοτε πας με δικαιωμα στις κατ εξαιρεση με χαρτι δημοσιου νοσοκομειου ( πολυ δυσκολες ειναι).

και κατι αλλο που δεν παιζει για σενα

Τα μοριακια τα βρισκουν στους λογιστες...πιανοντας τους απο τον λαιμο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα
Πέρασα Ιατρική Αλεξανδρούπολη αλλά θέλω να κάνω μετεγγραφή για Πάτρα. Έχω 3 μόρια με βάση τα οικονομικά κριτήρια και 18480 μόρια από τις πανελλαδικές. Πιστεύετε ότι μπορεί να πάρω την μετεγγραφή;
ναι ελπιδοφορα
 

theredpanda

Νεοφερμένος

Η theredpanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ε και βεβαια μπορεις
το μονο κριτηριο ειναι να εχεις αρκετα οικονομικα κοινωνικα μορια

ε και βεβαια μπορεις
το μονο κριτηριο ειναι να εχεις αρκετα οικονομικα κοινωνικα μορια ( 5.5+)..και φυσικα να θελεις
Φυσικά και θέλω. Έχω τουλάχιστον 7 μορια, απλώς η μητέρα μου έχει τρία παιδιά με το μεγαλύτερο να είναι 29 χρονων, οπότε δεν ξέρω αν μετράω σαν τριτεκνη. Αν μετράω θα έχω 9.5
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Φυσικά και θέλω. Έχω τουλάχιστον 7 μορια, απλώς η μητέρα μου έχει τρία παιδιά με το μεγαλύτερο να είναι 29 χρονων, οπότε δεν ξέρω αν μετράω σαν τριτεκνη. Αν μετράω θα έχω 9.5
ε ενταξει τα 7 ειναι διαβατηριο

τωρα η τριτεκνια δινει σταθερα 1,5 μοριο και για καθε παιδι εκτος απο σενα που ειναι κατω των 25 αλλο μισο μοριο.
αυτο που ειναι 29 δεν πιανει
πιανει οτι ειναι γεννημενο απο 1-1-97 και προς τα εδω
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top