[Πανελλήνιες 2023] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Είναι τρίτεκνος , βοηθάει μόνο αυτό ;;;;
2,5 μόρια

β) Κοινωνικά κριτήρια:

βα) ενάμισι (1,5) μόριο, εάν ο αιτών είναι μέλος τρίτεκνης οικογένειας, προσαυξανόμενο κατά ήμισυ (0,5) μόριο για κάθε άγαμο τέκνο κάτω των 25 ετών της οικογένειας πλην του αιτούντος,
 

Giota_pel

Νεοφερμένος

Η Giota_pel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μένουμε Θεσσαλονίκη. Η κόρη μου έχει 308 μόρια πάνω από την περσινή βάση των Πολιτικών μηχανικών Ξάνθης και αδερφό φοιτητή στη Λάρισα. Είναι πιθανο να πάρει μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη με αδερφό; Έχει 2250 μονάδες διαφορά και το κατά κεφαλήν εισόδημα πολύ χαμηλό.
Ευχαριστώ
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μένουμε Θεσσαλονίκη. Η κόρη μου έχει 308 μόρια πάνω από την περσινή βάση των Πολιτικών μηχανικών Ξάνθης και αδερφό φοιτητή στη Λάρισα. Είναι πιθανο να πάρει μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη με αδερφό; Έχει 2250 μονάδες διαφορά και το κατά κεφαλήν εισόδημα πολύ χαμηλό.
Ευχαριστώ
Αν πιάσει την Ξάνθη και έχει τά+2250 έρχεται με αδερφό, έτσι ήρθε και ό αδερφός μου από την ίδια σχολή Θεσσαλονίκη
 

Giota_pel

Νεοφερμένος

Η Giota_pel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να μην ανέβουν πολύ οι βάσεις. Για το χωροταξίας ξέρουμε κάτι;
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Εγώ σε περίπτωση που περάσω Σπάρτη μου απάντησε και ένα παιδι βέβαια αλλά ναι υπάρχει περίπτωση για μεταγραφή από Σπάρτη για λαρισα ψηφιακων συστημάτων με 4 μόρια;
 

Giota_pel

Νεοφερμένος

Η Giota_pel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ναι, σίγουρα θα την πάρεις. Αυτές είναι οι βάσεις των μετεγγραφων πέρυσι.
 

Συνημμένα

  • ΒΑΣΕΙΣ_ΜΕΤ_2022.pdf
    485.3 KB · Εμφανίσεις: 94

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ σε περίπτωση που περάσω Σπάρτη μου απάντησε και ένα παιδι βέβαια αλλά ναι υπάρχει περίπτωση για μεταγραφή από Σπάρτη για λαρισα ψηφιακων συστημάτων με 4 μόρια;
Πέρσι, στα Ψηφιακά Συστήματα Λάρισα ήταν διαθέσιμες 42 θέσεις για μετεγγραφές και καλύφθηκαν οι 26, ο τελευταίος που πέρασε είχε 0 μόρια μετεγγραφης, οπότε μια χαρά φαίνεσαι με 4 μόρια.
 

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ναι , το γνωρίζω , είναι παραπάνω το κατά κεφαλήν . Απλά ηλπιζα σε κενή θέση μετεγγραφής και ισως επειδή πλήρεις τις υπόλοιπες προϋποθέσεις να υπήρχε δυνατότητα μετεγγραφής ..
Μπορειτε να κανετε αιτηση για μεταγραφή με κοινωνικά κριτήρια και δεν θα μοριοδοτηθειτε λογω εισοδήματος
Αν ειστε τριτεκνη με παιδια κατω των 25 θα παρετε 2.5 μορια

Απο κει και περα υπαρχουν σχολές που παιρνουν και με 0 μορια και μαλιστα μερικές φορες μενουν και κενες θεσεις
Τωρα για την συγκεριμενη σχολη που ενδιαφερεστε δειτε τις περισνες βασεις μεταγραφων https://www.ischool.gr/attachments/ΒΑΣΕΙΣ_ΜΕΤ_2022-pdf.117813/
Ποσα ηταν τα μορια του τελευταιου και θα καταλαβετε αν μπορει να γινει η μεταγραφή
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ναι, σίγουρα θα την πάρεις. Αυτές είναι οι βάσεις των μετεγγραφων πέρυσι.
Οκ ευχαριστώ ερωτηση μπορώ τα ψηφιακά στην Λάρισα να τα δηλώσω στο μηχανογραφικο και μετά πχ αν περάσω ψηφιακά Σπάρτη να δηλώσω μεταγραφή για λαρισα. Η δεν πρέπει εφόσον θέλω να κάνω μετάγραφη για λαρισα να την δηλώσω στο μηχανογραφικο;;;
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ ερωτηση μπορώ τα ψηφιακά στην Λάρισα να τα δηλώσω στο μηχανογραφικο και μετά πχ αν περάσω ψηφιακά Σπάρτη να δηλώσω μεταγραφή για λαρισα. Η δεν πρέπει εφόσον θέλω να κάνω μετάγραφη για λαρισα να την δηλώσω στο μηχανογραφικο;;;
Προφανώς να δηλώσεις και Λάρισα, μήπως περάσεις εκεί κατευθείαν για να μην έχεις πάρει δώσε με το τμήμα στη Σπάρτη.
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Προφανώς να δηλώσεις και Λάρισα, μήπως περάσεις εκεί κατευθείαν για να μην έχεις πάρει δώσε με το τμήμα στη Σπάρτη.
Αρα μπορώ να δηλώσω την λαρισα και μετά να την ξανά δήλωσω στην μεταγραφή σωστά;
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ναι φυσικά μπορείς.
Στο Μηχανογραφικό καλό είναι να δηλώσεις ΟΛΕΣ τις σχολες (από οποιαδήποτε πόλη) που σε ενδιαφέρουν, ανεξάρτητα αν φτάνεις τα περσινά μόρια ή όχι, με τη δική σου ιεραρχία.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Απο ψυχολογία Φλώρινας ;; Ποιος μπορεί να πάρει μεταγραφή ;
 

gpgp

Νεοφερμένος

Ο gpgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 73 μηνύματα.

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να μην ανέβουν πολύ οι βάσεις. Για το χωροταξίας ξέρουμε κάτι;
Δεν έχει σαφή επαγγελματικά δικαιώματα, πολύ καλή επιλογή τοπογράφων μηχανικών, αυτή μάλιστα
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν τα μόρια όπου χρησιμοποιούνται για τον "κόφτη" των 2750 είναι αυτά που έχουμε στη σχολή που περνάμε ή αυτά που έχουμε στη σχολή όπου θέλουμε να πάρουμε τη μετεγγραφή
 

Giota_pel

Νεοφερμένος

Η Giota_pel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν τα μόρια όπου χρησιμοποιούνται για τον "κόφτη" των 2750 είναι αυτά που έχουμε στη σχολή που περνάμε ή αυτά που έχουμε στη σχολή όπου θέλουμε να πάρουμε τη μετεγγραφή
Τα 2750 είναι η διαφορά που μπορεί να έχουν τα μόρια που έχεις με αυτά της σχολής που θέλεις να πάρεις μετεγγραφή.
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Τα 2750 είναι η διαφορά που μπορεί να έχουν τα μόρια που έχεις με αυτά της σχολής που θέλεις να πάρεις μετεγγραφή.
Τα μόρια που έχω για τη σχολή όπου μπήκα η για τη σχολή όπου θέλω να πάρω μετεγγραφή, δεδομένου ότι σε κάθε σχολή είναι διαφορετικά τα μόρια λόγω διαφορετικών συντελεστών?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top