Πανελλήνιες 2023 - ΕΠΑΛ - όλα τα μαθήματα

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σήμερα ξεκινήσανε τις Πανελλήνιες τα ΕΠΑΛ με τα Νέα Ελληνικά! :)
Στο κείμενο βλέπω με μια γρήγορη ματιά ότι έπεσε ο εθελοντισμός και πως μπορεί να αλλάξει ο κόσμος.

Επισυνάπτονται τα θέματα!

Σε αυτό το thread μπορεί να γίνει σχολιασμός των θεμάτων, το πως τα πήγατε, αν έχετε απορίες ή ό,τι άλλο σας απασχολεί. :D
 

Συνημμένα

  • ΝΕΑ_ΕΛΛΗΝΙΚΑ_ΕΠΑΛ_2023.pdf
    184.5 KB · Εμφανίσεις: 91

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Το κείμενο ήταν κατανοητό. Οι ερωτήσεις της θεωρίας δεν δημιουργούσαν απορίες στους υποψηφίους. Το ποίημα επίσης κατανοητό και σαφές.

Το φετινό θέμα - εθελοντισμός, το θεωρώ καλύτερο από το περσινό.

Φέτος δίνει η αδελφή μου πιστεύει έχει γράψει αρκετά καλά.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τα σημερινά θέματα της Άλγεβρας :)
 

Συνημμένα

  • ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ_ΕΠΑΛ_2023.pdf
    216.3 KB · Εμφανίσεις: 71

Κρούσος

Νεοφερμένος

Η Κρούσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πως σας φάνηκαν τα θέματα της άλγεβρας του επαλ;
 

UserGr2023

Νεοφερμένος

Ο UserGr2023 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά , δεν ξέρω αν ήμουν ο μόνος αλλά οριακά με έφτασε ο χρόνος για τα θέματα της ΑΟΘ σήμερα , σχετικά εύκολα για καλά προετοιμασμένους μαθητές , ενώ είχα σχεδόν τα 3/4 θέματα σωστά (α,β,δ) , έκανα ένα λάθος στην αρχή του θέμα Γ και έτσι πήγε στραφη όλη η άσκηση του πρώτου κεφαλαίου , δηλαδή από το θέμα Γ θα πάρω μηδέν μονάδες ??? Έκανα μια διαίρεση λάθος (απορώ ακόμα πως το έκανα) , και έπειτα οι αριθμοί ήταν λάθη με βάση την σωστή λύση , άρα θα πάρω 0/25 από το θέμα αυτό ?
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Θα πάρεις λίγες μονάδες κάτω από το μισο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τα σημερινά θέματα ΕΠΑ.Λ. - Πανελλήνιες 2023. :)
  • Ανατομία - Φυσιολογία
  • Αρχές Οικονομικής Θεωρίας
  • Αρχές Βιολογικής Γεωργίας
  • Δίκτυα Υπολογιστών
 

Συνημμένα

  • ΑΝΑΤΟΜΙΑ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ-2023-ΕΠΑΛ.pdf
    137.6 KB · Εμφανίσεις: 56
  • ΑΟΘ-2023-ΕΠΑΛ.pdf
    158.6 KB · Εμφανίσεις: 47
  • ΑΡΧΕΣ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΑΣ-ΕΠΑΛ-2023.pdf
    137.5 KB · Εμφανίσεις: 40
  • ΔΙΚΤΥΑ-ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ-2023-ΕΠΑΛ.pdf
    146.4 KB · Εμφανίσεις: 59

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση από επαλ εγώ. Αρχικά έχω ένα συγκρότημενο γραπτό χωρίς μουτζούρες και με καλα γράμματα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι έχω χάσει από χαζομάρα μου το β θέμα ολόκληρο ομως έχω κάνει σωστά όλη την μεθολογια και τα υπό ερωτήματα απλά με άλλα νούμερα. Θεωρείται ότι παίζει από 25 μονάδες που έχει να μου δώσει έστω τις 12.5 παίζει κάτι τέτοιο η μόνο αν πέσω σε "καλό" διοθρωτη;
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Είναι πολύ ασαφές και χωρίς επαρκή στοιχεία αυτό που ρωτάς για να πάρεις σωστή απάντηση.

1686309529866.png
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
γενικα βοηθουν στην διορθωση η οχι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν ειναι ενα πλουσιο γραπτο
Δεν μετράει τόσο η εικόνα του γραπτού αλλά η ποιότητα. Αν κάνεις καλά γράμματα και είναι όλα λάθος αυτά που γράφεις, είναι δυνατόν να σου δώσουν μονάδες; Σε καμία περίπτωση δεν θα σου δώσει λόγω γραμμάτων αλλά μόνο αν έχουν οδηγίες από την ΚΕΕ για να πάρεις έναν ορισμένο αριθμό μορίων, αναλόγως. Τα γράμματα μπορεί να επηρεάζουν θετικά τον βαθμολογητή ως προς την διόρθωση του γραπτού, γιατί θα ξεμπλέξει πιο γρήγορα από το αν ήταν ορνιθοσκαλίσματα, αλλά μέχρι εκεί.
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Δεν μετράει τόσο η εικόνα του γραπτού αλλά η ποιότητα. Αν κάνεις καλά γράμματα και είναι όλα λάθος αυτά που γράφεις, είναι δυνατόν να σου δώσουν μονάδες; Σε καμία περίπτωση δεν θα σου δώσει λόγω γραμμάτων αλλά μόνο αν έχουν οδηγίες από την ΚΕΕ για να πάρεις έναν ορισμένο αριθμό μορίων, αναλόγως. Τα γράμματα μπορεί να επηρεάζουν θετικά τον βαθμολογητή ως προς την διόρθωση του γραπτού, γιατί θα ξεμπλέξει πιο γρήγορα από το αν ήταν ορνιθοσκαλίσματα, αλλά μέχρι εκεί.
απλα εχω ακουσει οτι εστω οτι το θεμα ειναι γραμμενο σωστα με την μεθοδολογια σωστη ασχετα αν ειναι λαθος τα νουμερα οτι δινει κατι
 

brouss

Νεοφερμένος

Ο brouss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Στο Δ1 στην χημεία εχω λύσει με τη σωστή μεθοδολογία και απλά έκανα λάθος στην αφαίρεση και βρήκα με έναν λιγότερο άνθρακα όλα , παίζει να μην μου το κόψουν όλο;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω πως όχι. Λογικά θα κόψουν μόνο από το αποτέλεσμα
 

brouss

Νεοφερμένος

Ο brouss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Και εγώ αυτό θέλω να πιστεύω γιατί παρέδωσα πάρα πολύ δυνατό γραπτό για να με ρίξει τόσο αυτό
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top