Πανελλήνιες 2022

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειμαι του χωρου αλλα διαβαζοντας προγραματα σπουδων νομιζω οτι αυτο που θελεις υπαρχει:
1. Οικονομικη πληροφορικη του ΟΠΑ (μονο)
2. Και αμα θελεις και γενικη επιχειρηματικη αποψη, Διοικηση επιχειρησεων με κατευθυνση τα πληροφορικα συστηματα οπου αυτη παρεχεται( και ΔΕΤ). Αρκει να αντεχεις την θεωρεια. Απ εδω ομως δεν αγγίζεις παρακτικα την πληροφορικη, μονο να της κρινεις και να την επιλεγεις.
Σκέφτομαι να παω ή καθαρη πληροφορική (απλα δεν ξερω σε ποιο πανεπιστήμιο, το ΟΠΑ ειναι κοντα μου αλλα ξερω οτι υπαρχουν και αλλες επιλογες) και μετα σε MBA μεταπτυχιακο ή να παω ΔΕΤ/Διοίκηση ΟΠΑ και να κανω ενα μεταπτυχιακό στην πληροφορική...εσύ τι λες να κανω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Σκέφτομαι να παω ή καθαρη πληροφορική (απλα δεν ξερω σε ποιο πανεπιστήμιο, το ΟΠΑ ειναι κοντα μου αλλα ξερω οτι υπαρχουν και αλλες επιλογες) και μετα σε MBA μεταπτυχιακο ή να παω ΔΕΤ/Διοίκηση ΟΠΑ και να κανω ενα μεταπτυχιακό στην πληροφορική...εσύ τι λες να κανω;
Τι να σου πω παλικαρι μου, πρεπει να μιλήσεις με τον εαυτο σου. πρεπει να ψαχτεις.
Οι πληροφορικες ,οικονομικες (ΟΠΑ ΠΑΠΕΙ) και οι καθαρες (ΕΚΠΑ ,Χαροκοπειο , ΠΑΔΑ) σκοπο εχουν να σε βαλουν μεσα στο προβλημα να σε κανουν μαστορα και εχουν ζορια μεγαλα ζορια.
Εσυ απ οτι καταλαβα θες να εισαι εκει γυρω, να μετρας το χρημα ,θες να γινεις επιχειρηματιας.
Το πρωτο δεν αποκλειει το δευτερο οχι ομως και το αντιθετο.
Αμα κανεις το πρωτο παρα την συγκεκριμενο προσανατολισμο που θα σου δωσουν ,αν εχεις το επιχειρηματικο πνευμα θα βρεις το δρομο που θελεις με μεταπτυχιακα.
Επειτα οποια πετρα να σηκωσεις θα βρεις και ενα της διοίκησης επιχειρησεων ή της οικονομικης επιστημης απο κατω ( πανεπιστημιο, ΤΕΙ, κολέγιο) πληροφορικαριο δεν θα βρεις του επιπέδου αυτου.
Βεβαια ολα αυτα που λες ( αθηνα) κοστιζουν και σε μορια ,πολλά μορια. Τα εχεις?
Λαβε υποψιν σου οτι αυτα ειναι προσωπικες αποψεις και εγω δεν ειμαι το επιχειρηματικου ,για μαστορας το παω ,ηλεκτρολογος και δεν μου αρεσει και η πληροφορικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να σου πω παλικαρι μου, πρεπει να μιλήσεις με τον εαυτο σου. πρεπει να ψαχτεις.
Οι πληροφορικες ,οικονομικες (ΟΠΑ ΠΑΠΕΙ) και οι καθαρες (ΕΚΠΑ ,Χαροκοπειο , ΠΑΔΑ) σκοπο εχουν να σε βαλουν μεσα στο προβλημα να σε κανουν μαστορα και εχουν ζορια μεγαλα ζορια.
Εσυ απ οτι καταλαβα θες να εισαι εκει γυρω, να μετρας το χρημα ,θες να γινεις επιχειρηματιας.
Το πρωτο δεν αποκλειει το δευτερο οχι ομως και το αντιθετο.
Αμα κανεις το πρωτο παρα την συγκεκριμενο προσανατολισμο που θα σου δωσουν ,αν εχεις το επιχειρηματικο πνευμα θα βρεις το δρομο που θελεις με μεταπτυχιακα.
Επειτα οποια πετρα να σηκωσεις θα βρεις και ενα της διοίκησης επιχειρησεων ή της οικονομικης επιστημης απο κατω ( πανεπιστημιο, ΤΕΙ, κολέγιο) πληροφορικαριο δεν θα βρεις του επιπέδου αυτου.
Βεβαια ολα αυτα που λες ( αθηνα) κοστιζουν και σε μορια ,πολλά μορια. Τα εχεις?
Λαβε υποψιν σου οτι αυτα ειναι προσωπικες αποψεις και εγω δεν ειμαι το επιχειρηματικου ,για μαστορας το παω ,ηλεκτρολογος και δεν μου αρεσει και η πληροφορικη.

Δεν με ανησυχούν τόσο τα μόρια τα βγάζω πέρα. Anyways, ευχαριστώ για τον χρόνο και την βοήθεια σου.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά Ισχύει ότι από τις πανελλαδικές του 2022 και ύστερα θα καθορίζει η κάθε σχολή το μάθημα αυξημένης βαρύτητας για αυτήν; Τι γίνεται τότε με τις σχολές που είναι σε δύο πεδία μπορεί να έχουν διαφορετικό μάθημα βαρύτητας σε κάθε πεδίο; Δλδ το τμήμα Πληροφορικής του ΕΚΠΑ πχ στο 2ο πεδίο θα έχει μάθημα βαρύτητας τα μαθηματικά και στο 4ο την ΑΕΠΠ τι στο καλό
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά Ισχύει ότι από τις πανελλαδικές του 2022 και ύστερα θα καθορίζει η κάθε σχολή το μάθημα αυξημένης βαρύτητας για αυτήν; Τι γίνεται τότε με τις σχολές που είναι σε δύο πεδία μπορεί να έχουν διαφορετικό μάθημα βαρύτητας σε κάθε πεδίο; Δλδ το τμήμα Πληροφορικής του ΕΚΠΑ πχ στο 2ο πεδίο θα έχει μάθημα βαρύτητας τα μαθηματικά και στο 4ο την ΑΕΠΠ τι στο καλό
Ναι εστι λεει ο νομος.
Κοιτα η ΑΕΠΠ ή Πλήροφορικη οπως την λενε τωρα δεν ειναι σε κανενα πεδιο μαθημα βαρυτητας γιατι θα πρεπει να γινει του χρονου.
Τα μαθηματικα ειναι το βαρυ μαθημα και στα δυο αυτα πεδια και αυτα θα παραμεινουν,
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιτα η ΑΕΠΠ ή Πλήροφορικη οπως την λενε τωρα δεν ειναι σε κανενα πεδιο μαθημα βαρυτητας γιατι θα πρεπει να γινει του χρονου
Απλά υπέθεσα ότι εφόσον το μάθημα βαρύτητας το καθορίζει η σχολή οπότε κάθε σχολή θα έχει και άλλο μάθημα βαρύτητας ανάλογα με ποιο διάλεξε η σχολή so εφόσον το τμήμα είναι Πληροφορικής λογικά στο 4ο πεδίο θα διάλεγε την πληροφορική. Αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι καλά
 

painless

Νεοφερμένος

Ο painless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχει κανεις το βοηθημα εκθεσης εκδοσεις χατζηθωμα για γελ και δεν το χρειαζεται?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top