Πανελλήνιες 2022

Guest 293311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια ξερουμε περιπου ποτε βγαινει η ΥΛΗ για τις πανελληνιες που δινει η χρονια του 2004?
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Σε ποια κατευθυνση αναφερεσαι;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Παιδια ξερουμε περιπου ποτε βγαινει η ΥΛΗ για τις πανελληνιες που δινει η χρονια του 2004?
Αν εισαι θεωρητικη κατευθυνση τοτε να ξερεις οτι συνηθως δεν αλλαζουν πολλα πραγματα.. Τωρα για να μαθεις 100% τι θα ειναι μεσα για τις πανελληνιες του 2022 πρεπει να περιμενεις μεχρι τελη Αυγουστου γτ η υλη τις επομενης χρονιας δημοσιευεται αφου βγουν οι βασεις της προηγουμενης..
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Χαχαχ τσιλ, δεν μπορείς να ξερεις την υλη απο τώρα και δεν υπάρχει περίπτωση να την μάθεις φέτος ή του χρόνου. Όμως, υπάρχουν καποια κεφάλαια που είναι SOS κάθε χρονια...πχ ιοντικη ισορροπία στη χημεία. Τι κατεύθυνση είσαι;
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Με τα Λατινικά τι θα γίνει; Γνωρίζουμε πότε θα ανακοινωθεί η νέα ύλη;
 

Ody24

Νεοφερμένος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Νομίζω ότι κανένας μας δεν γνωρίζει ακόμα κάτι για του χρόνου. Επίσης χαιρετώ τη γενιά του '04.

Μπορεί να φανεί λίγο άσχετο πάνω στο θέμα, καθώς το παιδί που το άνοιξε ήθελε να μάθει για την ύλη αλλά επειδή μιλάμε γενικά για τις Πανελλήνιες ήθελα να ρωτήσω ποιοι είναι οι στόχοι σας? Πώς νιώθετε για τις αλλαγές που αρχίζουν να μπαίνουν σε ισχύ από φέτος? Σε ποια κατεύθυνση είστε και ποια θα ακολουθήσετε του χρόνου? Σόρρυ για τα τόσα πολλά ερωτήματα😂😂😂
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,567 μηνύματα.
Τρόμαξα όταν είδα πρώτη φορά αυτό το θέμα 😂 ένιωσα τις Πανελλήνιες να πλησιάζουν απειλητικά...

Εγώ είμαι στην Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών και αυτή θα ακολουθήσω και στη Γ' με στόχο τη Νομική! Οι αλλαγές με την Ε.Β.Ε. δε νιώθω ότι με επηρεάζουν ιδιαίτερα, αφού οι υψηλόβαθμες σχολές δε θα έχουν και καμία ουσιαστική αλλαγή. Με μπερδεύει λίγο το σύστημα που για κάθε τμήμα θα έχουμε διαφορετικό αριθμό μορίων, αλλά που θα πάει... θα το μάθουμε κι αυτό!

Εσύ πού στοχεύεις, @Ody24;
 

Ody24

Νεοφερμένος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τρόμαξα όταν είδα πρώτη φορά αυτό το θέμα 😂 ένιωσα τις Πανελλήνιες να πλησιάζουν απειλητικά...

Εγώ είμαι στην Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών και αυτή θα ακολουθήσω και στη Γ' με στόχο τη Νομική! Οι αλλαγές με την Ε.Β.Ε. δε νιώθω ότι με επηρεάζουν ιδιαίτερα, αφού οι υψηλόβαθμες σχολές δε θα έχουν και καμία ουσιαστική αλλαγή. Με μπερδεύει λίγο το σύστημα που για κάθε τμήμα θα έχουμε διαφορετικό αριθμό μορίων, αλλά που θα πάει... θα το μάθουμε κι αυτό!

Εσύ πού στοχεύεις, @Ody24;
Τρόμαξα όταν είδα πρώτη φορά αυτό το θέμα 😂 ένιωσα τις Πανελλήνιες να πλησιάζουν απειλητικά...

Εγώ είμαι στην Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών και αυτή θα ακολουθήσω και στη Γ' στόχο τη Νομική! Οι αλλαγές με την Ε.Β.Ε. δε νιώθω ότι με επηρεάζουν ιδιαίτερα, αφού οι υψηλόβαθμες σχολές δε θα έχουν και καμία ουσιαστική αλλαγή. Με μπερδεύει λίγο το σύστημα που για κάθε τμήμα θα έχουμε διαφορετικό αριθμό μορίων, αλλά που θα πάει... θα το μάθουμε κι αυτό!

Εσύ πού στοχεύεις, @Ody24;
Έχεις υψηλούς στόχους απ'ότι βλέπω και χαίρομαι γι'αυτό!! Και εγώ να σου πω τρόμαξα αρκετά αλλά το έχω συνειδητοποιήσει πια. Είμαι και εγώ Ανθρωπιστικών σπουδών και έχω ως στόχο την Ψυχολογία καθώς αγαπάω πάρα πολύ αυτήν την επιστήμη. Μου αρέσει να προσφέρω, να ακούω τον άλλον και να τον συμβουλεύω. Να βοηθάω τον συνάνθρωπο μου γενικότερα!!! Μετά ως 2η επιλογή θα είναι σίγουρα η Κοινωνική εργασία και μετά και το Ιστορικό Αρχαιολογικό γιατί παράλληλα έχω και ένα πάθος με την Ιστορία!!
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου την γενιά του '04!
Προσωπικά, δεν εχω κατασταλάξει σε κάποια συγκεκριμένη σχολή αλλά θεωρώ πως βρίσκομαι στην ευνοϊκή θέση να "έλκομαι" απο πληθώρα σχολών στο δικό μου επιστημονικό πεδίο(Θεωρητική). Ωστόσο, η κατάσταση περιπλέκεται στην τομέα της επαγγελματικής αποκατάστασης, όπου οι επιλογές μου δυστυχώς μειώνονται αισθητά. Όσον αναφορά τις αλλάγες που θα βρίσκονται σε ισχύ απο του χρόνου, οφείλω να ομολογήσω ότι η διαδικασία με τα 2 μηχανογραφικά με έχει μπερδέψει, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι φλέγον ζήτημα επί της παρούσης.
Όπως προανέφερα, βρίσκονται στην Ομάδα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών σπουδών και του χρόνου καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ακολουθήσω το 1ο Επιστημονικό Πεδίο. Χαίρομαι που πληθαίνει ο αριθμός συνομηλίκων μου στο φορούμ και ελπίζω αυτά τα λίγα threads που απευθύνονται στην γενία μας να αποτελέσουν έναυσμα για να συμμετάσχουν περισσότεροι!
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ότι κανένας μας δεν γνωρίζει ακόμα κάτι για του χρόνου. Επίσης χαιρετώ τη γενιά του '04.

Μπορεί να φανεί λίγο άσχετο πάνω στο θέμα, καθώς το παιδί που το άνοιξε ήθελε να μάθει για την ύλη αλλά επειδή μιλάμε γενικά για τις Πανελλήνιες ήθελα να ρωτήσω ποιοι είναι οι στόχοι σας? Πώς νιώθετε για τις αλλαγές που αρχίζουν να μπαίνουν σε ισχύ από φέτος? Σε ποια κατεύθυνση είστε και ποια θα ακολουθήσετε του χρόνου? Σόρρυ για τα τόσα πολλά ερωτήματα😂😂😂

Καλησπέρα σε ολους που διαβάζουν το forum! Εγώ είμαι θετική κατεύθυνση και γενικά έχω ένα πάθος με την θεωρητική φυσική και την τεχνολογία, γιαυτό δυσκολεύομαι και να διαλέξω που θα πάω στην Γ Λυκείου...τείνω όμως προς τα Οικονομικά με σκοπό την ΔΕΤ ή τις σχολές πληροφορικής (και αν σκεφτούμε μακροπροθεσμα σε ένα μεταπτυχιακό MBA), αφού είναι πιο κοντά στην τεχνολογία με την οποία θέλω να ασχοληθώ.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε ολους που διαβάζουν το forum! Εγώ είμαι θετική κατεύθυνση και γενικά έχω ένα πάθος με την θεωρητική φυσική και την τεχνολογία, γιαυτό δυσκολεύομαι και να διαλέξω που θα πάω στην Γ Λυκείου...τείνω όμως προς τα Οικονομικά με σκοπό την ΔΕΤ ή τις σχολές πληροφορικής (και αν σκεφτούμε μακροπροθεσμα σε ένα μεταπτυχιακό MBA), αφού είναι πιο κοντά στην τεχνολογία με την οποία θέλω να ασχοληθώ.
Βρίσκομαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση σκέφτομαι για πληροφορική και αναρωτιέμαι ποιο πεδίο να ακολουθήσω 2ο η 4ο βέβαια καθώς μενω Πάτρα και έχουμε στην πόλη μου το ceid που είναι μόνο στο 2ο πιστεύω ότι είναι καλύτερη επιλογή αυτή. Όμως αξίζει να πάω σε άλλη πόλη μόνο και μόνο για να προετοιμαστώ στο μάθημα της πληροφορικής
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρίσκομαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση σκέφτομαι για πληροφορική και αναρωτιέμαι ποιο πεδίο να ακολουθήσω 2ο η 4ο βέβαια καθώς μενω Πάτρα και έχουμε στην πόλη μου το ceid που είναι μόνο στο 2ο πιστεύω ότι είναι καλύτερη επιλογή αυτή. Όμως αξίζει να πάω σε άλλη πόλη μόνο και μόνο για να προετοιμαστώ στο μάθημα της πληροφορικής
Και εγω νομιζω μιας και ειναι και στα δυο η πληροφορικη και αφού μένεις στην Πάτρα, το δεύτερο πεδιο θα ήταν καλύτερο.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ετσι λεω και εγω αλλα πολλοί μου λενε ότι θα δυσκολευτω καθως δεν θα την εχω διδαχτει στη γ λυκειου ισχυει αυτό η δεν προκειται να δυσκολευτώ πολύ
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ετσι λεω και εγω αλλα πολλοί μου λενε ότι θα δυσκολευτω καθως δεν θα την εχω διδαχτει στη γ λυκειου ισχυει αυτό η δεν προκειται να δυσκολευτώ πολύ
Δεν θα δυσκολευτείς πολύ , όλα μαθαίνονται. Αρκεί βέβαια να ασχοληθείς και συ όσο χρειάζεται.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Λατινικά τι έχετε κάνει μέχρι τώρα από γραμματική;
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ρε παιδια των οικονομικών (ή της τεχνολογιας!:) θελω την γνωμη σας σε ενα θεμα. Δεν ξερω τι να δηλώσω και ειμαι ανάμεσα σε Πληροφορική (ΕΚΠΑ, ΟΠΑ,ή ψηφιακά συστήματα παπει ) ή Δ. Επιχειρήσεων ΟΠΑ ή ΔΕΤ ΟΠΑ που ακουω πολυ καλα λογια. Θελω να ασχοληθώ και με προγραμματισμό-πληροφορική αλλά και με Επιχειρηματικότητα γιατι σκοπεύω να ασχοληθώ με startups, νεες τεχνολογιες, επιχειρήσεις (για οποιον ξερει). Τι μου προτείνετε εσείς ότι θα με βοηθήσει περισσότερο και γενικά ποιο είναι καλύτερο τμημα;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Εγω ρε παιδια των οικονομικών (ή της τεχνολογιας!:) θελω την γνωμη σας σε ενα θεμα. Δεν ξερω τι να δηλώσω και ειμαι ανάμεσα σε Πληροφορική (ΕΚΠΑ, ΟΠΑ,ή ψηφιακά συστήματα παπει ) ή Δ. Επιχειρήσεων ΟΠΑ ή ΔΕΤ ΟΠΑ που ακουω πολυ καλα λογια. Θελω να ασχοληθώ και με προγραμματισμό-πληροφορική αλλά και με Επιχειρηματικότητα γιατι σκοπεύω να ασχοληθώ με startups, νεες τεχνολογιες, επιχειρήσεις (για οποιον ξερει). Τι μου προτείνετε εσείς ότι θα με βοηθήσει περισσότερο και γενικά ποιο είναι καλύτερο τμημα;
Πηγαινε καθαρη πληροφορικη καλυτερα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Δεν ειμαι του χωρου αλλα διαβαζοντας προγραματα σπουδων νομιζω οτι αυτο που θελεις υπαρχει:
1. Οικονομικη πληροφορικη του ΟΠΑ (μονο)
2. Και αμα θελεις και γενικη επιχειρηματικη αποψη, Διοικηση επιχειρησεων με κατευθυνση τα πληροφορικα συστηματα οπου αυτη παρεχεται( και ΔΕΤ). Αρκει να αντεχεις την θεωρεια. Απ εδω ομως δεν αγγίζεις παρακτικα την πληροφορικη, μονο να της κρινεις και να την επιλεγεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top