Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

emilyfan85

Νεοφερμένος

Η emilyfan85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Εκτιμώ οτι από τέλος Σεπτεμβρίου μέχρι την πρώτη Εβδομάδα του Οκτωβρίου θα ανακοινωθουν οι μεταγραφές
Δεν ξερω αλλά Ιδρυματα τι καταληκτικές ημερομηνίες κατάθεσης διακιολογητικών εχουν ,ομως το Παν Αιγαι εχει ημερομηνία 21/9 (ταχυδρομειου) .. και θελει και 3-4 μερες προθεσμια να λαβει τα δικαιολγητικα με το ταχυδρομείο και στην συνέχεια να αποδοθουν οι κωδικοι προσβασης στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου
Με αυτους τους κωδικους θα γινει η εισοδος στην πλατφοτμα μεταγραφων..
Υποθετω οτι τελος Σεπτεμβριου θα εχουν απαοδοθει οι κωδικοι .. οποτε οι μεταγραφες λιγο αργοτερα
(καμια εβδομαδα)
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 969 μηνύματα.
Πιστευω πρωτες μερες οκτωβρη θα μπουμε για τις μετεγγραφες και τελη οκτωβρη τα αποτελεσματα. Ωστε το νοεμβριο να εχουν δωσει (οσοι παρουν την μεταγραφη) τα δικαιολογητικά
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ναι ετσι γρηγορα ..τα ιωαννινα παιζουν 14/9 το αιγαιου παιζει 21/9 ..καλα ειναι
Ρε παιδιά στις ανακοινώσεις του τμήματός μου δεν έχουν βγάλει τίποτα αναφορικά με την ολοκλήρωση των εγγράφων (για αποστολή δικαιολογητικών κλπ) και μου φαίνεται περίεργο, μήπως κοιτάω λάθος ιστοσελίδα;🤣 Σε πολλά άλλα πανεπιστήμια βλέπω έχουν δοθεί και προθεσμίες και φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή και μείνω απέξω για χαζό λόγο🤣
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 969 μηνύματα.
Ρε παιδιά στις ανακοινώσεις του τμήματός μου δεν έχουν βγάλει τίποτα αναφορικά με την ολοκλήρωση των εγγράφων (για αποστολή δικαιολογητικών κλπ) και μου φαίνεται περίεργο, μήπως κοιτάω λάθος ιστοσελίδα;🤣 Σε πολλά άλλα πανεπιστήμια βλέπω έχουν δοθεί και προθεσμίες και φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή και μείνω απέξω για χαζό λόγο🤣
Παρε ενα τηλεφωνο για καλο και για κακο. Νωρις ειναι θα το σηκωσουν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,596 μηνύματα.
Ρε παιδιά στις ανακοινώσεις του τμήματός μου δεν έχουν βγάλει τίποτα αναφορικά με την ολοκλήρωση των εγγράφων (για αποστολή δικαιολογητικών κλπ) και μου φαίνεται περίεργο, μήπως κοιτάω λάθος ιστοσελίδα;🤣 Σε πολλά άλλα πανεπιστήμια βλέπω έχουν δοθεί και προθεσμίες και φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή και μείνω απέξω για χαζό λόγο🤣
αθηνα εισαι?
το εμπ λεει ..γραφειτε ηλεκτρονικα μεχρι τις 9/9 και μετα θα σας πουμε
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,596 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Από Δευτέρα που θα έχουν κλείσει και οι προεγγραφές πιστεύω θα αρχίσουν όλα να ζητάνε δικαιολογητικά ώστε μέχρι τέλη του μήνα να έχουν όλοι κωδικούς.
 

eleni78

Νεοφερμένος

Η eleni78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο γιος μου πέρασε φέτος στην σχολή μηχανικών υπολογιστών κ πληροφορικής στις Σέρρες .θελουμε να κάνουμε μετεγγραφή για Αθήνα στο αντίστοιχο τμήμα .Έχει με οικονομικά κριτήρια 6 μόρια .Εοισης έχουμε κοιτάξει κ την διαφορά των 2750 μορίων είμαστε εντάξει κ με αυτό .Επίσης δεν ξέρουμε εάν πρέπει να ξεκινήσουμε την σχολή όταν με το καλο ανοίξει .εμείς μένουμε Κορινθο.Πόσες πιθανότητες υπάρχει για μετεγγραφή ;;Χάνει κ το εξάμηνο το πρώτο εάν την πάρει ;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,596 μηνύματα.
Ο γιος μου πέρασε φέτος στην σχολή μηχανικών υπολογιστών κ πληροφορικής στις Σέρρες .θελουμε να κάνουμε μετεγγραφή για Αθήνα στο αντίστοιχο τμήμα .Έχει με οικονομικά κριτήρια 6 μόρια .Εοισης έχουμε κοιτάξει κ την διαφορά των 2750 μορίων είμαστε εντάξει κ με αυτό .Επίσης δεν ξέρουμε εάν πρέπει να ξεκινήσουμε την σχολή όταν με το καλο ανοίξει .εμείς μένουμε Κορινθο.Πόσες πιθανότητες υπάρχει για μετεγγραφή ;;Χάνει κ το εξάμηνο το πρώτο εάν την πάρει ;;
H μετεγγραφη σας φαινεται σιγουρη για αθηνα ..περυσι η σχολη αθηνων δεν συμπληρωσε καν.
Το φρονιμο ειναι να παρακολουθει την σχολη αθηνων απο οκτωβρη.
Οχι το εξαμηνο δεν χανεται θα δωθει στην αθηνα εκτος και συμβουν πολυ πολυ παραξενα πραματα.
 

Τριδυμομαμά

Νεοφερμένος

Η Τριδυμομαμά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα. Την βοήθειά σας. Έχω 3 παιδιά. Τα δύο έχουν περάσει σε σχολή που ήθελαν αλλά εκτός της μόνιμης κατοικίας μας και η μία πέρασε σε σχολή που δεν ήθελε και αυτή εκτός της μόνιμης κατοικίας μας. Έχουμε κάνει εγγραφή και για τα 3 στα Πανεπιστήμια που πέρασαν. Και για τα τρία όμως επιθυμούμε να κάνουμε μετεγγραφή. Θεωρητικά έχουμε 5.5 μόρια. Θέλω να πιστεύω ότι θα πετύχουμε την μετεγγραφή λόγω κριτηρίων στην πόλη διαμονής μας. Το ένα όμως εκ των παιδιών θέλει παράλληλα να δώσει πανελλήνιες. Πιστεύετε ότι πρώτα πρέπει να κάνουμε μετεγγραφή και μετά να προχωρήσουμε σε αναστολή φοίτησης; Πιο συγκεκριμένα το ένα παιδί πέρασε Φαρμακετική Πάτρας. Επειδή η σχολή είναι δύσκολη θέλει να αιτηθεί αναστολή φοίτησης (προκειμένου να διαβάσει για τις πανελλήνιες) ώστε αν για κάποιο λόγο τελικά δεν περάσει στη σχολή της επιλογής της (ιατρική) να ξεκινήσει από το α εξάμηνο, δεδομένου ότι πλέον σε όλες τις σχολές ισχύει το 4+2 χρόνια διαφορετικά διαγράφεσαι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλησπέρα!Κατά τη γνώμη μου,ναι,πρώτα οι μετεγγραφές και μετά η αναστολή φοίτησης. Αν και στην ξαδερφη μ π ήθελε να κάνει αναστολή φοίτησης της είχαν πει να την αιτηθεί μέσα Οκτωβρίου για το ακαδημα'ι'κό έτος που ξεκινούσε τότε.Οι μετεγγραφές πότε γίνονται δεν ξέρω.Καλή επιτυχία και συγχαρητήρια στα παιδιά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,596 μηνύματα.
Καλησπέρα. Την βοήθειά σας. Έχω 3 παιδιά. Τα δύο έχουν περάσει σε σχολή που ήθελαν αλλά εκτός της μόνιμης κατοικίας μας και η μία πέρασε σε σχολή που δεν ήθελε και αυτή εκτός της μόνιμης κατοικίας μας. Έχουμε κάνει εγγραφή και για τα 3 στα Πανεπιστήμια που πέρασαν. Και για τα τρία όμως επιθυμούμε να κάνουμε μετεγγραφή. Θεωρητικά έχουμε 5.5 μόρια. Θέλω να πιστεύω ότι θα πετύχουμε την μετεγγραφή λόγω κριτηρίων στην πόλη διαμονής μας. Το ένα όμως εκ των παιδιών θέλει παράλληλα να δώσει πανελλήνιες. Πιστεύετε ότι πρώτα πρέπει να κάνουμε μετεγγραφή και μετά να προχωρήσουμε σε αναστολή φοίτησης; Πιο συγκεκριμένα το ένα παιδί πέρασε Φαρμακετική Πάτρας. Επειδή η σχολή είναι δύσκολη θέλει να αιτηθεί αναστολή φοίτησης (προκειμένου να διαβάσει για τις πανελλήνιες) ώστε αν για κάποιο λόγο τελικά δεν περάσει στη σχολή της επιλογής της (ιατρική) να ξεκινήσει από το α εξάμηνο, δεδομένου ότι πλέον σε όλες τις σχολές ισχύει το 4+2 χρόνια διαφορετικά διαγράφεσαι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας
για να κανεται μετεγγραφη πρεπει ο φοιτητης να ειναι ενεργος οποτε δεν μπορειτε να κανεται αναστολη τωρα στην πατρα.
οταν με το καλο παρει την μετεγγραφη μολις δωσετε τα χαρτια εγραφης στη νεα σχολη ζητατε και την αναστολη.
σχετικα με το ν+2 ..κρατηστε το στο πισω μερος του μυαλου σας και θα δουμε ειναι ελληνικη πατεντα.
η φαρμακευτικη ειναι 5ετης σχολη και η επιτρεπομενη διαρκεια φοιτησης ειναι 8 χρονια.
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γειά σας, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα μόρια. Κατάγομαι απο τρίτεκνη οικογένεια και εγώ είμαι το τελευταίο παιδί. Η μεγάλη μου αδερφή θα γίνει 25 τέλη Οκτώβρη, νομίζετε ότι αν γίνουν οι μεττεγραφές πιο νωρίς ( δλδ η παράδωση των δικαιολογητικών) θα πάρω +0.5 μόρια;
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις μετακινήσεις; Τι κριτήρια πρέπει να πληρω ,ποτε μπορώ να την κάνω, αν υπάρχουν ποσοστά κ ο,τι άλλο σχετικο;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 969 μηνύματα.
Γειά σας, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα μόρια. Κατάγομαι απο τρίτεκνη οικογένεια και εγώ είμαι το τελευταίο παιδί. Η μεγάλη μου αδερφή θα γίνει 25 τέλη Οκτώβρη, νομίζετε ότι αν γίνουν οι μεττεγραφές πιο νωρίς ( δλδ η παράδωση των δικαιολογητικών) θα πάρω +0.5 μόρια;
Του 1997 ειναι δηλαδη? Θα το παρει το μοριο. Εδω ο αδερφος μ που ειναι του 1996 οπως εχω καταλαβει θα το παρει. Περσι π.χ η αιτηση μεταγραφης τα αδερφια κατω των 25 επρεπε να ειχαν γεννηθει 1/1/1995 και μετα. Αρα φετος λογικα θα λεει 1/1/1996 και μετα
 

Pigeon

Νεοφερμένος

Η Pigeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Του 1997 ειναι δηλαδη? Θα το παρει το μοριο. Εδω ο αδερφος μ που ειναι του 1996 οπως εχω καταλαβει θα το παρει. Περσι π.χ η αιτηση μεταγραφης τα αδερφια κατω των 25 επρεπε να ειχαν γεννηθει 1/1/1995 και μετα. Αρα φετος λογικα θα λεει 1/1/1996 και μετα
Ναι του 97' είναι. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 969 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,596 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top