Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μιας και αύριο ξεκινάνε οι εγγραφές πρωτοετών (15 μέρες νωρίτερα από πέρυσι), λέτε να ξεκινήσουν και οι μετεγγραφές νωρίτερα; Ή ίσως καθυστερήσει η κατάσταση μέχρι να πάρουν πάσο κτλ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Μιας και αύριο ξεκινάνε οι εγγραφές πρωτοετών (15 μέρες νωρίτερα από πέρυσι), λέτε να ξεκινήσουν και οι μετεγγραφές νωρίτερα; Ή ίσως καθυστερήσει η κατάσταση μέχρι να πάρουν πάσο κτλ.
α μαρια μας επιασες αδιαβαστους... ευγε .. ναι αυριο ξεκιναν 15 μερες νωριτερα

 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Άρα αφού θα αρχίσουν αύριο οι εγγραφές , οι μεταγγραφές θα γίνουν νωρίτερα;
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Αυτό απορώ κ γω
ναι φετο εχουμε κεραμεως τουρμπο.
τωρα για αυτο που ρωτας για τις μετεγγραφες?
για να γινει μετεγγραφη θελουμε κωδικους σχολης...το ερωτημα ειναι αν θα ακολουθηθεί η πεπατημενη που θελει τις γραμματειες να ξεκινανε διαδικαιες 1/10 και να δινουν κωδικους μεχρι 15/10 τοτε δεν θα εχουμε κατι νωριτερα
αν αλλάξουν το σεναριο θα δειξει.
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ναι φετο εχουμε κεραμεως τουρμπο.
τωρα για αυτο που ρωτας για τις μετεγγραφες?
για να γινει μετεγγραφη θελουμε κωδικους σχολης...το ερωτημα ειναι αν θα ακολουθηθεί η πεπατημενη που θελει τις γραμματειες να ξεκινανε διαδικαιες 1/10 και να δινουν κωδικους μεχρι 15/10 τοτε δεν θα εχουμε κατι νωριτερα
αν αλλάξουν το σεναριο θα δειξει.
Καλησπέρα παιδιά είμαι γονιός ολίγον ασχετη να ρωτήσω θα κάνει αύριο την εγγραφή ηλεκτρονικά και μετά ποια είναι η διαδικασία ξανακάνουμεεγγραφή και ποτέ;;και από που περνούν τους κωδικούς ; Δεν θα Πάει στη ξανθη που πέρασε αλλα θα κάνουμε αίτηση μετεγγραφής για απθ πως είναι η διαδικασία μήπως μπορεί κάποιος να μου πει παρακαλω
 

UFC300

Νεοφερμένος

Ο UFC300 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε ολους.Στα 27 μου αποφάσισα να δώσω εξετασεις,κ το αποτελεσμα ηταν να περασω στο ρεθυμνο,απ το οποιο θελω μετακινηση στην αθηνα για λογους υγειας.Το προβλημα ειναι οτι δεν πιανω την βαση μετακινησης για 80 μορια.Αντι για 2750 εχω 2830.Μπορω να κανω αιτηση γ αθηνα η οχι?Επισης δεν με δεχονται στην εστια ρεθυμνου γιατι ειμαι πανω απ 25.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους.Στα 27 μου αποφάσισα να δώσω εξετασεις,κ το αποτελεσμα ηταν να περασω στο ρεθυμνο,απ το οποιο θελω μετακινηση στην αθηνα για λογους υγειας.Το προβλημα ειναι οτι δεν πιανω την βαση μετακινησης για 80 μορια.Αντι για 2750 εχω 2830.Μπορω να κανω αιτηση γ αθηνα η οχι?Επισης δεν με δεχονται στην εστια ρεθυμνου γιατι ειμαι πανω απ 25.
υπαρχει μια ειδικη κατηγορια μετεγραφων οπου δεν ισχυει ο κοφτης και συνδεεται και με την υγεια του φοιτητη ..εδω το σχετικο αρθρο. Αυτες ειναι καλες μετεγγραφες.

Άρθρο 72 Μετεγγραφή ειδικών κατηγοριών​


Δικαίωμα μετεγγραφής χωρίς τη συνδρομή των αναφερόμενων στο άρθρο 69 προϋποθέσεων και καθ’ υπέρβαση του ποσοστού της παρ. 1 του άρθρου 69, έχουν οι φοιτητές, οι οποίοι εντάσσονται σε μια από τις ακόλουθες κατηγορίες:
α) τέκνα των θυμάτων της τρομοκρατίας, που αναφέρονται στην παρ. 1 του άρθρου 1 του ν. 1897/1990 (Α’ 120), τα οποία έχουν δικαίωμα μετεγγραφής στην πόλη που ο γονέας ή ο έχων την επιμέλεια δηλώνει ως μόνιμη κατοικία του,
β) άτομα με ποσοστό αναπηρίας 67% και άνω, πιστοποιούμενη από το Κέντρο Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕ.Π.Α.) ή πάσχοντες από τις αναφερόμενες στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β’ 358) κοινής υπουργικής απόφασης παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, ή έχουν πραγματοποιήσει δωρεά οργάνου ή μυελού των οστών σε συνάνθρωπο. Οι φοιτητές αυτοί έχουν δικαίωμα μετεγγραφής στην πόλη την οποία ο γονέας ή ο έχων την επιμέλεια δηλώνει ως μόνιμη κατοικία ή στην πόλη στην οποία τους παρέχεται ιατρική μέριμνα, σύμφωνα με βεβαίωση της επιτροπής της προαναφερόμενης κοινής υπουργικής απόφασης,
γ) κρατούμενοι σε Σωφρονιστικό Κατάστημα της χώρας. Οι φοιτητές αυτοί έχουν δικαίωμα μετεγγραφής σε αντίστοιχο ή συναφές με το Τμήμα εισαγωγής τους Α.Ε.Ι. το οποίο εδρεύει σε Περιφερειακή Ενότητα όπου λειτουργεί το Κατάστημα Κράτησης,
δ) πολίτες κυπριακής καταγωγής, οι οποίοι εισήχθησαν σε ποσοστό θέσεων καθ’ υπέρβαση του αριθμού εισακτέων, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην υπ’ αρ. Φ. 151/20049/Β6 (Β΄ 272/1.3.2007) απόφαση της Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, σε ποσοστό ένα τοις εκατό (1%) του συνολικού αριθμού των εισαχθέντων.
ε) Έλληνες πολίτες της Μουσουλμανικής Μειονότητας της Θράκης, οι οποίοι εισήχθησαν σε ποσοστό θέσεων καθ’ υπέρβαση του αριθμού εισακτέων, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην υπ’ αρ. Φ. 151/20049/Β6 (Β΄ 272/1.3.2007) απόφαση της Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, σε ποσοστό δέκα τοις εκατό (10%) του συνολικού αριθμού των εισαχθέντων.
στ) κληρικοί, οι οποίοι κατέχουν οργανική θέση εφημερίου και φοιτούν σε Ιερατικό Τμήμα των Ανώτατων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών. Οι φοιτητές αυτοί έχουν δικαίωμα μετεγγραφής στο Ιερατικό Τμήμα της Ανώτατης Εκκλησιαστικής Ακαδημίας που βρίσκεται στην πλησιέστερη Περιφερειακή ενότητα του τόπου της οργανικής τους θέσης.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετα υπαρχουν και οι κατ'εξαιρεση που παλι δεν εξεταζουν κοφτη 2750 ..Αυτες ειναι ανεμικες...
εδω ο νομος για αυτες.

Άρθρο 73 Κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή​


  1. Αιτήσεις για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής δύναται να υποβάλλονται καθ’ όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους αποκλειστικά για σοβαρές και τεκμηριωμένα εξαιρετικές περιπτώσεις ή επιγενόμενες περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης φοιτητών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής. Ως τέτοιες χαρακτηρίζονται ιδίως οι εξής: α) σοβαρές παθήσεις φοιτητών ή μελών της οικογένειας του φοιτητή, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β’ 358) κοινής υπουργικής απόφασης, παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, και οι οποίες διαπιστώνονται από τα όργανα και μέσω διαδικασίας η οποία αναφέρεται στην ως άνω κοινή υπουργική απόφαση, β) θάνατος συγγενούς α΄ βαθμού εξ αίματος σε ευθεία γραμμή ή β΄ βαθμού εξ αίματος σε πλάγια γραμμή, ο οποίος επήλθε εντός τριμήνου το οποίο προηγείται της υποβολής της αίτησης για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής, γ) κυοφορούσες φοιτήτριες μετά από βεβαίωση θεράποντος ιατρού και διευθυντή γυναικολογικής ή μαιευτικής κλινικής ή τμήματος δημόσιου νοσηλευτικού ιδρύματος, και εφόσον αυτές ήδη φοιτούν για την απόκτηση πρώτου πτυχίου, και δ) φοιτητές οι οποίοι έχουν υποστεί σωματική ή ψυχική βλάβη προκληθείσα από εγκλήματα κατά της σωματικής ακεραιότητας ή της γενετήσιας ελευθερίας ή της προσωπικής ελευθερίας, η οποία τεκμηριώνεται με βάση τα πορίσματα της ιατρικής επιστήμης. Η αίτηση για κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή δεν μπορεί να αφορά σε πραγματικά περιστατικά τα οποία αποτέλεσαν τη βάση για την απόρριψη της αίτησης μετεγγραφής ή μετακίνησης σύμφωνα με τις προϋποθέσεις του παρόντος.
  2. Με απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων συγκροτείται για κάθε ακαδημαϊκό έτος πενταμελής Επιτροπή με αντικείμενο την εξέταση των κατ’ εξαίρεση αιτήσεων μετεγγραφής. Η Επιτροπή αποτελείται από ένα (1) μέλος, το οποίο υποδεικνύεται από την Εθνική Αρχή Διαφάνειας και εκτελεί χρέη Προέδρου, δύο (2) μέλη, τα οποία υποδεικνύονται από τη Σύνοδο των Πρυτάνεων των Α.Ε.Ι., έναν (1) εκπρόσωπο της Διεύθυνσης Οργανωτικής και Ακαδημαϊκής Ανάπτυξης της Γενικής Διεύθυνσης Ανώτατης Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, ο οποίος υποδεικνύεται από τον Προϊστάμενο της ως άνω Γενικής Διεύθυνσης και έναν (1) εκπρόσωπο κλάδου ή ειδικότητας ΠΕ Ιατρών, ο οποίος υποδεικνύεται από το Υπουργείο Υγείας. Η Επιτροπή είναι άμισθη και τα μέλη της δεν λαμβάνουν κανενός είδους αμοιβή ή αποζημίωση για τη συμμετοχή τους σε αυτή.
  3. Η απόφαση ορισμού της Επιτροπής δεν δημοσιοποιείται πριν από την ολοκλήρωση του έργου της για το οικείο ακαδημαϊκό έτος.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Δες αν κολαει καπου το προβλημα υγειας σου να τις χρησιμοποιησεις
οι πρωτες γινονται μεσα οκτωβρη και οι κατ εξαιρεση μεσα δεκεμβρη.
 

Imega

Νεοφερμένος

Ο Imega αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, έπιασα 14,4430 μορια και μπήκα στο τμημα των Ηλεκτρολόγων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστών στα χανια,
Είμαι πολύτεκνος (6μελης οικογένεια)
Καλύπτω οικονομικά κριτήρια
Καλύπτω τα κοινωνικά κριτήρια
Έχω ένα αδελφό που σπουδάζει στο ΕΜΠ ως μηχανολόγος μηχανικός
Γενικά έχω όλα τα κριτήρια
Και ο πατέρας μου είχε πριν ένα χρόνο μια μικρή αρρώστια κάτι σαν καρκίνος(λέμφωμα τύπου ματ)
Θελω να παω στο αντοιστιχο τμημα του ΕΜΠ, (στο ίδιο Πολυτεχνείο που είναι και ο αδελφοσ μου) όμως δεν καλύπτω την διαφορά με το 2750
Μπορω να πάρω την μεταγραφή και να παω;

Υπάρχουν πολλές πιθανότητες;
δεν θέλω να παω στην Πάτρα ούτε στον Βόλο, στην Θεσσαλονίκη δεν πιάνω τα μόρια 2750
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Πέρασα φέτος στο τμήμα του ΗΜΜΥ Βόλου με 15.850 μόρια. Επιθυμώ όμως να κάνω μετεγγραφή ή Αθήνα ή Πάτρα(προτιμώ περισσότερο στην Αθήνα). Το ερώτημά μου είναι το εξής: να πάω να παρακολουθήσω τα μαθήματα στην Αθήνα ή στον Βόλο μέχρι να γινει η μετεγγραφή; Εγώ σκεφτόμουν να πάω να τα παρακολουθήσω στην Αθήνα κατευθείαν αφού έτσι κι αλλιώς η μετεγγραφή μου θα πραγματοποιηθεί είτε πάω Αθήνα είτε Πάτρα. Δηλαδή εννοώ να μην πάω καθόλου στον Βόλο και να το ρισκάρω να πάω Αθήνα.
 

Imega

Νεοφερμένος

Ο Imega αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Πέρασα φέτος στο τμήμα του ΗΜΜΥ Βόλου με 15.850 μόρια. Επιθυμώ όμως να κάνω μετεγγραφή ή Αθήνα ή Πάτρα(προτιμώ περισσότερο στην Αθήνα). Το ερώτημά μου είναι το εξής: να πάω να παρακολουθήσω τα μαθήματα στην Αθήνα ή στον Βόλο μέχρι να γινει η μετεγγραφή; Εγώ σκεφτόμουν να πάω να τα παρακολουθήσω στην Αθήνα κατευθείαν αφού έτσι κι αλλιώς η μετεγγραφή μου θα πραγματοποιηθεί είτε πάω Αθήνα είτε Πάτρα. Δηλαδή εννοώ να μην πάω καθόλου στον Βόλο και να το ρισκάρω να πάω Αθήνα.
Πήγαμε Αθήνα να παρακολουθησεις τα μαθήματα,
Αν βέβαια έχεις μόρια για την μετεγγραφή.
Εμενα ο αδελφός μου που πήγε Βόλο και παρακολουθούσε μαθήματα και έπειτα του έγινε δεκτή η μεταγραφή δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί στο πεδίο του εμπ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Πέρασα φέτος στο τμήμα του ΗΜΜΥ Βόλου με 15.850 μόρια. Επιθυμώ όμως να κάνω μετεγγραφή ή Αθήνα ή Πάτρα(προτιμώ περισσότερο στην Αθήνα). Το ερώτημά μου είναι το εξής: να πάω να παρακολουθήσω τα μαθήματα στην Αθήνα ή στον Βόλο μέχρι να γινει η μετεγγραφή; Εγώ σκεφτόμουν να πάω να τα παρακολουθήσω στην Αθήνα κατευθείαν αφού έτσι κι αλλιώς η μετεγγραφή μου θα πραγματοποιηθεί είτε πάω Αθήνα είτε Πάτρα. Δηλαδή εννοώ να μην πάω καθόλου στον Βόλο και να το ρισκάρω να πάω Αθήνα.
Κοιτα δεν ειναι φρονιμο να βαζεις στα ισα το εμπ με την πατρα
Ειναι μεν ισα αλλα οχι ομοια .
Παρακολουθοντας ενα μαθημα εμπ πχ αναλυση Ι δεν ειναι σιγουρο οτι θα το περασεις στην πατρα.
Θα πρεπει να λογαριασεις τα μορια μετεγγραφης που εχεις ...αν ειναι στο επιπεδο μηδεν πας απο τωρα πατρα αν ειναι στο επιπεδο 6 τοτε πας ΕΜΠ,,και ολα αυτα με το σχετικο ρισκο που εχει καθε μετεγγραφη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα σας, έπιασα 14,4430 μορια και μπήκα στο τμημα των Ηλεκτρολόγων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστών στα χανια,
Είμαι πολύτεκνος (6μελης οικογένεια)
Καλύπτω οικονομικά κριτήρια
Καλύπτω τα κοινωνικά κριτήρια
Έχω ένα αδελφό που σπουδάζει στο ΕΜΠ ως μηχανολόγος μηχανικός
Γενικά έχω όλα τα κριτήρια
Και ο πατέρας μου είχε πριν ένα χρόνο μια μικρή αρρώστια κάτι σαν καρκίνος(λέμφωμα τύπου ματ)
Θελω να παω στο αντοιστιχο τμημα του ΕΜΠ, (στο ίδιο Πολυτεχνείο που είναι και ο αδελφοσ μου) όμως δεν καλύπτω την διαφορά με το 2750
Μπορω να πάρω την μεταγραφή και να παω;

Υπάρχουν πολλές πιθανότητες;
δεν θέλω να παω στην Πάτρα ούτε στον Βόλο, στην Θεσσαλονίκη δεν πιάνω τα μόρια 2750
Κοιτα σε μπρο ..δεν βλεπω καποια λυση με καλες πιθανοτητες .
Η μονη ειναι να ξεκουμπιστει η κεραμεως και ενας επομενος λογικος να σου δωσει μια κατ'εξαιρεση,
για την οποια βεβαια θα κανεις και φετο αιτηση.
Αυτο δυσκολο να γινει φετος αλλα πιθανο να γινει του χρονου.
Εχεις παρα πολλα μορια αλλα αυτο το μαραζι 2750 ειναι θεμα και δεν το βλεπω να φευγει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Imega

Νεοφερμένος

Ο Imega αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Πέρασα φέτος στο τμήμα του ΗΜΜΥ Βόλου με 15.850 μόρια. Επιθυμώ όμως να κάνω μετεγγραφή ή Αθήνα ή Πάτρα(προτιμώ περισσότερο στην Αθήνα). Το ερώτημά μου είναι το εξής: να πάω να παρακολουθήσω τα μαθήματα στην Αθήνα ή στον Βόλο μέχρι να γινει η μετεγγραφή; Εγώ σκεφτόμουν να πάω να τα παρακολουθήσω στην Αθήνα κατευθείαν αφού έτσι κι αλλιώς η μετεγγραφή μου θα πραγματοποιηθεί είτε πάω Αθήνα είτε Πάτρα. Δηλαδή εννοώ να μην πάω καθόλου στον Βόλο και να το ρισκάρω να πάω Αθήνα.
Κοιτα δεν ειναι φρονιμο να βαζεις στα ισα το εμπ με την πατρα
Ειναι μεν ισα αλλα οχι ομοια .
Παρακολουθοντας ενα μαθημα εμπ πχ αναλυση Ι δεν ειναι σιγουρο οτι θα το περασεις στην πατρα.
Θα πρεπει να λογαριασεις τα μορια μετεγγραφης που εχεις ...αν ειναι στο επιπεδο μηδεν πας απο τωρα πατρα αν ειναι στο επιπεδο 6 τοτε πας ΕΜΠ,,και ολα αυτα με το σχετικο ρισκο που εχει καθε μετεγγραφη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κοιτα σε μπρο ..δεν βλεπω καποια λυση με καλες πιθανοτητες .
Η μονη ειναι να ξεκουμπιστει η κεραμεως και ενας επομενος λογικος να σου δωσει μια κατ'εξαιρεση,
για την οποια βεβαια θα κανεις και φετο αιτηση.
Αυτο δυσκολο να γινει φετος αλλα πιθανο να γινει του χρονου.
Εχεις παρα πολλα μορια αλλα αυτο το μαραζι 2750 ειναι θεμα και δεν το βλεπω να φευγει.
Και εγώ αυτό βλέπω μπρο γι αυτό θα πάρω την σίγουρη μετεγγραφή για Πάτρα που καλύπτω το 2750
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αποτελέσματα phoni αν πας πατρα τελικά για μετεγγραφή λογικά θα είμαστε στο ίδιο τμημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*Οποτε
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Κοιτα δεν ειναι φρονιμο να βαζεις στα ισα το εμπ με την πατρα
Ειναι μεν ισα αλλα οχι ομοια .
Παρακολουθοντας ενα μαθημα εμπ πχ αναλυση Ι δεν ειναι σιγουρο οτι θα το περασεις στην πατρα.
Θα πρεπει να λογαριασεις τα μορια μετεγγραφης που εχεις ...αν ειναι στο επιπεδο μηδεν πας απο τωρα πατρα αν ειναι στο επιπεδο 6 τοτε πας ΕΜΠ,,και ολα αυτα με το σχετικο ρισκο που εχει καθε μετεγγραφη.
Δηλαδή με 6,5 μόρια από κοινωνικοοικονομικά κριτήρια λες να πάω κατευθείαν στο εμπ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Δηλαδή με 6,5 μόρια από κοινωνικοοικονομικά κριτήρια λες να πάω κατευθείαν στο εμπ;
ε νομιζω ναι.
δεν παει πανω απο 6,5 ....αν πανε πολλοι τριτεκνοι θα ''μονομαχήσετε'' σε ισοβαθμιες μεταξυ σας
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

Imega

Νεοφερμένος

Ο Imega αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δηλαδή με 6,5 μόρια από κοινωνικοοικονομικά κριτήρια λες να πάω κατευθείαν στο εμπ;
Ρίσκο είναι γτ δεν ξέρεις πόσοι θα υπάρχουν με περισσότερα μόρια, αλλά εγώ πιστεύω ότι πας άνετα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρίσκο είναι γτ δεν ξέρεις πόσοι θα υπάρχουν με περισσότερα μόρια, αλλά εγώ πιστεύω ότι πας άνετα
Το ΕΜΠ είναι το καλύτερο να ξες έχει περισσότερες επιλογές και σε ξεχωρίζει στην Ελλάδα και εξωτερικό στην επαγγελματική σου ταυτότητα
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Το ΕΜΠ είναι το καλύτερο να ξες έχει περισσότερες επιλογές και σε ξεχωρίζει στην Ελλάδα και εξωτερικό στην επαγγελματική σου ταυτότητα
Το ξέρω για αυτό θέλω περισσότερο να πάω στο εμπ αξίζει περισσότερο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,626 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top