Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι ξέρω και μοα συμφοιτητρια μου τρίτεκνη που θέλει επίσης να κάνει αίτηση μετεγγραφής… υποθέτω προηγείται!
δεν ξερω..οτι οικονομικα μορια εχει + 2,5 .αν ειναι μικρα τα αδελφια
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.
Δεν της έχω και ιδιαίτερη συμπαθεί η αλήθεια είναι… Ε όχι να πάρει μετεγγραφή αυτή κ όχι εγώ
μην μου στεναχωριεσαι ..θα κανουμε το εξεις ..θα μαζεψουμε τα πολυτεκνα και τα τριτεκνα εκει στην αρχη θα τους βαλουμε μεσα και θα τα κλειδωσουμε να μην τριγυρνανε και μας ενοχλουν
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
μην μου στεναχωριεσαι ..θα κανουμε το εξεις ..θα μαζεψουμε τα πολυτεκνα και τα τριτεκνα εκει στην αρχη θα τους βαλουμε μεσα και θα τα κλειδωσουμε να μην τριγυρνανε και μας ενοχλούνται
Δεν ξέρω αλλα δυστυχώς
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

Ksari

Νεοφερμένος

Ο Ksari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ο γιος μου είναι φοιτητής απο 2020 στο Δ.Π.Θ ΜΗΠΕΡ. Φέτος με την κατηγορία του 10% πέρασε στο ΔΠΘ στο τμήμα μηχανικών παραγωγής και διοίκησης. Μόρια 8650.

Η κόρη μου φέτος έδωσε πανελλήνιες και περάσε στον Βόλο Αρχιτεκτονική με 17210 μόρια.
Η μόνιμη κατοικία μας είναι στην Θεσσαλονίκη. Το κατα κεφαλίν εισόδημα είναι μικρότερο από 5.000€
Είμαστε τρίτεκνοι (20,17,11)
Η κόρη μου θέλει να πάρει μεταγραφή στο ΑΠΘ Τμήμα Αρχιτεκτονικής.
Με ποια κατηγορία πρέπει να γίνει: με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια ή με την κατηγορία αδερφών ; Εχει πιθανότητες;

και η Ξάνθη εχει αρχιτεκτονική αλλά δεν θέλει η κόρη μου εκεί.

Απο κοινού ο γιός μου δεν εχει αντίστοιχη σχολή στην Θεσσαλονικη. Μεταγραφή & Μετακίνηση μπορει; Πχ θεολογική σχολή
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Όπως έχω διαβάσει την εγκύκλιο νομίζω ότι δικαιούστε τη μετεγγραφη.
Αλλά ας μιλήσει και ο Γιάννης ως περισσότερο γνώστης του αντικειμένου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.
Ο γιος μου είναι φοιτητής απο 2020 στο Δ.Π.Θ ΜΗΠΕΡ. Φέτος με την κατηγορία του 10% πέρασε στο ΔΠΘ στο τμήμα μηχανικών παραγωγής και διοίκησης. Μόρια 8650.

Η κόρη μου φέτος έδωσε πανελλήνιες και περάσε στον Βόλο Αρχιτεκτονική με 17210 μόρια.
Η μόνιμη κατοικία μας είναι στην Θεσσαλονίκη. Το κατα κεφαλίν εισόδημα είναι μικρότερο από 5.000€
Είμαστε τρίτεκνοι (20,17,11)
Η κόρη μου θέλει να πάρει μεταγραφή στο ΑΠΘ Τμήμα Αρχιτεκτονικής.
Με ποια κατηγορία πρέπει να γίνει: με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια ή με την κατηγορία αδερφών ; Εχει πιθανότητες;

και η Ξάνθη εχει αρχιτεκτονική αλλά δεν θέλει η κόρη μου εκεί.

Απο κοινού ο γιός μου δεν εχει αντίστοιχη σχολή στην Θεσσαλονικη. Μεταγραφή & Μετακίνηση μπορει; Πχ θεολογική σχολή
να υποθεσω οτι θελεται και τα 2 παιδακια θεσσαλονικη?
 

Ksari

Νεοφερμένος

Ο Ksari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το βασικότερο είναι να ρθει η κόρη μου ΑΠΘ αρχιτεκτονική. Ο γιος μου θέλει πολιτικός μηχανικος οπότε το ποιο πιθανό είναι να πάει στο Μητροπολιτικό κολέγιο. Με τα μόρια που έβγαλε δεν βλέπω να μπορεί να πάρει μεταγραφή Θεσσαλονικη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.
Το βασικότερο είναι να ρθει η κόρη μου ΑΠΘ αρχιτεκτονική. Ο γιος μου θέλει πολιτικός μηχανικος οπότε το ποιο πιθανό είναι να πάει στο Μητροπολιτικό κολέγιο. Με τα μόρια που έβγαλε δεν βλέπω να μπορεί να πάρει μεταγραφή Θεσσαλονικη.
σπαω το κεφαλι μου να βρω σεναριο αλλα δεν βρισκω και για τα δυο παιδια θεσσαλονικη.
κατ αρχην η κορη δεν εχει θεμα, με μια απλη αιτηση για απθ ερχεται ..εχετε 6,5 μορια ,οι αρχιτεκτονες απθ εκλεισαν στα 5 περυσι. ( το 5 ειναι τυχαιο το 4 ειναι το κανονικο).
Με το αγορι το μπλοκαρει η αντιστοιχια..εχει αντιστοιχια μονο με χανια.
πως να το ικανοποιησουμε?
την πολιτικων σερρες την εχει στο μηχανογραφικο που εκανε?
αυτο που λετε για θεολογικη δεν παιζει ειναι σε αλλο πεδιο.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Το βασικότερο είναι να ρθει η κόρη μου ΑΠΘ αρχιτεκτονική. Ο γιος μου θέλει πολιτικός μηχανικος οπότε το ποιο πιθανό είναι να πάει στο Μητροπολιτικό κολέγιο. Με τα μόρια που έβγαλε δεν βλέπω να μπορεί να πάρει μεταγραφή Θεσσαλονικη.
Ο γιος να μην πάει πολιτικός μηχανικός. Μηχανικός είμαι, 25 χρόνια στη δουλειά, ειλικρινά σας λέω δεν αξίζει. Αρχιτέκτονας είναι καλύτερα, πολιτικός μηχανικός όχι. Η σχολή που πέρασε, αν το ψάξει, έχει περισσότερες προοπτικές
 

Ksari

Νεοφερμένος

Ο Ksari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ο γιος να μην πάει πολιτικός μηχανικός. Μηχανικός είμαι, 25 χρόνια στη δουλειά, ειλικρινά σας λέω δεν αξίζει. Αρχιτέκτονας είναι καλύτερα, πολιτικός μηχανικός όχι. Η σχολή που πέρασε, αν το ψάξει, έχει περισσότερες προοπτικές
Του το έχω πεί αλλά κόλλησε και θέλει πολιτικός μηχανικός. Στο μηχανογραφικό δήλωσε και μηχανικών παραγωγής και διοίκησης ΔΙΠΑΕ αλλά δεν έπιασε τα μόρια, τώρα για μεταγραφή και μετακίνηση δεν ξέρω εάν γίνετε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

σπαω το κεφαλι μου να βρω σεναριο αλλα δεν βρισκω και για τα δυο παιδια θεσσαλονικη.
κατ αρχην η κορη δεν εχει θεμα, με μια απλη αιτηση για απθ ερχεται ..εχετε 6,5 μορια ,οι αρχιτεκτονες απθ εκλεισαν στα 5 περυσι. ( το 5 ειναι τυχαιο το 4 ειναι το κανονικο).
Με το αγορι το μπλοκαρει η αντιστοιχια..εχει αντιστοιχια μονο με χανια.
πως να το ικανοποιησουμε?
την πολιτικων σερρες την εχει στο μηχανογραφικο που εκανε?
αυτο που λετε για θεολογικη δεν παιζει ειναι σε αλλο πεδιο.
Άρα με κοινωνικό οικονομικά κριτήρια μεταγραφή την κόρη. Φοβάμαι μην την στείλουν Ξάνθη αρχιτεκτονική εξαιτίας του αδερφού!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.
Του το έχω πεί αλλά κόλλησε και θέλει πολιτικός μηχανικός. Στο μηχανογραφικό δήλωσε και μηχανικών παραγωγής και διοίκησης ΔΙΠΑΕ αλλά δεν έπιασε τα μόρια, τώρα για μεταγραφή και μετακίνηση δεν ξέρω εάν γίνετε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Άρα με κοινωνικό οικονομικά κριτήρια μεταγραφή την κόρη. Φοβάμαι μην την στείλουν Ξάνθη αρχιτεκτονική εξαιτίας του αδερφού!
αυτος ο κινδυνος υπαρχει ... μικρος μεν αλλα υπαρκτος... αν κανεται αιτηση λογω σπουδαζοντος αδελφου
με τα απλα μορια οχι δεν υπαρχει.
για αυτο και εγω σας προτεινα μετεγγραφη της κορης με τα απλα μορια.

με το αγορι τι θα κανουμε?
 

Ksari

Νεοφερμένος

Ο Ksari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αυτος ο κινδυνος υπαρχει ... μικρος μεν αλλα υπαρκτος... αν κανεται αιτηση λογω σπουδαζοντος αδελφου
με τα απλα μορια οχι δεν υπαρχει.
για αυτο και εγω σας προτεινα μετεγγραφη της κορης με τα απλα μορια.

με το αγορι τι θα κανουμε?
Άρα εάν κατάλαβα καλά μου προτείνεις με κοινωνικό οικονομικά κριτήρια για την κόρη. Εχει και 17210 μόρια ενώ ο τελευταίος μπήκε με 17070 οπότε μάλλον θα είναι στο 15% εκτός εάν μας φαν οι πολύτεκνοι!!!
Για το αγόρι στο μηχανογραφικό είχε δηλώσει μηχανικών παραγωγής και διοίκησης ΔΙΠΑΕ αλλά δεν έπιασε τα μόρια (10% ΓΕΛ ΝΕΟ 2020). Μετακίνηση δεν γίνετε;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.
Άρα εάν κατάλαβα καλά μου προτείνεις με κοινωνικό οικονομικά κριτήρια για την κόρη. Εχει και 17210 μόρια ενώ ο τελευταίος μπήκε με 17070 οπότε μάλλον θα είναι στο 15% εκτός εάν μας φαν οι πολύτεκνοι!!!
Για το αγόρι στο μηχανογραφικό είχε δηλώσει μηχανικών παραγωγής και διοίκησης ΔΙΠΑΕ αλλά δεν έπιασε τα μόρια (10% ΓΕΛ ΝΕΟ 2020). Μετακίνηση δεν γίνετε;
Μετακινηση γινεται μονο αν εχεις πιασει την βαση της σχολης. Οποτε μετακινηση δεν παιζει για θεσσαλονικη
Ωχ η μικρη εκανε πατατα και εχασε την θεσσαλονικη με παραπανω μορια ή την εκοβε η εβε?
οπως και να εχει τα μορια παναλελε δεν παιζουν τοση σημασια , αρχουσα σημασια εχουν τα οικονομικα μορια και ειπαμε οτι εχετε 6,5 ενω περυσι εκλεισε στα 5.
Βεβαια φετο εχουμε και κινδυνο απο την ξανθη που πηρε παιδια ενω περυσι ηταν αδεια αλλα ειναι χαμηλα σε μορια και θα επιβαρυνει λιγο το απθ.

σημ.. το 2020 που ηταν γεματη η σχολη ξανθης οι αρχιτεκτονες απθ εκλεισαν στα 4 μορια.

Μα δεν μπορουσε ο γιος να ειχε δηλωσει και πολιτικους ξανθης να πηγαινε ανετα.
Ενταξει μας μαλωνει η mammy αλλα οι πολιτικοι μηχανικοι ειναι ζορικη τεχνη και για εξυπνα παιδια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top