Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
αν εισουν αθηνα θα σου ελεγα οτι μες τον αυγουστο θα ειχες την επιτροπη και μεσα σεπτεμβρη την αποφαση. Και επειδη ο αυγουστος ειναι παραλλητος μηνας αρχες σεπτεμβρη επιτροπη αρχες οκτωβρη το αποτελεσμα. Η αθηνα φαινεται να εχει διαρκεις επιτροπες
Τωρα εκει που εισαι δεν ξερω ομως
Θα προσπαθήσουμε να τους πούμε αν είναι μήπως γίνουν πιο γρήγορα
Γιατι αλλιώς θα έχω 5μιση και όχι 6μιση μόρια, μεγάλη διαφορά είναι η αλήθεια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
δεν ειπες οτι ειναι επανεγκριση της αναπηριας.. τι βλεπετε θα συνεχιστει , αλλαξε κατι απο πριν
Α ναι ο πατερας μου ειχε 67% εδω και 10-15 χρονια και απλως το εκανε ανανεωση καθε φορα. Απλως εληξε πριν καποιο καιρο και το καλοκαιρι ξεκινησε παλι τις διαδικασιες για ανανεωση, το 67% ειναι σιγουρο υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει κιολας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.
Α ναι ο πατερας μου ειχε 67% εδω και 10-15 χρονια και απλως το εκανε ανανεωση καθε φορα. Απλως εληξε πριν καποιο καιρο και το καλοκαιρι ξεκινησε παλι τις διαδικασιες για ανανεωση, το 67% ειναι σιγουρο υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει κιολας.
ωραια..εσυ κανονικα δηλωνεις στην πλατφορμα το μοριο εχεις δεν εχεις χαρτι.
μεχρι αρχες δεκεμβρη που θα πρεπει να το καταθεσεις θα το εχεις.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
ωραια..εσυ κανονικα δηλωνεις στην πλατφορμα το μοριο εχεις δεν εχεις χαρτι.
μεχρι αρχες δεκεμβρη που θα πρεπει να το καταθεσεις θα το εχεις.
Α δηλαδη δεν μπαινει αυτοματα, εννοω δεν το ελεγχουν εκεινη την στιγμη οταν θα το δηλωσω τον οκτωβριο? Απλως επειδη εληξε το χαρτι του κεπα και κανουμε τωρα για ανανεωση θα το μετρησουν και θα δεχτουν το ανανεωμενο χαρτι μεχρι Δεκέμβριο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδια επειδη λεει και για πασχοντες απο συγκεκριμενες παθησεις. Βλεπω οτι την παθηση του πατερα μου την εχει μεσα, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.
Α δηλαδη δεν μπαινει αυτοματα, εννοω δεν το ελεγχουν εκεινη την στιγμη οταν θα το δηλωσω τον οκτωβριο? Απλως επειδη εληξε το χαρτι του κεπα και κανουμε τωρα για ανανεωση θα το μετρησουν και θα δεχτουν το ανανεωμενο χαρτι μεχρι Δεκέμβριο?
ειπαμε μηχανολογος , αρα θελουμε και θετικη σκεψη.
παμε απο την αρχη
μπαινουμε πλατφορμα μετεγγραφων δηλωνουμε αφμ και το συστημα βρισκει τα λεφτα και μας λεει 3 μορια. του τα λεει η εφορια
μετα δηλωνουμε τριτεκνοι και το συστημα λεει αλλα 2,5 μορια
μετα δηλωνουμε αναπηρια γονεα και το συτστημα λεει 1 μοριο
το ολον 6,5 μορια
το συστημα ειναι συστημα δηλαδη ντουβαρι δεν ξερει να κανει κατι αλλο.
μετα μας λεει οτι θα πρεπει οταν παρετε την μετεγραφη να πατε αυτα τα χαρτια στην γραμματεια.
ε και μετα βγαζει αποτελεσματα.

αν δεν δηλωσεις την αναπηρια εχεις 5,5 μορια ...και ειναι δυσκολη η μετεγγραφη απθ.
αν δηλωσεις 6,5 μορια και τσακισει η φαση και δεν παρει ο μπαμπας το χαρτι τοτε
αυτοι ( απθ ή υπουργειο) θα σου αφαιρεσουν το ενα μοριο γιατι δεν πηγες φρεσκο χαρτι ( το παλιο θα το πας) και αναλογα θα πρεξουν
αν η βαση ειναι τα 6 δεν θα παρεις την μετεγγραφη
αν η βαση ειναι στα 5,5 τοτε το τσεκαρουμε για ισοβαθμια
αν η βαση ειναι 5 θα την παρεις.

ποινη παντως δεν εχει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
ειπαμε μηχανολογος , αρα θελουμε και θετικη σκεψη.
παμε απο την αρχη
μπαινουμε πλατφορμα μετεγγραφων δηλωνουμε αφμ και το συστημα βρισκει τα λεφτα και μας λεει 3 μορια. του τα λεει η εφορια
μετα δηλωνουμε τριτεκνοι και το συστημα λεει αλλα 2,5 μορια
μετα δηλωνουμε αναπηρια γονεα και το συτστημα λεει 1 μοριο
το ολον 6,5 μορια
το συστημα ειναι συστημα δηλαδη ντουβαρι δεν ξερει να κανει κατι αλλο.
μετα μας λεει οτι θα πρεπει οταν παρετε την μετεγραφη να πατε αυτα τα χαρτια στην γραμματεια.
ε και μετα βγαζει αποτελεσματα.

αν δεν δηλωσεις την αναπηρια εχεις 5,5 μορια ...και ειναι δυσκολη η μετεγγραφη απθ.
αν δηλωσεις 6,5 μορια και τσακισει η φαση και δεν παρει ο μπαμπας το χαρτι τοτε
αυτοι ( απθ ή υπουργειο) θα σου αφαιρεσουν το ενα μοριο γιατι δεν πηγες φρεσκο χαρτι ( το παλιο θα το πας) και αναλογα θα πρεξουν
αν η βαση ειναι τα 6 δεν θα παρεις την μετεγγραφη
αν η βαση ειναι στα 5,5 τοτε το τσεκαρουμε για ισοβαθμια
αν η βαση ειναι 5 θα την παρεις.

πονη παντως δεν εχει.
Οκευ καταλαβα
Θα ηθελα να μου πεις τωρα και για τις παθησεις που αναγράφονται. Επειδη η παθηση ειναι αναμεσα στις 68 αυτες παθησεις παιρνω το μοριο ακομη και αν δεν ειναι ετοιμο π.χ μεχρι τον Δεκέμβριο το χαρτι?
(Απο οικονομικα πιανω 4 μορια 1.5 απο τριτεκνια γιατι τα αδερφια μου ειναι πανω απο 25)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.
Οκευ καταλαβα
Θα ηθελα να μου πεις τωρα και για τις παθησεις που αναγράφονται. Επειδη η παθηση ειναι αναμεσα στις 68 αυτες παθησεις παιρνω το μοριο ακομη και αν δεν ειναι ετοιμο π.χ μεχρι τον Δεκέμβριο το χαρτι?
(Απο οικονομικα πιανω 4 μορια 1.5 απο τριτεκνια γιατι τα αδερφια μου ειναι πανω απο 25)
οι παθησεις που λες αφορουν αν τις ειχες εσυ... εσενα μια χαρα σε βλεπω
τωρα αν τις εχει ο γονεας παμε στην υποθεση κατ εξαιρεση μετεγγραφη και πρεπει να το δω, δεν το εχω προχειρο , ξεχνω που και που.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
οι παθησεις που λες αφορουν αν τις ειχες εσυ... εσενα μια χαρα σε βλεπω
τωρα αν τις εχει ο γονεας παμε στην υποθεση κατ εξαιρεση μετεγγραφη και πρεπει να το δω, δεν το εχω προχειρο , ξεχνω που και που.
ένα (1) μόριο για κάθε μέλος της οικογένειας του αιτούντος (γονέα, τέκνο, αδελφό/η ή σύζυγο το
οποίο έχει αναπηρία 67% και άνω, πιστοποιούμενης από το Κέντρο Πιστοποίησης Αναπηρίας
(ΚΕ.Π.Α.) ή παθήσεις που αναφέρονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358)
κοινής υπουργικής απόφασης, όπως εκάστοτε ισχύει
Το φεκ λεει αυτο, αναφερεται στο μελος οικογενειας
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.
ένα (1) μόριο για κάθε μέλος της οικογένειας του αιτούντος (γονέα, τέκνο, αδελφό/η ή σύζυγο το
οποίο έχει αναπηρία 67% και άνω, πιστοποιούμενης από το Κέντρο Πιστοποίησης Αναπηρίας
(ΚΕ.Π.Α.) ή παθήσεις που αναφέρονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358)
κοινής υπουργικής απόφασης, όπως εκάστοτε ισχύει
Το φεκ λεει αυτο, αναφερεται στο μελος οικογενειας
αχ δεν με λυπασαι ..και ζεσταινομαι
παω να διαβασω για σενα.
αλλα οτι και να λεει ξεχνατο.. η κοινη υπουργικη τετοια λεσει για επταμελη επιτροπη νοσοκομειων που συστηνεται για μια εβδομαδα τον ιανουαριο που μας περασε,
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
αχ δεν με λυπασαι ..και ζεσταινομαι
παω να διαβασω για σενα.
αλλα οτι και να λεει ξεχνατο.. η κοινη υπουργικη τετοια λεσει για επταμελη επιτροπη νοσοκομειων που συστηνεται για μια εβδομαδα τον ιανουαριο που μας περασε,
Α οκευ
Ωστοσο εγω αν εχω το ανανεωμενο χαρτι με 67% απο κεπα μεχρι τον Δεκέμβριο π.χ θα ειμαι καλυμμένη. Δεκέμβριο γίνεται η καταθεση των δικαιολογητικών?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
εδω στο πειραια κανουν ενα μηνα και λιγοτερο.
Γρηγοροι ειστε εσεις εκει. Νταξει αφου δεν ειναι για οκτωβρη και ειναι για δεκεμβρη τοτε ειναι καλο αυτο. Την αλλη φορα που περασε επιτροπη ο πατερας μ εκαναν 3 μηνες οπως ειδαμε τωρα με την μαμα μου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.
Γρηγοροι ειστε εσεις εκει. Νταξει αφου δεν ειναι για οκτωβρη και ειναι για δεκεμβρη τοτε ειναι καλο αυτο. Την αλλη φορα που περασε επιτροπη ο πατερας μ εκαναν 3 μηνες οπως ειδαμε τωρα με την μαμα μου
ωχ 3 μηνες ειναι τραγικο ,,μπορει να σου κοστισει.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,630 μηνύματα.
Τωρα ομως αν το σκεφτεις εχουμε 4 μηνες μεχρι τελη Νοεμβρίου.
3 μηνες ειχε κανει συνολικα για επιτροπη και αποτελεσματα
ε τι 4 μηνες
ακομα δεν εχεται καταθεσει και εχετε μπροστα αυγουστο,, μακαρι να περασει τον αυγουστο

για την αναπηρια εχει δικιο ,το διαβασα ,παιζουν και οι ειδικες παθησεις ,καπου 80 ειναι αλλα θελεις επταμελη επιτροπη νοσοκομειου , δηλωνεις δεκεμβη και περνας ιανουαριο
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top