Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Εφόσον υπάρχει ένα παιδί, ένα σπίτι δηλαδή εκτός τής πόλης των γονιών, τότε τά αδέρφια ή πάνε στους γονείς ή στον αδελφό, όμως το παιδί που σπουδάζει εκτός δεν έρχεται και κάνει αποποίηση μετεγγραφής, μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα ζητήσει μεταγραφή ποτέ


καλα η μετεγγραφη που εκανες Ναλα τα σπαει . ευγε... ακομα το φυσαει η κεραμεως και δεν κρυωνει.

Όχι ήρθαμε οι δύο πού περάσαμε Λάρισα και Ξάνθη, Θεσσαλονίκη στους γονείς
Εφόσον υπάρχει ένα παιδί, ένα σπίτι δηλαδή εκτός τής πόλης των γονιών, τότε τά αδέρφια ή πάνε στους γονείς ή στον αδελφό, όμως το παιδί που σπουδάζει εκτός δεν έρχεται και κάνει αποποίηση μετεγγραφής, μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα ζητήσει μεταγραφή ποτέ
Ναι μεγάλο ευχαριστώ τής χρωστάω, σιγά,αν δεν την έπαιρνα θα με βλέπατε οικογενειακώς στα κανάλια 😄😄😄
Μεταγραφή πήρε ή ξαδέρφη μου, πού τά σπάει, πληροφορική Καστοριάς με 8500 μόρια στην πληροφορική ΑΠΘ, την χρόνια τού 2019 με αδερφή
Ή δική μου οικογένεια στα πα@@@ τους, έμεινε ή αδερφή στα Τρίκαλα με 13000 μόρια
Η ζωή είναι γεμάτη από αδικίες, δυστυχώς
Αρκεί να έχουμε την δύναμη να τα βλέπουμε πάντα θετικά
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.
καλα η μετεγγραφη που εκανες Ναλα τα σπαει . ευγε... ακομα το φυσαει η κεραμεως και δεν κρυωνει.

Ναι μεγάλο ευχαριστώ τής χρωστάω, σιγά,αν δεν την έπαιρνα θα με βλέπατε οικογενειακώς στα κανάλια 😄😄😄
Μεταγραφή πήρε ή ξαδέρφη μου, πού τά σπάει, πληροφορική Καστοριάς με 8500 μόρια στην πληροφορική ΑΠΘ, την χρόνια τού 2019 με αδερφή
Ή δική μου οικογένεια στα πα@@@ τους, έμεινε ή αδερφή στα Τρίκαλα με 13000 μόρια
Η ζωή είναι γεμάτη από αδικίες, δυστυχώς
Αρκεί να έχουμε την δύναμη να τα βλέπουμε πάντα θετικά
ε κατσε ..πως λενε καθε εμποδιο για καλο
αμα δεν ηταν η οσια αδελφη στα τρικαλα τα πολυτεκνα τριδυμα δεν θα εβλεπαν θεσσαλονικη.
οποτε ο μεγαλοδυναμος εν σοφια εποίησε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Όχι ήρθαμε οι δύο πού περάσαμε Λάρισα και Ξάνθη, Θεσσαλονίκη στους γονείς
Εφόσον υπάρχει ένα παιδί, ένα σπίτι δηλαδή εκτός τής πόλης των γονιών, τότε τά αδέρφια ή πάνε στους γονείς ή στον αδελφό, όμως το παιδί που σπουδάζει εκτός δεν έρχεται και κάνει αποποίηση μετεγγραφής, μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα ζητήσει μεταγραφή ποτέ
Α, κατάλαβα!! Τι να πω αγάπη μου; Καλή υπομονή στους γονείς και Καλή πρόοδο σε εσάς τους 4!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Όχι ήρθαμε οι δύο πού περάσαμε Λάρισα και Ξάνθη, Θεσσαλονίκη στους γονείς
Εφόσον υπάρχει ένα παιδί, ένα σπίτι δηλαδή εκτός τής πόλης των γονιών, τότε τά αδέρφια ή πάνε στους γονείς ή στον αδελφό, όμως το παιδί που σπουδάζει εκτός δεν έρχεται και κάνει αποποίηση μετεγγραφής, μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν θα ζητήσει μεταγραφή ποτέ
Σάς ευχαριστώ πολύ, καλές σπουδές και στο παιδί σας!
 

pinelopikaxrila20@gm

Νεοφερμένος

Η pinelopikaxrila20@gm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ok ..αν καταλαβα καλα σου απαντω ως εξεις
Τους νηπιαγωγους ιωαννινα δεν τους δηλωσες γιατι δεν σε εξιτάρει. εκει θα εμπαινες σιγουρα ..οκ
Οι δασκαλοι ιωαννινα που δηλωσες...δεν ξερω βεβαια και τα μορια σου βεβαια, αλλα μαλλον χλωμο φαινεται να μπεις ζητανε πολλα μορια
Στην φιλοσοφια ιωαννινα ειναι σιγουρο οτι θα μπεις

Τωρα αυτο το ειμαι πρωτο ετος και τα λοιπα στα πανεπιστήμια δεν ισχυει απολυτα ,δεν ειναι λυκειο.
Υπαρχει βεβαια στην γραμματεια μια καταχωρηση που λεει 1ο εξαμηνο πχ ( και μακαρι να μεινει εκει με βολευει γιατι δεν με διωχνουν) αλλα εσυ οριζεις που θα κινηθεις αναλογα τα μαθηματα που παιρνεις, τι εχεις περασει, τι σου εχουν αναγνωρισει, τι χρωστας κπλ, ειναι μια αοριστη κατασταση
Είχα βγάλει 14.141 πέρυσι και η βάση τώρα για δημοτικης είναι 14. Διακόσια κάτι δηλαδή το πολύ 120 μόρια παραπάνω... θεωρείς πολύ δύσκολο να το πιάσω; Επίσης για τη μετεγγραφή λες να μη το ρισκάρω να τη στείλω καν δεδομένου ότι θα ακυρωθεί και το 10% έτσι; Ρωτάω γιατι βλέπω ότι όλο και κάτι παραπάνω ξέρεις λογικά
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.
Είχα βγάλει 14.141 πέρυσι και η βάση τώρα για δημοτικης είναι 14. Διακόσια κάτι δηλαδή το πολύ 120 μόρια παραπάνω... θεωρείς πολύ δύσκολο να το πιάσω; Επίσης για τη μετεγγραφή λες να μη το ρισκάρω να τη στείλω καν δεδομένου ότι θα ακυρωθεί και το 10% έτσι; Ρωτάω γιατι βλέπω ότι όλο και κάτι παραπάνω ξέρεις λογικά
Οσα και να ξερω καλη μου πηνελοπη εσενα δεν μπορω να σε πιασω με τιποτα.
Το τι λεει η φετινη βαση των 14Κ εσενα σε αφηνει παγερα αδιαφορη ..ειναι για τους φετινους μονο.
Η δικη σου βαση συγκρισης ειναι τα 14268 ( δασκαλοι ιωαννινα 2021) και εχει μια συνηθεια να ανεβαινει απο 200 ως 1200 μορια στο 6%.
Οποτε κανουμε προσευχη να αλλαξη γνωμη και να πεσει στα δικα σου μορια ( δυσκολο).

Και λες τωρα εσυ να μην αποδεχθεις την φιλοσοφια ιωαννινων που περνας σιγουρα, να κατσεις νηπιαγωγων πατρας και να κανεις αιτηση μετεγγραφης για νηπιαγωγων ιωαννινα η οποια θελει 6 μορια τα οποια δεν τα εχεις κιολας.
Ενω αν την δηλωνες στο μηχανογραφικο 6% την νηπιαγωγων ιωαννινων θα εισουν μεσα αλλα δεν την ειθελες για να μην εισαι παλι στο πρωτο ετος?
Ε ενταξει ειναι και αυτο μια φαση ,η φαση της αναποφασιστης.

ε τι να πω ..δεν ξερω
Πιθανη λυση
Καθεσε εκει που εισαι και του χρονου κανουμε 4% και περναμε και δασκαλους και νηπιαγωγους οτι θελουμε.

Αλλη λυση ..μου δινεις τους κωδικους σου χακαρω το υπουργειο και προσθετω στο μηχανογραφικο σου την νηπιαγωγων ιωαννινων και περνας φετος. :friends:
 

pinelopikaxrila20@gm

Νεοφερμένος

Η pinelopikaxrila20@gm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οσα και να ξερω καλη μου πηνελοπη εσενα δεν μπορω να σε πιασω με τιποτα.
Το τι λεει η φετινη βαση των 14Κ εσενα σε αφηνει παγερα αδιαφορη ..ειναι για τους φετινους μονο.
Η δικη σου βαση συγκρισης ειναι τα 14268 ( δασκαλοι ιωαννινα 2021) και εχει μια συνηθεια να ανεβαινει απο 200 ως 1200 μορια στο 6%.
Οποτε κανουμε προσευχη να αλλαξη γνωμη και να πεσει στα δικα σου μορια ( δυσκολο).

Και λες τωρα εσυ να μην αποδεχθεις την φιλοσοφια ιωαννινων που περνας σιγουρα, να κατσεις νηπιαγωγων πατρας και να κανεις αιτηση μετεγγραφης για νηπιαγωγων ιωαννινα η οποια θελει 6 μορια τα οποια δεν τα εχεις κιολας.
Ενω αν την δηλωνες στο μηχανογραφικο 6% την νηπιαγωγων ιωαννινων θα εισουν μεσα αλλα δεν την ειθελες για να μην εισαι παλι στο πρωτο ετος?
Ε ενταξει ειναι και αυτο μια φαση ,η φαση της αναποφασιστης.

ε τι να πω ..δεν ξερω
Πιθανη λυση
Καθεσε εκει που εισαι και του χρονου κανουμε 4% και περναμε και δασκαλους και νηπιαγωγους οτι θελουμε.

Αλλη λυση ..μου δινεις τους κωδικους σου χακαρω το υπουργειο και προσθετω στο μηχανογραφικο σου την νηπιαγωγων ιωαννινων και περνας φετος. :friends:
Πόνεσε λίγο το μήνυμα σου αλλά όντως έτσι είναι.. ήμουν εντελώς 50 50 για το αν θέλω να παραμείνω νηπιαγωγών ή να πάω σε ένα από τα άλλα δύο.. αλλά εδώ δεν ήθελα να χάσω τώρα τη μια χρονιά αποκλείεται να περιμένω κι άλλο.
Αυτό με το χακάρισμα πάντως δεν κακή ιδέα...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.
Πόνεσε λίγο το μήνυμα σου αλλά όντως έτσι είναι.. ήμουν εντελώς 50 50 για το αν θέλω να παραμείνω νηπιαγωγών ή να πάω σε ένα από τα άλλα δύο.. αλλά εδώ δεν ήθελα να χάσω τώρα τη μια χρονιά αποκλείεται να περιμένω κι άλλο.
Αυτό με το χακάρισμα πάντως δεν κακή ιδέα...
χμ καλη ιδεα ,,να το δοκιμασουμε .δεν το εχω ξανακανει
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Πιστευετε πως οι μεταγγραφές θα πράγματοποιηθουν πιο γρήγορα δεδομένου την νωρίτερη ανακοίνωση των βάσεων;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Πιστευετε πως οι μεταγγραφές θα πράγματοποιηθουν πιο γρήγορα δεδομένου την νωρίτερη ανακοίνωση των βάσεων;
Οι μετεγγραφές εξαρτώνται από τις εγγραφές,αν αυτές γίνουν νωρίτερα που δεν το πιστεύω, τότε ναι
Εδώ πάει Οκτώβριος για να ολοκληρωθούν σε κάποιες σχολές οι εγγραφές
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.
Πιστευετε πως οι μεταγγραφές θα πράγματοποιηθουν πιο γρήγορα δεδομένου την νωρίτερη ανακοίνωση των βάσεων;
ε οπως σωστα τα λεει Ναλα για να αρχισουν οι μετεγγραφες θα πρεπει οι γραμματειες να δωσουν κωδικους στα παιδια,,αυτο διαδικαστικα δεν μπορει να γινει πριν τις 15 οκτωβριου.
Και η 15 οκτωβριου παλι δυσκολη ειναι γιατι υπαρχει φορτος εργασιας να συνενοηθουν οι γραμματειες μεταξυ τους για τις διαγραφες.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
Γεια, που λετε ο πατερας μ εδω και 1 μηνα μαζευει τα χαρτια απο γιατρους ωστε να τα καταθεσει στα κεπα για να περασει καποια στιγμη επιτροπη, μεχρι το τελος της βδομαδας λογικα θα τα παμε. Γνωριζει κανεις στο περιπου ποσο καιρο θα παρει ωστε να καλεσουν για να περασει επιτροπη και τελικα να βγει η αποφαση? Το λεω για το 1 μοριο που θα παρω στην μεταγραφη λογω 67%+ αναπηριας. Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει ερθει ο Οκτωβριος και να μην βγει αποφαση?
 

estrela

Νεοφερμένος

Η estrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρα, Οκτώβρη θα ξεκινήσω 2ο έτος στην σχολή μου και φέτος θα έχω 6 μόρια μεταγραφή. Λογικά Αθήνα δεν πιάνω, οπότε θα βάλω Πάτρα. Εάν πάω από Δεκέμβρη που θα βγουν τα αποτελέσματα, θα είναι εφικτό να βρω σπίτι; Έχω αγχωθει πολύ. Ο λόγος που δεν πάω από Οκτώβρη είναι γιατί φοβάμαι πολύ μήπως συμβεί κάτι και τελικά δεν πιάσω την μετεγγραφή και χρειαστεί να κάνω 2 μετακομίσεις
 

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Γεια, που λετε ο πατερας μ εδω και 1 μηνα μαζευει τα χαρτια απο γιατρους ωστε να τα καταθεσει στα κεπα για να περασει καποια στιγμη επιτροπη, μεχρι το τελος της βδομαδας λογικα θα τα παμε. Γνωριζει κανεις στο περιπου ποσο καιρο θα παρει ωστε να καλεσουν για να περασει επιτροπη και τελικα να βγει η αποφαση? Το λεω για το 1 μοριο που θα παρω στην μεταγραφη λογω 67%+ αναπηριας. Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει ερθει ο Οκτωβριος και να μην βγει αποφαση?
Ο Χρόνος εξαρτάτε ανάλογα με το φόρτο του ΚΕΠΑ της περιοχή σας . Συνηθως ειναι χρονοβορες διαδικασίες απο 3 μηνες και πανω .
Ρωτήστε στα ΚΕΠΑ να σας πουν ενδεικτικά τον χρόνο και εξηγηστε τους τον λογο ζητήστε τους αν μπορούν να επισπεύσουν την διαδικασία
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 994 μηνύματα.
Ο Χρόνος εξαρτάτε ανάλογα με το φόρτο του ΚΕΠΑ της περιοχή σας . Συνηθως ειναι χρονοβορες διαδικασίες απο 3 μηνες και πανω .
Ρωτήστε στα ΚΕΠΑ να σας πουν ενδεικτικά τον χρόνο και εξηγηστε τους τον λογο ζητήστε τους αν μπορούν να επισπεύσουν την διαδικασία
Ωραια ευχαριστω. Ο πατερας μου ειχε ξαναπερασει παλαιότερα αλλα εληξε προσφατα αρα πρεπει να ξαναπερασει. Θα τους ζητησουμε και ευχομαι να μην βγει μετα τον Οκτωβριο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.
Γεια, που λετε ο πατερας μ εδω και 1 μηνα μαζευει τα χαρτια απο γιατρους ωστε να τα καταθεσει στα κεπα για να περασει καποια στιγμη επιτροπη, μεχρι το τελος της βδομαδας λογικα θα τα παμε. Γνωριζει κανεις στο περιπου ποσο καιρο θα παρει ωστε να καλεσουν για να περασει επιτροπη και τελικα να βγει η αποφαση? Το λεω για το 1 μοριο που θα παρω στην μεταγραφη λογω 67%+ αναπηριας. Υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει ερθει ο Οκτωβριος και να μην βγει αποφαση?
αν εισουν αθηνα θα σου ελεγα οτι μες τον αυγουστο θα ειχες την επιτροπη και μεσα σεπτεμβρη την αποφαση. Και επειδη ο αυγουστος ειναι παραλλητος μηνας αρχες σεπτεμβρη επιτροπη αρχες οκτωβρη το αποτελεσμα. Η αθηνα φαινεται να εχει διαρκεις επιτροπες
Τωρα εκει που εισαι δεν ξερω ομως
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
:friends: ε οπως σωστα τα λεει Ναλα για να αρχισουν οι μετεγγραφες θα πρεπει οι γραμματειες να δωσουν κωδικους στα παιδια,,αυτο διαδικαστικα δεν μπορει να γινει πριν τις 15 οκτωβριου.
Και η 15 οκτωβριου παλι δυσκολη ειναι γιατι υπαρχει φορτος εργασιας να συνενοηθουν οι γραμματειες μεταξυ τους για τις διαγραφες.
Το σωστό και απλό είναι Γιάννη,οι εγγραφές να γίνονται 1-15 Σεπτεμβρίου, αμέσως μετά οι μετεγγραφές και μέσα Οκτωβρίου να είναι όλοι στις θέσεις τους
Οι γραμματείες είναι ότι χειρότερο υπάρχει στα πανεπιστήμια, ειδικά τώρα με την τεχνολογία είναι απαράδεκτοι στις καθυστερήσεις
Έλα ή Κεραμέως θά τό φτιάξει και αυτό
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,631 μηνύματα.
Το σωστό και απλό είναι Γιάννη,οι εγγραφές να γίνονται 1-15 Σεπτεμβρίου, αμέσως μετά οι μετεγγραφές και μέσα Οκτωβρίου να είναι όλοι στις θέσεις τους
Οι γραμματείες είναι ότι χειρότερο υπάρχει στα πανεπιστήμια, ειδικά τώρα με την τεχνολογία είναι απαράδεκτοι στις καθυστερήσεις
Έλα ή Κεραμέως θά τό φτιάξει και αυτό
συμφωνω ..μαζι με την εγγραφη επρεπε να γινεται και η μετεγγραφη.
κοιτα οι ηλεκτρολογοι κοζανης εχουν 2 κυριες γραματεια οι ηλεκτρολογοι εμπ εχουν 40
ειναι και θεμα προσωπικου λοιπον.
αλλα και 40 να ειχαν και οι δυο ..σορρυ που θα το πω ,,αλλα χρονος στο δημοσιο πρεπει να κυλα βασανιστικα αργα για να γινεται καλυτερη ωριμανση της κοινωνιας.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top