Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

KATIA5

Νεοφερμένος

Η KATIA5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το φυσικο απθ ειναι πολυ οκ με τα 5 μορια (0 περυσι)
το μαθηματικο απθ πολυ πολυ δυσκολο με 5 μορια (6 περυσι)
και οι πολιτικοι μηχανικοι πολυ πολυ δυσκολο με 5 μορια (6 περυσι)

ποσο μακρια εισαι απο τα 3000 € κατα κεφαλην?
το 1 μοριο υγειας το εχεις σιγουρεψει?
Πώς έμαθες ότι το φυσικό απθ είχε 0 μόρια πέρυσι; Από πού μπορώ να ενημερωθώ για τις σχολές που με ενδιαφέρουν;
 

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
είμαι μέλος τριτεκνης οικογένειας και είμαστε τρίδυμα (δώσαμε και οι τρεις φέτος πανελλήνιες). είμαστε από Θεσσαλονίκη αλλά λογικά κανένας μας δεν περνάει Θεσσαλονίκη. Η αδερφή μου ίσως περάσει ιατρική Αλεξανδρούπολης, ο αδερφός μου επιστήμη υπολογιστών Ηράκλειο και εγώ πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Λαμία. έχουμε 3 μόρια από κοινωνικά κριτήρια σίγουρα και κοιτάμε τώρα και τα οικονομικά κριτήρια για το εισόδημα. υπάρχουν πιθανότητες να μπορέσουμε να περάσουμε με μετεγγραφή απθ ή παμακ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Να ρωτήσω.. Άμα κάποιος κάνει 10% και έπειτα μετεγγραφή για τα 2750 μόρια θα πρέπει να κοιτάξει τις βάσεις 2021, τις βάσεις 2022 ή τις βάσεις 2022 του 10%
τις βάσεις 2022 του 10% ( 6% ή 4% αναλογα τι εκανε)
 

Eco2

Νεοφερμένος

Η Eco2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Πώς έμαθες ότι το φυσικό απθ είχε 0 μόρια πέρυσι; Από πού μπορώ να ενημερωθώ για τις σχολές που με ενδιαφέρουν;
28 ζητουσε 26 πηγαν στο φυσικο
σου επισυναπτω το εξελ των μετεγγραφων 2021

1657542271339.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και θα έχει τον βαθμό του με τους περσινούς συντελεστές ή με τους νέους;
μου τα λες με στογονομετρο αλλα χαλαλι σου.
Συμπαιρενω οτι το παιδι εδωσε πανελληνιες το 2021 και φετο κανει 6% για καποια σχολη του πεδιου του.
Για να μπει στην σχολη θα πρεπει
1) να πιανει την περσινη εβε της σχολης. Αν η σχολη αλλαξε συντελεστη εβε τοτε την νεα εβε αλλα με βαση τον μεσω ορο 2021 του πεδιου.
2 ) να πιανει την βαση της σχολης οπω θα διαμορφωθει στο 6% με συντελεστες μαθηματων 2021.
3) να εχει τα μορια μετεγγραφης που ζητα η σχολη ή να παει με αδελφια

Για μετεγγραφη
Θα πρεπει τα μορια του +2750 να ισοφαριζουν την βαση της σχολης οπως αυτη διαμορφωθηκε στο 6%.

Τα μορια του 2021 ακολουθουν τους συντελεστες του 2021.

Αυτο δεν γραφεται πουθενα ετσι το καταλαβαινω εγω
 

Συνημμένα

  • ΒΑΣΕΙΣ_ΜΕΤ_2021 (1).xlsx
    38.9 KB · Εμφανίσεις: 29
Τελευταία επεξεργασία:

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
το κατά κεφαλήν οικογενειακό εισόδημα είναι το εισόδημα της οικογένειας των τριών τελευταίων ετών προς τα όλα μέλη της οικογένειας ή μόνο προς τα φορολογούμενα μέλη/ τα μέλη που λαμβάνουν εισόδημα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
το κατά κεφαλήν οικογενειακό εισόδημα είναι το εισόδημα της οικογένειας των τριών τελευταίων ετών προς τα όλα μέλη της οικογένειας ή μόνο προς τα φορολογούμενα μέλη/ τα μέλη που λαμβάνουν εισόδημα;
Στο εκαθαριστικο επανω δεξια υπαρχει μια γραμμη που λεει ''εισοδημα επιβολης εισφορας''. εκει υπαρχουν 2 αριθμοι ..πατερα μητερας
Παιρνουμε αυτους τους 2 αριθμους απο το φετινο εκκαθαριστικο , το περσινο και το προπερσυνο και τους προσθετουμε ( 6 αριθμοι)
Μετα αυτο που θα βρουμε το διαιρουμε με το 15 ( 3 χρονια x 5 μελη οικογενειας) αν η οικογενεια εχει 3 παιδακια.... αν εχει ενα το διαιρουμε με το 9 ( 3 χρονια x 3 μελη οικογενειας) ..... και με το 12 αν εχει 2 παιδακια
Αυτο που θα βρουμε ειναι το κατα κεφαλην εισοδημα του υπουργειου.
αυτη η μεθοδος δουλευει οταν δεν παίσουμε στο μετεχμιο κλιμακας με δεκαδικα
αν πεσουμε εκει θα κανουμε την μεθοδο που κανει ο υπολόγιστης του υπαιθ.
 

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στο εκαθαριστικο επανω δεξια υπαρχει μια γραμμη που λεει ''εισοδημα επιβολης εισφορας''. εκει υπαρχουν 2 αριθμοι ..πατερα μητερας
Παιρνουμε αυτους τους 2 αριθμους απο το φετινο εκκαθαριστικο , το περσινο και το προπερσυνο και τους προσθετουμε ( 6 αριθμοι)
Μετα αυτο που θα βρουμε το διαιρουμε με το 15 ( 3 χρονια x 5 μελη οικογενειας) αν η οικογενεια εχει 3 παιδακια.... αν εχει ενα το διαιρουμε με το 9 ( 3 χρονια x 3 μελη οικογενειας) ..... και με το 12 αν εχει 2 παιδακια
Αυτο που θα βρουμε ειναι το κατα κεφαλην εισοδημα του υπουργειου.
αυτη η μεθοδος δουλευει οταν δεν παίσουμε στο μετεχμιο κλιμακας με δεκαδικα
αν πεσουμε εκει θα κανουμε την μεθοδο που κανει ο υπολόγιστης του υπαιθ.
ωραία ευχαριστώ πολύ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Γιάννη αν μπορείς να με βοηθήσεις.
Η κόρη μου περνάει Μαιευτική Θεσσαλονίκη ή Πτολεμαίδας και θα κάνει μετεγγραφή για Αθήνα,τα κοινωνικοοικονομικά μόρια είναι 6 πως βλέπεις τις πιθανότητες να την πάρει? και μέχρι να πάρει την μετεγγραφή θα πρέπει να είναι στο εκεί πανεπιστήμιο λόγω εργαστηρίων η δεν χρειάζεται να πάει?
αχ δυσκολα ειναι
αυτη η υπεροχη επιστημη εκλεισε στα 6 μορια περυσι στο παδα
αυτο σημαινει οτι αν δεν πανε πολλα τριτεκνα παιδακια και το ανεβασουν το 6,5 μαλλον θα μεινει στο 6 οποτε θα πέσετε στις ισοβαθμιες μοριων πανελληνιων.
Αυτε δεν ειναι ευκολες γιατι μπορει να σε καπελωσει παιδι απο επαλ με περισσοτερα μορια.
Η σχολη ειναι μικρουλα των 120 ατομων και παιρνει 18 παιδια απο μετεγγραφες.
Ας ελπισουμε οτι στην πτολεμαιδα θα μπουνε θεσσαλονικες και δεν θα θελουν να ερθουν αθηνα

Τωρα να πουμε οτι η πτολεμαιδα παιρνει φετος 20 κοριτσια παραπανω τα οποια θα θελουν και αυτα αθηνα
Το θετικο ειναι οτι δεν θα μπορουν γιατι η βαση της σχολης θα χαμηλωσει και δεν θα φτανουν τα μορια τους για παδα ( κοφτης 2750)
οποτε αναλογο σκηνικο με περυσι περιμενουμεστηνμ μετεγγραφες για παδα και ελπιζουμε σοβαρα.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
είμαι μέλος τριτεκνης οικογένειας και είμαστε τρίδυμα (δώσαμε και οι τρεις φέτος πανελλήνιες). είμαστε από Θεσσαλονίκη αλλά λογικά κανένας μας δεν περνάει Θεσσαλονίκη. Η αδερφή μου ίσως περάσει ιατρική Αλεξανδρούπολης, ο αδερφός μου επιστήμη υπολογιστών Ηράκλειο και εγώ πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Λαμία. έχουμε 3 μόρια από κοινωνικά κριτήρια σίγουρα και κοιτάμε τώρα και τα οικονομικά κριτήρια για το εισόδημα. υπάρχουν πιθανότητες να μπορέσουμε να περάσουμε με μετεγγραφή απθ ή παμακ;
Είμαστε τρίδυμα και εμείς!!
Για νά πάρετε μεταγραφή Θεσσαλονίκη θά πρέπει το εισόδημα σας να είναι πάρα πολύ χαμηλό
Ειδάλλως ένας μένει εκτός και οι άλλοι δύο έρχονται με μετεγγραφή λόγω αδελφού
Ή μπορείτε να πάτε Ηράκλειο όλοι πού έχει και πληροφορική και ιατρική
Έτσι θα μείνετε όλοι μαζί
Ας πει Κ ό Γιάννης μήπως κάτι μου διαφεύγει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
είμαι μέλος τριτεκνης οικογένειας και είμαστε τρίδυμα (δώσαμε και οι τρεις φέτος πανελλήνιες). είμαστε από Θεσσαλονίκη αλλά λογικά κανένας μας δεν περνάει Θεσσαλονίκη. Η αδερφή μου ίσως περάσει ιατρική Αλεξανδρούπολης, ο αδερφός μου επιστήμη υπολογιστών Ηράκλειο και εγώ πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Λαμία. έχουμε 3 μόρια από κοινωνικά κριτήρια σίγουρα και κοιτάμε τώρα και τα οικονομικά κριτήρια για το εισόδημα. υπάρχουν πιθανότητες να μπορέσουμε να περάσουμε με μετεγγραφή απθ ή παμακ;
συγχαρητηρια και πολλα συγχαρητηρια στην μαμα ( πω πω τριτεκνα ε?).
1) Ολα τα παιδακια πανε σιγουρα ηρακλειο εχει ολες τις σχολες εκει.
2) Ενα παιδακι μενει λαμια και τα αλλα δυο πανε ηρακλειο.
3) για να μεινει ενα παιδακι εκτος θεσσαλονικης και τα αλλα δυο να πανε θεσσαλονικη θα πρεπει
το παιδι του ηρακλειου να μην περασει ηρακλειο αλλα κερκυρα ή τριπολη που δεν εχει ιατρικη.
οποτε θυσιαζεται το παιδακι της λαμιας μενει εκει και τρωσει χαλβα φαρσαλων και τα αλλα δυο πανε στην μανουλα θεσσαλονικη.
τωρα βεβαια για να γινει αυτο 3 μορια φτανουν ( εισοδημα 9000, το max ειναι 12500) αλλα πρεπει και αυτα που θα πανε θεσσαλονικη να καλυπτουν τον κοφτη 2750.

4) Το αλλο σεναριο που μπορω να σκεφτω ειναι πανε τα δυο πληροφορικαρια στο παμακ ( πληροφοριακα συστηματα) με τα 3 μορια και οχι με το σεναριο αδελφια οπως το 1.2.3 και μεινει η γιατρος αλεξανδρουπολη. Προσοχη να καλυπτουμε το 2750.

ε ...οταν θα παιξεται ξυλο μην με αναφερεις εμενα
 

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
συγχαρητηρια και πολλα συγχαρητηρια στην μαμα ( πω πω τριτεκνα ε?).
1) Ολα τα παιδακια πανε σιγουρα ηρακλειο εχει ολες τις σχολες εκει.
2) Ενα παιδακι μενει λαμια και τα αλλα δυο πανε ηρακλειο.
3) για να μεινει ενα παιδακι εκτος θεσσαλονικης και τα αλλα δυο να πανε θεσσαλονικη θα πρεπει
το παιδι του ηρακλειου να μην περασει ηρακλειο αλλα κερκυρα ή τριπολη που δεν εχει ιατρικη.
οποτε θυσιαζεται το παιδακι της λαμιας μενει εκει και τρωσει χαλβα φαρσαλων και τα αλλα δυο πανε στην μανουλα θεσσαλονικη.
τωρα βεβαια για να γινει αυτο 3 μορια φτανουν ( εισοδημα 9000, το max ειναι 12500) αλλα πρεπει και αυτα που θα πανε θεσσαλονικη να καλυπτουν τον κοφτη 2750.

4) Το αλλο σεναριο που μπορω να σκεφτω ειναι πανε τα δυο πληροφορικαρια στο παμακ ( πληροφοριακα συστηματα) με τα 3 μορια και οχι με το σεναριο αδελφια οπως το 1.2.3 και μεινει η γιατρος αλεξανδρουπολη. Προσοχη να καλυπτουμε το 2750.

ε ...οταν θα παιξεται ξυλο μην με αναφερεις εμενα
τελικά καλύπτουμε και την κατηγορία με το εισόδημα (<12500) οπότε τα μόρια βγαίνουν συνολικά 5 άμα δε κάνω λάθος... αξιζει να το δοκιμάσουμε πιστεύω αλλιώς ίσως κάποιος να ξαναδώσει του χρόνου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
τελικά καλύπτουμε και την κατηγορία με το εισόδημα (<12500) οπότε τα μόρια βγαίνουν συνολικά 5 άμα δε κάνω λάθος... αξιζει να το δοκιμάσουμε πιστεύω αλλιώς ίσως κάποιος να ξαναδώσει του χρόνου
δεν σε πιανω
τι κατα κεφαλην εισοδημα εχεται?
 

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
βγαίνει γύρω στα 10000 το οικογενειακό κατά κεφαλήν
μαλιστα ... αν το εκανες σωστα τοτε μιλαμε για 2 μορια οικονομικα και αλλα 2,5 απο τριτεκνια 4,5 μορια..οκ? οκ.

οπως αου ειπα το προβλημα ειναι η αδελφουλα στην αλεξανδρουπολη ,,αυτη δεν μπορει να εχει 6 μορια για απθ.

σεναριο με καλες προοπτικες ?..θα σου πω
ποιο πληροφορικαριο παιδι θα θυσιαστει για ενα χρονο?
 

eleniiib

Νεοφερμένος

Η eleniiib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μαλιστα ... αν το εκανες σωστα τοτε μιλαμε για 2 μορια οικονομικα και αλλα 2,5 απο τριτεκνια 4,5 μορια..οκ? οκ.

οπως αου ειπα το προβλημα ειναι η αδελφουλα στην αλεξανδρουπολη ,,αυτη δεν μπορει να εχει 6 μορια για απθ.

σεναριο με καλες προοπτικες ?..θα σου πω
ποιο πληροφορικαριο παιδι θα θυσιαστει για ενα χρονο?
εμείς δεν έχουμε θέμα εάν μπορέσουμε να περάσουμε όλοι Ηράκλειο με μετακίνηση η μητέρα μας παθαίνει εγκεφαλικά όμως μόνο με τη σκέψη... η αδερφή μου το σκέφτεται πολύ σοβαρά να ξαναδώσει οπότε ίσως και να καταλήξουμε σε άλλη λύση εν τέλη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
εμείς δεν έχουμε θέμα εάν μπορέσουμε να περάσουμε όλοι Ηράκλειο με μετακίνηση η μητέρα μας παθαίνει εγκεφαλικά όμως μόνο με τη σκέψη... η αδερφή μου το σκέφτεται πολύ σοβαρά να ξαναδώσει οπότε ίσως και να καταλήξουμε σε άλλη λύση εν τέλη.
για μενα το σεναριο να ξαναδωσετε ειναι λαθος.
μπορειτε τα 2 παιδια φετο να ειναι θεσσαλονικη και το τριτο να παει του χρονου θεσσαλονικη.

να ακολουθησεται αυτο που λεει η μαμα... να σας εχει ολους εκει.
το εισοδημα που αναφερεις δεν επιτρεπει να τα ξοδευουμε σε εκοικια
αμα περισσευουν περνουμε αυτοκινητα

ειδικα τωρα η γιατρος να ξανδωσει ? ..ε... τα μορια δεν ερχονται ποτε τα θελεις.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
για μενα το σεναριο να ξαναδωσετε ειναι λαθος.
μπορειτε τα 2 παιδια φετο να ειναι θεσσαλονικη και το τριτο να παει του χρονου θεσσαλονικη.

να ακολουθησεται αυτο που λεει η μαμα... να σας εχει ολους εκει.
το εισοδημα που αναφερεις δεν επιτρεπει να τα ξοδευουμε σε εκοικια
αμα περισσευουν περνουμε αυτοκινητα

ειδικα τωρα η γιατρος να ξανδωσει ? ..ε... τα μορια δεν ερχονται ποτε τα θελεις.
Γιάννη 9-12 εισόδημα νομίζω τρία παίρνει, όχι δύο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.
Γιάννη 9-12 εισόδημα νομίζω τρία παίρνει, όχι δύο
αμα εχεις ασυλια μετεγγραφων τα μορια δεν εχουν καμια αξια πλεον
καμια λαμπαδα στα τρικαλα αναψες?

για το κοριτσι προσπαθω να φερω Bro θεσσαλονικη με την λογικη αδελφια
τα 9Κ-12Κ € εχουν 2 μορια
τα 3 μορια ειναι 6Κ-9Κ €
το κοριτσι εχει 10 000€

εγω βεβαια στοχευα στα 12500€ , αυτα με ενδιεφεραν που ειναι για τα τριτεκνα.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
αμα εχεις ασυλια μετεγγραφων τα μορια δεν εχουν καμια αξια πλεον
καμια λαμπαδα στα τρικαλα αναψες?

για το κοριτσι προσπαθω να φερω Bro θεσσαλονικη με την λογικη αδελφια
τα 9Κ-12Κ € εχουν 2 μορια
τα 3 μορια ειναι 6Κ-9Κ €
το κοριτσι εχει 10 000€

εγω βεβαια στοχευα στα 12500€ , αυτα με ενδιεφεραν που ειναι για τα τριτεκνα.
Ναι εγώ μπερδεύτηκα, σόρρυ
Αυτοί είναι μόνο τρεις, εμείς τέσσερις, αυτά τα Τρίκαλα μας έσωσαν, τί λαμπάδα , αιώνια ευγνωμοσύνη χα χα χα χα
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top